Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації

офіційний веб-портал


Підсумки засідання НКРЗІ від 16 липня 2019 року

21 суб’єкт господарювання включений до Реєстру операторів та провайдерів

До Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій на підставі заяв суб’єктів господарювання включено:

 • сім операторів: для надання послуг доступу до Інтернету, технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж: підприємці Новічевська Л.М. на території Львівської та Волинської областей; Руденко О.В. у м. Одеса та Одеській області; для надання послуг доступу до Інтернету: підприємці Івановський В.В. на території м. Київ та Київської області; Козак А.А. на території м. Запоріжжя; для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж: підприємець Хоменко А.А. на території м. Київ та Київської області; для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету, надання в користування каналів електрозв’язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації ТОВ «ЛІКОНЕТ СЕРВІС» у м. Київ та Київській області; ТОВ «МІР ТЕЛЕКОМ» на території Одеської області;
 • 14 провайдерів: для надання послуг доступу до Інтернету: підприємці Грибаускас В.В. у м. Добропілля Донецької області; Довгунь І.М. на території Львівської області; Кадькаленко Р.В. у м. Біла Церква Київської області; м. Київ; Київській області; Вінницькій та Житомирській областях; Климець В.П. у м. Одеса, м. Київ, м. Полтава, м. Донецьк, м. Львів, м. Запоріжжя, м. Харків, смт Малинівка, смт Васищеве Харківської області, м. Суми, с. Романків, с. Конча-Заспа, смт Коцюбинське, м. Бровари, смт Чабани та с. Новосілки Київської області; Шунько О.І., Метеля А.П., Бабенко Д.В., Алєксєєва Т.П. та Макаренко В.В. на території Київської та Черкаської областей; Черепов Д.А. у м.м. Київ, Харків, Рівне, Одеса, Запоріжжя, Дніпро, Полтава, Суми, Чугуїв та смт Пісочин Харківської області, м. Українка та м. Бровари Київської області, м. Дергачі, с. Гракове, с. Циркуни, смт Малинівка, смт Слобожанське Харківської області; Демедюк Л.М. у м. Стрий, с.с. Грабовець, Дуліби, Нежухів, Добрівляни, с. Стрілків, с. Верчани, с. Слобідка, с. Підгірці, с. Комарів, смт Дашава Стрийського району та м. Дрогобич Львівської області; Кравченко К.А. на території Дніпропетровської області; Пундик М.С. на території Івано-Франківської області; Щербань О.В. на території Донецької області.

Крім того, 12 суб’єктів господарювання повідомили Комісію про зміну контактних даних, виду діяльності чи території здійснення діяльності для внесення відповідної інформації до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій, а саме: ТОВ «І-ЛАН», ТОВ «ВИШНЕВСЬКІ ЛОКАЛЬНІ МЕРЕЖІ», ТОВ «ІРПІНСЬКІ ЛОКАЛЬНІ МЕРЕЖІ», ТОВ «ВОЛЯ-КАБЕЛЬ», ТОВ «ТЕЛЕМІСТ», ТОВ «СІНЕТ ІСП», а також підприємці Рибак О.О., Рибак Т.А., Смолярчук Ю.І., Бойків М.О., Хром’як В.В. та Матвієнко І.С.

За заявою суб’єкта господарювання та у зв’язку з припиненням діяльності у сфері телекомунікацій, Комісія виключила з Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій підприємця Іванова В.П.

Комісія прийняла рішення щодо ведення єдиного державного реєстру операторів поштового зв’язку

Відповідно до частини шостої статті 8 Закону України «Про поштовий зв’язок», підпункту 30 пункту 4 Положення про НКРЗІ, затвердженого Указом Президента України від 23.11.2011 № 1067, Порядку ведення єдиного державного реєстру операторів поштового зв’язку, затвердженого рішенням НКРЗІ від 29.11.2016 № 623 і зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 21.12.2016 за № 1679/29809, Комісія прийняла рішення на підставі повідомлення  внести  до єдиного державного реєстру операторів поштового зв’язку інформацію про ТОВ «ВОРЛД ПОСТ», яке здійснює надання послуг: з приймання поштових відправлень; обробки поштових відправлень; перевезення поштових відправлень; доставки (вручення) поштових відправлень; виконання доручень користувачів щодо поштових переказів; виконання доручень користувачів щодо банківських операцій на території України, окрім населених пунктів Донецької та Луганської областей, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, Автономної Республіки Крим та м. Севастополя.

