Підсумки засідання НКРЗІ від 27 серпня 2019 року

10 суб’єктів господарювання включено до Реєстру операторів та провайдерів

До Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій на підставі заяв суб’єктів господарювання включено:

  • чотири оператора: для надання послуг доступу до Інтернету, технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж підприємця Гриниху Д.Ю. в м. Малин та Малинському районі Житомирської області; для надання послуг доступу до Інтернету, технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг з передавання даних підприємця Голуб К.В. в м. Одеса, Лиманському та Березовському районах Одеської області; для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету, надання в користування каналів електрозв'язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації Чухрієнко М.В. у Вінницькій області; для технічного обслуговування та експлуатації власних мереж ефірного телемовлення ТОВ «Телерадіокомпанія «ЧТ2» у Чернівецькій області;
  • шість провайдерів: для надання послуг доступу до Інтернету підприємців: Даніліна Є.І. в м.м. Київ, Харків, Рівне, Одеса, Запоріжжя, Дніпро, Полтава, Суми, Чугуїв та смт Пісочин Харківської області, м. Українка та м. Бровари Київської області, м. Дергачі, с. Гракове, с. Циркуни, смт Малинівка, смт Слобожанське Харківської області; Андрущака О.Ю. в м. Чернівці та Чернівецькій області; Кочина Б.М. в Житомирська області; Калініченко Т.А. в м. Київ та Київській області; Полянського С.В. в Львівській області; для надання послуг рухомого (мобільного) телефонного зв'язку без права на технічне обслуговування та експлуатацію телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв'язку ПрАТ «Індастріал Медіа Нетворк» на території України.

Крім того, сім суб’єктів господарювання повідомили Комісію про зміну контактних даних, виду діяльності чи території здійснення діяльності для внесення відповідної інформації до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій: ПрАТ «Запорізький автомобілебудівний завод»; ТОВ «ТКНЕТ»; ТОВ «ГІЗНЕТ»; ТОВ «РАДІО СІТІ»; ТОВ «ШТОРМ – ТЕЛ»; підприємці Кирпенко О.М. та Самарська Н.В.

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері телекомунікацій

Комісія видала за заявою ТОВ «лайфселл» копію ліцензії на надання послуг рухомого (мобільного) телефонного зв’язку з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку на всій території України для провайдера телекомунікацій ПрАТ «Індастріал Медіа Нетворк» на всій території України без права на технічне обслуговування та експлуатацію телекомунікаційних мереж, надання в користування каналів електрозв’язку.

Комісія продовжила за заявами ліцензіатів строк дії двох ліцензій:

  • ТОВ «БАЗІС» - на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв'язку з ємністю мережі до 10 000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв'язку на території Харківської області з 22.01.2020 по 21.01.2025;
  • Приватному підприємству фірма «ФЕНІКС ВТ» - на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж на території м. Чернівці з 02.02.2020 по 01.02.2025.

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

Комісія видала за заявами дві ліцензії на додаткову смугу радіочастот для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) строком на 5 років підприємцям: Зумеру В.Й. у Івано-Франківській області та Подхалюзіну В.Є. у Донецькій області.

Окрім того, Комісія продовжила ПрАТ «ФАРЛЕП-ІНВЕСТ» термін дії ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України для радіорелейного зв’язку (радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби) у Дніпропетровській області з 27.12.2019 по 26.12.2024.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 38 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», за заявою ліцензіата НКРЗІ анулювала ТОВ «ІРТЕЛ» ліцензію на користування радіочастотним ресурсом України для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) на території Житомирської області.

Відповідно до пункту 8 частини першої статті 38 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» НКРЗІ анулювала підприємцю Горленко Т.Г. ліцензію на користування радіочастотним ресурсом України для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) на території Житомирської області.

Відповідно до пункту 2 частини другої, частин четвертої та дев’ятої статті 45 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», розглянувши лист Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення щодо анулювання ліцензії на мовлення ТОВ «Телерадіокомпанія «Пілот-Україна» та лист ДП «УДЦР» стосовно анулювання дозволів на експлуатацію, НКРЗІ анулювала у ТОВ «Телерадіокомпанія «Пілот-Україна» (м. Київ) чотири дозволи на експлуатацію радіоелектронного засобу аналогового телевізійного мовлення у зв’язку з анулюванням зазначеної ліцензії на мовлення.

Про ведення Реєстру РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування

Відповідно до пунктів 10 - 12 Технічного регламенту радіообладнання, Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування (далі – Реєстр РЕЗ та ВП), Комісія надала виробнику «РАКОМ с.р.о.», Чеська республіка, код реєстраційного номера виробника, включивши таку інформацію до розділу ІІ Реєстру РЕЗ та ВП.

Рішення НКРЗІ стосовно розгляду проектів нормативно-правових актів та інших документів

Розглянувши проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 15 грудня 2005 р. № 1208 і від 9 червня 2006 р. № 815», надісланий листом Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, НКРЗІ погодила проект постанови без зауважень.

Відповідно до пункту 4-1 частини першої статті 18 та частини третьої статті 44 Закону України «Про телекомунікації», якими до повноважень НКРЗІ віднесено встановлення правил здійснення діяльності у сфері телекомунікацій, Комісія схвалила проект рішення НКРЗІ «Про затвердження Правил здійснення діяльності у сфері телекомунікацій». Даний проект буде направлено на погодження до заінтересованих державних органів.