Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації

офіційний веб-портал


Підсумки засідання НКРЗІ від 09 липня 2019 року

Шість суб’єктів господарювання включено до Реєстру операторів та провайдерів

До Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій на підставі заяв суб’єктів господарювання включено:

  • три оператора для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету: підприємців Малишеву В.О. та Малишева В.Ф. у м. Марганець Дніпропетровської області; Кривенького О.А. у м. Суми;
  • три провайдера для надання послуг доступу до Інтернету: підприємців Савчук Ю.В. на території України; Берсеньову-Николайчук О.О. у м. Чернівці та Чернівецькій області; Токарєву Г.Є. на території Харківської, Дніпропетровської та Запорізької областей.

Крім того, 11 суб’єктів господарювання повідомили Комісію про зміну контактних даних, виду діяльності чи території здійснення діяльності для внесення відповідної інформації до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій, а саме: ТОВ «УКРАЇНСЬКІ ОПТИЧНІ СИСТЕМИ»; ТОВ «Телерадіокомпанія «ТЕЛЕЛАН»; підприємці: Глущенко Л.А.; Паламарчук Д.О.; Гапонюк М.Я.; Семкович-Харик Л.Я.; Павлюк Н.Й.; Гладій М.М.; Князєва У.Р.; Дробушар У.П.; Мельник С.С..

За заявою суб’єктів господарювання та у зв’язку із припиненням діяльності у сфері телекомунікацій Комісія виключила з Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій підприємців: Кравчук Т.В., Трифонюка В.Ю., Єфімовського Є.Б.

Про ведення єдиного державного реєстру операторів поштового зв’язку

Відповідно до частини шостої статті 8 Закону України «Про поштовий зв’язок», на підставі повідомлення НКРЗІ внесла до єдиного державного реєстру операторів поштового зв’язку інформацію про ТОВ «КОЛТРАНС», яке здійснює надання послуг: приймання поштових відправлень; обробку поштових відправлень; перевезення поштових відправлень; доставку (вручення) поштових відправлень; виконання доручень користувачів щодо поштових переказів; виконання доручень користувачів щодо банківських операцій на території всієї України, окрім окупованих територій; надання послуг з міжнародного приймання, обробки та перевезення поштових відправлень, виконання доручень користувачів щодо поштових переказів із території країн Європейського союзу, а саме: Бельгії, Німеччини, Італії, Люксембурга, Нідерландів, Франції, Великобританії, Данії, Ірландії, Греції, Португалії, Іспанії, Австрії, Фінляндії, Швеції, Латвії, Литви, Естонії, Мальти, Польщі, Словаччини, Словенії, Чехії, Угорщини, Кіпру, Болгарії, Румунії, Хорватії.

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері телекомунікацій

Комісія видала за заявами суб’єктів господарювання дві ліцензії на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж: ТОВ «СТАРГРУП» та ТОВ «ДАТАНЕТ ІСП» на території м. Київ строком на 5 років.

Окрім того, Комісія видала за заявами ліцензіатів копії п’яти ліцензій:

  • ТОВ «лайфселл» - копію однієї ліцензії на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв’язку з ємністю мережі до 10 000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку на території Запорізької області без права на технічне обслуговування та експлуатацію телекомунікаційних мереж, надання в користування каналів електрозв’язку для провайдера телекомунікацій ТОВ «ДАБЛ-Ю НЕТ ЮКРЕЙН»;
  • ТОВ «ІНТЕРНАЦІОНАЛЬНІ ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЇ» - копії чотирьох ліцензій на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв’язку з використанням безпроводового доступу із застосуванням технології CDMA з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку для провайдера телекомунікацій ТОВ «ГІГАЦЕНТР УКРАЇНА» (без права на технічне обслуговування та експлуатацію телекомунікаційних мереж, надання в користування каналів електрозв’язку) на таких територіях: території м. Київ;  території Одеської області; території Вінницької, Волинської, Житомирської, Івано-Франківської, Закарпатської, Кіровоградської, Миколаївської, Сумської, Полтавської, Рівненської, Хмельницької, Тернопільської, Херсонської, Черкаської, Чернігівської, Чернівецької, Київської областей, м. Севастополь; території Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Луганської, Львівської, Харківської областей.

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

Комісія видала за заявою підприємцю Немировській О.Ю. ліцензію на додаткову смугу радіочастот для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Вінницькій області строком на 5 років.

Комісія продовжила термін дії чотирьох ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України за відповідними заявами:

  • двох ліцензій: ТОВ «Кейбл ТВ-фінанси» та ПрАТ «Фарлеп-Інвест» для мультисервісного радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у Донецькій області з 30.10.2019 по 29.10.2024;
  • Малому приватному підприємству «Железнодорожний цех» для аналогового ультракороткохвильового радіотелефонного зв’язку (радіозв’язку фіксованої, рухомої сухопутної та морської радіослужб) в Одеській області з 30.10.2019 по 29.10.2024;
  • ТОВ «Галицькі телекомунікації» для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Тернопільській та Івано-Франківській областях з 21.10.2019 по 20.10.2024.

У зв’язку зі зменшенням смуги радіочастот Комісія переоформила ТОВ «Кейбл ТВ-фінанси» ліцензію на користування радіочастотним ресурсом для мультисервісного радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) на території Автономної Республіки Крим, м. Севастополь, Вінницькій, Житомирській, Київській, Луганській, Львівській, Миколаївській, Сумській, Херсонській областях терміном дії до 20.01.2020.

Відповідно до частини третьої статті 33 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», у зв’язку з ненаданням документів, що підтверджують внесення плати за продовження терміну дії ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України, Комісія скасувала пункти 3.1, 3.2, 3.3, 3.4 рішення НКРЗІ від 21.05.2019 № 236 щодо продовження терміну дії ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України ТОВ «ПАН - ТЕЛЕКОМ».

Відповідно до пункту 3 частини п’ятої статті 33 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», у зв’язку з недостовірністю даних у документах, поданих заявником для отримання ліцензій та на підставі висновків ДП «УДЦР» щодо можливості видачі ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України (далі - РЧР), Комісія відмовила ТОВ «НОВІ ТЕХНОЛОГІЇ-1» у видачі двох ліцензій на користування РЧР для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) на території Херсонської області.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 38 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» Комісія анулювала підприємцю Козиці С.М. за заявою дві ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України на території Запорізької області: для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) та для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації).

Про ведення Реєстру РЕЗ та ВП

Відповідно до пунктів 10-12 Технічного регламенту радіообладнання, Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв (далі – Реєстр РЕЗ та ВП), що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування, НКРЗІ надала виробнику «ЕПТІВ Сервісез ЮЕс ЕлЕлСі», Індіана, США один код реєстраційного номера виробника, включивши дану інформацію до розділу ІІ Реєстру РЕЗ та ВП.

Рішення НКРЗІ стосовно розгляду нормативно – правових актів та інших документів

Розглянувши проект постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання функціонування Національної телекомунікаційної мережі», надісланий листом Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Комісія не погодила проект постанови у зв’язку із зауваженнями та пропозиціями до нього.

Розглянувши надісланий листом Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження плану заходів на 2019-2020 роки щодо впровадження в Україні у 2020 році системи рухомого (мобільного) зв’язку п’ятого покоління», Комісія погодила його без зауважень.

Відповідно до пункту 6 частини першої статті 6 Закону України «Про управління об’єктами державної власності», статті 16 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», розглянувши звернення ДП «Український державний центр радіочастот», Комісія затвердила інвестиційний план ДП «Український державний центр радіочастот» на 2019-2021 роки.