Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації

офіційний веб-портал


НКРЗІ визначила показники якості телекомунікаційних послуг, які підлягають обов`язковому випробуванню протягом 2020 року

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, на своєму черговому засіданні, що відбулося 03 грудня 2019 року, прийняла рішення № 581 про затвердження переліків показників якості послуг, рівні яких підлягають обов’язковому оприлюдненню операторами телекомунікацій у 2021 році та відповідному проведенні випробувань протягом 2020 року.

Дане рішення прийнято відповідно до пункту 3.2 Положення про якість телекомунікаційних послуг.

Для забезпечення всебічного інформування споживачів про рівні якості телекомунікаційних послуг, за якими надаються операторами, зазначеним рішенням Комісії затверджено три переліки показників якості, а саме для: фіксованого телефонного зв’язку – 9 показників, мобільного (рухомого) зв’язку – 8 показників, послуг із доступу до Інтернету – 5 показників.

Інформація щодо переліків показників якості телекомунікаційних послуг, рівні яких підлягають обов’язковому оприлюдненню розміщена в підрозділі «Загальна інформація щодо порядку інформування про якість» розділу «Якість послуг» субпорталу НКРЗІ «Споживачам послуг зв’язку».

Нагадуємо

Оператори телекомунікацій повинні не пізніше 30 січня 2020 року подати до Комісії звіти за формою № 11-ЯТП за результатами випробувань показників якості послуг, проведених протягом 2019 року відповідно до рішення НКРЗІ від 30.10.2017 № 562.

Також, оператори повинні оприлюднити зазначену інформацію шляхом розміщення її в друкованих засобах масової інформації або на власних веб-сайтах, а також у місцях продажу телекомунікаційних послуг та проведення розрахунків за них.

ДОДАТКОВО зазначаємо що з 01 січня 2020 року запроваджено подання звітів за формою № 11-ЯТП за допомогою Системи електронної звітності НКРЗІ.

Подання звітності в електронній формі здійснюється через веб-сайт НКРЗІ в розділі «Звітність операторів, провайдерів телекомунікацій» за допомогою відповідних програмних засобів, з накладанням електронного цифрового підпису.