Підсумки засідання НКРЗІ від 14 травня 2019 року

23 суб’єкта господарювання включено до Реєстру операторів та провайдерів

До Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій на підставі заяв суб’єктів господарювання включено:

 • шість операторів: для надання послуг доступу до Інтернету підприємця Лозінського Є.Ф. в м. Рівне, Рівненській області; ТОВ «ТЕЛЕКОМ-ГРУПП» в м. Одеса та Одеській області; для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету, надання в користування каналів електрозв’язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації ТОВ «ЕНТРАЙЗ СЕРВІС» в Дніпропетровській області; ТОВ «ЛІКОНЕТ» в м. Київ; Київській області; підприємця Жовніра Ю.І. у м. Львів; для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету ТОВ «ОПАНЬКИ.НЕТ» в Чернівецькій та Івано-Франківській областях;
 • 17 провайдерів: для надання послуг доступу до Інтернету підприємців: Ворону А.С., Ляпіна І.Л. у м. м. Київ, Харків, Рівне, Одеса, Запоріжжя, Дніпропетровськ, Полтава, Суми, Чугуїв та смт Пісочин Харківської області, м. Українка та м. Бровари Київської області, м. Дергачі, с. Гракове, с. Циркуни, смт Малинівка, смт Слобожанське та с. Докучаєвське Харківської області; Балана М. І. в Івано-Франківській області; Сурайкіна Є.І., Гончаренка Д.А., Мачулу А.Л., Богача В.О., Тернового Є.І., Капіцу Н. І., Кудрю Н.О., Лисенко І.П. в Київській та Черкаській областях; Ладигу А.Є. в Луганській та Харківській областях; Дмитрашко О.В. у смт Глибока Чернівецької області; Чернівецькій області; Іванова В.П., Ластовицького В.О., Акімову-Тельпіс Л.І. в м. Одеса, м. Южне Одеської області, м. Чорноморськ Одеської області; смт Чорноморське Одеської області; м. Миколаїв; Чепіля М.Т. у м. Київ.

Крім того, шість суб’єктів господарювання повідомили Комісію про зміну контактних даних, виду діяльності чи території здійснення діяльності для внесення відповідної інформації до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій, а саме: підприємці Деліцой М.М.; Деліцой Л.Г.; Бєлокопитов М.А.; ТОВ «КОМПАТЕЛ ЮКРЕЙН»; ПрАТ «Сі - Ес - Ті Інвест»; ТОВ «ДВС-КОМ».

У зв’язку з припиненням діяльності у сфері телекомунікацій за відповідними заявами Комісія виключила з Реєстру операторів, провайдерів п’ять суб’єктів господарювання: підприємців: Яковлєва С.В.; Чинякова Д.Є.; Стрижака А.І.; Шутка В.Л.; ПП «Студія Екран».

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері телекомунікацій

Комісія видала за заявою ТОВ «ПРАЙМ ЛАЙН» ліцензію на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж на території м. Київ строком на 5 років.

У зв’язку зі зміною місцезнаходження юридичної особи Комісія переоформила ТОВ «ІНТЕЛЕСІ» ліцензію на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж на території м. Первомайськ Миколаївської області.

Комісія продовжила за заявами суб’єктів господарювання строк дії чотирьох ліцензій:

 • ТОВ «КОНТЕНТ ДЕЛІВЕРІ НЕТВОРК» - на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж на території м. Алчевськ Луганської області, м. Українка, м. Бровари Київської області з 04.09.2019 по 03.09.2024;
 • ТОВ «ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ «РУБІНТЕЛЕКОМ» - на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж на території м. Каховка Херсонської області з 10.11.2019 по 09.11.2024;
 • підприємцю Сєрих О.П. - на надання послуг з технічного обслуговування і експлуатації телемереж (телекомунікаційних мереж) на території м. Житомир з 06.11.2019 по 05.11.2024;
 • ТОВ «ІНТЕЛ-КОМ» - на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв’язку з ємністю мережі до 1 000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку на території Закарпатської області з 30.12.2019 по 29.12.2024.

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

У зв’язку зі зміною місцезнаходження юридичної особи Комісія за заявами переоформила ТОВ «ІНТЕЛЕСІ» дві ліцензії на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Миколаївській області терміном дії по 28.02.2021 та терміном дії по 28.05.2023; ліцензію для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у Миколаївській області терміном дії по 28.02.2021.

Комісія продовжила за відповідними заявами термін дії двох ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України:

 • ТОВ «ІНФОНЕТ ТЕЛЕКОМ» - на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Хмельницькій області з 27.10.2019 по 26.10.2024;
 • ТОВ «АЕРОТЕЛЕКОМ» - на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у м. Київ та Київській області з 20.11.2019 по 19.11.2024.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 38 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» Комісія анулювала за заявою ТОВ «СІ ДІ ЕМ ЕЙ ЦЕНТР» ліцензію на користування радіочастотним ресурсом України для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) на території Полтавської області.

Відповідно до частини шостої статті 33 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» та пункту 3.5 Ліцензійних умов користування радіочастотним ресурсом України (далі - РЧР), на підставі документально підтверджених обставин, що не дозволяють своєчасно розпочати користування РЧР та звернення, Комісія вирішила перенести ТОВ «СкайТел ЮА» терміни початку користування та повного освоєння РЧР без зміни термінів дії ліцензії на користування РЧР України.

