Підсумки засідання НКРЗІ від 08 жовтня 2019 року

13 суб’єктів господарювання включено до Реєстру операторів та провайдерів

До Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій на підставі заяв суб’єктів господарювання включено:

 • одного оператора - ТОВ «СІМНЕТ» для надання в користування каналів електрозв'язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації, надання послуг доступу до Інтернету, технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж у м. Київ, Київській області;
 • 12 провайдерів для надання послуг доступу до Інтернету: ТОВ «Нетікс-Сервіс» у Дніпропетровській області; ТОВ «Інвайт.укр» у м. Вінниця та Вінницькій області; підприємців: Поліщук С.І. у м. Бориспіль Київської області; Нагайчук Д.М. у м. Київ; Бровченко Д.Ю. у Кіровоградській області; Палканинець О.М. у Закарпатській області; Костіков О.Ю. у м. Харків, с. Циркуни Харківської області; Чебаненко Є.Г. та Пігулевська О.І. у м.м. Київ, Харків, Рівне, Одеса, Запоріжжя, Дніпро, Полтава, Суми, Чугуїв та смт Пісочин Харківської області, м. Українка та м. Бровари Київської області, м. Дергачі, с. Гракове, с. Циркуни, смт Малинівка, смт Слобожанське та с. Докучаєвське Харківської області; Щепет І.А. у м. Підгородне та смт Слобожанське Дніпропетровського району Дніпропетровської області; Голубєв І.К. у м. Запоріжжя та Запорізькій області; Сідаш В.А. у м. Дніпро та Дніпропетровській області.

Крім того, шість суб’єктів господарювання повідомили Комісію про зміну контактних даних, виду діяльності чи території здійснення діяльності для внесення відповідної інформації до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій, а саме: ТОВ «ОПТОЛІНК»; ТОВ «Науково - виробниче об'єднання «ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ»; ТОВ «ЛЮКСЛІНК»; ПП «Галакт»; підприємці Борвенок С.Р. та Яременко Ю.В.

У зв’язку з припиненням діяльності у сфері телекомунікацій, за відповідними заявами НКРЗІ виключила з Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій п’ять суб’єктів господарювання: підприємців Кривду А.А., Сушка Є.М., Шерешева С.О., Леваненка В.М., ТОВ «РЕГІОН+».

У зв’язку з припиненням діяльності у сфері телекомунікацій, що підтверджується відомостями з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, які відповідно до частини першої статті 10 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» вважаються достовірними і можуть бути використані у спорі з третьою особою, Комісія виключила з Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій чотири суб’єкта господарювання: підприємців: Стефініва В.Т., Куралова С.В., Конькова Є.С., Омельчака С.В.

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері телекомунікацій

Комісія продовжила за заявою підприємцю Мезенєву Р.А. строк дії ліцензії на надання послуг з технічного обслуговування і експлуатації телемереж (телекомунікаційних мереж) на території м. Кіцмань Чернівецької області з 22.01.2020 по 21.01.2025.

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

Комісія переоформила ТОВ «Українські новітні телекомунікації» ліцензію на користування радіочастотним ресурсом для радіорелейного зв’язку (радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби) у Харківській області терміном дії по 29.01.2020 у зв’язку зі зменшенням смуги радіочастот.

Окрім того, НКРЗІ продовжила термін дії двох ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів):

 • Дочірньому підприємству «НЕТГРУП-СЕРВІС» у Івано-Франківській області з 09.02.2020 по 08.02.2025;
 • ТОВ «ІМК» у Київській області з 26.02.2020 по 25.02.2025.

Відповідно до частини третьої статті 33 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», у зв’язку з ненаданням документів, що підтверджують внесення плати за продовження терміну дії ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України, Комісія скасувала пункт 3.2 рішення НКРЗІ від 20.08.2019 № 380 щодо продовження ТОВ «ЕІРЛАЙТ» терміну дії ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 38 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» Комісія анулювала за заявами суб’єктів господарювання ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів): ліцензію ТОВ «РЕГІОН-ЛІНК» на території Харківської області та ліцензію ПП «Луренет» на території Луганської області.

