Підсумки засідання НКРЗІ від 28 травня 2019 року

18 суб’єктів господарювання включено до Реєстру операторів та провайдерів

До Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій на підставі заяв суб’єктів господарювання включено:

  • п’ять операторів: для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету підприємця Томєва Т.Б. в Одеській області; ТОВ «КИЇВСЬКІ ЛОКАЛЬНІ МЕРЕЖІ» у м. Київ, м. Ірпінь, м. Вишневе, м. Буча, смт Гостомель, смт Коцюбинське Києво-Святошинського району Київської області, Київській області; ТОВ «АМРОН» у м. Миколаїв; для надання послуг доступу до Інтернету підприємця Коп’яка Т.П. у с. Софіївська Борщагівка та м. Вишневе Києво-Святошинського району Київської області; для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання в користування каналів електрозв’язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації, надання послуг доступу до Інтернету ДП «ІНФОТЕХ» на території України;
  • 13 провайдерів для надання послуг доступу до Інтернету: підприємців: Агафоненка С.М., Максюту О.Л.; Кутнікова А.Є. у м.м. Київ, Харків, Донецьк, Рівне, Одеса, Запоріжжя, Дніпро, Полтава, Суми, Чугуїв та смт Пісочин Харківської області, м. Українка та м. Бровари Київської області, м. Дергачі, с. Гракове, с. Циркуни, смт Малинівка, смт Слобожанське Харківської області; ПП «ГЛОБАЛ-МЕДІА» у м. Енергодар Запорізької області; підприємця Зосименка В.А. у Чернігівській області; Левчука Р.Б. у Івано-Франківській області, Коломийському районі, м. Коломия, Снятинському районі, Городенківському районі, Тисменицькому районі, Тлумацькому районі, м. Івано-Франківськ; Лохматова Г.М. у Запорізькій області; Жушму І.В. у м.м. Лисичанськ та Новодружеськ Луганської області; Білик Ю.В. у Тернопільській області; Артеменка А.Г. у Київській та Черкаській областях; Трунову І.В. у м. Лисичанськ Луганської області; Мозуль Л.І. у м. Городок Городоцького району Львівської області; Чорногод І.А. у Хмельницькій області.

Крім того, чотири суб’єкта господарювання повідомили Комісію про зміну контактних даних, виду діяльності та території здійснення діяльності для внесення відповідної інформації до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій, а саме: підприємець Москаленко О.А.; ТОВ «КОНТЕНТ ТРЕЙДІНГ»; ТОВ «Воля – Кабель»; ТОВ «Київські телекомунікаційні мережі».

У зв’язку з припиненням діяльності у сфері телекомунікацій за відповідними заявами Комісія виключила з Реєстру операторів, провайдерів двох підприємців: Синицю І.Ю. та Панько Л.І.

Про ведення єдиного державного реєстру операторів поштового зв’язку

Відповідно до частини шостої статті 8 Закону України «Про поштовий зв’язок», Порядку ведення єдиного державного реєстру операторів поштового зв’язку, на підставі повідомлень Комісія внесла до єдиного державного реєстру операторів поштового зв’язку інформацію щодо двох операторів: ДП «ДАЙМЕКС-ЛЬВІВ» для приймання поштових відправлень; обробки поштових відправлень; доставки (вручення) поштових відправлень на території України, крім території, визнаної тимчасово окупованою відповідно до законодавства та території, на якій тимчасово не здійснюють свої повноваження органи державної влади України; ТОВ «БАС-ТРАНС-СЕРВІС» для приймання поштових відправлень; обробки поштових відправлень; перевезення поштових відправлень; доставки (вручення) поштових відправлень; виконання доручень користувачів щодо поштових переказів; виконання доручень користувачів щодо банківських операцій на території України, Італії, Іспанії, Словенії, Франції, Німеччини, Бельгії.

