Підсумки засідання НКРЗІ від 29 жовтня 2019 року

Сім суб’єктів господарювання включено до Реєстру операторів та провайдерів

До Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій на підставі заяв суб’єктів господарювання включено:

 • три оператора: для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету підприємців Кірсу В.В. у м.Одеса; для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету, надання в користування каналів електрозв'язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації Акимова А.М. у Донецькій області; для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж (телемереж), надання послуг доступу до Інтернету без використання РЧР Левченко Н.М. у м. Маріуполь Донецької області;
 • чотири провайдера для надання послуг доступу до Інтернету без використання РЧР ТОВ «ЕЙТІН ТЕЛЕКОМ» у м. Київ та Київській області, м. Черкаси та Черкаській області; підприємця Селебінка О.І. у Київській області; для надання послуг доступу до Інтернету Козлову Н.Б. у м. Українка Київської області; Волощенка В.Б. у м. Чернівці.

Крім того, 10 суб’єктів господарювання повідомили Комісію про зміну контактних даних, виду діяльності чи території здійснення діяльності для внесення відповідної інформації до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій, а саме: підприємці Заіченко С.О.; Русиняк Л.Я.; Голяник Ю.М.; Ракчеєв Ю.В.; ТОВ «Кабельні телекомунікаційні мережі»; ТОВ «ТВОПТИМУМ»; ПП «САТОК»; ТОВ «БІТТЕР+НЕТ»; ТОВ «ТАНХОСТ»; ПП фірма «ФЕНІКС ВТ».

У зв’язку з припиненням діяльності у сфері телекомунікацій, за відповідними заявами НКРЗІ виключила з Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій сім суб’єктів господарювання: Лагутіна В.С.; Лисенка Д.С.; Гуляєва С.В.; Галаса Я.М.; Галас О.Т.; Ходоса В.О.; Скусинця М.П.

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері телекомунікацій

Комісія видала за заявами суб’єктів господарювання дві ліцензії на здійснення виду діяльності у сфері телекомунікацій строком на 5 років:

 • на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв'язку з ємністю мережі до 1 000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв'язку: АТ «Укртрансгаз» на території Хмельницької, Львівської, Харківської, Луганської областей, з включенням до ліцензії особливих умов: здійснити протягом шести місяців з дати видачі відповідної ліцензії модернізацію обладнання для подальшого використання міжстанційної сигналізації СКС-7;
 • на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв'язку з ємністю мережі до 10 000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв'язку: Державному спеціалізованому підприємству «Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами» на території Київської області.

НКРЗІ переоформила ліцензію ТОВ «МЕГА-ІНЕТ» на надання послуг з технічного обслуговування і експлуатації телемереж (телекомунікаційних мереж) на території м. Кременчук Полтавської області у зв’язку зі зміною місцезнаходження юридичної особи.

Окрім того, Комісія продовжила за заявами ліцензіатів строк дії чотирьох ліцензій:

 • ТОВ «лайфселл» (дві ліцензії): ліцензію на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв'язку з ємністю мережі до 10 000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв'язку на території Харківської області з 12.02.2020 по 11.02.2025; ліцензію на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв'язку з ємністю мережі до 10 000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв'язку на території Одеської області з 12.02.2020 по 11.02.2025;
 • ТОВ «Екстрател» - ліцензію на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв'язку з ємністю мережі до 1000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв'язку на території Полтавської області з 04.03.2020 по 03.03.2025, з включенням до ліцензії особливих умов: здійснити протягом шести місяців з дати видачі відповідної ліцензії модернізацію обладнання для подальшого використання міжстанційної сигналізації СКС-7;
 • ПРИВАТНІЙ БАГАТОГАЛУЗЕВІЙ ФІРМІ «ЕЛЕКТРА» - ліцензію на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж на території м. Житомир з 06.04.2020 по 05.04.2025.

Комісія анулювала за заявою ТОВ - Фірма «РАДІО» ліцензію на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв'язку з ємністю мережі до 10 000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв'язку на території Вінницької області.

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

Комісія видала за заявою ПП «СмартНет» ліцензію на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Херсонській області строком на 5 років.

Окрім того, НКРЗІ видала дві ліцензії суб’єктам господарювання на додаткову смугу радіочастот строком на 5 років:

 • ТОВ «ЮНІОНКОМ» для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Херсонській області;
 • ТОВ фірмі «ТСТ, ЛТД» для аналогового транкінгового радіозв’язку (транкінгового радіозв’язку) в Одеській області.

Комісія переоформила ліцензію на користування радіочастотним ресурсом у зв’язку зі зменшенням кількості регіонів Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення на користування радіочастотним ресурсом для радіорелейного зв’язку (радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби) у м. Київ терміном дії по 05.04.2020.

Комісія продовжила термін дії чотирьох ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України:

 • ТОВ «КОМПАНІЯ ХАТАНЕТ» - для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Чернівецькій області з 06.04.2020 по 05.04.2025;
 • ПП «ЕЛЕКТРОНТЕХСЕРВІС» - для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у Полтавській області з 27.02.2020 по 26.02.2025;
 • ТОВ «СОВ - А» - для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у Рівненській області з 16.04.2020 по 15.04.2025;
 • ТОВ «ЦЕНТРТЕЛЕКОМ» - для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у Черкаській області з 16.04.2020 по 15.04.2025.

Відповідно до частини третьої статті 33 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» Комісія скасувала пункт 1 рішення НКРЗІ від 03.09.2019 № 399 щодо видачі ліцензії на додаткову смугу радіочастот ТОВ «ІНТЕРНАЦІОНАЛЬНІ ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЇ» у зв’язку з ненаданням документів, що підтверджують внесення плати за видачу ліцензії на додаткову смугу радіочастот.

