Підсумки засідання НКРЗІ від 17 грудня 2019 року

19 суб’єктів господарювання включено до Реєстру операторів та провайдерів

До Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій (далі – Реєстр) на підставі заяв суб’єктів господарювання включено:

  • шість операторів: для технічного обслуговування та експлуатації власних мереж ефірного телемовлення телерадіокомпанія «Альта» у м. Переяслав та Переяслав-Хмельницькому районі Київської області; для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання в користування каналів електрозв'язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації, надання послуг доступу до Інтернету: підприємців Шарова Р.О. у м. Київ; Київській області; Леспуха І.І. у с.с. Красна, Усть-Чорна, Лопухово Тячівського району Закарпатської області; Куцика С.О. для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету в Ужгородському районі Закарпатської області; ТОВ «АЛЬФАНЕТ КОМУНІКАЦІЇ» у Чернігівській області; для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету, наданя послуг з технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж, надання в користування каналів електрозв'язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації: ТОВ «АНЛІМІТЕД ПРО» на території м. Чернівці;
  • 13 провайдерів для надання послуг доступу до Інтернету: ТОВ «ІНТЕРЛАН ПЛЮС» у м. Київ; Київській області; ПП «ШТОРМ-ІСТ» у Кіровоградській області; підприємців: Закопайченка В.В. у м. Запоріжжя; Михайлова П.П. у м. Київ та Київській області; м. Черкаси та Черкаській області; Блінову О.М. у м. Київ; Київській області; Бабінця В.В.; Бервіну К.П.; Федорченка С.І.; Федорченко Я.Ю. у м.м. Київ, Харків, Рівне, Одеса, Запоріжжя, Дніпро, Полтава, Суми, Чугуїв та смт Пісочин Харківської області, м. Українка та м. Бровари Київської області, м. Дергачі, с. Гракове, с. Циркуни, смт Малинівка, смт Слобожанське та с. Докучаєвське Харківської області; Реву С.А. у м.м. Київ, Харків, Рівне, Одеса, Запоріжжя, Дніпро, Полтава, Суми, Чугуїв та смт Пісочин Харківської області, м. Українка та м. Бровари Київської області, м. Дергачі, с. Гракове, с. Циркуни, смт Малинівка, смт Слобожанське Харківської області; Зубрицького О.М. у м. Городок Городоцького району Львівської області; Гордієнка Д.М. у Чернігівській області; у м.м. Київ, Харків, Рівне, Одеса, Запоріжжя, Дніпро, Полтава, Суми, Чугуїв та смт Пісочин Харківської області, м. Бровари Київської області, м. Дергачі, с. Гракове, с. Циркуни, смт Малинівка, смт Слобожанське та с. Докучаєвське Харківської області; Тарасенка О.С. у м. Чугуїв Харківської області.

Крім того, 17 суб’єктів господарювання повідомили Комісію про зміну контактних даних, виду діяльності чи території здійснення діяльності для внесення відповідної інформації до Реєстру, а саме: підприємці: Манзюк Д.Д.; Шадура С.В.; Кирпенко О.М.; Паутов Ю.В.; Снарова С.В.; Герасимець А.А.; Боцвін Д.В.; Снаров М.В.; Бакаєв Д.В.; Купіра Р.І.; ТОВ «АЙПОРТ»; ТОВ «ІНВЕСТУМ»; ТОВ «ТОТАЛНЕТ»; ТОВ «ЛІНКТЕЛЕКОМ»; АТ «Південний гірничо-збагачувальний комбінат»; Споживче товариство «АІСТ територіальний партнер в Україні»; ТОВ «НОРМАТЕК, ІНК.»

У зв’язку з припиненням діяльності у сфері телекомунікацій Комісія виключила з Реєстру за відповідними заявами двох суб’єктів господарювання: ПП «Телерадіокомпанія Вікторія»; ПрАТ «Приазовкурорт».

У зв’язку з припиненням діяльності у сфері телекомунікацій, що підтверджується відомостями з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, які відповідно до частини першої статті 10 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» вважаються достовірними і можуть бути використані у спорі з третьою особою, Комісія виключила з Реєстру вісім підприємців: Олійника В.Т.; Кушулінського О.І.; Фалікеєвича А.І.; Постольника О.С.; Попадюка Р.Б.; Божкова А.С.; Халімонова І.О.; Савченка А.І.

