Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації

офіційний веб-портал


Підсумки засідання НКРЗІ від 18 червня 2019 року

18 суб’єктів господарювання включено до Реєстру операторів та провайдерів

До Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій на підставі заяв суб’єктів господарювання включено:

  • 10 операторів: для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання в користування каналів електрозв'язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації, надання послуг доступу до Інтернету підприємців: Ватаманюка В.В. у Івано-Франківській та Чернівецькій областях; для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету Борвенка С.Р., Хмельова М.В. у м. Одеса та Одеській області; Дротенка О.А., Дубину С.М. та Денисенка О.О. у м. Білгород-Дністровський Одеської області; Василенка О.О., Ковшаря М.В., Радченко О.В. у м. Куп’янськ, Куп’янському районі та Харківській області; для надання послуг доступу до Інтернету Ковальского О.В. у м. Київ, Київській області;
  • вісім провайдерів для надання послуг доступу до Інтернету: підприємців: Савенко О.О., Мигалька Я.І. у м. Ужгород; смт Середнє, с.с. Баранинці, Барвінок, Підгорб, Глибоке, Ляхівці, Дубрівка, Лінці, Руські Комарівці, Вовкове, Чертеж, Худльово Ужгородського району Закарпатської області, с.с. Зняцево, Червеньово Мукачівського району Закарпатської області; Кулакова Д.В. у м. Одеса, м. Белгород-Дністровський, м. Чорноморськ, м. Южне Одеської області; смт Чорноморське Одеської області; м. Миколаїв; Штангрет Г.З. у Львівській області; Чернуху О.С. у м. Київ; Андрієнка А.О. у м. м. Київ, Харків, Рівне, Одеса, Запоріжжя, Дніпро, Полтава, Суми, Чугуїв та  смт Пісочин Харківської області, м. Українка та м. Бровари Київської області, м. Дергачі, с. Гракове, с. Циркуни, смт Малинівка, смт Слобожанське та с. Докучаєвське Харківської області; Янок В.В. та Сущик Н.В. у м. Ковель Волинської області та Волинській області.

Крім того, сім суб’єктів господарювання повідомили Комісію про зміну контактних даних, виду діяльності чи території здійснення діяльності для внесення відповідної інформації до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій, а саме: ТОВ «ДТЕК СЕРВІС»; ПрАТ «Запорізький автомобілебудівний завод»; ТОВ «Телекомпанія Енергія»; підприємець Свинобой Ю.А.; ПАТ «ІНТЕРПАЙП НИЖНЬОДНІПРОВСЬКИЙ ТРУБОПРОКАТНИЙ ЗАВОД»; ТОВ «Сіріус-ВП»; ТОВ «ТЕЛЕМЕРЕЖІ «ЮСАНА».

У зв’язку з припиненням діяльності у сфері телекомунікацій за заявами суб’єктів господарювання Комісія виключила з Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій підприємця Штангрет Л.С. та ТОВ «МІТ СКАЙНЕТ».

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

Комісія видала за заявами суб’єктів господарювання чотири ліцензії на додаткову смугу радіочастот строком на 5 років:

  • для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів): дві ліцензії підприємцю Павлюку О.О. у Вінницькій області; ліцензію ТОВ «Телерадіокомпанія «ГЛУХІВ – 500» у Сумській області;
  • для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) ПП Телерадіостудія «Імпульс» у Вінницькій області.

Комісія продовжила термін дії трьох ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України:

  • для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів): підприємцям Костіку Ю.І. у Миколаївській області з 01.10.2019 по 30.09.2024; Северенчуку М.В. у Полтавській та Черкаській областях з 02.12.2019 по 01.12.2024;
  • для радіорелейного зв’язку (радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби): ТОВ «лайфселл» у м. Київ та 24 регіонах України з 30.09.2019 по 29.09.2024.

Відповідно до пункту 3 частини п’ятої статті 33 та частини четвертої статті 39 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», у зв’язку з недостовірністю даних у документах, поданих заявником для отримання ліцензії, Комісія відмовила спільному українсько - німецькому підприємству у формі ТОВ «Інфоком» у видачі ліцензії на додаткову смугу радіочастот для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) на території Черкаської області.

