Підсумки засідання НКРЗІ від 05 листопада 2019 року

12 суб’єктів господарювання включено до Реєстру операторів та провайдерів

До Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій на підставі заяв суб’єктів господарювання включено:

  • два оператора: для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання доступу до Інтернету без використання РЧР підприємця Вашкевича Ю.В. у м. Чернігів та Чернігівській області; для надання послуг доступу до Інтернету, технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж підприємця Якимчука О.А. у Рівненській області;
  • 10 провайдерів для надання послуг доступу до Інтернету: підприємців: Коваленка О.В. у м.м. Київ, Харків, Рівне, Одеса, Запоріжжя, Дніпро, Полтава, Суми, Чугуїв та смт Пісочин Харківської області, м. Українка та м. Бровари Київської області, м. Дергачі, с. Гракове, с. Циркуни, смт Малинівка, смт Слобожанське Харківської області; Дмитренко К.О. у м. Запоріжжя та Запорізькій області; Остащука Р.Р., Регульську О.Б. у м. Чернівці; Шматченка Е.Д. у м.м. Київ, Харків, Рівне, Одеса, Запоріжжя, Дніпро, Полтава, Суми, Чугуїв та смт Пісочин Харківської області, м. Українка та м. Бровари Київської області, м. Дергачі, с. Гракове, с. Циркуни, смт Малинівка, смт Слобожанське та с. Докучаєвське Харківської області; для підключення послуги доступу до Інтернету Василенка В.В. у м. Київ; для надання доступу до Інтернету без використання РЧР Педана О.В., Горьового М.Г., Куліша В.Ю., Заїку М.І у м. Київ, Київській області, м. Черкаси та Черкаській області.

Крім того, вісім суб’єктів господарювання повідомили Комісію про зміну контактних даних, виду діяльності чи території здійснення діяльності для внесення відповідної інформації до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій, а саме: ТОВ «ТЮРК ТЕЛЕКОМ ІНТЕРНЕШНЛ ЮЕЙ»; ТОВ «Юніонком»; ТОВ «ОРАНЖ БІЗНЕС СЕРВІСЕЗ УКРАЇНА»; «Крюківський вагонобудівний завод»; підприємці: Пуляєва О.О.; Мулявка В.О.; Довгунь А.М.; Єрьоменко Д.С.

У зв’язку з припиненням діяльності у сфері телекомунікацій Комісія виключила з Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій за заявою підприємця Швидюка І.Л.

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

Комісія видала за заявою ПрАТ «Київстар» ліцензію на додаткову смугу радіочастот для радіорелейного зв’язку (радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби) у м. Київ, Київській області строком на 5 років.

У зв’язку зі зміною місцезнаходження юридичної особи Комісія переоформила за заявами ТОВ «ВЕДЕКОН» сім ліцензій на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів): ліцензію у Донецькій, Житомирській, Полтавській, Рівненській, Харківській, Хмельницькій областях терміном дії по 19.01.2023; ліцензію у Львівській області терміном дії по 12.01.2024; ліцензію у Київській та Харківській областях терміном дії по 17.02.2024; ліцензію у Львівській, Рівненській, Хмельницькій, Житомирській, Київській, Черкаській, Полтавській, Донецькій областях терміном дії по 26.11.2023; ліцензію у Черкаській області терміном дії по 19.05.2023; ліцензію у Київській області терміном дії по 23.06.2023; ліцензію у Житомирській, Київській, Полтавській, Харківській областях терміном дії по 05.03.2024.

Окрім того, Комісія продовжила термін дії двох ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України:

  • ТОВ «ЄВРОЛАЙН - УКРАЇНА» - для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Київській області з 25.02.2020 по 24.02.2025;
  • ТОВ «МАКЛАУТ, ЛТД» - для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у Черкаській області з 08.04.2020 по 07.04.2025.

Відповідно до пункту 1 частини другої та частини четвертої статті 45 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» та враховуючи лист ДП «Український державний центр радіочастот» стосовно анулювання дозволу на експлуатацію, НКРЗІ анулювала підприємцю Денисову О.В. дозвіл на експлуатацію РЕЗ у зв’язку з анулюванням ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України.

