Підсумки засідання НКРЗІ від 17 вересня 2019 року

11 суб’єктів господарювання включено до Реєстру операторів та провайдерів

До Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій на підставі заяв суб’єктів господарювання включено:

  • вісім операторів: підприємці Ковбаса В.В. (на території Херсонської, Миколаївської, Кіровоградської, Черкаської та Київської областей), Пекар О.В. (на території Іршавського району Закарпатської області), Пірогов І.О. (у м. Бровари, Броварського району Київської області; м. Київ), Скорук Н.І. (у м. Київ, Київській області) та Матяшенко І.Ф. (на території м. Ірпінь, м. Буча, смт Гостомель, м. Боярка, м. Вишневе, смт Немішаєве, смт Коцюбинське, м. Вишгород, м. Васильків, м. Обухів, м. Українка Київської області) для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж; надання послуг доступу до Інтернету; ТОВ «ГЕПАРД-НЕТ» (у м. Краматорськ Донецької області) та ТОВ «Нетікс» (на території Дніпропетровської області) для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж; надання послуг доступу до Інтернету; надання в користування каналів електрозв’язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації; підприємець Паніотов Б.Ф. (на території Кіровоградського району Кіровоградської області) для надання послуг доступу до Інтернету.
  • три провайдера: для надання послуг доступу до Інтернету: підприємці: Гергележій Р.В. у м. Чернівці; Кадацький С.М. на території Донецької області; Касьяненко К.І. на території Сумської області.

Крім того, шість суб’єктів господарювання повідомили Комісію про зміну контактних даних, виду діяльності чи території здійснення діяльності для внесення відповідної інформації до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій, а саме: ТОВ «СІТ НЕТ», ТОВ «Інтернет Сервіс Провайдер «Скайнет», ПП «Оптичні Інтернет Комунікації», ТОВ «ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ «СКІФ-ТВ», підприємці Осіпчук О.В. та Мельник А.С.

У зв’язку з припиненням діяльності у сфері телекомунікацій та за заявами, НКРЗІ виключила з Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій чотири суб’єкта господарювання: ПП «ВІЗОР-21», підприємство «ВІЗОР», підприємців Левченка Я.А. та Острижнюка І.Є.

У зв’язку з припиненням діяльності у сфері телекомунікацій, що підтверджується відомостями з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, які відповідно до частини першої статті 10 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» вважаються достовірними і можуть бути використані у спорі з третьою особою, Комісія виключила з Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій 19 суб’єктів господарювання, а саме: «Науково-виробниче підприємство «С – НЕТ» у формі ТОВ; спільне Українсько-Американське підприємство у формі ТОВ «Інтернешенел Телеком’юнікешен Компані»; ПП «Мажар – 2»; ТОВ «КТБ – Бородинський»; ДП Центр космічного зв’язку; ТОВ «ЛАКИ НЕТ»; ТОВ «Рівненські Глобальні мережі»; ЗАТ «Телекомінвест – Київ»; ТОВ «Теле Радіо Компанія «ІНВЕНТ»; ПП «Дніпротехзв’язок»; ТОВ «ВІЛЛКОМ»; ТОВ «ПРОМТЕЛ»; ПП фірма «Оптіма»; ЗАТ «Зуївський енергомеханічний завод»; ПП «Фірма Горгани»; ТОВ «Кабельно - ефірні телевізійні системи і К»; ТОВ «Трініті»; підприємців Булгакова Д.В. та Бормотова М.М.

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері телекомунікацій

Комісія видала підприємцю Подхалюзіну В.Є. ліцензію на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж на території м. Добропілля Донецької області строком на 5 років.

Комісія продовжила строк дії трьох ліцензій:

  • ТОВ «ЮТІМ» - на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв’язку з ємністю мережі до 10 000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв'язку на території Івано-Франківської області з 29.03.2020 по 28.03.2025;
  • на надання послуг з технічного обслуговування і експлуатації телемереж (телекомунікаційних мереж): ТОВ «Компанія «МІСЬКІ ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙНІ ТРАНСПОРТНІ МЕРЕЖІ» на території м. Київ з 26.03.2020 по 25.03.2025 та ТОВ «ПІВДЕННА ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙНА КОМПАНІЯ» на території м. Одеса з 28.12.2019 по 27.12.2024.

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

НКРЗІ видала за заявами дві ліцензії на додаткову смугу радіочастот для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) строком на 5 років: ПП «НЕМІ» у Київській області; ПрАТ «ДАТАГРУП» у Сумській області.

У зв’язку зі зменшенням смуги радіочастот Комісія переоформила ПрАТ «ДАТАГРУП» ліцензію на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) на території м. Київ, Київської, Дніпропетровської, Донецької, Одеської, Харківської, Запорізької, Львівської областей та Автономної Республіки Крим. Термін дії переоформленої ліцензії продовжено з 30.12.2019 по 29.12.2024.

Крім того, Комісія продовжила ТОВ «ТЕРЕКОМ» термін дії ліцензії для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у Харківській області з 19.03.2020 по 18.03.2025.

