Підсумки засідання НКРЗІ від 21 травня 2019 року

12 суб’єктів господарювання включено до Реєстру операторів та провайдерів

До Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій на підставі заяв суб’єктів господарювання включено:

  • три оператора: для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету, надання в користування каналів електрозв’язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації підприємця Флореску О.О. у Рівненській області; для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету підприємців: Шейніченка Д.С. у м. Херсон, Херсонській області; Короліщука Р.В. у Вінницькій області;
  • дев’ять провайдерів для надання послуг доступу до Інтернету: підприємців: Годуна А.П.; Пліса М.М. у м. Київ; Сахна О.В. у м. Костянтинівка Донецької області; Костянтинівському районі Донецької області; Довганича М.М. у Закарпатській області; Хворова М.Д.; Насонова С.М.; Гудзан А.П.; Янгола Я.Г. у Київській та Черкаській областях; ТОВ «ЛАНБУД» у м. Переяслав-Хмельницький Київської області.

Крім того, ПП «Меджик Лайн» повідомило Комісію про зміну контактних даних, виду діяльності та території здійснення діяльності для внесення відповідної інформації до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій.

У зв’язку із припиненням діяльності у сфері телекомунікацій за відповідними заявами Комісія виключила з Реєстру операторів, провайдерів двох підприємців: Симоненка С.О. та Килочицького О.П.

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері телекомунікацій

Комісія видала за заявою ПрАТ «АКЦІОНЕРНА РАДІОТЕЛЕВІЗІЙНА КОМПАНІЯ «ГЛАС» ліцензію на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації мереж ефірного телемовлення на території Одеської області строком на 5 років.

Комісія продовжила за заявами суб’єктів господарювання строк дії трьох ліцензій:

  • ДП «Міжнародний аеропорт «Львів» імені Данила Галицького» - на надання послуг фіксованого телефонного зв’язку з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку: місцевого з ємністю мережі до 10 000 номерів на території м. Львів та Львівської області з 30.12.2019 по 29.12.2024;
  • АТ «УКРАЇНСЬКА ЗАЛІЗНИЦЯ» - на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв’язку з ємністю мережі понад 10 000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв'язку на території Одеської області з 16.09.2019 по 15.09.2024, ліцензії на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв’язку з ємністю мережі до 10 000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку на території Миколаївської, Херсонської, Кіровоградської, Черкаської областей, з 16.09.2019 по 15.09.2024. Комісія видала копії цих двох ліцензій для РЕГІОНАЛЬНОЇ ФІЛІЇ «ОДЕСЬКА ЗАЛІЗНИЦЯ» АТ «УКРАЇНСЬКА ЗАЛІЗНИЦЯ».

Цим же рішенням Комісія видала за заявою АТ «УКРАЇНСЬКА ЗАЛІЗНИЦЯ» копію ліцензії на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв’язку з ємністю мережі до 10 000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв'язку на території м. Київ, Київської, Вінницької, Житомирської, Хмельницької, Чернігівської областей для РЕГІОНАЛЬНОЇ ФІЛІЇ «ОДЕСЬКА ЗАЛІЗНИЦЯ» АТ «УКРАЇНСЬКА ЗАЛІЗНИЦЯ» на території Вінницької області.

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

Комісія видала підприємцю Зумеру В.Й. за заявою ліцензію на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Івано-Франківській та Чернівецькій областях строком на 5 років.

Окрім того, Комісія видала підприємцю Кривенку С.А. ліцензію на додаткову смугу радіочастот для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Черкаській області строком на 5 років.

Комісія, за заявами ТОВ «ПАН - ТЕЛЕКОМ», продовжила термін дії чотирьох ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України: для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Сумській області з 24.12.2019 по 23.12.2024; для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у Сумській області з 10.12.2019 по 09.12.2024, у Черкаській області з 27.05.2020 по 26.05.2025, а також з 04.11.2019 по 03.11.2024.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 38 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» Комісія анулювала за заявою підприємцю Свідзінському Ю.Л. ліцензію на користування радіочастотним ресурсом України для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) на території Житомирської області та, враховуючи лист ДП «Український державний центр радіочастот», у зв’язку з анулюванням ліцензії, анулювала два дозволи на експлуатацію РЕЗ.

