Підсумки засідання НКРЗІ від 14 січня 2020 року

Про ведення єдиного державного реєстру операторів поштового зв'язку

Відповідно до частини шостої статті 8 Закону України «Про поштовий зв'язок», Порядку ведення єдиного державного реєстру операторів поштового зв’язку, затвердженого рішенням НКРЗІ від 29.11.2016 № 623 і зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 21.12.2016 за № 1679/29809, на підставі повідомлення про внесення інформації до єдиного державного реєстру операторів поштового зв'язку, Комісія внесла інформацію про ПрАТ «ЄВРОПОШТА» для надання послуг з приймання поштових відправлень, обробки поштових відправлень, перевезення поштових відправлень, доставки (вручення) поштових відправлень на території: м. Київ, Львівської області, м. Львів, Закарпатської області, м. Ужгород, Дніпропетровської області, м. Дніпро, Чернівецької області, м. Чернівці, Харківської області, м. Харків, Одеської області, м. Одеса, Херсонської області, м. Херсон, Миколаївської області, м. Миколаїв, Вінницької області, м. Вінниця, Полтавської області, м. Полтава, Запорізької області, м. Запоріжжя, Рівненської області, м. Рівне, Тернопільської області, м. Тернопіль.

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

Комісія видала за заявами суб’єктів господарювання п’ять ліцензій на додаткову смугу радіочастот строком на 5 років:

 • ПрАТ «ДАТАГРУП» - для широкосмугового радіо доступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Київській області;
 • ТОВ «РАДІО - ЛІНК» для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у Харківській області;
 • ТОВ «ІНТЕРНАЦІОНАЛЬНІ ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЇ» - ліцензію для цифрового стільникового радіозв’язку CDMA – 800 у 19 регіонах та дві ліцензії у 6  регіонах відповідно.

Комісія продовжила термін дії двох ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України:

 • ТОВ «ПАН - ТЕЛЕКОМ» - для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у Черкаській області з 27.05.2020 по 26.05.2025;
 • ТОВ «ІНТЕРНАЦІОНАЛЬНІ ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЇ» - для цифрового стільникового радіозв’язку CDMA – 800 у м. Київ та Львівській області з 29.04.2020 по 28.04.2025.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 38 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» НКРЗІ анулювала за заявою ПАТ «Укртелеком» ліцензію на користування радіочастотним ресурсом України  для цифрової безпроводової телефонії (радіозв’язку у системі з фіксованим абонентським радіодоступом стандарту DECT) на території Івано-Франківської та Чернівецької областей.

Про Реєстр РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування

Відповідно до пунктів 10 - 12 Технічного регламенту радіообладнання, Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв (далі – Реєстр РЕЗ та ВП), що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування, Комісія внесла зміни до позиції 35 розділу І Реєстру щодо інформації про один тип радіообладнання: радіостанцію носивну (портативну) торговельного найменування T42, виробництва «Моторола Солюшинс Джермені ГмбХ», Німеччина.

Рішення НКРЗІ щодо регулювання номерного ресурсу

Відповідно до Закону України «Про телекомунікації» та Положення про державне регулювання номерного ресурсу телекомунікаційної мережі загального користування України (далі – Положення), Комісія виділила наступний номерний ресурс з видачею дозволу строком на 5 років:

 • АТ «Оператор газорозподільної системи «Волиньгаз» – код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Луцьк;
 • Комунальній лікувально-профілактичній установі «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» – код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Маріуполь Донецької області.

Комісія вилучила за заявами операторів номерний ресурс:

 • у ТОВ «КИЇВСЬКІ ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙНІ МЕРЕЖІ» номерний ресурс ємністю 2400 номерів та код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Трускавець Львівської області;
 • у Фірми «НАЗІС» – номерний ресурс ємністю 1000 номерів та код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Коломия та Коломийському районі Івано-Франківської області;
 • у АТ «Укртранснафта» – номерний ресурс ємністю 100 номерів м. Рівне; у Житомирській області ємністю: 200 номерів у с. Васьковичі Коростенського району, 100 номерів у с. Майстрова Воля Новоград-Волинського району, 200 номерів у с. Чижівка Новоград-Волинського району; у Львівській області ємністю: 300 номерів у м. Львів; 200 номерів у м. Броди; 200 номерів с. Куровичі Золочівського району; 200 номерів у с. Козьова Сколівського району; 200 номерів у с. Жулин Стрийського району. Даний пунк цього рішення набирають чинності з 15.03.2020.

