Підсумки засідання НКРЗІ від 01 жовтня 2019 року

32 суб’єкти господарювання включено до Реєстру операторів та провайдерів

До Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій на підставі заяв суб’єктів господарювання включено:

  • дев’ять операторів: для надання послуг доступу до Інтернету ТОВ «ТВІН ГРУП» у Калинівському та Літинському районах Вінницької області; м. Вінниця та Вінницькому районі Вінницької області; м. Немирів та Немирівському районі Вінницької області; підприємця Радецького С.О. у м. Київ; Навчальний центр Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України у с. Ватутіне Нововодолазького району Харківської області; для надання послуг доступу до Інтернету, технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання в користування каналів електрозв'язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації підприємця Алісова О.П. у Київській та Житомирській областях; для надання послуг доступу до Інтернету з використанням РЧР та без використання РЧР ТОВ «МЕШ.НЕТ» у Харківській області; для надання послуг доступу до Інтернету, надання в користування каналів електрозв'язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації, технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж підприємців: Ткачука Т.П. у Рівненській області; Лукаша С.О. у Запорізькій області; ТОВ «ІКС ТЕЛЕКОМ» у Київській області; Приватне підприємство Телерадіокомпанія «РОСЬ ТЕЛЕКОМ-1» у м. Біла Церква Київської області;
  • 23 провайдера для надання послуг доступу до Інтернету: підприємців: Лисенка О.П. та Чухрія О.О. у м.м. Київ, Харків, Рівне, Одеса, Запоріжжя, Дніпро, Полтава, Суми, Чугуїв та смт Пісочин Харківської області, м. Українка та м. Бровари Київської області, м. Дергачі, с. Гракове, с. Циркуни, смт Малинівка, смт Слобожанське Харківської області; Токарєву Л.М. у Дніпропетровській, Харківській та Запорізькій областях; Юренко Н.Ю., Кладія М.Г., Щербину М.В., Завертанного А.М., Рослікова В.В., Cкворцова О.С у Київській та Черкаській областях; Бінуса К.О., Діденка Є.М. у м.м. Київ, Харків, Рівне, Маріуполь, Одеса, Дніпро, Полтава, Суми, Чугуїв та смт Пісочин Харківської області, м. Українка та м. Бровари Київської області, м. Дергачі, с. Циркуни, смт Малинівка Харківської області; Блоха О.О., Ноженка А.С., Нетребенка А.О. та Парфьонова С.М у м.м. Київ, Харків, Рівне, Одеса, Запоріжжя, Дніпро, Полтава, Суми, Чугуїв та смт Пісочин Харківської області, м. Українка та м. Бровари Київської області, м. Дергачі, с. Гракове, с. Циркуни, смт Малинівка, смт Слобожанське та с. Докучаєвське Харківської області; Дейнека С. А. у Київській та Кіровоградській області; Сімчука Д.С. у м. Горішні Плавні Полтавської області; Гороховську Т.П. у м. Бровари Київської області; Броварському районі Київської області; Питель М.В. у Львівській області; Поповича І.І. у Закарпатській області; ТОВ «РАДІОВІНЕР» у Херсонській області: м. Херсон, м. Олешки, с. Зимівник, смт Комишани, с. Приозерне, смт Лазурне, с. Киселівка, с. Музиківка, с. Чорнобаївка, с. Степанівка, с. Посад-Покровське, с. Миролюбівка, с. Східне, с. Благодатне; м. Баштанка, с. Мирне Вітовський район Миколаївська область; м. Новгород-Сіверський Чернігівська область; Лагунова О.В. у м. Харків, Харківській області; Кучменко А.Ю. у м. Київ, Київській, Черкаській областях.