Про Реєстр РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування

Відповідно до пунктів 10-12 Технічного регламенту радіообладнання, Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв (далі – Реєстр РЕЗ та ВП), що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування, НКРЗІ внесла до розділу І Реєстру РЕЗ та ВП інформацію про три типи радіообладнання: автомобільні радіолокаційні пристрої торговельної марки «Veoneer» виробницва «Veoneer US, Inc.», USA.

НКРЗІ прийняла рішення щодо регулювання номерного ресурсу

Відповідно до Закону України «Про телекомунікації» та Положення про державне регулювання номерного ресурсу телекомунікаційної мережі загального користування України (далі – Положення) Комісія виділила наступний номерний ресурс:

 • ТОВ «МАКСНЕТ» -  ємністю 2000 номерів у м. Харків;
 • ТОВ «БІНОТЕЛ» - ємністю 10000 номерів та код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Харків; ємністю 10 000 номерів та код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Дніпро; ємністю 10 000 номерів та код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Одеса;
 • ПАТ «Укртелеком» - код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Городище Черкаської області.

За заявами суб’єктів господарювання Комісія переоформила два дозволи на використання номерного ресурсу:

 • ДП «Промспецзв’язок» - ємністю: 1300 номерів у м. Дніпро; 200 номерів у м. Кривий Ріг Дніпропетровської області згідно з підпунктом 7.2.2 Положення (через переоформлення ліцензії);
 • ТОВ «ЗВ’ЯЗОКСЕРВІС» - у Донецькій області ємністю: 1000 номерів у смт Цукурине, смт Курахівка міста Селидове; 5300 номерів у м. Новогродівка, м. Селидове згідно з підпунктом 7.2.8. Положення (через переоформлення дозволу на вилучений за рішенням НКРЗІ номерний ресурс, що використовується споживачами).

Цим же рішенням Комісія вилучила наступний номерний ресурс:

 • у комунального підприємства «Міжнародний аеропорт Запоріжжя» - ємністю 600 номерів у м. Запоріжжя згідно з підпунктом 10.1.3 Положення (якщо закінчився термін дії ліцензії);
 • у ТОВ «Науково-виробнича компанія «ХОРС-Телеком» - ємністю 1000 номерів та код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Вінниця згідно з підпунктом 10.1.4 Положення (за заявою оператора).

Рішення НКРЗІ стосовно розгляду інших документів

Розглянувши проект наказу Міністерства юстиції України, Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України «Про встановлення вимог до технічних засобів, процесів їх створення, використання та функціонування у складі інформаційно-телекомунікаційних систем під час надання електронних довірчих послуг», надісланий листом Міністерства юстиції України, Комісія погодила проект без зауважень.

З метою регулювання взаємодії операторів при взаємоз’єднанні телекомунікаційних мереж, відповідно до статті 59 Закону України «Про телекомунікації» та Правил взаємоз’єднання телекомунікаційних мереж загального користування, затверджених рішенням НКРЗ від 08.12.2005 за № 155 (у редакції рішення НКРЗІ від 31.03.2015 № 174, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 05.06.2015 за № 667/27112), Комісія прийняла рішення затвердити, опублікувати в каталозі пропозицій щодо взаємоз’єднання телекомунікаційних мереж та оприлюднити на офіційній сторінці НКРЗІ в мережі Інтернет надану ПрАТ «ВФ Україна» пропозицію про взаємоз’єднання телекомунікаційних мереж на 2019 рік і присвоїти номер пропозиції у каталозі.

Відповідно до статті 75 Господарського кодексу України, Порядку відчуження об’єктів державної власності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.06.2007 № 803, а також розглянувши звернення ДП «Український державний центр радіочастот» (далі – УДЦР) щодо надання дозволу на відчуження майна УДЦР, Комісія надала згоду на відчуження майна УДЦР, що має значний фізичний знос, відновлювальний ремонт якого здійснювати економічно недоцільно.