Відповідно до пункту 5 частини п’ятої статті 33, частини четвертої статті 39 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» НКРЗІ відмовила ДП «Міжнародний аеропорт «Бориспіль» у видачі ліцензії на додаткову смугу радіочастот для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) на території Київської області у зв’язку з раніше прийнятим рішенням щодо видачі ліцензії на смугу радіочастот, що заявляється.

Відповідно до пункту 1 частини другої та частини четвертої статті 45 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» та враховуючи лист ДП «Український державний центр радіочастот» стосовно анулювання дозволу на експлуатацію, НКРЗІ анулювала ТОВ «РЕГІОН-ЛІНК» дозвіл на експлуатацію РЕЗ та анулювала ПП «Луренет» дозволи на експлуатацію 13 РЕЗ у зв’язку з анулюванням ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України.

Про Реєстр РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування

Відповідно до пунктів 10 - 12 Технічного регламенту радіообладнання, Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв (далі – Реєстр РЕЗ та ВП), що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування, Комісія надала виробнику «cенсФлай СА», Швейцарія код реєстраційного номера виробника, включивши таку інформацію до розділу ІІ Реєстру.

НКРЗІ прийняла рішення щодо регулювання номерного ресурсу

Відповідно до Закону України «Про телекомунікації» та підпункту 10.1.4 Положення про державне регулювання номерного ресурсу телекомунікаційної мережі загального користування України (за заявою оператора) НКРЗІ вилучила наступний номерний ресурс:

 • у ТОВ – Фірма «РАДІО» номерний ресурс ємністю 3000 номерів у м.Вінниця; ємністю 2000 номерів у м. Вінниця та Вінницькому районі;
 • у ТОВ «Аудіотекс» код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у м.Київ.

Рішення НКРЗІ стосовно розгляду проектів законів України та інших нормативно-правових актів

Розглянувши проект Закону України «Про електронні комунікації», реєстраційний номер 2264 від 15.10.2019, НКРЗІ висловилась за недоцільність прийняття проекту Закону у зв’язку із зауваженнями до нього.

Розглянувши проект наказу Міністерства інфраструктури України «Про визначення оператора поштового зв’язку з пересилання відправлень «ЕМS», надісланий листом Міністерства інфраструктури України, Комісія погодила його без зауважень.

На виконання Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення переліку видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню» (далі – Закон), та Плану організації підготовки проектів актів, необхідних для забезпечення реалізації Закону, НКРЗІ схвалила проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України у зв'язку з прийняттям Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення переліку видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню». Проект постанови буде направлено на погодження до заінтересованих державних органів та на розгляд Кабінету Міністрів України.

Відповідно до Закону України від 18.09.2019 № 102-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення переліку видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню» (далі - Закон), Плану організації підготовки проектів актів, необхідних для забезпечення реалізації Закону, схваленого на засіданні Кабінету Міністрів України 02.10.2019 (протокол № 10), НКРЗІ схвалила проект рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації «Про затвердження Змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких рішень». Даний проект буде подано на погодження до Міністерства інфраструктури України, Антимонопольного комітету України, Державної регуляторної служби України, Державної служби статистики України та Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України.

Відповідно до статей 8, 9 Закону України «Про поштовий зв’язок», Порядку регулювання тарифів на універсальні послуги поштового зв’язку, затвердженого рішенням НКРЗІ від 23 травня 2017 року № 260, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16 червня 2017 року за № 759/30627, Комісія внесла зміни до рішення НКРЗІ від 03 вересня 2019 року № 403 «Про затвердження Граничних тарифів на універсальні послуги поштового зв’язку і визнання таким, що втратило чинність рішення НКРЗІ від 07 серпня 2018 року № 414», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20 вересня 2019 року за № 1048/34019.

Розглянувши проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 15 грудня 2005 р. № 1208 і від 9 червня 2006 р. № 815», надісланий листом Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, НКРЗІ не погодила проект постанови у зв’язку із зауваженням та прийняла рішення подати до Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України пропозиції щодо внесення змін до Плану використання радіочастотного ресурсу України.

Відповідно до пункту 4-1 частини першої статті 18 та частини третьої статті 44 Закону України «Про телекомунікації», якими до повноважень НКРЗІ віднесено встановлення правил здійснення діяльності у сфері телекомунікацій, Комісія схвалила проект рішення НКРЗІ «Про затвердження Правил здійснення діяльності у сфері телекомунікацій». Даний проект буде подано на погодження до заінтересованих державних органів.

Відповідно до пункту 18 Технічного регламенту радіообладнання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.05.2017 № 355, позиції 8 Переліку продукції, для якої застосовується спеціальний порядок оформлення, визначеного додатком 3 до Порядку ввезення з-за кордону та реалізації в Україні радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, затвердженого рішенням НКРЗІ від 13.02.2018 № 78, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12.03.2018 за № 282/31734, та за результатом розгляду звернення дочірнього підприємства з 100% іноземними інвестиціями «Еріксcон» щодо проведення демонстрації можливостей технології 5G у партнерстві з ТОВ «лайфселл» у період з 01 грудня 2019 року по 31 травня 2020 року, НКРЗІ запропонувала Заходи для уникнення шкідливих завад, електромагнітних завад, ризику для здоров’я та безпеки людей, домашніх тварин та майна за умови яких можлива демонстрація радіообладнання. Дане рішення буде направлене до дочірнього підприємства з 100% іноземними інвестиціями «Еріксcон», Генерального штабу Збройних Сил України та ДП «Український державний центр радіочастот». Окрім того, Дочірньому підприємству з 100% іноземними інвестиціями «Еріксcон» рекомендовано направити до НКРЗІ письмовий звіт за результатами демонстрації радіообладнання.