Крім того, дев’ять суб’єктів господарювання повідомили Комісію про зміну контактних даних, виду діяльності чи території здійснення діяльності для внесення відповідної інформації до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій, а саме: ТОВ «ГЛОБАЛ-НЕТ»; ТОВ «СТАРІНЕТ»; ТОВ «Київські телекомунікаційні мережі»; ТОВ «ГЛОБАЛЬНІ ТЕХНОЛОГІЇ УКРАЇНИ»; ТОВ «ФАЙБЕРХОУМ»; ТОВ «КОМПАТЕЛ ЮКРЕЙН»; підприємці: Гриниха Д.Ю., Харитонов І.О. та Харитонов О.М.

У зв’язку з припиненням діяльності у сфері телекомунікацій та за заявами, НКРЗІ виключила з Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій чотири суб’єкта господарювання: підприємців: Заморій М.О.; Вольфа В.А.; Дембіцького М.З.; ТОВ «ГРУПА Технології Онлайн».

У зв’язку з припиненням діяльності у сфері телекомунікацій, що підтверджується відомостями з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, які відповідно до частини першої статті 10 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» вважаються достовірними і можуть бути використані у спорі з третьою особою, Комісія виключила з Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій 34 суб’єкта господарювання, а саме: підприємців Сомкіна П.М.; Чернова В.І.; Слабецького В.П.; Даскалєску К.Ф.; Власика В.В.; Тулаєва А.І.; Полторацького М.В.; Мельникова О.С.; Флентюка О.В.; Головню О.О.; ТОВ «СКАЙ ЛІНК»; Хом'якова Є.В.; Семеніва Ю.П.; Устименка В.Г.; Добровольського К.В.; Кочина П.Л.; Шульженка М.В.; Даценка Ю.О.; Пастернака В.І.; Миленка О.Д.; Троцько Ю.В.; Ботвину І.С.; Рабчук В.В.; Геца В.С.; Салія О.О.; Савченка О.А.; Дубровіну Л.В.; Тихеньку Л.В.; Козлова О.Л.; Сигидюка Т.М.; Хломова О.Ю.; Хруслова О.М.; Сурайкіна Є.І.; Коп'яка Т.П.

Комісія прийняла рішення щодо єдиного державного реєстру операторів поштового зв’язку

Відповідно до частини шостої статті 8 Закону України «Про поштовий зв'язок», на підставі повідомлень Комісія внесла до єдиного державного реєстру операторів поштового зв'язку інформацію про трьох суб’єктів господарювання, а саме: ТОВ «КСД Запоріжжя» та підприємця Марусіну О.П. для надання послуг з приймання поштових відправлень; обробки поштових відправлень; перевезення поштових відправлень; доставки (вручення) поштових відправлень на території Запорізької області, м. Запоріжжя; Споживче товариство «ЛОГІСТІК БУГ» - для приймання поштових відправлень; обробки поштових відправлень; перевезення поштових відправлень; доставки (вручення) поштових відправлень; виконання доручень користувачів щодо поштових переказів; виконання доручень користувачів щодо банківських операцій  на території України та за її межами.

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

Комісія продовжила за заявами термін дії двох ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України:

  • Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення - для радіорелейного зв’язку (радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби) у Черкаській області з 12.02.2020 по 11.02.2025;
  • ТОВ фірмі «ТСТ, ЛТД» - для аналогового транкінгового радіозв’язку (транкінгового радіозв’язку) в Одеській області з 13.01.2020 по 12.01.2025.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 38 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» Комісія анулювала за заявою підприємцю Денисову О.В. ліцензію на користування радіочастотним ресурсом України для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) на території Херсонської області.

Відповідно до пункту 1 частини другої та частини четвертої статті 45 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», у зв’язку з анулюванням ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України та враховуючи лист ДП «Український державний центр радіочастот» стосовно анулювання дозволів на експлуатацію, Комісія анулювала ТОВ «ПАН-ТЕЛЕКОМ» 21 дозвіл на експлуатацію РЕЗ.