Відповідно до частини шостої статті 33 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» та пункту 3.5 Ліцензійних умов користування радіочастотним ресурсом України, на підставі документально підтверджених обставин, що не дозволяють своєчасно розпочати користування РЧР, та звернення ПрАТ «ФАРЛЕП – ІНВЕСТ», Комісія перенесла терміни початку користування та повного освоєння РЧР без зміни термінів дії ліцензії на користування РЧР України (початок користування – червень 2019 року; повне освоєння – серпень 2019 року).

Про ведення Реєстру РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування

Відповідно до пунктів 10 - 12 Технічного регламенту радіообладнання, Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування (далі - Реєстр РЕЗ та ВП), Комісія внесла до розділу І Реєстру РЕЗ та ВП інформацію про шість типів радіообладнання: три базові станції системи стільникового зв’язку: UMTS та міжнародного рухомого (мобільного) зв’язку IMT (LTE) і повторювач системи стільникового зв’язку GSM1800; ІМТ-2000 (UMTS) та міжнародного рухомого (мобільного) зв’язку IMT (LTE), ІМТ-2000 (UMTS) та міжнародного рухомого (мобільного) зв’язку IMT (LTE) і повторювач системи стільникового зв’язку GSM-900/1800 торговельної марки Huawei виробництва «Хуавей Технолоджіз Ко., Лтд.», Китай; три автомобільні радіолокаційні пристрої торговельної марки «Bosch» виробництва «Роберт Бош ГмбХ», Німеччина.

Відповідно до статті 26 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування, розглянувши заяви ТОВ «АЛКОМА», Національного центру управління та випробувань космічних засобів щодо визначення можливості застосування конкретного типу РЕЗ або ВП на території України та за результатами технічної експертизи з питань забезпечення електромагнітної сумісності заявленого типу РЕЗ, Комісія визначила можливим застосування трьох типів РЕЗ на території України: двох цифрових радіорелейних станцій торгівельної марки ALCOMA виробництва компанії «ALCOMA a.s.», Чеська республіка; радіолокаційної станції 5Н86 «Днепр» системи контролю космічного простору виробництва «Дніпровський машинобудівний завод», Україна.

НКРЗІ прийняла рішення щодо регулювання номерного ресурсу

Відповідно до Закону України «Про телекомунікації» та Положення про державне регулювання номерного ресурсу телекомунікаційної мережі загального користування України (далі – Положення), Комісія виділила за заявою ПАТ «Укртелеком» код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у смт Сватове Луганської області.

Згідно з підпунктом 7.2.2 Положення (продовження строку дії ліцензії) Комісія переоформила ПрАТ «ДАТАГРУП» п’ять дозволів на використання номерного ресурсу: ємністю 500 номерів та коду кінцевого пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Одеса; ємністю 500 номерів та коду кінцевого пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Львів; національного ідентифікаційного коду 891 мережі призначення на території Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Херсонської, Харківської, Хмельницької, Чернівецької, Чернігівської, Черкаської областей, м. Київ, м. Севастополь та Автономної Республіки Крим.

Згідно з підпунктом 10.1.3 Положення (якщо закінчився термін дії ліцензії) Комісія вилучила наступний номерний ресурс:

  • у ТОВ «Сайфер» - ємністю 500 номерів та код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Сімферополь;
  • у малого приватного підприємства «КОСМЕТ-П» - ємністю 2000 номерів у м. Ізмаїл, Ізмаїльському районі Одеської області та код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Ізмаїл Одеської області.

Рішення НКРЗІ стосовно розгляду проектів законів України, нормативно-правових актів та інших документів

Відповідно до статті 18 Закону України «Про телекомунікації», абзацу восьмого частини другої статті 5 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», Комісія схвалила проект рішення НКРЗІ «Про затвердження уніфікованої форми акта, складеного за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб’єктом ринку телекомунікацій вимог законодавства у сфері телекомунікацій». Даний проект рішення буде подано на погодження до Державної регуляторної служби України.

Відповідно до статті 7 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», Комісія внесла зміни та доповнення до Плану діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на 2019 рік, затвердженого рішенням НКРЗІ від 11.12.2018 № 642 (із змінами).

Розглянувши надісланий листом Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження плану заходів на 2019-2020 роки щодо впровадження в Україні у 2020 році системи рухомого (мобільного) зв’язку п’ятого покоління», Комісія не погодила цей документ у зв’язку із зауваженнями до нього.