Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації

офіційний веб-портал


Підсумки засідання НКРЗІ від 12 листопада 2019 року

18 суб’єктів господарювання включено до Реєстру операторів та провайдерів

До Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій на підставі заяв суб’єктів господарювання включено:

  • шість операторів: Клітного І.Л. для технічного обслуговування власної телекомунікаційної мережі, надання доступу до Інтернету без використання РЧР, надання в користування каналів електрозв'язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації без використання РЧР у м. Вугледар Донецької області; ТОВ «ВІРТУС-ВР» для технічного обслуговування власної телекомунікаційної мережі, надання доступу до Інтернету, надання в користування каналів електрозв'язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації у Полтавській та Сумській області; ТОВ «БАЗИССЕРВІС» для надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж, надання послуг доступу до Інтернету у м. Київ; Приватна регіональна телерадіокомпанія «ДЮФЮЛ» для технічного обслуговування та експлуатації власних мереж ефірного теле та радіомовлення у м. Першотравенськ Дніпропетровської області; ТОВ «Альфа сервіс ТВ» для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж у м. Бердянськ Запорізької області; ТОВ - Телекомпанія «Ніка ТВ» для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання доступу до Інтернету у м. Одеса;
  • 12 провайдерів для надання послуг доступу до Інтернету ТОВ «ТЕЛЗА-НОВА» у м. Запоріжжя; підприємців: Цимбалюка Є.М. у м. Ужгород та Закарпатській області; Бардаченка Р.М у м. Київ; Леонтюка П.І. у м. Чернівці та Чернівецькій області; Тіхонову Г.О. у м. Дніпро; Матюшкіна Т.В. та Матюшкіну М.В. в Одеській та Вінницькій областях; Возну Н.А., Таценка О.А., Шерстяка С.В., Подшибякіна А.В. у м. Черкаси та Черкаській області, Київській області; Агафоненко В.П. у м.м. Київ, Харків, Рівне, Одеса, Запоріжжя, Дніпро, Полтава, Суми, Чугуїв та смт Пісочин Харківської області, м. Бровари Київської області, м. Дергачі, с. Гракове, с. Циркуни, смт Малинівка, смт Слобожанське, Харківської області.

Крім того, вісім суб’єктів господарювання повідомили Комісію про зміну контактних даних, виду діяльності чи території здійснення діяльності для внесення відповідної інформації до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій, а саме: ПП «Астра-нет»; ТОВ «АМРОН»; ТОВ «ДАТА-АЙІКС ЮЕЙ»; ПрАТ «Телесистеми України»; ТОВ «Місто-ТВ»; ТОВ «Укртеле-Сервіс»; ТОВ «МІСТО ТВ СЕРВІС»; Приватне мале підприємство «БІТТЕРНЕТ».

У зв’язку з припиненням діяльності у сфері телекомунікацій Комісія виключила з Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій за заявами трьох підприємців: Бабенка Д.В.; Насінник О.А.; Костіка В.Ю.

У зв’язку з припиненням діяльності у сфері телекомунікацій, що підтверджується відомостями з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, які відповідно до частини першої статті 10 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» вважаються достовірними і можуть бути використані у спорі з третьою особою, Комісія виключила з Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій 43 суб’єкта господарювання: Соломко О.Б.; Пинзар Л.М.; Бойка О.А.; Семенця Є.В.; Свіргуненка Г.А.; ТОВ «Західна мультисервісна мережа Ай-Пі-Нет»; Пікалова І.С.; Шкрумиду О.Р.; Таргонську Е.С.; Олійника В.І.; Романчука О.С.; Лісняк А.Д.; Луценка Р.В.; Кондрахіна С.В.; Шаповала О.О.; Гергелевича Р.О.; Верченка Н.Р.; Гурина С.Г.; Іванюк О.В.; Іванюка Ю.М.; Горобця В.М.; Алексєєва С.В.; Гісматуліна В.М.; Кузьменко Л.С.; Галечка І.М.; Діденко Т.К.; Судніка М.В.; Кабакова М.Ю.; Лесіва Д.М.; Бороденка О.Ф.; Воронюка Є.О.; Колганова М.В.; Шичкина В.; Чедрекі Я.М.; Шугала О.І.; Смалюхівського М.Т.; Черних В.О.; ТОВ «КЕЛЬМЕНЕЦЬКІ ЛОКАЛЬНІ МЕРЕЖІ»; Терещенка Д.Ю.; Дмитрука С.В.; Мельника В.В.; Отріщенко Ю.О.; Вервейка А.В.

