Підсумки засідання НКРЗІ від 10 грудня 2019 року

11 суб’єктів господарювання включено до Реєстру операторів та провайдерів

До Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій (далі – Реєстр) на підставі заяв суб’єктів господарювання включено:

  • п’ять операторів: для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету підприємців: Мізернюка О.М. у с. Нова Романівка, с. Слобода Романівська, с. Броники, с. Барвінівка, с. Ужачин Новоград-Волинського району Житомирської області; Яременка А.А. у Баришівському районі Київської області; Одинець О.В. для надання в користування каналів електрозв’язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації, надання послуг доступу до Інтернету у м. Київ, Київській області; ТОВ «ІТ-КАРКАС» для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання в користування каналів електрозв’язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації, надання послуг доступу до Інтернету на території України; Телерадіокомпанія кабельного мовлення приватне підприємство «Виробничо-комерційна фірма «Санді» для надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж, технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж у м. Подільськ та м. Ананьїв Одеської області;
  • шість провайдерів для надання послуг доступу до Інтернету: ТОВ «ТЕРЛІНК» у Тернопільській області; підприємців: Коваленка М.О. у м. Підгородне та смт Слобожанське Дніпропетровської області; Моряка В.К. у м. Харків; Мішко М.М. у Свалявському та Міжгірському районах Закарпатської області; Вретік Л.В. у м. Київ та Київській областях; Вінницькій, Івано-Франківській, Львівській, Рівненській, Хмельницькій, Черкаській, Чернівецькій, Донецькій, Чернігівській, Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Харківській, Сумській, Полтавській, Херсонській областях; Курочку І.І. на території України.

Крім того, 24 суб’єкта господарювання повідомили Комісію про зміну контактних даних, виду діяльності чи території здійснення діяльності для внесення відповідної інформації до Реєстру, а саме: ПП «СВ»; ТОВ - Телекомпанія «Ніка ТВ»; Комунальне некомерційне підприємство «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Івано-Франківської обласної ради»; ТОВ «ЛІМНЕТ»; ПП «Гамма Телемережа»; підприємці Барський Д.О.; Барська Л.М.; Лопатін А.Б.; Перов О.О.; Костіков О.Ю.; Токарєв В.Є.; Соборайчук В.Я.; Аватор М.М.; Гергардт М.І.; ТОВ «ТРЕСТ УКРТЕЛЕБУД»; ТОВ «ВЕСНА АТС-1»; ТОВ «ТЕЛСЕТ-РІВНЕ»; ТОВ «АВАТОР ІСП»; ПрАТ «ДНІПРОВСЬКИЙ МЕТАЛУРГІЙНИЙ ЗАВОД»; ТОВ «МЕГАПРОСТІР»; ТОВ «Ен-Лайн»; ТОВ «НЕТАСІСТ»; ТОВ «Мережа»; ТОВ «КУЗЯ ІНТЕРНЕТ».

У зв’язку з припиненням діяльності у сфері телекомунікацій Комісія виключила з Реєстру за відповідними заявами двох підприємців: Шурову О.В. та Козику С.М.

Рішення Комісії про ведення єдиного державного реєстру операторів поштового звязку

Відповідно до частини шостої статті 8 Закону України «Про поштовий зв’язок», на підставі повідомлення НКРЗІ внесла до єдиного державного реєстру операторів поштового зв’язку інформацію про ТОВ «ЮДЖИН ЛОДЖІСТІКС» для надання послуг з приймання поштових відправлень; обробки поштових відправлень; перевезення поштових відправлень; доставки (вручення) поштових відправлень; виконання доручень користувачів щодо поштових переказів; виконання доручень користувачів щодо банківських операцій на території України.

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері телекомунікацій

Відповідно до Закону України «Про телекомунікації» щодо здійснення ліцензування у сфері телекомунікацій НКРЗІ видала за заявою ПрАТ «ДАТАГРУП» ліцензію на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв’язку з ємністю мережі до 10 000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку на території Запорізької області строком на 5 років.

Комісія продовжила за заявами строк дії чотирьох ліцензій на здійснення виду діяльності у сфері телекомунікацій:

  • на надання послуг телефонного зв’язку (крім відомчих об'єктів) - місцевого з правом створення власної мережі ємністю понад 1 000 абонентських номерів: ПАТ «Укртелеком» - на всій території України з 03.04.2021 по 02.04.2026;
  • на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв'язку з ємністю мережі понад 10 000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв'язку: ліцензію ТОВ «УКРКОМ» на території м. Київ з 23.04.2020 по 22.04.2025; ліцензію ТОВ «Вінтелепорт» - на території Вінницької області з 01.04.2020 по 31.03.2025; ліцензію Львівському комунальному підприємству «Міський центр інформаційних технологій» - на території Львівської області з 14.05.2020 по 13.05.2025, з включенням до ліцензії особливих умов щодо здійснення протягом шести місяців з дати видачі відповідної ліцензії модернізації обладнання для подальшого використання міжстанційної сигналізації.

