Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації

офіційний веб-портал


Підсумки засідання НКРЗІ від 19 листопада 2019 року

11 суб’єктів господарювання включено до Реєстру операторів та провайдерів

До Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій на підставі заяв суб’єктів господарювання включено:

  • два оператори: ТОВ «АЛЬФА ЛІНК» для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету, надання в користування каналів електрозв'язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації на території України; ПП «ФІБРО-ОПТИЧНІ КОМУНІКАЦІЙНІ СИСТЕМИ» для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання доступу до Інтернету у Київській, Черкаській областях;
  • дев’ять провайдерів для надання послуг доступу до Інтернету: підприємців Колесніченка О.В., Шкарупу О.С. у м.м. Київ, Харків, Рівне, Одеса, Запоріжжя, Дніпро, Полтава, Суми, Чугуїв та смт Пісочин Харківської області, м. Українка та м. Бровари Київської області, м. Дергачі, с. Гракове, с. Циркуни, смт Малинівка, смт Слобожанське та с. Докучаєвське Харківської області; Верді А.С., ТОВ «ЮНІТ-ІС», Загребельну І.В. у м. Одеса; Бігуна В.І., Дзяпка Ю.Ю., Комгорта В.В. у Тячівському та Рахівському районах Закарпатської області; ТОВ «СПЛІТ-НЕТ» у смт Воловець, с. Гукливий, с. Скотарське Закарпатської області.

Крім того, 13 суб’єктів господарювання повідомили Комісію про зміну контактних даних, виду діяльності чи території здійснення діяльності для внесення відповідної інформації до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій, а саме: Споживче товариство «Хвиля»; ТОВ «ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ «ЕНЕРГЕТИК ПЛЮС»; ТОВ «Інтернет Сервіс Провайдер «Скайнет»; ПП «КАЛАНЧАК.НЕТ»; ТОВ «МЕГА-ІНЕТ»; ТОВ «МЕГАПРОСТІР»; підприємці Коваль Д.О.; Любимий К.М.; Любима О.В.; Сірик Ю.А.; Перов О.О.; Довбня К.М.; Міндак Н.А.

У зв’язку з припиненням діяльності у сфері телекомунікацій Комісія виключила з Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій за заявами трьох підприємців: ПП «РАДІОПЕРЕДАВАЛЬНИЙ ЦЕНТР «ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ «ЕФІР»; підприємців Кульченка О.Б. та Шумського Д.В.

У зв’язку з припиненням діяльності у сфері телекомунікацій, що підтверджується відомостями з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, які відповідно до частини першої статті 10 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» вважаються достовірними і можуть бути використані у спорі з третьою особою, Комісія виключила з Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій 29 суб’єктів господарювання: Ліскову М.Я.; Мицика В.В.; Грабара О.В.; Семеновського А.І.; Дубинського В.В.; Діденко Л.В.; Субботка О.С.; Чебрушкова М.О.; Ярову А.О.; Марчук О.Є.; Шевеля О.І.; Рудновську В.Б.; Галигу Л.В.; Білаша М.Б.; Нефьодова Є.О.; Бондаренко О.В.; Орленка О.С.; Пономарьова Є.М.; Каплуна Д.В.; Пилипенко С.В.; Бугаєнка Ю.В.; Гаргалика О.Ю.; Качанюка І.Л.; Бабака О.О.; Шевчука О.О.; Антипова А.В.; Мастака С.В.; Марцинкевича В.А.; Попадюка М.В.

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

Комісія видала за заявами суб’єктів господарювання чотири ліцензії на додаткову смугу радіочастот строком на 5 років:

  • Споживчому товариству «АІСТ територіальний партнер в Україні» - для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) в Одеській області;
  • ТОВ «ІНТЕРНАЦІОНАЛЬНІ ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЇ» - для цифрового стільникового радіозв’язку CDMA–800: ліцензію у Дніпропетровській області, ліцензію у Донецькій, Луганській, Полтавській, Харківській областях; ліцензію у Дніпропетровській, Запорізькій областях та м. Севастополь.

