Підсумки засідання НКРЗІ від 03 грудня 2019 року

13 суб’єктів господарювання включено до Реєстру операторів та провайдерів

До Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій (далі – Реєстр) на підставі заяв суб’єктів господарювання включено:

  • шість операторів: для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету підприємців: Ахременко І.В. у Донецькій області; Дем’янова К.Д. у Києво-Святошинському районі Київської області; ТОВ «ФОЮНЕТ» у м. Київ, Київська область; для надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж, надання в користування каналів електрозв’язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації, надання послуг доступу до Інтернету ТОВ «ЛАКИ НЕТ ЮА» у м. Київ; для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання в користування каналів електрозв’язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації, надання послуг доступу до Інтернету підприємців: Костенко Л.М. та Костенко С.М. у м. Первомайськ Миколаївської області;
  • сім провайдерів для надання послуг доступу до Інтернету: підприємців: Міщенка О.О. у м.м. Київ, Харків, Рівне, Одеса, Запоріжжя, Дніпро, Полтава, Суми, Чугуїв та смт Пісочин Харківської області, м. Українка та м. Бровари Київської області, м. Дергачі, с. Гракове, с. Циркуни, смт Малинівка, смт Слобожанське Харківської області; Романченка С.І. у Київській області; Абуздіна О.С. у м. Одеса, м. Белгород-Дністровський Одеської області; м. Южне Одеської області, м. Миколаїв, м. Чорноморськ Одеської області; смт Чорноморське Одеської області; Гурьєву К.В. у м. Київ та Київській області, м. Черкаси та Черкаській області; Бородіну О.О. у м. Ужгород; Галича О.В. у м.м. Київ, Харків, Рівне, Одеса, Запоріжжя, Дніпро, Полтава, Суми, Чугуїв та смт Пісочин Харківської області, м. Українка та м. Бровари Київської області, м. Дергачі, с. Гракове, с. Циркуни, смт Малинівка, смт Слобожанське та с. Докучаєвське Харківської області; для надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв’язку, надання послуг доступу до Інтернету ТОВ «БУДІВНИЦТВО ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙНИХ СИСТЕМ ТА СПОРУД» у м. Київ; Київській області.

Крім того, сім суб’єктів господарювання повідомили Комісію про зміну контактних даних, виду діяльності чи території здійснення діяльності для внесення відповідної інформації до Реєстру, а саме: ТОВ «ЛИМАН-ТВ»; ПП телерадіокомпанія «ТЕКС»; ПП «КАСКАД»; ТОВ «КОМПЛЕКСНІ ЦИФРОВІ РІШЕННЯ»; підприємці: Гороховський І.А.; Папін С.С.; Хоменко А.А.

У зв’язку з припиненням діяльності у сфері телекомунікацій Комісія виключила з Реєстру за заявою підприємця Голомшу О.Т.

У зв’язку з припиненням діяльності у сфері телекомунікацій, що підтверджується відомостями з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, які відповідно до частини першої статті 10 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» вважаються достовірними і можуть бути використані у спорі з третьою особою, Комісія виключила з Реєстру 11 суб’єктів господарювання: Дубровіна А.В.; Воронченка О.В.; Величка Р.С.; Єрмолаєву В.В.; Погребняка О.В.; Бєлова А.С.; Чермошенцева І.С.; Лук'янова О.С.; ТОВ «МПМ-12»; Терещенка Р.О.; Кулініча А.А.

Рішення Комісії про ведення єдиного державного реєстру операторів поштового зв'язку

Відповідно до частини шостої статті 8 Закону України «Про поштовий зв'язок», на підставі повідомлення про внесення інформації до єдиного державного реєстру операторів поштового зв’язку, НКРЗІ внесла інформацію про ТОВ «АТП 2013» для надання послуг з приймання поштових відправлень; обробки поштових відправлень; перевезення поштових відправлень; доставки (вручення) поштових відправлень; виконання доручень користувачів щодо поштових переказів; виконання доручень користувачів щодо банківських операцій на території України, країн Європейського Союзу.

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері телекомунікацій

Відповідно до Закону України «Про телекомунікації» Комісія видала за заявою ТОВ «ЛАКИ НЕТ ЮА» ліцензію на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж на території м. Київ.