Окрім того, НКРЗІ анулювала за заявами ліцензіатів дві ліцензії:

  • ТОВ «ПАНДА» - на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв'язку з ємністю мережі до 10 000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку на території Рівненської області;
  • ТОВ «Трест Укртелебуд» - на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж на території м. Київ.

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

Комісія видала дві ліцензії суб’єктам господарювання на додаткову смугу радіочастот строком на 5 років:

  • підприємцю Соколенку В.О. - для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Кіровоградській області;
  • ТОВ «ВІТЕЛЕКОМ» - для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у Львівській області.

НКРЗІ продовжила термін дії трьох ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України:

  • для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів): ліцензію підприємцю Голобородьку В.М. у Черкаській області з 25.05.2020 по 24.05.2025; ліцензію ТОВ «ВСЕСВІТ ОНЛАЙН» у Полтавській області з 06.04.2020 по 05.04.2025;
  • для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації): ТОВ «Нетворк технолоджи лайн» у Запорізькій області з 11.05.2020 по 10.05.2025.

Відповідно до пункту 3 частини п’ятої статті 33 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» НКРЗІ відмовила ТОВ «МЕГА-ІНЕТ» у видачі ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) на території Полтавської області у зв’язку з недостовірністю даних у документах, поданих заявником для отримання ліцензії.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 38 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» Комісія анулювала за заявою ПАТ «Укртелеком» ліцензію на користування радіочастотним ресурсом України для радіорелейного зв’язку (радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби) на території Запорізької області.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 38 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» Комісія анулювала за заявами Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення ліцензію на користування радіочастотним ресурсом для супутникового радіозв’язку (радіозв’язку супутникової рухомої та фіксованої радіослужб) на території Київської області та ліцензію для радіорелейного зв’язку (радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби) на території Дніпропетровської області.

Про Реєстр РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування

Відповідно до пунктів 10 - 12 Технічного регламенту радіообладнання, Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв (далі – Реєстр РЕЗ та ВП), що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування, Комісія внесла до розділу І Реєстру РЕЗ та ВП інформацію про п’ять типів радіообладнання: передавач цифрового наземного телевізійного мовлення стандарту DVB-T торговельної марки "R&S" виробництва Німеччини; два цифрові мікрохвильові однопозиційні датчики торговельної марки CIAS виробництва компанії «Чіас Елетроніка ЕС.ЕР.ЕЛ», Італія; два пристрої автомобільні радіолокаційні (Short Range Radar) торговельної марки  «APTIV» виробництва «Аптів Сервісес Дойчленд ГмбХ», Німеччина.

Рішення НКРЗІ стосовно розгляду проектів законів України та інших нормативно-правових актів

Розглянувши проект Закону України «Про ратифікацію документів про внесення поправок до Статуту і Конвенції Міжнародного союзу електрозв’язку», надісланий листом Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, НКРЗІ погодила проект Закону України без зауважень.

Відповідно до статті 16 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», пункту 41 Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.05.2011 № 560 (із змінами) НКРЗІ погодила затвердження проектної документації робочого проекту «Утеплення будівлі офісу Миколаївського обласного відділу Південної філії УДЦР, поданої листом ДП «Український державний центр радіочастот».

Відповідно до статті 16 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», розглянувши лист Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України та враховуючи лист ДП «Український державний центр радіочастот», Комісія вирішила направити пропозиції Міністерству розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України щодо недоцільності перетворення ДП «Український державний центр радіочастот» в публічне акціонерне товариство.

Відповідно до статей 7, 19 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», враховуючи лист Державної регуляторної служби України, НКРЗІ затвердила План діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на 2020 рік та прийняла рішення подати пропозиції до плану діяльності Кабінету Міністрів України з підготовки проектів регуляторних актів, сформовані на підставі розділу «Проекти законів та інших регуляторних актів державних органів» цього Плану.

Відповідно до статті 16 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», пункту 25 частини першої статті 6 Закону України «Про управління об’єктами державної власності» та враховуючи вимоги Методики проведення інвентаризації об’єктів державної власності, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2005 № 1121, НКРЗІ прийняла рішення провести інвентаризацію державного майна, яке обліковується на балансі ДП «Український державний центр радіочастот» (далі – УДЦР), що належить до сфери управління НКРЗІ, та забезпечити подання переліку державного майна УДЦР до Фонду державного майна України для внесення відомостей до Єдиного реєстру об’єктів державної власності.

Керуючись статтями 18, 19 Закону України «Про телекомунікації», статтями 14, 18 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» та у зв’язку з кадровими змінами, НКРЗІ внесла зміни до додатків до рішення НКРЗІ від 21.03.2013 № 168 «Про уповноважених НКРЗІ посадових осіб розглядати справи про адміністративні правопорушення та для здійснення державного нагляду».

Керуючись статтею 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення та у зв’язку з кадровими змінами, Комісія внесла зміни у додаток до рішення НКРЗІ від 01.03.2016 № 112 «Про уповноваження посадових осіб НКРЗІ складати протоколи про адміністративні правопорушення».