Підсумки засідання НКРЗІ від 13 серпня 2019 року

13 суб’єктів господарювання включено до Реєстру операторів та провайдерів

До Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій на підставі заяв суб’єктів господарювання включено:

  • чотири оператора: для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж ТОВ «ВІШ КОНЕКТ» в м. Київ, Київській області; ТОВ «ПАВУТИНА ІНТЕРНЕТ» в м. Чернігів, м. Київ, Київській області; для надання послуг доступу до Інтернету, надання в користування каналів електрозв'язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації підприємця Волинця Л.П. в м. Луцьк та Волинській області; для надання послуг доступу до Інтернету підприємця Бібічкова О.М. в Хмельницькій, Чернівецькій, Вінницькій, Київській областях;
  • дев’ять  провайдерів для надання послуг доступу до Інтернету підприємців: Голинського М.С. у Львівській, Волинській, Закарпатській, Тернопільській, Хмельницькій, Рівненській, Житомирській, Чернігівській, Харківській, Сумській, Івано-Франківській областях; Гурьєва М.М.; Павленка О.В. в Київській та Черкаській областях; Невода В.С. в м. Рівне, Рівненській області; Гринишина М.Ф. в Львівській, Волинській, Івано-Франківській областях; Ганич М.М. в м. Ужгород Закарпатської області; Шипова М.І. в м.м. Київ, Харків, Рівне, Одеса, Запоріжжя, Дніпро, Полтава, Суми, Чугуїв та смт Пісочин Харківської області, м. Українка та м. Бровари Київської області, м. Дергачі, с. Гракове, с. Циркуни, смт Малинівка, смт Слобожанське, с. Докучаєвське Харківської області; Філоненка Ю.В. в м. Одеса, м. Білгород-Дністровський, м. Южне, м. Чорноморськ, смт Чорноморське Одеської області та м. Миколаїв; Семеняку Р.С. в м. Київ.

Крім того, вісім суб’єктів господарювання повідомили Комісію про зміну контактних даних, виду діяльності чи території здійснення діяльності для внесення відповідної інформації до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій: підприємці Сидорська М.Р.; Хаба В.О.; Сологуб Ю.М.; Калиневич Т.В.; Дністрянський А.П.; Снетков О.А.; ТОВ «МІТКОМ ГРУП»; ПП «МАГІСТРАЛЬНІ ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙНІ МЕРЕЖІ».

За заявою суб’єктів господарювання та у зв’язку із припиненням діяльності у сфері телекомунікацій, Комісія виключила з Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій підприємців Шкарупету Д.О. та Качора Т.В.

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

Комісія продовжила за заявами термін дії трьох ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України:

  • для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) ТОВ «БУЗОВА - БУДІНВЕСТ» у Житомирській області з 03.12.2019 по 02.12.2024;
  • для радіорелейного зв’язку (радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби): Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення у Волинській та Черкаській областях з 01.01.2020 по 31.12.2024; ТОВ «лайфселл» у 24 регіонах України та м. Києві з 30.11.2019 по 29.11.2024.

Відповідно до пункту 1 частини другої та частини четвертої статті 45 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», у зв’язку з анулюванням ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України НКРЗІ анулювала: підприємцю Свідзінському Ю.Л. 208 дозволів на експлуатацію РЕЗ; споживчому товариству «АІСТ територіальний партнер в Україні» сім дозволів на експлуатацію РЕЗ.

Про ведення Реєстрів РЕЗ та ВП

Відповідно до пунктів 10-12 Технічного регламенту радіообладнання, Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв (далі – Реєстр РЕЗ та ВП), що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування, НКРЗІ внесла до розділу І Реєстру РЕЗ та ВП інформацію про два типи радіообладнання: базові станції системи міжнародного рухомого (мобільного) зв'язку IMT (LTE) та системи стільникового зв’язку GSM1800 і міжнародного рухомого (мобільного) зв’язку IMT (LTE) торговельної марки Huawei з віддаленим радіочастотним блоком, виробництва «Хуавей Технолоджіз Ко., Лтд.», Китай.

Відповідно до статті 26 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування, а також розглянувши заяви ПрАТ «Фарлеп-Інвест» та ТОВ «Юнідата Системс» щодо визначення можливості застосування конкретного типу РЕЗ або ВП на території України та за результатами технічної експертизи з питань забезпечення електромагнітної сумісності заявленого типу РЕЗ, НКРЗІ визначила можливим застосування трьох заявлених типів радіоелектронних засобів на території України: абонентського прийомо - передавача (In-band MMDS Transceiver), виробництва «Transystem.Inc», Тайвань; двох обладнань радіодоступу – точка доступу торгової марки cnPilot, виробництва компанії «Cambium Networks, Ltd» (Велика Британія).

НКРЗІ прийняла рішення щодо регулювання номерного ресурсу

Відповідно до Закону України «Про телекомунікації» та Положення про державне регулювання номерного ресурсу телекомунікаційної мережі загального користування України (далі – Положення), Комісія виділила за заявами суб’єктів господарювання:

  • скорочений номер 1580 для організації замовної служби «довідково-інформаційна служба» для використання у мережі (рухомого) мобільного зв’язку: ПрАТ «КИЇВСТАР» з ідентифікаційними кодами 67, 68, 96, 97, 98 та ПрАТ «ВФ УКРАЇНА» з ідентифікаційними кодами 50, 66, 95, 99 на території міста Житомир. Замовник служби - комунальне підприємство «Міській інформаційний центр» Житомирської міської ради;
  • скорочений номер 1586 для організації замовної служби «довідково-інформаційна служба виклику таксі» для використання у мережі (рухомого) мобільного зв’язку ТОВ «лайфселл» з ідентифікаційними кодами 63, 73, 93 на території міст, селищ міського типу, сільських районів Львівської області. Замовник служби - ФОП Жеребецька О.З.

Окрім того, згідно з підпунктом 7.2.5 Положення (продовження терміну задіяння номерного ресурсу) НКРЗІ переоформила ПрАТ «КИЇВСТАР» дозвіл на використання номерного ресурсу ємністю 1000 номерів у м. Макіївка Донецької області.

Тим же рішенням НКРЗІ вилучила за заявою у ТОВ «ЗВ’ЯЗОКСЕРВІС» номерний ресурс у Донецькій області ємністю: 1100 номерів у смт Цукурине, смт Курахівка міста Селидове; 5300 номерів у м. Новогродівка, м. Селидове.

Рішення НКРЗІ стосовно розгляду проекту Розпорядження Президента України

Розглянувши проект Розпорядження Президента України «Про делегацію України для участі у Третьому позачерговому конгресі Всесвітнього поштового союзу», надісланий листом Міністерства інфраструктури України, НКРЗІ погодила проект Розпорядження із зауваженнями та пропозиціями.