НКРЗІ продовжила за заявою ПрАТ «ДАТАГРУП» строк дії ліцензії на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв'язку з ємністю мережі понад 10000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв'язку на території Харківської області з 08.04.2020 по 07.04.2025.

Відповідно до частини третьої статті 50 Закону України «Про телекомунікації», а також враховуючи пункт 2 частини першої та частину другу статті 50 Закону України «Про телекомунікації», Комісія відмовила ПП «Телерадіокомпанія АРТІМАКС» у переоформленні ліцензії на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж на території смт Побузьке Голованівського району Кіровоградської області у зв’язку з відсутністю підстав для переоформлення ліцензії, оскільки згідно з частиною восьмою статті 50 Закону України «Про телекомунікації» вказана ліцензія є недійсною, що підтверджується відомостями з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, які відповідно до частини першої статті 10 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» вважаються достовірними і можуть бути використані у спорі з третьою особою.

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

Комісія видала ліцензію ТОВ «МЕГА-ІНЕТ» на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Полтавській області строком на 5 років.

Комісія видала ліцензію ПрАТ «ДАТАГРУП» на додаткову смугу радіочастот для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Кіровоградській та Житомирській областях строком на 5 років.

Цим же рішенням НКРЗІ продовжила термін дії семи ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України:

  • для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів): ліцензію ПП «МІРТЕЛЕКОМ» в Одеській області з 23.04.2020 по 22.04.2025; ліцензію ПП Телерадіостудії «Імпульс» у Вінницькій області з 16.04.2020 по 15.04.2025; ліцензію ТОВ «КВАЗАР - ЛІНК» у Запорізькій області з 11.06.2020 по 10.06.2025;
  • підприємцю Костіку Ю.І. для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у Миколаївській області з 23.04.2020 по 22.04.2025;
  • ТОВ телекомунікаційній компанії «Вінтелепорт» для радіорелейного зв’язку (радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби) у Вінницькій області з 26.03.2020 по 25.03.2025;
  • Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення – для радіорелейного зв’язку (радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби) у Тернопільській області з 27.04.2020 по 26.04.2025 та у м. Київ з 06.04.2020 по 05.04.2025.

У зв’язку зі зміною місця проживання Комісія переоформила ліцензію на користування радіочастотним ресурсом підприємцю Папіну С.С. для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Дніпропетровській області терміном дії по 29.09.2020.

Відповідно до частини третьої статті 33 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» Комісія скасувала пункт 4.2 рішення НКРЗІ від 15.10.2019 № 473 щодо продовження терміну дії ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України ФОП Северенчуку М.В. у зв’язку з ненаданням документів, що підтверджують внесення плати за продовження терміну дії ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України.

Відповідно до частини третьої статті 34 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» НКРЗІ відмовила ПП телерадіокомпанії «АРТІМАКС» у переоформленні трьох ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів): ліцензії на території Кіровоградської області; ліцензії на території Миколаївської області; ліцензії на території Кіровоградської області, у зв’язку порушенням заявником вимог частини другої статті 34 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» (при виникненні підстав для переоформлення ліцензії, протягом 30 робочих днів ліцензіатом не подано заяву про переоформлення ліцензії, в результаті чого, відповідно до частини сьомої статті 34 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», не переоформлена в установлений строк ліцензія є недійсною).

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 38 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» НКРЗІ анулювала за заявами ПАТ «Укртелеком» п’ять ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів): ліцензію на території Харківської області; ліцензію на території Луганської, Вінницької, Житомирської, Черкаської та Чернівецької областей; ліцензію на території Закарпатської області; ліцензію на території Волинської, Тернопільської та Івано-Франківської областей; ліцензію на території Полтавської, Миколаївської, Сумської, Хмельницької, Кіровоградської, Рівненської та Чернігівської областей.

Про Реєстр РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування

Відповідно до пунктів 10 - 12 Технічного регламенту радіообладнання, Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв (далі – Реєстр РЕЗ та ВП), що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування, Комісія внесла до розділу І Реєстру РЕЗ та ВП інформацію про чотири типи радіообладнання: дві базові станції системи стільникового зв’язку UMTS виробництва «ЗТЄ Корпорейшн», Китай; передавач цифрового наземного телевізійного мовлення стандарту DVB-T торговельної марки «Vigintos Electronika» виробництва ЮАБ «Вігінтос Електроніка», Литовська Республіка; радіокерований пристрій типу «квадрокоптер» торговельної марки DJI з обладнанням радіодоступу, пристроєм короткого радіусу дії та GNSS приймачем виробництва «Шеньчжень ДиЖиАй Технолоджи Ко., ЛТД», Китай.

