Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації

офіційний веб-портал


Підсумки засідання НКРЗІ від 11 червня 2019 року

Дев’ять суб’єктів господарювання включено до Реєстру операторів та провайдерів

До Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій на підставі заяв суб’єктів господарювання включено:

  • чотири оператора: для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання в користування каналів електрозв'язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації, надання послуг доступу до Інтернету підприємців: Кривенко Н.А. у Черкаській області; Гук М.Ю. у Хустському районі Закарпатської області; Метенька В.М. в Іршавському районі Закарпатської області; для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж, надання в користування каналів електрозв’язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації, надання послуг доступу до Інтернету ТОВ «ЗАКАРПАТТЯ ОНЛАЙН» в м. Мукачево Закарпатської області;
  • п’ять провайдерів для надання послуг доступу до Інтернету: підприємці: Мельник В.М. та Рабчун Н.М у м. Київ, с. Лісники, Чапаївка, с. Хотів, смт Чабани, с. Ходосівка, с. Круглик, с. Кременище Києво-Святошинського району Київської області, с. Підгірці, с. Романків, с. Нові Безрадичі Обухівського району Київської області; Максимова І.С. у м. м. Київ, Харків, Рівне, Одеса, Запоріжжя, Дніпро, Полтава, Суми, Чугуїв та смт Пісочин Харківської області, м. Українка та м. Бровари Київської області, м. Дергачі, с. Гракове, с. Циркуни, смт Малинівка, смт Слобожанське та с. Докучаєвське Харківської області; Самарську Н.В. у Донецькій області; Калач О.І. в Сумській області.

Крім того, шість суб’єктів господарювання повідомили Комісію про зміну контактних даних, виду діяльності чи території здійснення діяльності для внесення відповідної інформації до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій, а саме: підприємці: Федоров Б.В.; Вориняк В.М.; ТОВ «КОМЕРЦІЙНА ЛОГІСТИКА»; ПП «МЕРЕЖА»; ТОВ «НЕТВОРК ТВ»; ТОВ «Телерадіокомпанія «Сокіл».

У зв’язку із припиненням діяльності у сфері телекомунікацій, з урахуванням відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Комісія виключила з Реєстру ТОВ «Інформаційний центр «Лінком Еліт».

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері телекомунікацій

Комісія видала за заявами суб’єктів господарювання три ліцензії на здійснення виду діяльності у сфері телекомунікацій строком на 5 років:

  • на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж ТОВ «НОВІ ТЕЛЕМЕРЕЖІ» на території с. Заайдарівка Новопсковського району Луганської області;
  • на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв’язку з ємністю мережі до 1 000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку: ТОВ «Т.Р. КОМЬЮНІКЕЙШН» на території м. Київ та ТОВ «АЛМАЗ ТЕЛЕКОМ» на території м. Львів та Львівської області з включенням до ліцензії особливих умов: здійснити протягом шести місяців з дати видачі відповідної ліцензії модернізацію обладнання для подальшого використання міжстанційної сигналізації СКС-7.

Комісія продовжила за заявою ПП «ЛАН-ТЕЛЕКОМ» строк дії ліцензії на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж на території м. Южне Одеської області з 19.01.2020 по 18.01.2025.

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

Комісія видала за заявами ліцензіатів дві ліцензії на додаткову смугу радіочастот строком на 5 років:

  • ТОВ «ЛАГІДКОМ» - для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у Хмельницькій області;
  • ПрАТ «Київстар» - для радіорелейного зв’язку (радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби) у 17 областях України.

Комісія переоформила Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення ліцензії на користування радіочастотним ресурсом терміном дії до 01.01.2020: дві - у зв’язку зі зменшенням смуги радіочастот для радіорелейного зв’язку (радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби) у Донецькій, Запорізькій та Луганській областях; одну - у зв’язку зі зменшенням кількості регіонів  у Хмельницькій та Чернівецькій областях.

Комісія продовжила за заявою ТОВ «ЄВРОЛАЙН - УКРАЇНА» термін дії ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у Київській області з 10.12.2019 по 09.12.2024.

Про ведення Реєстру РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування

Відповідно до пунктів 10 - 12 Технічного регламенту радіообладнання, Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування (далі - Реєстр РЕЗ та ВП), Комісія внесла до розділу І Реєстру РЕЗ та ВП інформацію про три типи радіообладнання: базову станцію системи стільникового зв’язку GSM-900 та базову станцію міжнародного рухомого (мобільного) зв’язку ІМТ (LTE) виробництва «ЗТЄ Корпорейшн», Китай; прийомо - передавач торговельної марки Transystem Inc. з обладнанням мультисервісного радіодоступу, виробництва «Трансістем Інк», Китай.

