Голова НКРЗІ Олександр Животовський взяв участь у Зустрічі глав регуляторних органів електронних комунікацій та 13-му Пленарному засіданні Мережі регуляторних органів електронних комунікацій країн Східного партнерства

14 травня 2019 року у м. Тбілісі (Грузія) відбулася Зустріч глав регуляторних органів електронних комунікацій, а 15 травня 2019 року – 13-те Пленарне засідання Мережі регуляторних органів електронних комунікацій країн Східного партнерства (далі – Мережа, EaPeReg).

Заходи відбулися за участі глав та представників регуляторних органів електронних комунікацій шести країн Східного партнерства, країн-членів ЄС, зокрема: Латвійської Республіки, Литовської Республіки, Республіки Польща, Румунії, Чеської Республіки та Республіки Хорватія, а також експертів проекту EU4Digital (E&Y) та представника Світового банку. Спеціально запрошеними гостями заходів були Голова BEREC у 2019 році пан Джеремі Годфрей та Голова Контактної мережі BEREC у 2019 році пан Том Бойс.

Головною метою Зустрічі було обговорення на рівні керівництва регуляторних органів країн-учасниць Мережі та представників Контактної мережі EaPeReg питань, пов’язаних з подальшим розвитком Мережі, її сферами та напрямками діяльності у рамках Проекту EU4Digital та необхідності запровадження окремих організаційних змін/правил, спрямованих на досягнення необхідних результатів та прогресу у виконанні завдань, визначених «20 Deliverables by 2020» для країн Східного партнерства.

Глави регуляторних органів відзначили важливу роль Мережі з метою практичної інтеграції країн Східного партнерства до Єдиного цифрового ринку ЄС та необхідність належного рівня представництва та участі у її діяльності, а також взяли участь у круглому столі з питання висвітлення очікувань щодо напрямків співробітництва на 2020 рік і надалі. Окрім того, з промовою також виступив Президент Офісу електронних комунікацій Республіки Польща пан Марчін Чіхи у якій відзначив ключові можливості UKE, що можуть бути залучені для посилення діяльності Мережі у 2020 році.

Головною метою 13-го Пленарного засідання стало обговорення поточної діяльності Мережі та планів на майбутнє, нових ініціатив стосовно розвитку Мережі, висунення кандидатів на посади Голови та Віце-голови Мережі у 2020 році, основних результатів  4-го засідання Панелі «Гармонізація цифрових ринків» та третьої Зустрічі міністрів з питань цифрової ініціативи ЄС «Східне партнерство» (лютий 2019 року) та їх вплив на діяльність Мережі, основні плани та цілі проекту EU4Digital та організаційні аспекти участь Мережі у ньому, представлення звітів голів експертних робочих груп Мережі (REWG, SEWG та BBEWG (IRB EWG) про досягнутий прогрес та основні плани груп на 2019 рік, також і у досягнені цілей у рамках проекту EU4Digital та ін. 

Участь Голови НКРЗІ Олександром Животовським у Зустрічі та 13-му Пленарному засіданні Мережі є важливою не тільки з огляду на посилення позицій України в регіоні та ключовій ролі у ряді ініціатив у рамках Ініціативи «Східне партнерство», але й з огляду на реалізацію практичних проектів з метою розвитку сектору електронних комунікацій та гармонізації цифрових ринків з ЄС. Заразом, рівень дискусій, що відбулися у ході заходів вкотре продемонстрували міцні позиції та вагомий внесок НКРЗІ у розбудову та забезпечення ефективної діяльності EaPeReg.