Про Реєстр РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування

Відповідно до статті 26 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», Положення про порядок і форму ведення Реєстру РЕЗ та ВП, розглянувши заяви ТОВ «НВО «РОМСАТ», ТОВ «Юнідата», ТОВ «ТРИНІС» щодо визначення можливості застосування конкретного типу РЕЗ або ВП на території України та за результатами технічної експертизи з питань забезпечення електромагнітної сумісності заявленого типу РЕЗ, Комісія визначила можливим застосування 20 заявлених типів РЕЗ на території України: передавача цифрового наземного телевізійного мовлення стандарту DVB-T R&S TMU9evo, виробництва компанії «Rohde&Schwarz GmbH.Сo.KG», (Німеччина), обладнання радіодоступу з точками доступу різного типу та модифікацій виробництва компанії «Cambium Networks, Ltd» (Велика Британія) та виробництва компанії SIA «MikrotIkls» (Латвія).

Цим же рішенням Комісія визначила неможливим застосування на території України у смузі радіочастот 57 - 66 ГГц в рамках заявленої радіотехнології «Надширокосмуговий радіодоступ» обладнання надширокосмугового радіодоступу – безпроводового маршрутизатору торгової марки MikroTik моделі Wireless Wire Dish через неможливість забезпечення відповідності характеристик випромінювання передавача РЕЗ умовам використання, визначених Планом використання радіочастотного ресурсу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09.06.2006 № 815.

НКРЗІ прийняла рішення щодо регулювання номерного ресурсу

Відповідно до Закону України «Про телекомунікації» та Положення про державне регулювання номерного ресурсу телекомунікаційної мережі загального користування України (далі - Положення), Комісія вилучила за заявами наступний номерний ресурс:

 • у ПрАТ «ВФ УКРАЇНА» - скорочений номер 1695 для організації замовної послуги служби соціального спрямування «Збір благодійних коштів для підтримки правопорядку на території Запорізької області» для використання у мережі рухомого (мобільного) зв’язку з ідентифікаційними кодами мережі рухомого (мобільного) зв’язку 50, 66, 95, 99 на території міст, селищ міського типу, сільських районів всіх областей України;
 • у ТОВ «СУМСЬКІ ТЕЛЕКОМСИСТЕМИ - код транзитного пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Суми;
 • у ТОВ «ТЕЛЕМІСТ» - номерний ресурс ємністю 4900 номерів та код кінцевого пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Дніпро.

Комісія видала за заявами три дозволи на використання номерного ресурсу:

 • ТОВ «ТЕЛЕМІСТ 2012» - коду кінцевого пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Дніпро зі строком задіяння 2 роки;
 • ПрАТ «ВФ УКРАЇНА» - скороченого номера 1586 для організації замовної служби «довідково-інформаційна служба виклику таксі» для використання у мережі (рухомого) мобільного зв’язку з ідентифікаційними кодами мережі рухомого (мобільного) зв’язку 50, 66, 95, 99 на території м. Львів (Замовник служби ФОП Жеребецька О.З.), зі строком задіяння 1 рік;
 • ПАТ «Укртелеком» - коду кінцевого пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Щастя Луганської області зі строком задіяння 2 роки.

Комісія за заявами суб’єктів господарювання переоформила шість дозволів:

 • згідно з підпунктом 7.2.8 Положення (переоформлення дозволу на вилучений за рішенням НКРЗІ номерний ресурс, що використовується споживачами): ТОВ «ТЕЛЕМІСТ 2012» - на використання номерного ресурсу ємністю 4900 номерів у м. Дніпро; ТОВ «ЗОРЯНСЬКІ ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙНІ СИСТЕМИ» - на використання номерного ресурсу ємністю 1000 номерів у селах Рівненського району Рівненської області;
 • згідно з підпунктом 7.2.2 Положення (продовження строку дії ліцензії) та згідно з підпунктом 7.2.3 Положення (виникнення в оператора потреб у зміні призначення номерного ресурсу) ПрАТ «ДАТАГРУП» - на використання номерного ресурсу ємністю 10000 номерів у м. Дніпро;
 • згідно з підпунктом 7.2.2 Положення (продовження строку дії ліцензії): ТОВ «лайфселл» - на використання номерного ресурсу ємністю 3000 номерів у м. Запоріжжя; ПП «ЄЛС ТЕЛЕКОМ» - на використання номерного ресурсу ємністю 3000 номерів та коду транзитного пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Одеса.

Рішення НКРЗІ стосовно розгляду проектів законів України та нормативно-правових актів

Розглянувши надіслані листами Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України проект постанови Кабінету Міністрів України «Про припинення для України дії Угоди про координацію міждержавних відносин у галузі поштового та електричного зв’язку» та проект Закону України «Про припинення для України дії Угоди щодо співробітництва у розвитку та використанні систем стільникового рухомого зв’язку», Комісія погодила ці проекти без зауважень.

Відповідно до статті 18 Закону України «Про телекомунікації», розглянувши надісланий листом проект наказу Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України «Про затвердження Вимог щодо рівня якості послуг фіксованого телефонного зв’язку», Комісія погодила його із зауваженнями та пропозиціями.

Відповідно до Положення про НКРЗІ та, враховуючи План заходів із впровадження Технічного регламенту радіообладнання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.05.2017 № 355, рекомендацію тимчасової експертної групи для надання консультацій щодо питань здійснення координації робіт з підтвердження відповідності радіоелектронних засобів, випромінювальних пристроїв, що виробляються в Україні та ввозяться з-за кордону, Комісія вирішила направити до Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України пропозиції щодо додаткового переліку національних стандартів у сфері користування радіочастотним ресурсом України для прийняття їх в Україні без національних відхилень.