Підсумки засідання НКРЗІ від 23 липня 2019 року

12 суб’єктів господарювання включено до Реєстру операторів та провайдерів

До Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій на підставі заяв суб’єктів господарювання включено:

  • три оператора: для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету підприємець Поляков В.Г.; для надання послуг доступу до Інтернету підприємець Брижатий М.В.; для надання послуг доступу до Інтернету, технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання в користування каналів електрозв’язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації підприємець Загребенюк В.М.;
  • дев’ять провайдерів: для надання послуг доступу до Інтернету: підприємці Адамовський Н.Ю. на території Львівської області; Гренчук С.В., Бондарев О.О. та Шумський Д.В. на території м.м. Київ, Харків, Рівне, Одеса, Запоріжжя, Дніпро, Полтава, Суми, Чугуїв та смт Пісочин Харківської області, м. Українка та м. Бровари Київської області, м. Дергачі, с. Гракове, с. Циркуни, смт Малинівка, смт Слобожанське та с. Докучаєвське Харківської області; Дяченко Ж.М. на території м. Київ та Київської області; Мулявка В.О. на території м. Світловодськ Кіровоградської області, с.с. Павлівка, Свердлівка, Подорожне Світловодського району Кіровоградської області; Скаженюк О.Д. на території м. Вінниця, Вінницький, Таврійський та Жмеринський райони Вінницької області; Лантратов Є.М. на території м. Київ; ТОВ «СКАЙНЕТ ПЛЮС ОДИН» на території м. Одеса.

Крім того, два суб’єкта господарювання повідомили Комісію про зміну контактних даних, виду діяльності чи території здійснення діяльності для внесення відповідної інформації до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій, а саме: Львівське міське комунальне підприємство «Львівтеплоенерго» та ТОВ «Бінотел».

За заявами суб’єктів господарювання та у зв’язку з припиненням діяльності у сфері телекомунікацій, Комісія виключила з Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій підприємців Свідзінського Ю.Л. та Стародубцева Д.Ю.

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

За заявою суб’єкта господарювання Комісія видала одну ліцензію на додаткову смугу радіочастот на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) строком на 5 років на території Вінницької області підприємцю Літвін Н.С.

За заявами суб’єктів господарювання НКРЗІ прийняла рішення продовжити термін дії п’яти ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України:

  • ТОВ «ІМК» – ліцензію на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) з 09.11.2019 по 08.11.2024 на території м. Київ;
  • ТОВ «ЗЕУС АІР» – ліцензію на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) з 17.11.2019 по 16.11.2024 на території Полтавської області;
  • ТОВ «Кейбл ТВ-фінанси» – ліцензію на користування радіочастотним ресурсом для мультисервісного радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) з 30.11.2019 по 29.11.2024 на території м. Київ, Харківської, Донецької, Дніпропетровської, Запорізької та Одеської областей;
  • Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення (дві ліцензії) – на користування радіочастотним ресурсом для радіорелейного зв’язку (радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби) з 01.01.2020 по 31.12.2024 на території Хмельницької та Чернівецької областей; та на території Донецької області.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 38 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» та за заявами ліцензіатів, Комісія анулювала дві ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів): підприємцю Свідзінському Ю.Л на території Вінницької області та споживчому товариству «АІСТ територіальний партнер в Україні» на території Одеської області.

Про ведення Реєстру РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватись на території України в смугах частот загального користування

Відповідно до статті 26 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування, затвердженого рішенням Національної комісії з питань регулювання зв’язку України від 03 листопада 2005 року № 117, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28 грудня 2005 року за № 1574/11854, розглянувши заяву ПрАТ «Фарлеп-Інвест» щодо визначення можливості застосування конкретного типу РЕЗ або ВП на території України та за результатами технічної експертизи з питань забезпечення електромагнітної сумісності заявленого типу РЕЗ, НКРЗІ визначила можливим застосування одного заявленого типу радіоелектронного засобу на території України – абонентського трансиверу Leonardo II моделі Model Nо. 16D5NB (виробництва «Renaissance Electronics Corporation», США).

Рішення НКРЗІ стосовно розгляду проектів нормативно-правових актів

Відповідно до параграфа 37 Регламенту Кабінету Міністрів України, Комісія розглянула проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до Національної таблиці розподілу смуг радіочастот України», надісланий листом Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України та вирішила погодити його без зауважень.