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері телекомунікацій

Комісія видала ТОВ «КОНТЕНТ ТРЕЙДІНГ» ліцензію на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж на території смт Слобожанське Дніпровського району Дніпропетровської області строком на 5 років.

У зв’язку зі зміною місцезнаходження юридичної особи, Комісія переоформила ТОВ «Термінал-Шостка» ліцензію на надання послуг з технічного обслуговування і експлуатації телемереж на території м. Кролевець Сумської області.

Комісія продовжила за заявами суб’єктів господарювання строк дії двох ліцензій:

  • ПП «ІФ-ІКС» - на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж на території м. Чернівці з 25.12.2019 по 24.12.2024;
  • ТОВ «КОРСІ» - на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв’язку з ємністю мережі до 10 000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку на території Закарпатської області з 16.10.2019 по 15.10.2024.

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

Комісія видала за заявою підприємцю Голоднюку В.А. ліцензію на додаткову смугу радіочастот для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Київській області строком на 5 років.

Комісія продовжила за заявами суб’єктів господарювання термін дії двох ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України:

  • ТОВ «СВТ - КОМ» - для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у Закарпатській області з 15.12.2019 по 14.12.2024;
  • Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення - для радіорелейного зв’язку (радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби) у Полтавській та Сумській областях з 01.01.2020 по 31.12.2024.

Про ведення Реєстру РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування

Відповідно до пунктів 10 - 12 Технічного регламенту радіообладнання, Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування (далі – Реєстр РЕЗ та ВП), Комісія внесла до розділу І Реєстру РЕЗ та ВП інформацію про дев’ять типів радіообладнання: вісім базових станцій системи рухомого (мобільного) зв’язку різних модифікацій торговельної марки Huawei виробництва «Хуавей Технолоджіз Ко., Лтд.», Китай; абонентський передавач IVA 23/28 торговельної марки «Телевідео» виробництва «Телевідео», Україна.

Рішення НКРЗІ стосовно розгляду проектів нормативно-правових актів та інших документів

Відповідно до частини другої статті 14, статей 41, 42 та 44 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», з урахуванням Плану використання радіочастотного ресурсу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09 червня 2006 року № 815, Комісія затвердила Зміни до Порядку надання висновків щодо електромагнітної сумісності та дозволів на експлуатацію радіоелектронних засобів і випромінювальних пристроїв, затвердженого рішенням НКРЗІ від 01 листопада 2012 року № 559, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 03 січня 2013 року за № 57/22589 (із змінами). Дане рішення буде подано на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України та набере чинності з дня його офіційного опублікування.

Відповідно до статей 18, 69, 70 Закону України «Про телекомунікації», з метою приведення найменувань видів номерного ресурсу у відповідність до Національного плану нумерації України та Рекомендацій Міжнародного союзу електрозв’язку ITU-Т Rec.Е.164 і  ITU-T Rec.Е.212, Комісія прийняла за основу проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до розміру плати за виділення номерного ресурсу» та встановила, що зауваження і пропозиції до проекту акта та аналізу регуляторного впливу прийматимуться від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань з дня оприлюднення до 05 липня 2019 року.

Розглянувши надісланий листом проект наказу Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України «Про затвердження Вимог щодо рівня якості послуг із передачі даних і доступу до Інтернету», та, відповідно до статті 18 Закону України «Про телекомунікації», Комісія погодила проект наказу із зауваженнями та пропозиціями до нього.

Відповідно до пункту 10-1 статті 18 Закону України «Про телекомунікації» Комісія внесла зміну до пункту 10 додатку до Порядку проведення аналізу ринків певних телекомунікаційних послуг та визначення операторів, провайдерів телекомунікацій з істотною ринковою перевагою на ринках таких послуг, затвердженого рішенням НКРЗІ від 11 грудня 2018 року № 640, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17 січня 2019 року за № 54/33025, виклавши його в новій редакції. Це рішення буде подано на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України та набере чинності з дня його офіційного опублікування.