Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації

офіційний веб-портал


Підсумки засідання НКРЗІ від 10 вересня 2019 року

11 суб’єктів господарювання включено до Реєстру операторів та провайдерів

До Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій на підставі заяв суб’єктів господарювання включено:

  • два оператора: підприємець Коломацький А.А. для надання послуг доступу до Інтернету; підприємець Федорченко Р.М. для надання послуг доступу до Інтернету; надання в користування каналів електрозв’язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації; технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж;
  • дев’ять провайдерів для надання послуг доступу до Інтернету: підприємці Яременко Л.О. на території Сумської області; Бондаренко А.Г. на території м.м. Київ, Харків, Рівне, Одеса, Запоріжжя, Дніпро, Полтава, Суми, Чугуїв та смт Пісочин Харківської області, м. Українка та м. Бровари Київської області, м. Дергачі, с. Гракове, с. Циркуни, смт Малинівка, смт Слобожанське Харківської області; Пюрецький А.О. на території Тернопільської області та м. Тернопіль; Аполонська О.В. на території м. Київ та Київської області; Приступа Г.О. на території м. Ковель, м. Рожище, м. Володимир-Волинський, смт Люблинець, м. Любомль, Любомльського району, Ковельського району Волинської області; Волинської області; м.м. Ніжин, Носівка Чернігівської області; м. Конотоп Сумської області; Сумської області; Чернігівської області; Юськів О.С. на території Львівської, Волинської, Закарпатської, Тернопільської, Хмельницької, Рівненської, Житомирської, Чернігівської, Харківської, Сумської, Івано-Франківської областей; Шевчук А.Г. на території м. Київ та Київської області; Вінницької, Волинської, Житомирської, Івано-Франківської, Львівської, Рівненської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Донецької, Чернігівської, Запорізької, Луганської, Миколаївської, Одеської, Харківської, Сумської, Полтавської, Херсонської областей; Лейнвебер І.О. та Федорова С.О. на території Одеської та Вінницької областей.

Крім того, три суб’єкта господарювання повідомили Комісію про зміну контактних даних, виду діяльності чи території здійснення діяльності для внесення відповідної інформації до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій, а саме: ТОВ «ФАЙБЕРХОУМ»; ТОВ «АНДЕРНЕТ» та ТОВ «Радіо Нетворк».

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

За заявою ТОВ «ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙНА КОМПАНІЯ СТАРНЕТ», НКРЗІ видала суб’єкту господарювання ліцензію на користування радіочастотним ресурсом України для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) на території Харківської області строком на 5 років.

За заявою суб’єкта господарювання, Комісія видала підприємцю Чабанову А.О. ліцензію на додаткову смугу радіочастот для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) на території Миколаївської області строком на 5 років.

У зв’язку зі зменшенням смуги радіочастот та за заявою суб’єкта господарювання, НКРЗІ переоформила ТОВ «ЄВРОЛАЙН - УКРАЇНА» ліцензію на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) терміном дії по 24.02.2020 на території Київської області.

Цим же рішенням, за заявами суб’єктів господарювання, Комісія продовжила термін дії двох ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України:

  • ПрАТ «ДАТАГРУП» – ліцензію для цифрової безпроводової телефонії (радіозв’язку у системі з фіксованим абонентським радіодоступом стандарту DECT) з 28.12.2019 по 27.12.2024 на території м.м. Київ та Севастополь, а також Вінницької, Волинської, Донецької, Житомирської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Миколаївської, Рівненської, Сумської, Харківської, Херсонської та Черкаської областей;
  • ПрАТ «Київстар» – ліцензію для радіорелейного зв’язку (радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби) з 30.12.2019 по 29.08.2034 на території Київської, Черкаської, Донецької, Чернігівської та Луганської областей.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 38 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» та за заявою суб’єкта господарювання, НКРЗІ анулювала ТОВ «ПАН - ТЕЛЕКОМ» ліцензію на користування радіочастотним ресурсом України для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) на території Сумської області.

У зв’язку з ненаданням документів, що підтверджують внесення плати за продовження терміну дії ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України, відповідно до частини третьої статті 33 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», Комісія скасувала пункти 3.5 та 3.6 рішення НКРЗІ від 30.07.2019 № 354 щодо продовження ТОВ «ТСТ, ЛТД» терміну дії ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України.

Про Реєстр РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватись на території України в смугах частот загального користування

Відповідно до пунктів 10 - 12 Технічного регламенту радіообладнання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.05.2017 № 355, Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування, затвердженого рішенням Національної комісії з питань регулювання зв’язку України від 03.11.2005 № 117, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28.12.2005 за № 1574/11854, Комісія внесла до розділу І Реєстру РЕЗ та ВП інформацію про три типи радіообладнання – пристрої автомобільні радіолокаційні (один пристрій торговельної марки «Continental», виробництва «ADC Automotive Distance Control Systems GmbH», Німеччина; два пристрої торговельної марки «Aptiv», виробництва «Aptiv Services Deutschland GmbH», Німеччина).

Рішення НКРЗІ стосовно розгляду проектів нормативно-правових актів та інших документів

З метою спрощення процедури реєстрації операторів, провайдерів телекомунікацій, у тому числі щодо подання заяв до НКРЗІ в електронній формі та відповідно до статей 18, 42 Закону України «Про телекомунікації», НКРЗІ прийняла за основу проект рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації «Про внесення змін до Порядку ведення реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій» та установила строк, протягом якого від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань приймаються зауваження та пропозиції до проекту регуляторного акта та аналізу регуляторного впливу, з дня їх оприлюднення до 11 жовтня 2019 року.

Відповідно до статті 7 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», підпункту 2.1.4 пункту 2.1 Регламенту НКРЗІ, затвердженого рішенням НКРЗІ 21.10.2014 № 720, Комісія внесла зміни до Плану діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на 2019 рік, затвердженого рішенням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації від 11.12.2018 № 642 (із змінами).

Розглянувши проект Розпорядження Президента України «Про делегацію України для участі у Третьому позачерговому конгресі Всесвітнього поштового союзу», надісланий листом Міністерства інфраструктури України, Комісія погодила його без зауважень.