Відповідно до статті 37 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» у зв’язку з порушенням заявником вимог частини першої статті 37 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» та пункту 3.9 Ліцензійних умов користування радіочастотним ресурсом України щодо термінів подачі заяви, НКРЗІ відмовила ТОВ «ІСП РІАД» у продовженні терміну дії ліцензії на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) на території Дніпропетровської області.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 38 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», Комісія анулювала за заявами ТОВ «БІГНЕТ» ліцензію на користування радіочастотним ресурсом України для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) на території Київської області та ліцензію для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) на території м. Київ.

Про Реєстр РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватись на території України в смугах частот загального користування

Відповідно до пунктів 10 - 12 Технічного регламенту радіообладнання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.05.2017 № 355, Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування, затвердженого рішенням Національної комісії з питань регулювання зв’язку України від 03.11.2005 № 117, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28.12.2005 за № 1574/11854, Комісія внесла до розділу І Реєстру РЕЗ та ВП інформацію про чотири типи радіообладнання: дві автомобільні радіолокаційні пристрої торговельної марки «Continental» та один торговельної марки «Hella» виробництва Німеччини; одну цифрову радіорелейну станцію торговельної марки RACOM виробництва Чеської Республіки.

Рішення НКРЗІ стосовно розгляду нормативно-правових актів та проектів інших документів

Відповідно до Закону України «Про радіочастотний ресурс України» Комісія прийняла за основу проект рішення НКРЗІ «Про внесення змін до Порядку виконання робіт з виявлення та усунення дії джерел радіозавад у смугах радіочастот загального користування» та встановила строк, протягом якого від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань приймаються зауваження та пропозиції до проекту регуляторного акта та аналізу регуляторного впливу, з дня їх оприлюднення до 21 жовтня 2019 року.

З метою врегулювання відносин, пов’язаних із захистом прав споживачів під час замовлення, отримання контент-послуг та відмови від них, відповідно до статей 18, 32 Закону України «Про телекомунікації», НКРЗІ прийняла за основу проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Правил надання та отримання телекомунікаційних послуг» та установила строк, протягом якого від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань приймаються зауваження та пропозиції до проекту акта та аналізу регуляторного впливу, з дня їх оприлюднення до 20 листопада 2019 року.

Відповідно до вимог пункту 10-1 статті 18 Закону України «Про телекомунікації», Комісія прийняла за основу проект рішення НКРЗІ «Про затвердження Порядку визначення ринків певних телекомунікаційних послуг» та установила строк, протягом якого від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань приймаються зауваження та пропозиції до проекту регуляторного акта та аналізу регуляторного впливу, з дня їх оприлюднення до 15 листопада 2019 року.

Відповідно до пункту 10-1 частини першої статті 18 Закону України «Про телекомунікації», Порядку проведення аналізу ринків певних телекомунікаційних послуг та визначення операторів, провайдерів телекомунікацій з істотною ринковою перевагою на ринках таких послуг, затвердженого рішенням НКРЗІ, від 11.12.2018 № 640 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17.01.2019 за № 54/33025, а також, враховуючи результати аналізу ринку послуги термінації голосового трафіку на місцевих мережах фіксованого зв’язку телекомунікаційної мережі загального користування, у тому числі висновки про стан економічної конкуренції на цьому ринку, проведеного згідно з рішенням НКРЗІ від 11.06.2019 № 278 «Про проведення аналізу ринків», Комісія встановила, що на операторів телекомунікацій з істотною ринковою перевагою на ринку послуги термінації голосового трафіку на місцевих мережах фіксованого зв’язку телекомунікаційної мережі загального користування накладаються з 01.01.2020 зобов’язання, передбачені Законом України «Про телекомунікації» для операторів з істотною ринковою перевагою, а також внесла до рішення НКРЗІ від 24.10.2017 № 549 «Про результати аналізу ринків послуг термінації трафіка на мережах фіксованого та рухомого (мобільного) зв’язку» зміни. Дане рішення буде направлено на погодження до Антимонопольного комітету України.

З метою регулювання взаємодії операторів при взаємоз’єднанні телекомунікаційних мереж, відповідно до статті 59 Закону України «Про телекомунікації» та Правил взаємоз’єднання телекомунікаційних мереж загального користування, затверджених рішенням НКРЗ від 08.12.2005 за № 155 (у редакції рішення НКРЗІ від 31.03.2015 № 174, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 05.06.2015 за № 667/27112), Комісія затвердила пропозицію ПрАТ «Київстар» про взаємоз’єднання телекомунікаційних мереж на 2019 рік, опублікувати та вирішила присвоїти номер пропозиції у каталозі пропозицій щодо взаємоз’єднання телекомунікаційних мереж.

У зв’язку з кадровими змінами, керуючись статтею 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення, статтями 18, 19 Закону України «Про телекомунікації», статтями 14, 18 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», Комісія внесла зміни до рішення НКРЗІ від 01.03.2016 № 112 «Про уповноваження посадових осіб НКРЗІ складати протоколи про адміністративні правопорушення» та до рішення НКРЗІ від 21.03.2013 № 168 «Про уповноважених НКРЗІ посадових осіб розглядати справи про адміністративні правопорушення та для здійснення державного нагляду» (у редакції рішення НКРЗІ від 28.07.2015 № 393).