У зв’язку із виникнення в оператора потреб у зміні обсягу номерного ресурсу НКРЗІ переоформила АТ «Укртранснафта» три дозволи на використання номерного ресурсу: дозвіл у м. Рівне ємністю 200 номерів; дозвіл у Житомирській області ємністю: 100 номерів у с. Васьковичі Коростенського району, 100 номерів у с. Чижівка Новоград-Волинського району; дозвіл у Львівській області ємністю: 700 номерів у м. Львів, 100 номерів у м. Броди, 100 номерів у с. Куровичі Золочівського району, 100 номерів у с. Козьова Сколівського району, 200 номерів у с. Жулин Стрийського району. Даний пункт цього рішення набирає чинності з 15.03.2020.

Рішення НКРЗІ стосовно розгляду проектів законів України та інших нормативно-правових актів

Розглянувши надісланий листом проект наказу Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України «Про затвердження Методик проведення розрахунків електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів спеціальних користувачів і радіоелектронних засобів радіотехнології рухомого (мобільного) зв’язку четвертого покоління у смугах радіочастот 703-733 і 758-788, 790-862, 824-834 і 869-879 та 880-915 і 925-960 МГц і визнання такими, що втратили чинність, деяких Методик проведення розрахунків електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів», НКРЗІ погодила проект наказу без зауважень.

Розглянувши проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2006 р. № 200», надісланий листом Міністерства цифрової трансформації України від 14.01.2020 № 1/04-2-67, НКРЗІ погодила його без зауважень.

Відповідно до пункту 10-1 частини першої статті 18 Закону України «Про телекомунікації» і Порядку проведення аналізу ринків певних телекомунікаційних послуг та визначення операторів, провайдерів телекомунікацій з істотною ринковою перевагою на ринках таких послуг, затвердженого рішенням НКРЗІ від 11.12.2018 №640, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 17.01.2019 за № 54/33025, та враховуючи результати аналізу ринку послуг транзиту трафіку у фіксованій телефонній мережі загального користування, проведеного згідно з рішенням НКРЗІ від 24.09.2019 № 437 «Про проведення аналізу ринку послуг транзиту трафіку у фіксованій телефонній мережі загального користування», Комісія визначила ПАТ «Укртелеком» оператором телекомунікацій з істотною ринковою перевагою на ринку послуг транзиту трафіку у фіксованій телефонній мережі загального користування.

Окрім того, було встановлено, що на ПАТ «Укртелеком» накладаються передбачені Законом України «Про телекомунікації» зобов’язання для операторів телекомунікацій з істотною ринковою перевагою з дня набрання чинності цим рішенням, зокрема в частині:

 • недопущення вчинення дискримінаційних дій з боку операторів, провайдерів телекомунікацій з істотною ринковою перевагою на ринках телекомунікаційних послуг проти інших суб’єктів цих ринків;
 • дотримання встановлених НКРЗІ розмірів розрахункових такс за послуги пропуску трафіка до телекомунікаційних мереж операторів телекомунікацій з істотною ринковою перевагою на певному ринку послуг пропуску трафіка; 
 • застосування розрахункових такс за послуги пропуску трафіка до телекомунікаційних мереж операторів телекомунікацій, що не мають істотної ринкової переваги, у розмірах не нижче за відповідні розрахункові такси за послуги пропуску трафіка від їхніх мереж до мереж операторів телекомунікацій, що мають істотну ринкову перевагу;
 • забезпечення взаємоз’єднання з телекомунікаційною мережею іншого оператора в точках, зазначених у каталозі пропозицій операторів телекомунікацій щодо взаємоз’єднання з їхніми телекомунікаційними мережами, крім випадків, якщо телекомунікаційна мережа, яку пропонується приєднати, не відповідає вимогам Закону України «Про телекомунікації».