Про Реєстр РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування

Відповідно до пунктів 10 - 12 Технічного регламенту радіообладнання, Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування (далі - Реєстр РЕЗ та ВП), Комісія внесла до розділу І Реєстру РЕЗ та ВП інформацію про п’ять типів радіообладнання: базову станцію системи стільникового зв’язку GSM-900, базову станцію системи міжнародного рухомого (мобільного) зв’язку IMT (LTE) і базову станцію систем стільникового зв’язку GSM-1800 та міжнародного рухомого (мобільного) зв’язку IMT (LTE) виробництва «ЗТЄ Корпорейшн», Китай; автомобільний пристрій радіолокаційний торговельної марки «Aptiv» виробництва «Аптів Сервісес Дойчленд ГмбХ», Німеччина; радіорелейну цифрову станцію торговельної марки Huawei серії OptiX RTN 900 виробництва «Хуавей Технолоджіз Ко., Лтд.», Китай.

НКРЗІ прийняла рішення щодо регулювання номерного ресурсу

Відповідно до Закону України «Про телекомунікації» та Положення про державне регулювання номерного ресурсу телекомунікаційної мережі загального користування України (далі - Положення), Комісія виділила за заявами ТОВ «АТЛАНТІС ТЕЛЕКОМ» міжнародний код ідентифікації мережі рухомого (мобільного) зв’язку MNC 10 на території міста Київ та Харківської області.

Комісія вилучила наступний номерний ресурс:

  • згідно з підпунктом 10.1.3 Положення (якщо закінчився термін дії ліцензії): у ТОВ «О-НЕТ» - номерний ресурс ємністю 100 номерів у м. Київ; у ТОВ «С_В_Р» - код оператора 10 глобальної телекомунікаційної послуги 900 на території України та код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Київ; у ТОВ «Т.Р. Комьюнікейшн» - номерний ресурс ємністю 1000 номерів у м. Київ;
  • згідно з підпунктом 10.1.4 Положення (за заявою оператора) у АТ «Українська залізниця» - номерний ресурс ємністю 100 номерів у м. Кропивницький.

Комісія переоформила за заявами суб’єктів господарювання п’ять дозволів на використання номерного ресурсу:

  • АТ «Українська залізниця»: ємністю 200 номерів у м. Кропивницький згідно з підпунктом 7.2.3 Положення (виникнення в оператора потреб у зміні обсягу номерного ресурсу) та згідно з підпунктом 7.2.5 Положення (продовження терміну задіяння номерного ресурсу); коду кінцевого пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Кропивницький згідно з підпунктом 7.2.5 Положення (продовження терміну задіяння номерного ресурсу); номерного ресурсу ємністю 500 номерів у смт Вапнярка Вінницької області згідно з підпунктом 7.2.3 Положення (виникнення в оператора потреб у зміні призначення номерного ресурсу);
  • ПАТ «Укртелеком»: ємністю 100 номерів у м. Красилів Хмельницької області згідно з підпунктом 7.2.8 Положення (переоформлення дозволу на вилучений за рішенням НКРЗІ номерний ресурс, що використовується споживачам);
  • ТОВ – Фірма «РАДІО»: ємністю 3000 номерів у м. Вінниця; ємністю 2000 номерів у м. Вінниця та Вінницькому районі згідно з підпунктом 7.2.2 Положення (продовження строку дії ліцензії).

Рішення НКРЗІ стосовно розгляду проектів законів України та нормативно-правових актів

Розглянувши надісланий листом Комітету Верховної Ради України з питань інформатизації та зв’язку проект Закону України «Про засади державної політики у сфері європейської інтеграції», реєстраційний номер 10267 від 26.04.2019, Комісія висловилась за доцільність його прийняття із зауваженнями та пропозиціями.

Розглянувши надісланий листом Державної служби статистики України проект Угоди щодо взаємообміну інформаційними ресурсами між Державною службою статистики України та НКРЗІ, Комісія схвалила проект Угоди та уповноважила Голову НКРЗІ на її підписання.

Відповідно до пункту 18 Технічного регламенту радіообладнання, позиції 8 Переліку продукції, для якої застосовується спеціальний порядок оформлення, визначеного додатком 3 до Порядку ввезення з-за кордону та реалізації в Україні радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, за результатом розгляду звернення ТОВ «лайфселл» щодо проведення демонстрації можливостей технології 5G із використанням обладнання базової станції типу «Transceiver, 5G Test bed (KRC 162 06/1)», виробник «Ерікссон AБ», Швеція, не в комерційних цілях та без використання кінцевого обладнання у період 22-23 травня 2019 року, Комісія запропонувала Заходи для уникнення шкідливих завад, електромагнітних завад, ризику для здоров’я та безпеки людей, домашніх тварин та майна, за умови яких можлива демонстрація радіообладнання ТОВ «лайфселл» та рекомендувала ТОВ «лайфселл» за результатами демонстрації у місячний термін направити до НКРЗІ письмовий звіт.