НКРЗІ прийняла рішення щодо регулювання номерного ресурсу

Відповідно до Закону України «Про телекомунікації» та Положення про державне регулювання номерного ресурсу телекомунікаційної мережі загального користування України НКРЗІ виділила за заявами суб’єктів господарювання наступний номерний ресурс:

  • ПАТ «Укртелеком» - код кінцевий пункту  сигналізації мережі СКС-7 у м. Чернігів та код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7  у м. Решетилівка Полтавської області строком задіяння 2 роки;
  • Державному спеціалізованому підприємству «Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами» - код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Чорнобиль Київської області зі строком задіяння номерного ресурсу 2 роки.

Окрім того, Комісія вилучила за заявами державного спеціалізованого підприємства «Чорнобильський спецкомбінат» - номерний ресурс загальною ємністю 2 000 номерів у м. Чорнобиль Іванківського району Київської області. Разом з тим, Комісія переоформила Державному спеціалізованому підприємству «Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами» цей номерний ресурс ємністю 2000 номерів у м. Чорнобиль Іванківського району Київської як такий, що використовується споживачами.

Тим же рішенням НКРЗІ переоформила три дозволи на використання номерного ресурсу:

  • ТОВ «Компанія М-ТЕЛ» - ємністю 1000 номерів та коду кінцевого пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Умань Черкаської області згідно з підпунктом 7.2.2 Положення (продовження строку дії ліцензії);
  • АТ «Українська залізниця» - коду кінцевого пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Черкаси згідно з підпунктом 7.2.5 Положення.

Рішення НКРЗІ стосовно розгляду проектів нормативно-правових актів та інших документів

Відповідно до пункту 7 частини другої статті 14 та частини четвертої статті 16 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», Комісія схвалила проект рішення НКРЗІ «Про внесення змін до Порядку регулювання тарифів на роботи (послуги) Державного підприємства «Український державний центр радіочастот». Даний проект рішення буде подано на погодження до заінтересованих державних органів.

Розглянувши проект наказу Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України «Про затвердження Основних вимог до форми і строків подання інформації до Національного центру оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій», надісланий листом Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, НКРЗІ погодила проект наказу без зауважень.

Відповідно до Закону України «Про радіочастотний ресурс України» Комісія схвалила проект рішення НКРЗІ «Про внесення змін до Порядку виконання робіт з виявлення та усунення дії джерел радіозавад у смугах радіочастот загального користування». Даний проект рішення буде подано на погодження до заінтересованих державних органів.

Відповідно до статей 18, 21 Закону України «Про телекомунікації», пункту 3.2 Положення про якість телекомунікаційних послуг, затвердженого рішенням НКРЗ від 15.04.2010 № 174 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23.06.2010 за № 429/17724 (далі – Положення), з метою забезпечення всебічного і періодичного інформування споживачів про рівні якості телекомунікаційних послуг, які надаються операторами телекомунікацій, НКРЗІ затвердила: Перелік показників якості послуг фіксованого телефонного зв’язку, рівні яких підлягають обов’язковому оприлюдненню операторами телекомунікацій у 2021 році, Перелік показників якості послуг рухомого (мобільного) зв’язку, рівні яких підлягають обов’язковому оприлюдненню операторами телекомунікацій у 2021 році та Перелік показників якості послуг із доступу до Інтернету, рівні яких підлягають обов’язковому оприлюдненню операторами телекомунікацій у 2021 році. Також Комісія зобов’язала операторів телекомунікацій відповідно до розділу 4 Положення протягом 2020 року забезпечити проведення випробувань показників якості телекомунікаційних послуг, які включені до зазначених переліків показників якості послуг, оприлюднити інформацію щодо якості телекомунікаційних послуг у порядку, встановленому пунктом 3.3 Положення, та подати до НКРЗІ звіти за 2020 рік за формою згідно з додатком до Положення (11–ЯТП) не пізніше 30 січня 2021 року.

Відповідно до частини шостої статті 18 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» Комісія затвердила План перевірок користувачів радіочастотного ресурсу України у смугах радіочастот загального користування на перший квартал 2020 року.