Про ведення Реєстрів РЕЗ та ВП

Відповідно до пунктів 10-12 Технічного регламенту радіообладнання, Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв (далі – Реєстр РЕЗ та ВП), що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування, НКРЗІ внесла до розділу І Реєстру РЕЗ та ВП інформацію про чотири типи радіообладнання: цифрову відеоняню (Baby Monitor) цифрової удосконаленої системи безпроводового доступу (DECT) виробництва «Панасонік Корпорейшн», Японія; три пристрої автомобільні радіолокаційні торговельної марки «Hella» виробництва «HELLA GmbH & Co. KGaA», Німеччина. Комісія надала виробникам «АЛКОМА а.с.», Чеська республіка та «КАМБІУМ НЕТВОРКС КОРП», США, коди реєстраційного номера виробника, включивши таку інформацію до розділу ІІ Реєстру.

Відповідно до статті 26 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», Положення про порядок і форму ведення Реєстру РЕЗ та ВП, а також розглянувши заяви АТ «Тернопільський радіозавод «Оріон», дочірнього підприємства з 100% іноземними інвестиціями «Ерікссон» щодо визначення можливості застосування конкретного типу РЕЗ або ВП на території України, та за результатами технічної експертизи з питань забезпечення електромагнітної сумісності заявленого типу РЕЗ, НКРЗІ визначила можливим застосування семи заявлених типів РЕЗ на території України: трьох радіостанцій возивних та трьох стаціонарних радіостанцій виробництва АТ «Тернопільський радіозавод «Оріон», Україна, та станції базової типу Ericsson Radio System систем міжнародного рухомого (мобільного) зв’язку IMT, стільникового зв’язку UMTS та GSM виробництва «Ericsson AB», Швеція.

Рішення НКРЗІ стосовно розгляду нормативно-правових актів та проектів інших документів

Відповідно до розділу 4 Угоди про інформаційне співробітництво між Державною фіскальною службою України та НКРЗІ, розглянувши проект Протоколу № 1 щодо структури, форматів, регламентів та строків передачі інформації, надісланий листом УДЦР, Комісія затвердила Протокол № 1 щодо структури, форматів, регламентів та строків передачі інформації до Угоди про інформаційне співробітництво між Державною фіскальною службою України та НКРЗІ. Комісія уповноважила Голову НКРЗІ Олександра Животовського підписати Протокол.

Розглянувши Перелік національних стандартів, відповідність яким надає презумпцію відповідності радіообладнання суттєвим вимогам Технічного регламенту радіообладнання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.05.2017 № 355, надісланий листом Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, та враховуючи вимоги другого заходу Плану заходів із впровадження Технічного регламенту радіообладнання, Комісія погодила Перелік із пропозиціями до нього.

Відповідно до пункту 10-1 частини першої статті 18 Закону України «Про телекомунікації», Порядку проведення аналізу ринків певних телекомунікаційних послуг та визначення операторів, провайдерів телекомунікацій з істотною ринковою перевагою на ринках таких послуг, затвердженого рішенням НКРЗІ від 11.12.2018 № 640 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17.01.2019 за № 54/33025, а також враховуючи результати аналізу ринку послуг термінації голосового трафіку на телефонних мережах рухомого (мобільного) зв’язку телекомунікаційної мережі загального користування, проведеного згідно з рішенням НКРЗІ від 11.06.2019 № 278 «Про проведення аналізу ринків», Комісія встановила, що на операторів телекомунікацій з істотною ринковою перевагою на ринку послуг термінації голосового трафіку на телефонних мережах рухомого (мобільного) зв’язку телекомунікаційної мережі загального користування накладаються з 01.01.2020 зобов’язання, передбачені Законом України «Про телекомунікації» для операторів з істотною ринковою перевагою. Окрім того, Комісія визнала таким, що втратило чинність рішення НКРЗІ від 24.10.2017 № 549 «Про результати аналізу ринків послуг термінації трафіка на мережах фіксованого та рухомого (мобільного) зв’язку». Дане рішення буде направлено на погодження до Антимонопольного комітету України.