Підсумки засідання НКРЗІ від 22 жовтня 2019 року

16 суб’єктів господарювання включено до Реєстру операторів та провайдерів

До Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій на підставі заяв суб’єктів господарювання включено:

 • три оператори: для надання в користування каналів електрозв'язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації, надання послуг доступу до Інтернету, технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж підприємців Бєдного С.Є. у Донецькій області та Любішину Л.В. у Запорізькій області; для надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв'язку з ємністю мережі до 10 000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв'язку Державне спеціалізоване підприємство «Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами» у Київській області;
 • 13 провайдерів: для надання послуг доступу до Інтернету, надання послуг з передавання даних підприємців Шульженка Б.В. та Міндак Н.А. в Одеській області та м. Одеса; для надання послуг доступу до Інтернету підприємців: Процикевич К.І. у Львівській області; Бульбу В.С., Фесіка Д.В., Динька Ю.В., Сліпка С.Є. у м.м. Київ, Харків, Рівне, Одеса, Запоріжжя, Дніпро, Полтава, Суми, Чугуїв та смт Пісочин Харківської області, м. Українка та м. Бровари Київської області, м. Дергачі, с. Гракове, с. Циркуни, смт Малинівка, смт Слобожанське Харківської області; Ткачук О.О. у Донецькій області; Луцик А.В. у Івано-Франківській області; Свистунову А.В. у Рівненській області; Волошинюка О.М. у Івано-Франківській області; Фейзуллаєва Д.М. у м. Київ; Київській, Сумській, Чернігівській областях; Підлубну М.І. у м. Чернівці.

Крім того, 10 суб’єктів господарювання повідомили Комісію про зміну контактних даних, виду діяльності чи території здійснення діяльності для внесення відповідної інформації до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій, а саме: підприємці Веклинець О.В., Луцик В.Я., Демченко В.О., ТОВ «ВСЕСВІТ ОНЛАЙН», ТОВ «ІНТЕРНЕТ ПРОВАЙДЕР «ФАЙБЕРЛІНК», Спеціалізоване комунальне підприємство «Київтелесервіс», ТОВ «Ю АЙ ПІ», ТОВ «КН-ТЕЛ», ТОВ «ЮА.НЕТ», ТОВ фірма «РАДІО».

У зв’язку з припиненням діяльності у сфері телекомунікацій, за відповідними заявами НКРЗІ виключила з Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій чотири суб’єкта господарювання: підприємців Забугу С.О., Звєра О.А., Цимбал Т.В. та Загурську В.В.

У зв’язку з припиненням діяльності у сфері телекомунікацій, що підтверджується відомостями з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, які відповідно до частини першої статті 10 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» вважаються достовірними і можуть бути використані у спорі з третьою особою, Комісія виключила з Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій 67 суб’єктів господарювання: підприємців: Зіпмана Д.В.; Швидюка І.Л.; Момонта С.В.; Попова О.Г.; Мирошникова С.А.; Середу Я.С.; Григоровського М.В.; Толкачова Д.А.; Кобиляцького О.О.; Драгана О.О.; Руденка В.В.; Колісніченка П.В.; Паригіна О.В.; Олендра І.П.; Гаврилюка О.В.; Петренка В.А.; Шминця Р.В.; Cазонова В.М.; Реву Д.О.; Морокка О.С.; Семенюту С.М.; Дмітрюка Б.І.; Острова І.В.; Угріна О.В.; Касаткіна А.В.; Казакова С.В.; Ясінського В.В.; Худобіна Д.С.; Гречку С.І.; Парченка Д.В.; Лизогубова М.Ю.; Дегтярьова В.В.; Чемерика А.І.; Костюка М.М.; Смалюка І.Я.; Ремньова Ю.В.; Марченка В.Ю.; Янченка А.С.; Кірдея А.О.; Ясінського В.С.; Бойка О.С.; Фастовеця О.М.; Шачнева І.В.; Ковтуна А.В.; Кроху Є.С.; Коваля К.Ю.; Хомича Ю.М.; Зайцева О.В.; Кормішина А.Д.; Шойку К.В.; Халецького Д.В.; Левіна Д.Є.; Здрилюка С.І.; Гедзюка О.М.; Швеця Р.П.; Александрову В.Ю.; Олійника І.О.; Дишлюка В.І.; Лізанчука М.Я.; Пригару Д.О.; Склярову Н.А.; Ємжина В.В.; Гудакова О.В.; Донєва Р.М.; Камчатну О.П.; Вівчара К.В.; Лісняка С.М.

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

НКРЗІ видала за заявою ТОВ «ІМПЕРІАЛ-НЕТ» ліцензію на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Кіровоградській області строком на 5 років.

Цим же рішенням, Комісія видала за заявами суб’єктів господарювання три ліцензії на додаткову смугу радіочастот строком на 5 років:

 • ТОВ «ПАЛВІ ТЕЛЕКОМ» (дві ліцензії): для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Київській області;
 • ТОВ «СПОТ С» – ліцензію для рухомого супутникового радіозв’язку (радіозв’язку супутникової рухомої та фіксованої радіослужб) у м. Київ.

