Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації

офіційний веб-портал


Члени REWG обговорили практичні аспекти імплементації спільної дорожньої карти з питань роумінгу

17-18 квітня 2019 року у м. Спліт (Республіка Хорватія) відбулося 6-те засідання Експертної робочої групи з питань роумінгу (далі –  REWG) Мережі регуляторних органів електронних комунікацій країн Східного партнерства.

Участь у 6-му засіданні REWG взяли 32 експерти з країн-членів Групи (країн Східного партнерства та країн-членів ЄС), а також експертна група проекту EU4Digital, представники Експертної робочої групи з питань роумінгу BEREC та Європейської Комісії (DG TRADE).

Головною метою засідання стало обговорення досягнутого прогресу та подальшої співпраці з експертною групою проекту EU4Digital (компанія E&Y) з імплементації дорожньої карти, реалізація якої має привести до укладання регіональної угоди про зменшення тарифів на послуги міжнародного роумінгу між шістьма країнами СхП до кінця 2020 року (далі – дорожня карта), а також основні завдання, які необхідно виконати у рамках реалізації дорожньої карти до наступного засідання REWG, яке заплановане на вересень-жовтень 2019 року.

Спільна дорожня карта передбачає ряд конкретних заходів, реалізація яких запланована на 2019-2020 роки, а відповідальними за їх виконання визначено REWG спільно із експертами проекту EU4Digital.

Загалом, під час 6-го засідання REWG було обговорено ряд питань та прийнято ряд важливих рішень для подальшої імплементації дорожньої карти та діяльності REWG у 2019 році.

У найближчі місяці, діяльність країн-членів REWG (СхП), включаючи і НКРЗІ, буде спрямована на виконання домовленостей, досягнутих у ході 6-го засідання REWG, виконання першочергових завдань, визначених дорожньою картою (збір та аналіз даних стосовно роумінгу за 2017-2018 роки, аналіз міжнародних ставок термінації трафіка в регіоні та їх вплив на міжнародний роумінг, підготовка першої редакції проекту регіональної угоди стосовно зниження тарифів на послуги роумінгу серед країн СхП), а також підготовці ряду зустрічей та засідань, що заплановані на осінь 2019 року, включаючи і розширену зустріч зі стейкхолдерами (в т.ч. з операторами телекомунікацій, що надають послуги міжнародного роумінгу, відповідними міністерствами тощо).

З метою практичної реалізації першочергових завдань, передбачених дорожньою картою, НКРЗІ має намір вже найближчим часом звернутися до українських операторів мобільного зв’язку, що надають послуги міжнародного роумінгу, із запитом про надання інформації і даних, необхідних для проведення експертною групою проекту EU4Digital відповідного аналізу з огляду на рекомендації, що були надані у рамках попереднього дослідження з питань роумінгу.

Зважаючи на вказане, а також необхідність підтримання позитивного іміджу України на міжнародному рівні у рамках імплементації ініціативи стосовно створення спільного простору міжнародного роумінгу між країнами Східного партнерства та ЄС, НКРЗІ розраховує на підтримку, відкритість і плідну співпрацю з боку операторів мобільного зв’язку та причетних державних органів.

 

Міністри з питань цифрової економіки країн Східного партнерства схвалили дорожню карту з питань роумінгу

Інтерв’ю начальника Відділу з міжнародних питань та європейської інтеграції НКРЗІ Лілії Мальон на тему: «Участь України в Ініціативі ЄС «Східне партнерство» у програмі «Цифрова Україна» на телеканалі «Рада»

У рамках діяльності REWG експерти країн Східного партнерства працюють на проектом дорожньої карти

Представлено Звіт за результатами проведення Дослідження щодо гармонізації встановлення цін на міжнародний роумінг та зниження тарифів на роумінг серед країн Східного партнерства

Досягнуто прогресу щодо зниження тарифів на послуги міжнародного роумінгу для громадян України

НКРЗІ продовжує активно працювати над зниженням тарифів на послуги міжнародного роумінгу для громадян України

НКРЗІ працює над зниженням тарифів на послуги міжнародного роумінгу для громадян України