Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації

офіційний веб-портал


Підсумки засідання НКРЗІ від 04 червня 2019 року

17 суб’єктів господарювання включено до Реєстру операторів та провайдерів

До Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій на підставі заяв суб’єктів господарювання включено:

  • сім операторів: для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання в користування каналів електрозв’язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації, надання послуг доступу до Інтернету ТОВ «ІНФОБАЙТ СЕРВІС» в Закарпатській області; для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету підприємців Шляхтича К.О. у м. Бровари Київської області; Рабочого О.Л. у м. Одеса та Одеській області; ПП «ІНСТАЛ ГРУП» у м. Лозова Харківської області, с. Катеринівка, с. Царедарівка, смт Орілька та смт Краснопавлівка Лозівського району Харківської області; смт Панютине та с. Домаха району Лозова Харківської області; смт Сахновщина Сахновщинського району Харківської області; смт Кегичівка Кегичівського району Харківської області; м. Красноград Красноградського району Харківської області; Овдієнка О.В.; Ткаченка В.А.; Кочерженка В.В. у м. Одеса та Одеській області;
  • 10 провайдерів: для надання послуг доступу до Інтернету підприємців: Семка С.М.; Савіна О.О. в м. м. Київ, Харків, Рівне, Одеса, Запоріжжя, Дніпро, Полтава, Суми, Чугуїв та смт Пісочин Харківської області, м. Українка та м. Бровари Київської області, м. Дергачі, с. Гракове, с. Циркуни, смт Малинівка, смт Слобожанське Харківської області; Остаповську С.В. в м. Київ, м. Буча Київської області, м. Бердичів Житомирської області, м. Ірпінь Київської області; Романюка Я.П. у Львівській, Волинській та Закарпатській областях; Стец О.В. на території України; Радича А.В. в Київській та Черкаській областях; Лебедя В.О. у Харківській області; Любивого А.А. у м. Харків; ТОВ «ВІЛЬНИЙ НЕТ» у Запорізькій області; Риженка І.А. у м. Одеса.

Крім того, дев’ять суб’єктів господарювання повідомили Комісію про зміну контактних даних, виду діяльності та території здійснення діяльності для внесення відповідної інформації до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій, а саме: ТОВ «АЙПІ-КОННЕКТ»; ТОВ «ГІГАТРАНС Україна»; ТОВ «Термінал – Шостка»; ТОВ «ІНТЕР-ЛІНК»; ТОВ «АЛЬТАІР-ЦЕНТР»; ТОВ «АЛЬТАІР+»; підприємці: Чиж С.О.; Смазнов С.М.; Чаповський І.О.

У зв’язку із припиненням діяльності у сфері телекомунікацій Комісія виключила з Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій за заявою підприємця Веремєєва О.О.

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері телекомунікацій

Комісія видала за заявами дві ліцензії на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж строком на 5 років: ТОВ «ІНТЕЛЕКШУАЛ КОНСТРАКШН» на території м. Київ та ТОВ «ГІГАТРАНС Україна» на території м. Львів.

Комісія продовжила строк дії трьох ліцензій за заявами суб’єктів господарювання:

  • ТОВ «ТБ-НЕТ - на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж на території смт Гостомель Київської області з 15.12.2019 по 14.12.2024;
  • ТОВ «ІСП АКСОН» - на надання послуг з технічного обслуговування і експлуатації телемереж (телекомунікаційних мереж) на території м. Лисичанськ Луганської області з 24.12.2019 по 23.12.2024;
  • ПрАТ «Прикарпаттяобленерго» - на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв'язку з ємністю мережі до 1 000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв'язку на території Івано-Франківської області з 19.09.2019 по 18.09.2024.

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

Комісія видала ТОВ «РАДІО СІТІ» ліцензію для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Вінницькій області строком на 5 років.

