Підсумки засідання НКРЗІ від 07 травня 2019 року

20 суб’єктів господарювання включено до Реєстру операторів та провайдерів

До Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій на підставі заяв суб’єктів господарювання включено:

  • сім операторів: для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету ТОВ «ВИШНЕВСЬКІ ЛОКАЛЬНІ МЕРЕЖІ» у м. м. Ірпінь, Буча, Гостомель та смт Коцюбинське Київської області, м. Вишневе Києво-Святошинського району Київської області, Київській області; підприємця Заварзу В.А. у Зміївському районі Харківської області; для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж підприємців: Курицю С.М. у смт Воловець Воловецького району Закарпатської області; Смазнова С.М. в м. Одеса; для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету, надання в користування каналів електрозв'язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації ТОВ «МАЛС» у м. Суми, м. Київ; для надання послуг доступу до Інтернету підприємця Часовського В.М. у Харківській області; для надання послуг виклику служби екстреної медичної допомоги (швидкої медичної допомоги за телефонним номером «103») Територіальне медичне об’єднання «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у Кіровоградській області» у Кіровоградській області;
  • 13 провайдерів для надання послуг доступу до Інтернету: підприємців Шевчика А.С. у Львівській, Волинській та Закарпатській областях; Верещак І.І. в Одеській, Миколаївській областях; Жбанова Є.В., Мошуру В.А., Кулагу Є.М., Ковальчука В.А. у м. м. Київ, Харків, Рівне, Одеса, Запоріжжя, Дніпро, Полтава, Суми, Чугуїв та смт Пісочин Харківської області, м. Українка та м. Бровари Київської області, м. Дергачі, с. Гракове, с. Циркуни, смт Малинівка, смт Слобожанське та с. Докучаєвське Харківської області; Наконечну І.Д., Моторного В.О., Діскант А.О., Лавріненка В.С., Шульгу В.І., Кроху Л.М. у Київській та Черкаській областях; Рибко В.О. у м. Київ, Київській, Херсонській, Черкаській, Сумській та Чернігівській областях.

Крім того, 12 суб’єктів господарювання повідомили Комісію про зміну контактних даних, виду діяльності чи території здійснення діяльності для внесення відповідної інформації до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій, а саме: підприємці: Гурова Ю.М.; Тітар А.В.; Моргун В.П.; Громей В.В.; ТОВ «МАКСИМУМ-НЕТ»; ПП «А.С.»; ТОВ «АЛЬЯНСТЕЛЕКОМ»; ТОВ «ПОІНТ»; ПП «ФАЙВСТАРС»; ТОВ «АСТОРІЯ ПЛЮС»; ТОВ «ПРАЙМ ЛАЙН»; ТОВ «О-НЕТ».

У зв’язку з припиненням діяльності у сфері телекомунікацій за заявами Комісія виключила з Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій чотири підприємця: Лаврушко О.В., Бойко І.С., Дехтяр М.Б., Ткаченко І.Л.

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері телекомунікацій

Комісія за заявами суб’єктів господарювання видала чотири ліцензії на здійснення виду діяльності у сфері телекомунікацій строком на 5 років:

  • ПП «ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ РЕГІОН» - на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації мереж ефірного телемовлення на території Дніпропетровської області та ліцензію на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж на території м. Дніпро, м. Кривий Ріг, м. Вільногірськ, м. Жовті Води, м. Нікополь, м. Перещепине, м. Павлоград, м. Першотравенськ, м. Орли, м. Покров Дніпропетровської області;
  • ТОВ «СУМСЬКІ ТЕЛЕКОМСИСТЕМИ» - на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв’язку з ємністю мережі до 10 000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв'язку на території Сумської області;
  • ТОВ «БІНОТЕЛ» на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв’язку з ємністю мережі понад 10 000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку на території Львівської, Харківської, Дніпропетровської, Одеської областей.

Комісія за заявами ліцензіатів продовжила строк дії трьох ліцензій:

  • ПрАТ «КИЇВСТАР» - на надання послуг фіксованого телефонного зв’язку з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв'язку: міжміського на території України з 19.08.2019 по 18.08.2024 та ліцензію на надання послуг фіксованого телефонного зв’язку з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів міжнародного електрозв’язку на території України з 19.08.2019 по 18.08.2024;
  • ТОВ «ДІСІТЕЛ» - на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв’язку з ємністю мережі до 10 000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку на території Запорізької області з 17.09.2019 по 16.09.2024.

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

Комісія видала за заявами суб’єктів господарювання дві ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України строком на 5 років:

  • ПП «ФАЙВСТАРС ПЛЮС» - для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у Запорізькій області;
  • ТОВ «НОВІ ТЕХНОЛОГІЇ-1» - для радіорелейного зв’язку (радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби) у Херсонській області.