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері телекомунікацій

НКРЗІ видала за заявою ТОВ «СМАРТЕЛС» ліцензію на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж на території м. Харків строком на 5 років.

Комісія продовжила за заявами ТОВ «лайфселл» строк дії п’яти ліцензій:

  • на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв'язку з ємністю мережі до 10 000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв'язку: ліцензії на території Луганської області з 19.09.2022 по 18.09.2027 та ліцензії на території Запорізької області з 24.06.2024 по 23.06.2029;
  • на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв'язку з ємністю мережі понад 10 000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв'язку: ліцензії на території м. Київ з 19.09.2022 по 18.09.2027; ліцензії на території Донецької області з 19.09.2022 по 18.09.2027; ліцензії на території Дніпропетровської області з 19.09.2022 по 18.09.2027.

Комісія анулювала за заявою ТОВ телерадіокомпанія «Телемир» ліцензію на надання послуг з технічного обслуговування і експлуатації телемереж (телекомунікаційних мереж) на території м. Волноваха Донецької області.

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

Відповідно до Закону України «Про радіочастотний ресурс України» Комісія видала за заявою ПрАТ «ДАТАГРУП» ліцензію на додаткову смугу радіочастот для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у семи регіонах України, в м. Київ та Автономній Республіці Крим строком на 5 років.

Комісія продовжила ПрАТ «ФАРЛЕП - ІНВЕСТ» термін дії ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Львівській області з 02.03.2020 по 01.03.2025.

Відповідно до пункту 3 частини п’ятої статті 33 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» Комісія відмовила ТОВ «НОВІ ТЕХНОЛОГІЇ-1» у видачі двох ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) на території Херсонської області у зв’язку з недостовірністю даних у документах, поданих заявником для отримання ліцензії.

Відповідно до частини шостої статті 33 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» та пункту 3.5 Ліцензійних умов користування радіочастотним ресурсом України, затверджених рішенням Національної комісії з питань регулювання зв'язку України від 19.08.2005 № 53 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 20.10.2005 за № 1237/11517, Комісія перенесла терміни початку користування та повного освоєння радіочастотного ресурсу без зміни термінів дії ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України, виданої ПрАТ «ДАТАГРУП», на підставі документально підтверджених обставин, що не дозволяють своєчасно розпочати користування радіочастотним ресурсом та звернення.

Відповідно до пункту 1 частини другої та частини дев’ятої статті 45 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», враховуючи Постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 16.10.2019 № 640/3535/19 та лист ДП «Український державний центр радіочастот» стосовно дозволів на експлуатацію, у зв’язку з анулюванням ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України НКРЗІ анулювала ТОВ «Українські новітні технології» 2 895 дозволів на експлуатацію РЕЗ.

Про Реєстр РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування

Відповідно до пунктів 10 - 12 Технічного регламенту радіообладнання, Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв (далі – Реєстр РЕЗ та ВП), що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування, Комісія внесла до розділу І Реєстру РЕЗ та ВП інформацію про один тип радіообладнання: радіомодем торгівельної марки «RACOM» виробництва Чеської Республіки.

Рішення НКРЗІ стосовно розгляду інших питань

Розглянувши надісланий листом Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження плану заходів на 2019-2020 роки щодо впровадження в Україні у 2020 році системи рухомого (мобільного) зв’язку п’ятого покоління», Комісія погодила його без зауважень.

Відповідно до Закону України «Про радіочастотний ресурс України», враховуючи пункт 2 рішення НКРЗІ від 29.10.2019 № 506 «Про розгляд проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 15 грудня 2005 р. № 1208 і від 9 червня 2006 р. № 815» та подання пропозицій до Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України щодо внесення змін до Плану використання радіочастотного ресурсу України», НКРЗІ вирішила видати ліцензію на користування радіочастотним ресурсом на території України, 27 регіонів (смуги радіочастот 3400-3600 МГц), на конкурсних або тендерних засадах відповідно до Закону України «Про радіочастотний ресурс України» та інших нормативно-правових актів.