Підсумки засідання НКРЗІ від 20 серпня 2019 року

Шість суб’єктів господарювання включено до Реєстру операторів та провайдерів

До Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій на підставі заяв суб’єктів господарювання включено:

 • одного оператора: підприємця Кілора М.А. для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету, надання послуг з передавання даних;
 • п’ять провайдерів для надання послуг доступу до Інтернету: підприємців Томіщак О.З. у Львівській, Волинській, Закарпатській, Тернопільській, Хмельницькій, Рівненській, Житомирській, Чернігівській, Харківській, Сумській, Івано-Франківській; Зарубіна О.О. та Міщенка Ю.А. в м.м. Київ, Харків, Рівне, Одеса, Запоріжжя, Дніпро, Полтава, Суми, Чугуїв та смт Пісочин Харківської області, м. Українка та м. Бровари Київської області, м. Дергачі, с. Гракове, с. Циркуни, смт Малинівка, смт Слобожанське Харківської області; Дубіка Є.В. в м. Одеса, м. Белгород-Дністровський Одеської області, м. Южне Одеської області, м. Миколаїв, м. Чорноморськ Одеської області, смт Чорноморське Одеської області; Тихонюка Р.В. в м. Київ, Київській області.

Крім того, чотири суб’єкта господарювання повідомили Комісію про зміну контактних даних, виду діяльності чи території здійснення діяльності для внесення відповідної інформації до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій: ТОВ «НЕТАСІСТ»; ТОВ «ГОЛДЕН ЛІНКС»; ТОВ «БІТТЕРНЕТ.Т»; ТОВ «ВЕСНА АТС-1».

За заявами та у зв’язку з припиненням діяльності у сфері телекомунікацій Комісія виключила з Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій трьох підприємців: Хлистуна С.О.; Жванка О.І.; Горленко Т.Г.

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері телекомунікацій

Комісія видала ТОВ «ЗВ’ЯЗОКСЕРВІС» ліцензію на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв’язку з ємністю мережі до 10 000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку на території Донецької області строком на 5 років.

Окрім того, Комісія продовжила строк дії шести ліцензій на здійснення виду діяльності у сфері телекомунікацій:

 • ПП «Колумбус» - на надання послуг з технічного обслуговування і експлуатації телемереж (телекомунікаційних мереж) на території м. Тернопіль з 13.01.2020 по 12.01.2025;
 • дві ліцензії АТ «Укртранснафта»: ліцензію на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв’язку з ємністю мережі до 10 000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку на території м. Львів та Львівської області та ліцензію на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв'язку з ємністю мережі до 1 000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку на території м. Житомир та Житомирської області, м. Ужгород та Закарпатської області, м. Одеса та Одеської області, м. Рівне та Рівненської області, м. Київ з 07.12.2019 по 06.12.2024, з включенням до ліцензій особливих умов: здійснити протягом шести місяців з дати видачі відповідних ліцензій модернізацію обладнання для подальшого використання міжстанційної сигналізації СКС-7;
 • ТОВ «ТАСКО» - на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв’язку з ємністю мережі до 10 000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв'язку на території м. Чернігів та Чернігівської області, з 29.12.2019 по 28.12.2024 з включенням до ліцензії особливих умов: здійснити протягом шести місяців з дати видачі відповідної ліцензії модернізацію обладнання для подальшого використання міжстанційної сигналізації СКС-7;
 • ТОВ «ВЕСНА АТС-1» - на  надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв’язку з ємністю мережі до 1 000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв'язку на території Дніпропетровської області з 18.12.2019 по 17.12.2024;
 • ТОВ «Компанія М-ТЕЛ» - на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв'язку з ємністю мережі до 10 000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку на території м. Черкаси та Черкаської області, з 30.12.2019 по 29.12.2024.

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

Комісія за заявами суб’єктів господарювання видала три ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів)строком на 5 років:

 • ТОВ «ПРО-НЕТ» у Полтавській та Кіровоградській областях;
 • ТОВ «ВАН ТЕЛЕКОМ» у Одеській області;
 • ТОВ «СТРОЙ-СЕРВИС» у Миколаївській області.