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері телекомунікацій

За заявами суб’єктів господарювання НКРЗІ продовжила ТОВ «Українські новітні телекомунікації» дві ліцензії на надання послуг з технічного обслуговування і експлуатації телемереж (телекомунікаційних мереж): на території м. Одеса з 09.11.2019 по 08.11.2024 і на території м. Харків з 09.11.2019 по 08.11.2024, а також дві ліцензії на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв’язку з ємністю мережі до 10 000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку: на території Харківської області з 09.11.2019 по 08.11.2024 та на території Одеської області з 09.11.2019 по 08.11.2024.

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

За заявами суб’єктів господарювання Комісія видала дві ліцензії на додаткову смугу радіочастот для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) строком на 5 років:

 • ПрАТ «ДАТАГРУП» – на користування радіочастотним ресурсом на території Запорізької області;
 • підприємцю Грачову С.О. – на користування радіочастотним ресурсом на території Сумської області.

НКРЗІ продовжила за заявою ПрАТ «ДАТАГРУП» термін дії ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) з 02.11.2019 по 01.11.2024 на території 27 регіонів України.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 38 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» та відповідно до заяви ліцензіата, Комісія анулювала ТОВ «ПАН-ТЕЛЕКОМ» ліцензію на користування радіочастотним ресурсом України для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) на території Сумської області.

Про Реєстр РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватись на території України в смугах частот загального користування

Відповідно до пунктів 10 - 12 Технічного регламенту радіообладнання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.05.2017 № 355, Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування, затвердженого рішенням НКРЗ України від 03.11.2005 № 117, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28.12.2005 за № 1574/11854, НКРЗІ внесла до розділу І Реєстру РЕЗ та ВП інформацію про два типи радіообладнання – пристрої автомобільні радіолокаційні торговельної марки «Bosch» моделей LRR4R та MRRevo14F (виробництва «Роберт Бош ГмбХ», Німеччина).

НКРЗІ прийняла рішення щодо регулювання номерного ресурсу

За заявами суб’єктів господарювання Комісія переоформила 12 дозволів на використання номерного ресурсу:

- АТ «Українська залізниця» - 11 дозволів у зв’язку із продовженням строку дії ліцензій:

 • на використання номерного ресурсу у Кіровоградській області: ємністю 800 номерів у м. Гайворон; 600 номерів у м. Долинська; 2 350 номерів у м. Знам’янка;
 • на використання номерного ресурсу ємністю 200 номерів у м. Кропивницький без зміни терміну задіяння номерного ресурсу;
 • коду кінцевого пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Кропивницький без зміни терміну задіяння номерного ресурсу;
 • на використання номерного ресурсу у Черкаській області: ємністю 400 номерів у м.Черкаси, 2 300 номерів у м. Сміла; 700 номерів у м. Христинівка;
 • на використання номерного ресурсу у Черкаській області: двох кодів кінцевих пунктів сигналізації мережі СКС-7 у м. Сміла та у м. Христинівка;
 • коду кінцевого пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Черкаси без зміни терміну задіяння номерного ресурсу;
 • на використання номерного ресурсу ємністю 3 000 номерів у м. Херсон та коду кінцевого пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Херсон;
 • на використання номерного ресурсу ємністю 1 800 номерів у м. Миколаїв;
 • на використання номерного ресурсу у Одеській області ємністю 10 000 номерів у м. Одеса; 2 000 номерів у м. Подільськ; 200 номерів у м. Ізмаїл; 1000 номерів у м. Роздільна; 500 номерів у м. Чорноморськ;
 • кодів кінцевих пунктів сигналізації мережі СКС-7 у м. Одеса та у м. Чорноморськ Одеської області;

- ТОВ «Т.Р. Комьюнікейшн» - на використання номерного ресурсу ємністю 1 000 номерів у м. Київ у зв’язку із переоформленням дозволу на вилучений за рішенням НКРЗІ номерний ресурс, що використовується споживачами.

Рішення НКРЗІ стосовно розгляду проектів інших документів

Відповідно до пункту 3 частини другої статті 14, частин другої та четвертої статті 20 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», враховуючи лист Державного підприємства «Український державний центр радіочастот», НКРЗІ вирішила подати до Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України пропозиції щодо внесення змін до Національної таблиці розподілу смуг радіочастот України.

Відповідно до параграфа 37 Регламенту Кабінету Міністрів України, Комісія розглянула проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про схвалення Концепції реалізації державної політики щодо створення ефективної системи забезпечення цінової стабільності», надісланий листом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, та вирішила погодити його без зауважень.