Підсумки засідання НКРЗІ від 03 вересня 2019 року

21 суб’єкт господарювання включений до Реєстру операторів та провайдерів

До Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій на підставі заяв суб’єктів господарювання включено:

  • вісім операторів: для надання послуг доступу до Інтернету ТОВ «ТАНХОСТ» у м. Київ; для надання послуг доступу до Інтернету, надання в користування каналів електрозв’язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації ТОВ «РЕАКОМ Україна» у м. Київ; Київській області; для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету, надання в користування каналів електрозв’язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації: підприємця Шинкар Ю.М. та ТОВ «АЛЬФА-НЕТ.ІФ.ЮА» в Івано-Франківській області; ТОВ «ФОРЕСТНЕТ» у м. Київ; Київській області; для технічного обслуговування та експлуатації власних мереж ефірного радіомовлення ТОВ «АВІС-МАКАРІВ» та ТОВ «АВІС» у смт Макарів та Макарівському районі Київської області; для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету підприємця Підлужного А.І. у м. Ходорів, смт Гніздичів та смт Журавно, с.с. Бережниця, Заболотівці, Журавків, Млиниска, Монастирець, Мазурівка, Смогів, Любша, Лівчиці, Руда, Покрівці, Антонівка, Володимирці, Отиневичі, Дуліби, Грусятичі, Піддністряни, Чертіж, Старе Село, Нове Село, Облазниця, Жирівське Львівської області;
  • 13 провайдерів для надання послуг доступу до Інтернету: підприємців Папіну Ю.В. в Дніпропетровській, Запорізькій, Херсонській, Харківській області; Лісовика Б.С. та Лікаря О.В. у м.м. Київ, Харків, Рівне, Одеса, Запоріжжя, Дніпро, Полтава, Суми, Чугуїв та смт Пісочин Харківської області, м. Українка та м. Бровари Київської області, м. Дергачі, с. Гракове, с. Циркуни, смт Малинівка, смт Слобожанське Харківської області; Шматченка М.В. у м.м. Київ, Харків, Рівне, Маріуполь, Одеса, Дніпро, Полтава, Суми, Чугуїв та смт Пісочин Харківської області, м. Українка та м. Бровари Київської області, м. Дергачі, с. Циркуни, смт Малинівка Харківської області; Цуркана В.О. у м. Одеса, м. Белгород-Дністровський Одеської області; м. Южне Одеської області, м. Миколаїв, м. Чорноморськ Одеської області; смт Чорноморське Одеської області; Цибран А.Т. у Львівській, Волинській, Рівненській, Тернопільській, Івано-Франківській, Закарпатській, Чернівецькій областях; Качанова Д.П. на території України; Кочмара В.М. у м. Чорноморськ, с. Молодіжне Овідіопольського району Одеської області, м. Балта Балтського району Одеської області, Одеській області; Бевчука Р.Д. у м. Чернівці; Каменецьку М.В. у м. Чернівці; Хана Є.В. у м. Умань; Уманському районі, м. Христинівка, Хрестинівському районі Черкаської області; Сергієнка А.О. у м. Київ, Харків, Рівне, Одеса, Запоріжжя, Дніпро, Полтава, Суми, Чугуїв та смт Пісочин Харківської області, м. Українка та м. Бровари Київської області, м. Дергачі, с. Гракове, с. Циркуни, смт Малинівка, смт Слобожанське та с. Докучаєвське Харківської області; ТОВ «НЕТМІКС ПЛЮС» у Миколаївській області.

Крім того, дев’ять суб’єктів господарювання повідомили Комісію про зміну контактних даних, виду діяльності чи території здійснення діяльності для внесення відповідної інформації до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій, а саме: ТОВ «ФІБЕРСЕРВІС»; ТОВ «EЙ БІ КОМ»; ТОВ «ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙНА КОМПАНІЯ СТАРНЕТ»; ТОВ «Світ Зв’язку»; Спільне українсько-німецьке підприємство в формі ТОВ «Інфоком»; ТОВ «ІМК»; ТОВ «МАРБІУС»; ПП «Кабель-Плюс»; ТОВ «САТЕЛІТ СЕРВІС».

У зв’язку з припиненням діяльності у сфері телекомунікацій, Комісія виключила за відповідними заявами з Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій трьох підприємців: Левіна Р.В.; Філатова О.С.; Лесюка П.Б.

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері телекомунікацій

Комісія продовжила за відповідними заявами строк дії трьох ліцензій на здійснення виду діяльності у сфері телекомунікацій:

  • ТОВ «УКРАЇНСЬКА ІНТЕРНЕТ КОМПАНІЯ» - на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж на території м. Васильків Київської області з 29.01.2020 по 28.01.2025;
  • ПП «Інформаційні технології» - на надання послуг з технічного обслуговування і експлуатації телемереж (телекомунікаційних мереж) на території м. Червоноград Львівської області з 02.02.2020 по 01.02.2025 та на надання послуг з технічного обслуговування і експлуатації телемереж на території смт Гірник Львівської області з 30.03.2020 по 29.03.2025.