Також, Комісія продовжила термін дії двох ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України:

 • ТОВ «РадіоКом» – ліцензію для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Запорізькій області з 23.02.2020 по 22.02.2025;
 • ПП «Нові інформаційні системи» – ліцензію для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у Закарпатській області з 16.04.2020 по 15.04.2025.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 38 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», за заявою ліцензіата НКРЗІ анулювала підприємству «Телерадіокомпанія «Цифрове телебачення Одеса» у вигляді ТОВ ліцензію на користування радіочастотним ресурсом України для радіорелейного зв’язку (радіорелейного зв'язку фіксованої радіослужби) на території Одеської області.

Про Реєстр РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування

Відповідно до пунктів 10-12 Технічного регламенту радіообладнання, Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв (далі – Реєстр РЕЗ та ВП), що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування, НКРЗІ внесла дев’ять типів радіообладнання до розділу І Реєстру РЕЗ та ВП: два передавачі радіомовні моделей DS 1000 та DS 2000 торговельної марки EUROCASTER (виробництва "EuroCaster", Німеччина); шість типів обладнання радіодоступу - точки доступу типу ePMP: 3000L 5 GHz Access Point Radio моделі C050910A221A; 5 GHz Force 300-19R моделі C050900C906A; 5 GHz Force 300 CSM моделі C050910C221A; 3000 5 GHz Access Point Radio моделі C050910A201A; 5 GHz Force 300-25 моделі C050910C201A; та точки доступу типу PTP 550 Connectorized моделі C050055H005A торгівельної марки Cambium (виробництва "Cambium Networks Corp.", США); та пристрій безпечного перестроювання автомобільний радіолокаційний торгівельної марки «Hella», моделі RS4, (виробництва "HELLA GmbH & Co. KGaA", Німеччина).

НКРЗІ прийняла рішення щодо регулювання номерного ресурсу

Відповідно до Закону України «Про телекомунікації» та Положення про державне регулювання номерного ресурсу телекомунікаційної мережі загального користування України (далі – Положення), Комісія виділила за заявами суб’єктів господарювання наступний номерний ресурс:

 • ТОВ «лайфселл» – скорочений номер 1580 для організації замовної служби «довідково-інформаційна служба» для використання у мережі (рухомого) мобільного зв’язку з ідентифікаційними кодами мережі рухомого (мобільного) зв’язку 63, 73, 93 на території міста Житомир. Замовник служби КП «Міський інформаційний центр» Житомирської міської ради;
 • Територіальному медичному об’єднанню «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у Кіровоградській області» - код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Кропивницький;
 • ПрАТ «Запорізький автомобілебудівний завод» – код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Запоріжжя.

Цим же рішенням НКРЗІ за заявами суб’єктів господарювання переоформила сім дозволів на використання номерного ресурсу:

 • ТОВ «БАЗІС (два дозволи): на використання номерного ресурсу ємністю 7000 номерів та коду кінцевого пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Харків згідно з підпунктом 7.2.2 Положення (продовження строку дії ліцензії);
 • ПАТ «Укртелеком» (два дозволи) на використання номерного ресурсу: у м. Запоріжжя ємністю 600 номерів згідно з підпунктом 7.2.8 Положення (переоформлення дозволу на вилучений за рішенням НКРЗІ номерний ресурс, що використовується споживачами); у м. Новгород-Сіверський Чернігівської області коду кінцевого пункту сигналізації мережі СКС-7 згідно з підпунктом 7.2.3 Положення (виникнення в оператора потреб у зміні призначення номерного ресурсу, а також на території м. Чернігів та Чернігівської області 27 кінцевих кодів пунктів сигналізації мережі СКС-7 та три транзитних коди пунктів сигналізації мережі СКС-7, згідно з підпунктом 7.2.3 Положення (виникнення в оператора потреб у зміні обсягу номерного ресурсу);
 • АТ «Укртранснафта» (три дозволи) на використання номерного ресурсу згідно з підпунктом 7.2.2 Положення (продовження строку дії ліцензії): у Львівській області ємністю: 1000 номерів у м. Львів; 300 номерів у м. Броди; 300 номерів у с. Куровичі Золочівського району; 300 номерів у с. Козьова Сколівського району; 400 номерів у с. Жулин Стрийського району; у Житомирській області ємністю: 300 номерів у с. Васьковичі Коростенського району; 100 номерів у с. Майстрова Воля Новоград-Волинського району; 300 номерів у с. Чижівка Новоград-Волинського району; у м. Рівне ємністю 300 номерів.

Відповідно до Закону України «Про телекомунікації» та Положення, НКРЗІ прийняла рішення вилучити у ТОВ «БІГНЕТ» номерний ресурс ємністю 300 номерів у м. Київ згідно з підпунктом 10.1.1 Положення (якщо номерний ресурс або його частина не задіяний у строк, установлений у дозволі).

Рішення НКРЗІ стосовно розгляду проектів нормативно-правових актів та інших документів

Розглянувши проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження плану заходів на 2019 рік з реалізації Стратегії кібербезпеки України», надісланий листом Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Комісія погодила його без зауважень.

Розглянувши проект постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання функціонування Національної телекомунікаційної мережі», надісланий листом Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, НКРЗІ погодила його із зауваженнями.

Розглянувши проект Угоди між Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації і Профспілкою працівників зв’язку України на 2020-2021 роки (далі – Угода), відповідно до статті 13 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», Комісія схвалила проект Угоди та уповноважила Голову НКРЗІ О.Животовського на її підписання.