Про Реєстр РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування

Відповідно до пунктів 10 - 12 Технічного регламенту радіообладнання, Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв (далі – Реєстр РЕЗ та ВП), що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування, Комісія внесла до розділу І Реєстру РЕЗ та ВП інформацію про два типи радіообладнання: пристрої автомобільні радіолокаційні торгівельної марки «Hella» виробництва  «ХЕЛЛА ГмбХ & Ко. КГаА», Німеччина.

Відповідно до статті 26 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», Положення про порядок і форму ведення Реєстру РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування, розглянувши заяви дочірнього підприємства зі 100% іноземними інвестиціями «Ерікссон», ТОВ «КІДСЛАЙН ДИСТРИБЬЮШН», ТОВ «Нокіа Солюшнз енд Нетворкс Україна», ТОВ «Хуавей Україна», ТОВ «НВО «РОМСАТ», ТОВ «ТЕРАПРО» щодо визначення можливості застосування конкретного типу РЕЗ або ВП на території України та за результатами технічної експертизи з питань забезпечення електромагнітної сумісності, НКРЗІ визначила можливим застосування дев’яти заявлених типів РЕЗ та ВП: станції базової типу Radio Dot System системи міжнародного рухомого (мобільного) зв’язку IMT та стільникового зв’язку UMTS виробництва «Ericsson AB», Швеція; відеомонітору для немовлят та відеоняні торгівельної марки Babymoov виробництва Франції; станції базової систем стільникового зв’язку IMT-2000 (UMTS) та міжнародного рухомого (мобільного) зв’язку IMT (LTE) торговельної марки Nokia виробництва Фінляндії; станції базової системи стільникового зв’язку GSM1800 та міжнародного рухомого (мобільного) зв’язку IMT (LTE) торгівельної марки Huawei виробництва Китаю; чотирьох передавачів цифрового наземного телевізійного мовлення стандарту DVB-T та DVB-T R&S TLU9 виробництва Німеччини.

Рішення НКРЗІ стосовно розгляду проектів законів України та інших нормативно-правових актів

Розглянувши проект Закону України «Про саморегулювання господарської та професійної діяльності», надісланий листом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, НКРЗІ погодила проект Закону України без зауважень.

Відповідно до статей 18 та 66 Закону України «Про телекомунікації», Порядку регулювання тарифів на загальнодоступні телекомунікаційні послуги, затвердженого рішенням Національної комісії з питань регулювання зв’язку від 02.04.2009 № 1438 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22 квітня 2009 року за № 363/16379, Комісія схвалила проект рішення НКРЗІ «Про затвердження Граничних тарифів на загальнодоступні телекомунікаційні послуги і визнання таким, що втратило чинність, рішення НКРЗІ від 18 вересня 2018 року № 488». Даний проект рішення буде направлено на погодження до Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні та Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні.

З метою виконання Указу Президента України від 08.07.2019 № 497 «Про деякі заходи з покращення доступу до мобільного Інтернету, враховуючи пункт 3 рішення НКРЗІ від 29.10.2019 № 510 «Про розгляд Спільного плану заходів щодо виконання пунктів 4 та 5 Заходів з покращення доступу до мобільного Інтернету, затверджених Указом Президента України від 8 липня 2019 року № 497/2019», розглянувши пропозиції операторів телекомунікацій ПрАТ «Київстар», ПрАТ «ВФ Україна», ТОВ «лайфселл», які стосуються умов користування радіочастотним ресурсом, керуючись Законом України «Про радіочастотний ресурс України», НКРЗІ схвалила проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження плану заходів щодо створення умов розвитку мобільного широкосмугового доступу» (далі – проект розпорядження). Комісія прийняла рішення направити звернення до Прем’єр-міністра України щодо підтримки проекту розпорядження та необхідності його розгляду в установленому порядку на засіданні Уряду, а також подати проект розпорядження на погодження до заінтересованих державних органів та на розгляд Кабінету Міністрів України.