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

Комісія видала за заявою ТОВ «ІНТЕРНАЦІОНАЛЬНІ ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЇ» ліцензію на додаткову смугу радіочастот для цифрового стільникового радіозв’язку CDMA – 800 у Дніпропетровській, Донецькій, Луганській, Полтавській, Харківській, Запорізькій областях та м. Севастополь строком на 5 років.

Комісія продовжила термін дії восьми ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України:

- три ліцензії ТОВ «Тімарко ІТ»: ліцензію для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Миколаївській області з 24.03.2020 по 23.03.2025; дві ліцензії для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) з 31.03.2020 по 30.03.2025 та з 20.05.2020 по 19.05.2025 у Миколаївській області;

- дві ліцензії ТОВ «ФАЙН.НЕТ»: для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у Закарпатській області з 24.12.2019 по 23.12.2024 та у Івано-Франківській області з 14.01.2020 по 13.01.2025;

- ТОВ «ЄВРОЛАЙН - УКРАЇНА» для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у Київській області з 25.02.2020 по 24.02.2025;

- дві ліцензії ПрАТ «ВФ Україна»: ліцензію для радіорелейного зв’язку (радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби) у Харківській, Житомирській, Сумській областях з 28.12.2019 по 27.12.2034 та ліцензію для цифрового стільникового радіозв’язку GSM-900 у Черкаській, Тернопільській областях з 28.12.2019 по 27.12.2024.

Про ведення Реєстру РЕЗ та ВП

Відповідно до статті 26 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування, розглянувши заяви ТОВ «Компанія Індіго М’юзік» щодо визначення можливості застосування конкретного типу РЕЗ або ВП на території України та за результатами технічної експертизи з питань забезпечення електромагнітної сумісності заявленого типу РЕЗ, НКРЗІ визначила можливим застосування двох заявлених типів РЕЗ: радіомовних передавачів моделей DS 1000 та DS 2000 виробництва компанії «EuroCaster» (Німеччина).

НКРЗІ прийняла рішення щодо регулювання номерного ресурсу

Відповідно до Закону України «Про телекомунікації» та Положення про державне регулювання номерного ресурсу телекомунікаційної мережі загального користування України (далі – Положення), Комісія виділила:

  • ПрАТ «Київстар» - скорочений номер 1580 для організації довідково-інформаційної служби «довідкова служба Міськвиконкому» для використання у мережі (рухомого) мобільного зв’язку з ідентифікаційними кодами мережі рухомого (мобільного) зв’язку 67, 68, 96, 97, 98 на території м. Івано-Франківськ. Замовник служби - Виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради;
  • Казенному підприємству «Укрспецзв’язок» - номерний ресурс ємністю 2000 номерів на території м. Київ.

Комісія переоформила за заявами суб’єктів господарювання п’ять дозволів:

  • згідно з підпунктом 7.2.2 Положення (продовження строку дії ліцензії) ТОВ «Українські новітні телекомунікації»: два дозволи на використання номерного ресурсу ємністю 1000 номерів у м. Одеса та ємністю 1000 номерів у м. Харків; два - на використання коду транзитного пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Одеса та коду транзитного пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Харків;
  • згідно з підпунктом 7.2.8 Положення (переоформлення дозволу на вилучений за рішенням НКРЗІ номерний ресурс, що використовується споживачами) ПАТ «Укртелеком» - дозвіл на використання номерного ресурсу ємністю 1000 номерів у м. Львів.

Тим же рішенням згідно з підпунктом 8.3.3 Положення (подання заяви на переоформлення номерного ресурсу з порушенням строків, зазначених у пункті 7.4 Положення) та згідно з підпунктом 8.3.6 Положення (порушення строку задіяння номерного ресурсу, визначеного в дозволі) НКРЗІ відмовила ПрАТ «Запорізький автомобілебудівний завод» у переоформленні дозволу на використання коду кінцевого пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Запоріжжя і вилучила цей номерний ресурс.

Рішення НКРЗІ стосовно розгляду нормативно-правових актів та проектів інших документів

Розглянувши проєкт наказу Міністерства юстиції України, Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України «Про встановлення вимог до технічних засобів, процесів їх створення, використання та функціонування у складі інформаційно-телекомунікаційних систем під час надання електронних довірчих послуг», надісланий листом Міністерства юстиції України, Комісія погодила документ без зауважень.

Відповідно до статей 8 та 9 Закону України «Про поштовий зв’язок», Порядку регулювання тарифів на універсальні послуги поштового зв’язку, затвердженого рішенням НКРЗІ від 23.05.2017 № 260 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16.06.2017 за № 759/30627, Комісія  вирішила затвердити Граничні тарифи на універсальні послуги поштового зв’язку на період з 01 січня 2020 року і визнати таким, що втратило чинність, рішення НКРЗІ від 07.08.2018 № 414 «Про затвердження Граничних тарифів на універсальні послуги поштового зв’язку і визнання таким, що втратило чинність, рішення НКРЗІ від 17 жовтня 2017 року № 535», зареєстроване в Міністерстві юстиції України 31.08.2018 за № 986/32438. Це рішення буде подано на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України і набере чинності з дня його офіційного опублікування.