Комісія надала виробнику «Панасонік Корпорейшн», Японія, код реєстраційного номера виробника, включивши таку інформацію до розділу ІІ Реєстру. Крім того, НКРЗІ внесла зміни до позицій 279-284 розділу IV Реєстру РЕЗ та ВП.

Відповідно до статті 26 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», Положення про порядок і форму ведення Реєстру РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування, розглянувши заяви ТОВ «Хуавей Україна» щодо визначення можливості застосування конкретного типу РЕЗ або ВП на території України та за результатами технічної експертизи з питань забезпечення електромагнітної сумісності заявленого типу РЕЗ, Комісія визначила можливим застосування двох заявлених типів РЕЗ на території України: базової станції системи міжнародного рухомого (мобільного) зв'язку IMT (LTE) торговельної марки Huawei моделі BTS5901B та базової станції системи стільникового зв’язку GSM1800 та міжнародного рухомого (мобільного) зв’язку IMT (LTE) т.м. Huawei моделі DBS3900, виробництва «Huawei Technologies Co., Ltd», Китай.

Відповідно до Закону України «Про радіочастотний ресурс України», розділу IV Порядку ввезення з-за кордону та реалізації в Україні РЕЗ та ВП, враховуючи лист ДП «Український державний центр радіочастот», у зв’язку із незабезпеченням електромагнітної сумісності відповідно до умов, визначених у Плані використання РЧР, Комісія внесла до переліку типів (видів) РЕЗ (ВП), заборонених до застосування та ввезення на територію України два типи РЕЗ: обладнання передачі даних – радіомодем (радіомодуль, безпроводова картка тощо) окремо та у складі конструкції безпілотних літальних апаратів (БпЛА) (радіоапаратуру дистанційного керування) та пристрій радіочастотної ідентифікації – RFID-зчитувач у тому числі, стаціонарний, портативний, термінальний, RFID-система, мітку радіочастотної ідентифікації тощо («RFID-reader», «Tag», «RFID-system») у смузі радіочастот 902-928 МГц.

Рішення НКРЗІ стосовно розгляду проектів законів України, нормативно-правових актів та інших документів

Розглянувши надісланий листом Комітету Верховної Ради України з питань інформатизації та зв’язку проект Закону України «Про внесення змін до пункту 254.4 статті 254 Податкового кодексу України» (щодо ефективного використання радіочастотного ресурсу України), реєстраційний номер 10308 від 17.05.2019, Комісія висловилась за доцільність його прийняття.

Відповідно до статті 18 Закону України «Про телекомунікації», з метою забезпечення сталості функціонування телекомунікаційних мереж загального користування шляхом запровадження нових конвергентних рішень взаємодії мереж рухомого (мобільного) та фіксованого зв’язку, та враховуючи листи Міністерства юстиції України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Міністерства фінансів України, Державної регуляторної служби України, Комісія схвалила проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Правил надання та отримання телекомунікаційних послуг». Проект буде подано на розгляд Кабінету Міністрів України.

На підставі пункту 10-1 статті 18 Закону України «Про телекомунікації», Порядку проведення аналізу ринків певних телекомунікаційних послуг та визначення операторів, провайдерів телекомунікацій з істотною ринковою перевагою на ринках таких послуг, Комісія прийняла рішення провести в термін до 25 жовтня 2019 року аналіз ринку послуг термінації голосового трафіку на місцевих мережах фіксованого зв’язку та на телефонних мережах рухомого (мобільного) зв’язку телекомунікаційних мереж загального користування та винести на розгляд НКРЗІ проект рішення про результати проведеного аналізу. Операторам телекомунікацій, що здійснюють діяльність у сфері телекомунікацій і є постачальниками та споживачами послуг пропуску трафіка на мережах фіксованого та рухомого (мобільного) зв’язку, у термін до 15 липня 2019 року необхідно надати до НКРЗІ відповідну інформацію щодо показників своєї діяльності.

Відповідно до пункту 19 частини другої статті 14 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», розглянувши лист Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Комісія узгодила тематичний план науково-дослідної роботи щодо виділення і присвоєння радіочастот, забезпечення електромагнітної сумісності РЕЗ «Дослідження характеристик радіолінії міліметрового діапазону» із тестовою експлуатацією нових експериментальних зразків обладнання.

Відповідно до частини шостої статті 18 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», НКРЗІ затвердила План перевірок користувачів радіочастотного ресурсу України у смугах радіочастот загального користування на третій квартал 2019 року.