Підсумки засідання НКРЗІ від 15 жовтня 2019 року

23 суб’єкта господарювання включено до Реєстру операторів та провайдерів

До Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій на підставі заяв суб’єктів господарювання включено:

  • дев’ять операторів: для надання послуг доступу до Інтернету, технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж підприємця Муратова Ю.В. у Луганській області; Бойко Н.В. у с. Дачне та с. Холодна Балка Одеської області; для надання в користування каналів електрозв’язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації, надання послуг доступу до Інтернету, технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж Полянко І.І. у Закарпатській області; ПП «ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙНА КОМПАНІЯ «ПЛАЗМА» у Сумській області; Остапчук І.І. у м. Одеса та Одеській області; для надання послуг доступу до Інтернету ТОВ «НЕТАП» у Полтавській, Кіровоградській, Сумській області; для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету Косенюк О.В. у м. Харків та Харківській області; Закаленко О.В. у м. Одеса; АТ «Оператор газорозподільної системи «Волиньгаз» для надання послуг виклику аварійоної диспетчерської служби (служби газу) за єдиним телефонним номером 104 у Волинській області.
  • 14 провайдерів для надання послуг доступу до Інтернету підприємців: Білоуса Т.В. у Хмельницькій області; м. Київ, Львівській, Тернопільській, Вінницькій, Житомирській областях; Сагіна Є.О., Стрибка А.А., Богданівського В.В. у м.м. Київ, Харків, Рівне, Одеса, Запоріжжя, Дніпро, Полтава, Суми, Чугуїв та смт Пісочин Харківської області, м. Українка та м. Бровари Київської області, м. Дергачі, с. Гракове, с. Циркуни, смт Малинівка, смт Слобожанське та с. Докучаєвське Харківської області; Швидку В.П. у Київській та Черкаській областях; Олексюка М.В. у м. Чернівці та Чернівецькій області; Медведєва В.К. у м.м. Київ, Харків, Рівне, Одеса, Запоріжжя, Дніпро, Полтава, Суми, Чугуїв та смт Пісочин Харківської області, м. Українка та м. Бровари Київської області, м. Дергачі, с. Гракове, с. Циркуни, смт Малинівка, смт Слобожанське Харківської області; Куманікіну М.В. у м. Лисичанськ та м. Новодружеськ Луганської області; Роман А.Р. у Івано-Франківській області; Худякова В.С. у м. Каховка, смт Любимівка та с. Малокаховка Херсонської області; ТОВ «ДІАНЕТ ГРУП» у м. Запоріжжя та Запорізькій області; Нескоромного С.В. у м. Чернівці; Пташинську О.В. у м. Одеса; Шахрайчука С.Г. у м. Чернігів.

Крім того, 13 суб’єктів господарювання повідомили Комісію про зміну контактних даних, виду діяльності чи території здійснення діяльності для внесення відповідної інформації до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій, а саме: підприємці Сабадаш В.В.; Скаженюк О.Д.; Краснокутський В.В.; ТОВ «ІСП КОМПОТ»; Онисько Н.І.; ТОВ «КОМПАНІЯ ХАТАНЕТ»; ТОВ «ІЗЮМТЕЛЕКОМ»; ПрАТ «Національна енергетична компанія «Укренерго»; ПП «РОКЕТ.НЕТ»; Бєлокопитов М.А.; ПП «СЛАВТЕЛЕКОМ»; ТОВ «Балтора»; Тітар А.В.

У зв’язку з припиненням діяльності у сфері телекомунікацій, за відповідними заявами НКРЗІ виключила з Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій п’ять суб’єктів господарювання: підприємців: Денисова О. В., Олексюка Д.О., Ковальчука В.А., Бурханова С.Х., Кудрявцева Д.С.

У зв’язку з припиненням діяльності у сфері телекомунікацій, що підтверджується відомостями з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, які відповідно до частини першої статті 10 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» вважаються достовірними і можуть бути використані у спорі з третьою особою, Комісія виключила з Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій 82 суб’єкта господарювання: ТОВ «НКП.СІСТЕМ»; ТОВ «АЛЬЯНСНЕТ МАКС»; ПП «Візит-Прем’єр»; підприємців Шостака М.О.; Титюка А.В.; Майко В.В.; Мельнікова Д.С.; Микулянича С.М.; Собцова О.І.; Цурпікова О.В.; Давида О.С.; Королькова І.А.; Шминець Г.Ф.; Крамаренка І.Л.; Чайку І.В.; Задачнікова О.О.; Кравчину Р.В.; Соломатіна П.О.; Гаврилюка М.М.; Тишко І.А.; Ткачука А.А.;  Швачка С.В.; Шкабуру І.Р.; Багрій В.В.; Мохну С.В.; Будакова Яшара Сададіна Огли; Яценка А.О.; Сендик А.І.; Рибака С.І.; Лазарця О.С.; Тихеньку Л.В.; Мохнача М.П.; Красножона Д.Є.; Боровікова О.М.; Печенюка О.П.;  Почкая В.В.; Пєнцова Д.В.; Скібу Є.С.; Нємцева А.Ю.; Захватаєва М.О.; Ломака А.М.; Андронкіна М.А.; Ханя А.М.; Гуню О.П.; Шкіра А.М.; Бабіна М.Ю.; Кирилюка А.В.; Малинівського В.М.; Березка В.О.; Столяренка Д.В.; Поворознюка О.С.; Вірченка В.В.; Свіщова М.С.; Бєляєва К.М.; Василика М.О.; Сазонова С.С.; Байдика Є.С.; Доронченка Д.В.; Лукашенка Д.В.; Карпенка О.В.; Свіщова С.М.; Гришина М.В.; Шавлака А.С.; Бакало А.В.; Лобашева О.А.; Позднухова Г.І.; Паршина О.О.; Левківського С.В.; Супруна Д.В.; Міроненка А.І.; Кутового М.Є.; Герасимова О.Д.; Матюшка І.В.; Булаха І.О.; Панова М.М.; Скрипку О.А.; Машкова О.В.; Полятикіна О.О.; Соколова С.О.; Винника А.А.; Вахлаєва О.В.; Кравченка О.Л.

