Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації

офіційний веб-портал


Підсумки засідання НКРЗІ від 02 липня 2019 року

19 суб’єктів господарювання включено до Реєстру операторів та провайдерів

До Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій на підставі заяв суб’єктів господарювання включено:

 • п’ять операторів: Державне підприємство «Торецьквугілля» для надання послуг телефонного зв’язку (крім відомчих об’єктів) - місцевого у мережах подвійного призначення з правом створення власної мережі ємністю до 1 000 абонентських номерів на території Донецької області; для надання послуг доступу до Інтернету: ТОВ «Інтернет Сервіс Провайдер «Фаст Комьюнікейшн Лайнс» на території Вінницької та Одеської областей та ТОВ «ГОЛДЕННЕТ» на території м. Київ, Київської, Вінницької та Житомирської областей; ПрАТ «Акціонерна радіотелевізійна компанія «ГЛАС» для надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації мереж ефірного телемовлення на території Одеської області; АТ «Вінницяобленерго» для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж; надання в користування каналів електрозв’язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації на території Вінницької області;
 • 14 провайдерів: для надання послуг доступу до Інтернету: підприємці: Романов М.Ю. на території м. Одеса, м. Белгород-Дністровський Одеської області; м. Южне Одеської області, м. Миколаїв, м. Чорноморськ Одеської області; смт Чорноморське Одеської області; Михайлов В.В. на території Житомирської, Хмельницької, Рівненської та Львівської областей; Репіна С.М. на території Херсонської області; Мецлер Д.В., Кречко А.В. та Довгань І.А. на території м.м. Київ, Харків, Рівне, Одеса, Запоріжжя, Дніпро, Полтава, Суми, Чугуїв та смт Пісочин Харківської області, м. Українка та м. Бровари Київської області, м. Дергачі, с. Гракове, с. Циркуни, смт Малинівка, смт Слобожанське та с. Докучаєвське Харківської області; Чадюк Є.В. на території Львівської та Рівненської областей; Голодович Д.О. на території м. Київ; Київської області; Херсонської області; Демидюк Ю.С. на території м. Ковель, м. Рожище, м. Володимир-Волинський, смт Люблинець, м. Любомль, Любомльського району, Ковельського району Волинської області; Волинської області; Олійник І.П. на території Закарпатської області; Сакевич Є.М., Загорулько В.Ю., Мінько Є.О., Коверник Р.Р. на території Черкаської та Київської областей.

Крім того, дев’ять суб’єктів господарювання повідомили Комісію про зміну контактних даних, виду діяльності чи території здійснення діяльності для внесення відповідної інформації до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій, а саме: підприємці: Пуляєва О.О., Гриньків М.Я.; ТОВ «ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ «АГРОТЕХСЕРВІС ПЛЮС», ТОВ «Кварц», ТОВ «ГІГАЦЕНТР УКРАЇНА», ТОВ «ГІГАБІТ-НЕТ»; ТОВ «ЦЕНТРТЕЛЕКОМ», ТОВ «СТАРГРУП», ТОВ «УЖНЕТ».

За заявою суб’єктів господарювання та у зв’язку із припиненням діяльності у сфері телекомунікацій, Комісія виключила з Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій підприємців Коновалова В.О., Ткачук Н.М., Єрьоміна В.С., Сорохана А.Л.

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

Комісія видала за заявами ТОВ «КОМЕРЦІЙНА ЛОГІСТИКА» дві ліцензії на додаткову смугу радіочастот для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) на території Дніпропетровської та Одеської областей строком на 5 років.

У зв’язку зі зміною місцезнаходження юридичної особи, НКРЗІ переоформила за заявою ТОВ «Комерційна логістика» дев’ять ліцензій на користування радіочастотним ресурсом:

- для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації):

 • на території Одеської та Сумської областей терміном дії по 31.03.2021;
 • на території Дніпропетровської, Запорізької та Рівненської областей терміном дії по 01.06.2021;
 • на території Харківської та Полтавської областей терміном дії по 14.12.2021;
 • на території м. Київ та Київської області терміном дії по 13.05.2024;
 • у м. Київ терміном дії по 16.04.2024;

- для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів):

 • на території Рівненської, Запорізької та Сумської областей терміном дії по 31.03.2021;
 • на території Полтавської області терміном дії по 19.05.2021;
 • на території Харківської області терміном дії по 25.06.2023;
 • у м. Київ терміном дії по 27.05.2023.

Відповідно до пункту 3 частини п’ятої статті 33 та частини четвертої статті 39 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» (у зв’язку з недостовірністю даних у документах, поданих заявником для отримання ліцензії), Комісія відмовила ТОВ «ЮТІМ» у видачі ліцензії на додаткову смугу радіочастот для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) на території Івано-Франківської області.

Відповідно до пунктів 2 та 3 частини п’ятої статті 33 та частини четвертої статті 39 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» (у зв’язку з невиконанням умов електромагнітної сумісності між радіоелектронними засобами (РЕЗ), що зазначені у частотному плані мережі РЕЗ, що заявляються, з іншими РЕЗ, а також у зв’язку з недостовірністю даних у документах, поданих заявником для отримання ліцензії), НКРЗІ відмовила підприємцю Ісаєву М.М. у видачі ліцензії на додаткову смугу радіочастот для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) на території Херсонської області.