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері телекомунікацій

Комісія видала за заявою ТОВ «Нововолинське Телебачення Телефонія Інтернет» ліцензію на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж на території м. Нововолинськ Волинської області, строком на 5 років.

Комісія анулювала за заявами ТОВ «ОХОРОННЕ АГЕНСТВО БАРС» дві ліцензії на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж: ліцензію у м. Кривий Ріг Дніпропетровської області; ліцензію у смт Петрово Кіровоградської області.

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

НКРЗІ переоформила дві ліцензії на користування радіочастотним ресурсом:

  • ТОВ «ТЕЛЕМЕРЕЖІ «ЮСАНА» - для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у зв’язку зі зменшенням смуги радіочастот у Сумській області терміном дії по 19.06.2023;
  • ПАТ «Укртелеком» - для радіорелейного зв’язку (радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби) у зв’язку зі зменшенням смуги радіочастот та зменшенням кількості регіонів у Дніпропетровській, Закарпатській, Чернівецькій областях терміном дії по 17.05.2021.

Окрім того, Комісія продовжила термін дії п’яти ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України:

  • для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації): ТОВ «МегаЛайн» у Тернопільській області з 22.04.2020 по 21.04.2025; ТОВ «ІМК» у м. Київ та Київській області з 14.04.2020 по 13.04.2025;
  • для супутникового радіозв’язку (радіозв’язку супутникової рухомої та фіксованої радіослужб): ДП «Укркосмос» у м. Київ: з 09.12.2020 по 08.12.2025; з 20.05.2020 по 19.05.2025; з 10.02.2021 по 09.02.2026.

Відповідно до статті 37 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», у зв’язку з порушенням заявниками вимог частини першої статті 37 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» та пункту 3.9 Ліцензійних умов користування радіочастотним ресурсом України, затверджених рішенням НКРЗ від 19.08.2005 № 53 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 20.10.2005 за № 1237/11517, НКРЗІ відмовила у продовженні терміну дії ліцензій на користування радіочастотним ресурсом: ТОВ «Фрінет» для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) на території Дніпропетровської області; ДП «Укркосмос» - для супутникового радіозв’язку (радіозв’язку супутникової рухомої та фіксованої радіослужб) на території м. Київ.

Про Реєстр РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування

Відповідно до пунктів 10 - 12 Технічного регламенту радіообладнання, Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв (далі – Реєстр РЕЗ та ВП), що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування, Комісія внесла зміну у позиції 134 розділу І Реєстру РЕЗ та ВП до інформації про один тип радіообладнання: станцію базову типу Radio Dot System, системи міжнародного рухомого (мобільного) зв’язку IMT та стільникового зв’язку UMTS виробництва «Ерікссон AБ», Швеція.

НКРЗІ прийняла рішення щодо регулювання номерного ресурсу

Відповідно до Закону України «Про телекомунікації» та Положення про державне регулювання номерного ресурсу телекомунікаційної мережі загального користування України (далі - Положення), НКРЗІ виділила за заявою комунальній лікувально-профілактичній установі «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Краматорськ Донецької області з подальшою видачою дозволу на 10 років.

Згідно з підпунктом 10.1.4 Положення (за заявою оператора) НКРЗІ вилучила наступний номерний ресурс:

  • у ТОВ «ПАНДА» - ємністю 2160 номерів у м. Вараш Рівненської області;
  • у АТ «Українська залізниця» - ємністю 200 номерів у м. Ізмаїл Одеської області.