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

Комісія видала за заявами суб’єктів господарювання дві ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) строком на 5 років: підприємцю Когуту О.О. у Дніпропетровській області; ТОВ «ТОТАЛНЕТ» у Кіровоградській області.

Комісія видала за заявою ТОВ «Іноваційні телекомунікації» ліцензію на додаткову смугу радіочастот для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Львівській області строком на 5 років.

Комісія переоформила Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення ліцензію на користування радіочастотним ресурсом для радіорелейного зв’язку (радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби) у Хмельницькій області терміном дії по 27.12.2020 у зв’язку зі зменшенням кількості регіонів.

Комісія продовжила за заявами термін дії чотирьох ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України:

  • Комунальному підприємству «Міський інформаційний центр» для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Харківській області з 14.07.2020 по 13.07.2025;
  • підприємцю Северенчуку М.В. для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у Черкаській області з 09.04.2020 по 08.04.2025;
  • ПрА «ДАТАГРУП» для радіорелейного зв’язку (радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби) у Миколаївській області з 30.01.2020 по 29.01.2025;
  • ТОВ «Українські новітні телекомунікації» для радіорелейного зв’язку (радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби) у Харківській області з 30.01.2020 по 29.01.2025, що переоформлена пунктом 1 рішення НКРЗІ № 461 від 08.10.2019.

Відповідно до пункту 4 частини п’ятої статті 33 та частини четвертої статті 39 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» НКРЗІ відмовила споживчому товариству «АІСТ територіальний партнер в Україні» у видачі ліцензії на додаткову смугу радіочастот для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) на території Одеської області у зв’язку з невідповідністю заявника та поданих документів вимогам пункту 3.10 Ліцензійних умов користування радіочастотним ресурсом України.

Відповідно до статті 37 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» Комісія відмовила комунальному підприємству «Міський інформаційний центр» у продовженні терміну дії ліцензії на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) на території Харківської області у зв’язку з невиконанням ліцензіатом з власної вини умов, зазначених у ліцензії (порушенням вимоги підпункту 4.1.8 пункту 4.1 Ліцензійних умов користування радіочастотним ресурсом України, затверджених рішенням НКРЗ від 19.08.2005 № 53 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 20.10.2005 за № 1237/11517), що встановлено висновком УДЦР.

Про Реєстр РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування

Відповідно до пунктів 10-12 Технічного регламенту радіообладнання, Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв (далі – Реєстр РЕЗ та ВП), що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування, НКРЗІ надала виробнику «Еврокастер», Німеччина, код реєстраційного номера виробника, включивши таку інформацію до розділу ІІ Реєстру РЕЗ та ВП.

Відповідно до статті 26 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», Положення про порядок і форму ведення Реєстру РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування, розглянувши заяви ТОВ «ТРИНІС», ТОВ «Хуавей Україна» щодо визначення можливості застосування конкретного типу РЕЗ або ВП на території  України та за результатами технічної експертизи з питань забезпечення електромагнітної сумісності заявленого типу РЕЗ НКРЗІ визначила можливим застосування заявлених двох типів РЕЗ: обладнання радіодоступу – безпроводовий маршрутизатор т.м. MikroTik типу LDF 2 виробництва Латвії; станції базової системи стільникового зв’язку GSM-1800, IMT-2000 (UMTS) та міжнародного рухомого (мобільного) зв’язку IMT (LTE) торгівельної марки Huawei виробництва Китай.

Рішення НКРЗІ стосовно розгляду нормативно-правових актів та інших документів

У зв’язку з прийняттям Закону України від 18.09.2019 № 102-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення переліку видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню», Комісія прийняла за основу проект рішення НКРЗІ «Питання ведення реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій» та установила, що з дня оприлюднення до 16 листопада 2019 року від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань приймаються зауваження та пропозиції до проекту регуляторного акта та аналізу регуляторного впливу. Також прийнято рішення визнати таким, що втратило чинність, рішення НКРЗІ від 10.09.2019 № 412 «Про прийняття за основу проекту рішення НКРЗІ «Про внесення змін до Порядку ведення реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій».

Відповідно до пункту 10-1 статті 18 Закону України «Про телекомунікації», підпункту 18 пункту 4 Положення про НКРЗІ, затвердженого Указом Президента України від 23 листопада 2011 року № 1067, та враховуючи частину четверту статті 20 Закону України «Про Антимонопольний комітет України», Комісія схвалила проект рішення НКРЗІ «Про внесення зміни до пункту 5 розділу ІІ Порядку проведення аналізу ринків певних телекомунікаційних послуг та визначення операторів, провайдерів телекомунікацій з істотною ринковою перевагою на ринках таких послуг». Це рішення буде направлено на погодження до заінтересованих державних органів.

Відповідно до статті 7 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», підпункту 2.1.4 пункту 2.1 Регламенту НКРЗІ, затвердженого рішенням НКРЗІ 21.10.2014 № 720, Комісія внесла зміни до Плану діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на 2019 рік, затвердженого рішенням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації від 11.12.2018 № 642 (із змінами).