У зв’язку зі зменшенням кількості регіонів та зменшенням смуги радіочастот Комісія переоформила ПрАТ «Київстар» ліцензію для радіорелейного зв’язку у Київській, Черкаській, Донецькій, Чернігівській, Луганській областях терміном дії до 30.12.2019.

Комісія продовжила за заявою ТОВ «Українська телекомунікаційна група» термін дії ліцензії для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у Черкаській області з 21.08.2019 по 20.08.2024.   

Відповідно до пункту 1 частини другої та частини четвертої статті 45 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», у зв’язку з анулюванням ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України та враховуючи листи ДП «Український державний центр радіочастот», Комісія анулювала: ТОВ «ВЕСТ НЕТВОРК» - 26 дозволів на експлуатацію РЕЗ та ПП «ФАЙВСТАРС» - 24 дозволи на експлуатацію РЕЗ.

Про ведення Реєстру РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування

Відповідно до пунктів 10 - 12 Технічного регламенту радіообладнання, Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування (далі - Реєстр РЕЗ та ВП), Комісія внесла до розділу І Реєстру РЕЗ та ВП інформацію про три типи радіообладнання: абонентський повторювач (ретранслятор) систем цифрового стільникового радіозв’язку IMT-2000 (UMTS) та міжнародного рухомого мобільного зв’язку IMT торговельного найменування CEL-FI типу GO M моделі G32-1/3/5/7/8/20M виробництва Некстівіті Інк., США; два радіокеровані пристрої типу «квадрокоптер» з обладнанням телеметрії та дистанційного керування GNSS - приймачем т.м. «DJI» торговельного найменування Mavic 2 Enterprise Dual моделі L1DE та Mavic 2 Enterprise моделі L1ZE виробництва Шеньчжень ДиЖиАй Технолоджи Ко., ЛТД, Китай.

Рішення НКРЗІ стосовно розгляду проектів законів України, нормативно-правових актів та інших документів

Розглянувши направлений листом Комітету Верховної Ради України з питань інформатизації та зв’язку проект Закону України «Про внесення змін до законодавчих актів України щодо удосконалення регулювання дозвільної системи у сфері господарської діяльності з метою зниження адміністративного тиску на суб’єктів господарювання», реєстраційний номер 10207 від 08.04.2019, Комісія висловилась за недоцільність його прийняття у зв’язку із зауваженнями до нього.

Відповідно до пункту 7 частини другої статті 14 та частини четвертої статті 16 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», Комісія затвердила Зміни до Тарифів на роботи (послуги) ДП «Український державний центр радіочастот», пов’язані з користуванням радіочастотним ресурсом України та вимірюванням параметрів телекомунікаційних мереж, затверджених рішенням НКРЗІ від 01 листопада 2016 року № 578, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 25 листопада 2016 року за № 1530/29660 (зі змінами). Дане рішення буде подано на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України та набере чинності з дня його офіційного опублікування.

Відповідно до пункту 11 частини другої статті 14 та статті 26 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», пункту 2.6 Положення про порядок і форму ведення Реєстру РЕЗ та ВП що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування, затвердженого рішенням Національної комісії з питань регулювання зв’язку України від 03.11.2005 № 117 (у редакції рішення НКРЗ від 10.11.2011 № 637), зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 28.12.2005 за № 1574/11854, та враховуючи рекомендацію тимчасової експертної групи для надання консультацій щодо питань здійснення координації робіт з підтвердження відповідності радіоелектронних засобів, випромінювальних пристроїв, що виробляються в Україні та ввозяться з-за кордону, Комісія внесла деякі зміни до рішення НКРЗІ від 12.01.2012 № 18 «Про схвалення узагальнених умов застосування радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв».

Відповідно до пункту 15 Технічного регламенту радіообладнання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.05.2017 № 355, враховуючи рекомендації тимчасової експертної групи для надання консультацій щодо питань здійснення координації робіт з підтвердження відповідності радіоелектронних засобів, випромінювальних пристроїв, що виробляються в Україні та ввозяться з-за кордону, утвореної рішенням НКРЗІ від 16.08.2016 № 423 Комісія вирішила направити до Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України подання для оприлюднення радіоінтерфейсів.

Комісія розглянула та вирішила затвердити Протокол № 1 щодо структури, форматів, регламентів та строків передачі інформації, розроблений відповідно до розділу 4 Угоди про інформаційне співробітництво між Державною фіскальною службою України та НКРЗІ від 22.03.2019, та уповноважила Голову НКРЗІ О. Животовського підписати його.