Тим же рішенням НКРЗІ переоформила 14 дозволів на використання номерного ресурсу:

  • ТОВ «лайфселл» - 13 дозволів у зв’язку продовження строку дії ліцензії згідно з підпунктом 7.2.2 Положення: ємністю 10000 номерів та на використання коду транзитного пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Одеса; ємністю 10000 номерів та на використання коду транзитного пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Харків; ємністю 40000 номерів та на використання коду транзитного пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Донецьк; ємністю 3000 номерів у м. Маріуполь; ємністю 25000 номерів та на використання коду транзитного пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Дніпро; ємністю 32000 номерів та на використання коду транзитного пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Київ; ємністю 3000 номерів у м. Запоріжжя; ємністю 7000 номерів у м. Луганськ;
  • АТ «Українська залізниця» - дозвіл на використання номерного ресурсу у Одеській області ємністю: 10000 номерів у м. Одеса; 2000 номерів у м. Подільськ; 1000 номерів у м. Роздільна; 500 номерів у м. Чорноморськ через виникнення у оператора потреб у зміні обсягу номерного ресурсу.

Рішення НКРЗІ стосовно розгляду проектів законів України та інших нормативно-правових актів

Розглянувши проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до Плану використання радіочастотного ресурсу України», надісланий листом Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, НКРЗІ погодила проект постанови КМУ без зауважень.

Відповідно до пункту 3 частини другої статті 14, частин п’ятої та десятої статті 21 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», в рамках виконання Указу Президента України від 08.07.2019 року № 497/2019 «Про деякі заходи з покращення доступу до мобільного Інтернету», Плану організації виконання зазначеного Указу Президента України, схваленого на засіданні Кабінету Міністрів України 24.07.2019 (протокол № 22), з метою сприяння досягненню цілі 14.2 Програми діяльності Кабінету Міністрів України, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 29.09.2019 № 849, Комісія вирішила подати до Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України пропозиції щодо внесення змін до Плану використання радіочастотного ресурсу України.

Відповідно до Закону України від 18.09.2019 № 102-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення переліку видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню» та Закону України «Про телекомунікації», НКРЗІ розглянула проект рішення «Питання ведення реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій» та затвердила Порядок ведення реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій; Форму повідомлення про початок здійснення діяльності у сфері телекомунікацій і Орієнтовний перелік видів телекомунікаційних послуг, форми опису телекомунікаційних послуг. Зазначено, що це рішення набирає чинності одночасно з набранням чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення переліку видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню», але не раніше дня його офіційного опублікування.

Відповідно до пункту 3 примітки Тарифів на роботи (послуги) ДП «Український державний центр радіочастот» (далі - ДП «УДЦР»), пов’язаних з користуванням радіочастотним ресурсом України та вимірюванням параметрів телекомунікаційних мереж, затверджених рішенням НКРЗІ від 01.11.2016 № 578, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 25.11.2016 за № 1530/29660 (зі змінами) (далі – Тарифи), розглянувши лист ДП «УДЦР», Комісія погодила на 2020 рік зниження рівня Тарифів.

Розглянувши проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про підписання Угоди про фінансування заходу «Підтримка ЄС для електронного урядування та цифрової економіки в Україні», надісланого листом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, НКРЗІ погодила цей документ без зауважень.

Відповідно до пункту 6 частини першої статті 6 Закону України «Про управління об’єктами державної власності», статті 16 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», а також розглянувши звернення ДП «УДЦР», НКРЗІ прийняла рішення внести зміни до інвестиційного плану ДП «УДЦР» на 2019-2021 роки, затвердженого рішенням НКРЗІ від 09.07.2019 № 334 (зі змінами), та викласти його у новій редакції.

Відповідно до статті 75 Господарського кодексу України, статті 16 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», Порядку складання, затвердження та контролю виконання фінансового плану суб’єкта господарювання державного сектору економіки, затвердженого наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України 02.03.2015 № 205, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.03.2015 № 300/26745, а також розглянувши звернення ДП «УДЦР», Комісія внесла зміни до фінансового плану ДП «УДЦР» на 2020 рік та уповноважила Голову НКРЗІ О. Животовського  підписати його. Окрім того основні фінансові показники та фінансовий план ДП «УДЦР» на 2020 рік зі змінами будуть подані до Міністерства фінансів України, Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України та Державної податкової служби України.

Відповідно до пункту 6 частини першої статті 6 Закону України «Про управління об’єктами державної власності», статті 16 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», а також розглянувши звернення ДП «УДЦР», Комісія вирішила внести зміни до інвестиційного плану ДП «УДЦР» на 2020 рік, затвердженого рішенням НКРЗІ від 04.06.2019 № 267, та викласти його у новій редакції.