НКРЗІ переоформила дві ліцензії на користування радіочастотним ресурсом у зв’язку зі зменшенням смуги радіочастот:

  • ТОВ «СкайТел ЮА» - для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у Вінницькій області терміном дії по 26.08.2023;
  • Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення - для радіорелейного зв’язку (радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби) у Чернівецькій області терміном дії по 08.10.2021.

Комісія продовжила термін дії двох ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України:

  • ТОВ «БЄЛНЕТ» для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) в Одеській області з 19.05.2020 по 18.05.2025;
  • ТОВ «ПОЛТАВАРАДІОКОМ» для цифрового транкінгового радіозв’язку (транкінгового радіозв’язку) у Полтавській області з 06.03.2020 по 05.03.2025.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 38 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» НКРЗІ анулювала ТОВ «НОРМАТЕК, ІНК.» ліцензію на користування радіочастотним ресурсом України для мультисервісного радіодоступу (радіозв'язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у м. Київ.

Про Реєстр РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування

Відповідно до пунктів 10 - 12 Технічного регламенту радіообладнання, Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв (далі – Реєстр РЕЗ та ВП), що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування, Комісія внесла до розділу І Реєстру РЕЗ та ВП інформацію про один тип радіообладнання: передавач цифрового телевізійного мовлення стандарту DVB-T типу TXTU виробництва ТОВ НВП «Квант-Ефір», Україна.

НКРЗІ прийняла рішення щодо регулювання номерного ресурсу

Відповідно до Закону України «Про телекомунікації» та Положення про державне регулювання номерного ресурсу телекомунікаційної мережі загального користування України (далі – Положення), Комісія виділила комунальному закладу «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Дніпропетровської обласної ради» за заявою номерний ресурс: код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Дніпро; код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Кривий Ріг Дніпропетровської області та видала відповідні дозволи на строк 10 років (з 02.12.2019 по 01.12.2029).

НКРЗІ переоформила ТОВ «ТАСКО» дозвіл на використання номерного ресурсу ємністю 5000 номерів у м. Чернігів згідно з підпунктом 7.2.2 Положення (продовження строку дії ліцензії).

Згідно з підпунктом 10.1.3 Положення (якщо закінчився термін дії ліцензії) Комісія вилучила у ТОВ «КОРСІ» номерний ресурс: ємністю 1000 номерів у м. Ужгород; ємністю 500 номерів у с. Барвінок Ужгородського району Закарпатської області; код кінцевого пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Ужгород.

Відповідно до пункту 5 статті 18 Закону України «Про телекомунікації», Національного плану нумерації України, затвердженого наказом Міністерства транспорту та зв’язку України від 23.11.2006 № 1105 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 07.12.2006 за № 1284/13158, Положення про державне регулювання номерного ресурсу телекомунікаційної мережі загального користування України, затвердженого рішенням НКРЗ України від 01.06.2007 № 769 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.06.2007 за № 679/13946, враховуючи лист Міністерства соціальної політики України та лист державної установи «Урядовий контактний центр» щодо можливості використання скороченого чотиризначного телефонного номера для організації «інформаційно-довідкової служби» соціального спрямування з використанням можливостей операторів фіксованого та  рухомого (мобільного) зв’язку, НКРЗІ вирішила виділити ПрАТ «КИЇВСТАР», ТОВ «лайфселл», ПрАТ «ВФ УКРАЇНА» та ПАТ «Укртелеком» за відповідними заявами скорочений номер 1539 для організації інформаційно-довідкової служби «Консультування та забезпечення зворотного зв’язку для осіб з інвалідністю» та скорочений номер 1548 для організації інформаційно-довідкової служби «Протидія контрабанді та корупції під час митного оформлення товарів» для використання у мережах рухомого (мобільного) зв’язку з ідентифікаційними кодами мереж цих операторів зв’язку на території України.

Рішення НКРЗІ стосовно розгляду проектів законів України та інших нормативно-правових актів

Відповідно до Закону України «Про телекомунікації», Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення переліку видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню» від 18.09.2019 № 102-IX, з метою забезпечення захисту прав споживачів та недопущення припинення операторами телекомунікацій надання телекомунікаційних послуг з використанням раніше виділеного їм на підставі відповідних дозвільних документів номерного ресурсу, НКРЗІ схвалила пропозиції щодо змін до деяких законодавчих актів з питань використання номерного ресурсу та вирішила подати їх до Комітету Верховної Ради України з питань цифрової трансформації, Міністерства цифрової трансформації України, Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України.