Комісія переоформила три ліцензії на користування радіочастотним ресурсом:

  • у зв’язку зі зменшенням кількості регіонів: ТОВ «лайфселл» для радіорелейного зв’язку у м. Києві та 24 областях України терміном дії до 30.11.2019; ПрАТ «Київстар» для цифрового стільникового радіозв’язку стандарту GSM – 900 у дев’яти регіонах України терміном дії до 29.12.2019;
  • у зв’язку зі зменшенням смуги радіочастот: Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення для радіорелейного зв’язку (радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби) у Волинській та Черкаській областях  терміном дії до 01.01.2020.

Комісія продовжила підприємцю Аватору М.М. термін дії ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Черкаській області з 16.10.2019 по 15.10.2024.

НКРЗІ прийняла рішення щодо регулювання номерного ресурсу

Відповідно до Закону України «Про телекомунікації» та Положення про державне регулювання номерного ресурсу телекомунікаційної мережі загального користування України (далі - Положення), Комісія виділила ТОВ «КОМПАТЕЛ ЮКРЕЙН» код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Київ строком на 3 роки.

Комісія відмовила ТОВ «ЕМ АЙ АЙ ТІ» у виділенні номерного ресурсу ємністю 9000 номерів у м. Київ згідно з підпунктом 3.4.5 Положення (ненадходження від заявника доопрацьованих документів протягом 30 робочих днів з дати відправлення повідомлення згідно з пунктом 2.6 Положення).

У зв’язку із продовженням строку дії ліцензії Комісія переоформила ПрАТ «ВФ УКРАЇНА» 11 дозволів на використання номерного ресурсу: кодів транзитних пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. м. Київ, Суми, Миколаїв, Маріуполь Донецької області, Чернігів; коду оператора 40 глобальної телекомунікаційної послуги 800 на території України; коду міжнародного пункту сигналізації мережі СКС-7 на території України; трьох кодів міжнародних пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Київ та коду міжнародного пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Одеса.

Рішення НКРЗІ стосовно розгляду проектів законів України, нормативно-правових актів та інших документів

Розглянувши надісланий листом Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України у зв’язку із втратою чинності Декретом Кабінету Міністрів України від 10.05.1993 № 46-93 «Про стандартизацію і сертифікацію», Комісія не погодила проект Закону України у зв’язку із зауваженнями та пропозиціями до нього.

Відповідно до пункту 3 частини другої статті 14, частин п’ятої та десятої статті 21 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», Плану заходів з виконання Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 жовтня 2017 р. № 1106, враховуючи листи ДП «Український державний центр радіочастот», Комісія подала до Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України пропозиції щодо внесення змін до Плану використання радіочастотного ресурсу України.

Відповідно до статті 52 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», Порядку надання спеціальних дозволів на експлуатацію радіоелектронних засобів дипломатичними представництвами, консульськими установами іноземних держав, представництвами міжнародних організацій в Україні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.06.2001 № 818, розглянувши лист ДП «Український державний центр радіочастот», Комісія прийняла позитивне рішення щодо надання спеціального дозволу на експлуатацію радіоелектронного засобу фіксованої супутникової служби Посольству Королівства Саудівська Аравія в Україні терміном дії до 20.05.2024.

Відповідно до статті 75 Господарського кодексу України, статті 16 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», Порядку складання, затвердження та контролю виконання фінансового плану суб’єкта господарювання державного сектору економіки, затвердженого наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України 02.03.2015 № 205, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.03.2015 № 300/26745, розглянувши звернення ДП «Український державний центр радіочастот», Комісія затвердила фінансовий план ДП «Український державний центр радіочастот» на 2020 рік та уповноважила Голову НКРЗІ О.Животовського підписати його.

Відповідно до пункту 6 частини першої статті 6 Закону України «Про управління об’єктами державної власності», статті 16 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», розглянувши звернення ДП «Український державний центр радіочастот», Комісія затвердила інвестиційний план ДП «Український державний центр радіочастот» на 2020 рік та уповноважила Голову НКРЗІ О. Животовського підписати його.