Комісія, за заявою ліцензіата (відповідно до пункту 1 частини першої статті 38 Закону України «Про радіочастотний ресурс України»), прийняла рішення анулювати підприємцю Спічкіну А.М. ліцензію на користування радіочастотним ресурсом України для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) на території Харківської області.

Відповідно до частини шостої статті 33 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» та пункту 3.5 Ліцензійних умов користування радіочастотним ресурсом України та на підставі документально підтверджених обставин, що не дозволяють своєчасно розпочати користування радіочастотним ресурсом, НКРЗІ прийняла рішення про перенесення термінів освоєння радіочастотного ресурсу без зміни терміну дії ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України, виданої ТОВ «ТЕЛЕМЕРЕЖІ «ЮСАНА».

Про ведення Реєстрів РЕЗ та ВП 

Відповідно до пунктів 10-12 Технічного регламенту радіообладнання, Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв (далі – Реєстр РЕЗ та ВП), що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування, НКРЗІ внесла до розділу І Реєстру РЕЗ та ВП інформацію про один тип радіообладнання – передавач цифрового наземного телевізійного мовлення стандарту DVB-T торговельної марки R&S з GPS-приймачем виробництва «Роде унд Шварц ГмбХ унд Ко. Коммандитгезельшафт», Німеччина.

Цим же рішенням Комісія надала виробнику «Віонір ЮЕс, Інк.», США, один код реєстраційного номера виробника, включивши таку інформацію до розділу ІІ Реєстру РЕЗ та ВП.

Також, відповідно до статті 26 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування, а також розглянувши заяви ТОВ «Моторола Солюшинс Юкрейн» щодо визначення можливості застосування конкретного типу РЕЗ або ВП на території України та за результатами технічної експертизи з питань забезпечення електромагнітної сумісності заявленого типу РЕЗ, НКРЗІ визначила можливим застосування двох заявлених типів радіоелектронних засобів на території України: радіостанції возивні-стаціонарні торговельного найменування APX6500, виробництва «Motorola Solutions Germany GmbH», Німеччина.

Відповідно до Закону України «Про радіочастотний ресурс України», розділу IV Порядку ввезення з-за кордону та реалізації в Україні радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, затвердженого рішенням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації від 13.02.2018 № 78, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12.03.2018 за № 282/31734, та враховуючи листи Державного підприємства «Український державний центр радіочастот» та Державної фіскальної служби України, Комісія прийняла рішення внести інформацію про два типи РЕЗ до переліку типів (видів) РЕЗ (ВП), заборонених до застосування та ввезення на територію України, Реєстру РЕЗ та ВП, заборонених до застосування та ввезення на територію України: пристрій по догляду за дитиною або аналогічні пристрої (наприклад, «радіоняня», пристрій для контролю поведінки дітей, «Digital Video Baby Monitor», «Digital Audio Baby Monitor»), що містять передавач або передавач та приймач, який працює у смузі радіочастот 1920-1930 МГц за стандартом DECT 6.0; та пристрій «Motorola MBP11 Baby Monitor» з радіообладнанням DECT 6.0.

НКРЗІ прийняла рішення щодо регулювання номерного ресурсу

За заявами суб’єктів господарювання Комісія переоформила 19 дозволів на використання номерного ресурсу:

 • Львівському міському комунальному підприємству «Львівтеплоенерго» у зв’язку з продовженням строку дії ліцензії – один дозвіл на використання номерного ресурсу ємністю 1199 номерів у м. Львів;
 • ТОВ «СУМСЬКІ ТЕЛЕКОМСИСТЕМИ» - чотири дозволи у зв’язку з отриманням нових ліцензій: загальною ємністю 10 000 номерів та коду кінцевого пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Суми;
 • ТОВ «ДІСІТЕЛ» - чотири дозволи у зв’язку з продовженням строку дії ліцензій: загальною ємністю 9100 номерів та коду кінцевого пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Запоріжжя;
 • ПрАТ «Київстар» - 10 дозволів у зв’язку з продовженням строку дії ліцензій: національний ідентифікаційний код 897 мережі призначення на території України; код оператора 30 глобальної телекомунікаційної послуги 800 на території України; два коди міжнародних пунктів сигналізації мережі СКС-7 у м. Київ та один код міжнародний пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Дніпро; два коди мережі СКС-7 на території України; коди пунктів сигналізації мережі СКС-7 на території України; два коди транзитні пунктів сигналізації мережі СКС-7 у м. Дніпро та м. Донецьк.

Рішення НКРЗІ стосовно розгляду проекту закону України та інших документів

Розглянувши проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про поштовий зв’язок», надісланий листом Міністерства оборони України, НКРЗІ вирішила погодити його без зауважень.

Враховуючи положення пунктів 5, 6 та 10 Порядку проведення планування, моніторингу та оцінки результативності виконання Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії та їхніми державами-членами, з іншої сторони, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.05.2017 № 447, з метою виконання Плану заходів з виконання Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами (далі - План заходів), з іншої сторони, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.10.2017 № 1106, враховуючи рекомендації Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату Кабінету Міністрів України за результатами щорічного моніторингу його реалізації, Комісія, в межах компетенції, схвалила пропозиції щодо внесення змін до Плану заходів.

НКРЗІ запропонувала операторам телекомунікацій шляхи впровадження нових радіотехнологій у смугах радіочастот нижче 1 ГГц.