Відповідно до статті 18 Закону України «Про телекомунікації» та Положення про НКРЗІ, затвердженого Указом Президента України від 23 листопада 2011 року № 1067, Комісія схвалила проект рішення НКРЗІ «Про внесення змін до Положення про якість телекомунікаційних послуг». Даний проект рішення буде подано на погодження до заінтересованих державних органів.

Відповідно до статей 18, 44 Закону України «Про телекомунікації», Положення про НКРЗІ, Комісія затвердила Правила здійснення діяльності у сфері телекомунікацій та визнала таким, що втратило чинність, рішення НКРЗІ від 10 грудня 2013 року № 803 «Про затвердження Правил здійснення діяльності у сфері телекомунікацій (діяльність з надання послуг доступу до Інтернет)», зареєстроване в Міністерстві юстиції України 3 лютого 2014 року за № 207/24984. Дане рішення буде подано на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України та набере чинності одночасно з набранням чинності Закону України від 18 вересня 2019 року № 102-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення переліку видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню», але не раніше дня його офіційного опублікування.

Розглянувши проект наказу Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України «Про внесення змін до Технічних вимог до створення технологічної інфраструктури телекомунікаційних мереж доступу», надісланий листом Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, НКРЗІ погодила проект наказу без зауважень.

Відповідно до абзацу другого пункту 5.1 розділу 5 Регламенту НКРЗІ, розглянувши проект Закону України «Про внутрішній водний транспорт», реєстраційний номер 1182-1 від 06.09.2019, НКРЗІ висловилась за доцільність його прийняття із зауваженням та пропозицією.

Відповідно до пункту 10-1 статті 18 Закону України «Про телекомунікації» НКРЗІ внесла зміну до абзацу другого пункту 5 розділу ІІ Порядку проведення аналізу ринків певних телекомунікаційних послуг та визначення операторів, провайдерів телекомунікацій з істотною ринковою перевагою на ринках таких послуг, затвердженого рішенням НКРЗІ від 11 грудня 2018 року № 640, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17 січня 2019 року за № 54/33025, виклавши його в новій редакції. Дане рішення буде подано на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України та набере чинності з дня його офіційного опублікування.

У зв’язку з прийняттям Закону України від 18.09.2019 № 102-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення переліку видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню», Комісія прийняла за основу проект рішення НКРЗІ «Про затвердження Порядку користування інформаційно-аналітичною системою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації» та установила, що  до 19 грудня 2019 року від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань приймаються зауваження та пропозиції до проекту регуляторного акта та аналізу регуляторного впливу.

Відповідно до статті 16 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», пункту 41 Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.05.2011 № 560 (із змінами), НКРЗІ погодила затвердження окремої частини (кошторисної частини) проектної документації «Поточний ремонт будівлі офісу Миколаївського обласного відділу Південної філії УДЦР, поданої листом державного підприємства «Український державний центр радіочастот».

Відповідно до пункту 2 розділу IV Правил надання в користування кабельної каналізації електрозв’язку, затверджених рішенням НКРЗІ від 23.08.2012 № 428, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 12.09.2012 за № 1571/21883, розглянувши заяву відокремленого підрозділу «Південно-Західна електроенергетична система» ДП «Національна енергетична компанія «Укренерго» про врегулювання спору, НКРЗІ надала відокремленому підрозділу «Південно-Західна електроенергетична система» ДП «Національна енергетична компанія «Укренерго» та ПАТ «Укртелеком» рекомендації щодо досудового врегулювання спору, які будуть направлені сторонам спору.

Розглянувши проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження плану заходів на 2019-2020 роки з реалізації Стратегії кібербезпеки України», надісланий листом Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, НКРЗІ погодила проект розпорядження КМУ без зауважень.

Відповідно до статті 7 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», Комісія внесла зміни до розділу «Проекти регуляторних актів Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації» Плану діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на 2019 рік.