Комісія видала дві ліцензії суб’єктам господарювання на додаткову смугу радіочастот строком на 5 років:

 • ТОВ «ЮТІМ» - для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Івано-Франківській області;
 • ТОВ «РАДІО СІТІ» - для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у Вінницькій області.

Тим же рішенням Комісія продовжила термін дії шести ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України за заявами ліцензіатів:

 • для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) - підприємцю Кривенку С.А. у Черкаській області з 30.01.2020 по 29.01.2025 та ТОВ «ЕІРЛАЙТ» у Дніпропетровській області з 19.02.2020 по 18.02.2025;
 • ТОВ «Кейбл ТВ-фінанси» - для мультисервісного радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у Автономній Республіці Крим; м. Севастополь; Вінницькій, Житомирській, Київській, Луганській, Львівській, Миколаївській, Сумській, Херсонській областях з 20.01.2020 по 19.01.2025;
 • ПрАТ «Київстар»  - двох ліцензій для цифрового стільникового радіозв’язку GSM – 900: ліцензію на території 12 регіонів України та ліцензію на території Хмельницької, Волинської, Івано-Франківської, Кіровоградської, Рівненської, Тернопільської, Черкаської, Чернігівської, Чернівецької областей з 29.12.2019 по 28.12.2024;
 • Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення - для радіорелейного зв’язку (радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби) у Запорізькій та Луганській областях з 01.01.2020 по 31.12.2024.

Відповідно до пункту 3 частини п’ятої статті 33 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» у зв’язку з недостовірністю даних у документах, поданих заявником для отримання ліцензії, Комісія відмовила ТОВ компанії «КОМПЛЕКСНІ СИСТЕМИ ЗВ'ЯЗКУ» у видачі ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) на території Одеської області.

Відповідно до пунктів 2 та 3 частини п’ятої статті 33 та частини четвертої статті 39 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», у зв’язку з невиконанням умов електромагнітної сумісності між радіоелектронними засобами (РЕЗ), що зазначені у частотному плані мережі РЕЗ, що заявляються, з іншими РЕЗ, та у зв’язку з недостовірністю даних у документах, поданих заявником для отримання ліцензії, Комісія відмовила підприємцю Ісаєву М.М. у видачі ліцензії на додаткову смугу радіочастот для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) на території Херсонської області.

Про ведення Реєстру РЕЗ та ВП

Відповідно до пунктів 10-12 Технічного регламенту радіообладнання, Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв (далі – Реєстр РЕЗ та ВП), що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування, НКРЗІ внесла до розділу І Реєстру РЕЗ та ВП інформацію про два типа радіообладнання: пристрій радіочастотної ідентифікації (RFID) торговельної марки Embisphere виробництва «ДЕКАТЛОН С.А.», Франція; передавач радіомовний типу TXFM виробництва ТОВ НВП «КВАНТ-ЕФІР», Україна.

Відповідно до статті 26 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування, розглянувши заяви ТОВ «Юнідата Сістемс» щодо визначення можливості застосування конкретного типу РЕЗ або ВП на території України та за результатами технічної експертизи з питань забезпечення електромагнітної сумісності заявленого типу РЕЗ, НКРЗІ визначила можливим застосування двох заявлених типів РЕЗ на території України: обладнання радіодоступу – точок доступу типу ePMP 5 GHz Force 300-19R та типу ePMP 2,4 GHz Force 130SM виробництва компанії «Cambium Networks, Ltd» (Велика Британія).

Рішення НКРЗІ стосовно розгляду нормативно-правового акта

Відповідно до статей 18, 57, 66 Закону України «Про телекомунікації» Комісія вирішила унести зміни до Розрахункових такс за послуги пропуску трафіку до телекомунікаційних мереж операторів телекомунікацій з істотною ринковою перевагою на ринках послуг пропуску трафіку, затверджених рішенням НКРЗІ від 30 серпня 2016 року № 456, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 22 вересня 2016 року за № 1280/29410 (у редакції рішення НКРЗІ від 09 жовтня 2018 року № 525). Дане рішення буде подано на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України та набере чинності з 01 січня 2020 року, але не раніше з дня його офіційного опублікування.