Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації

офіційний веб-портал


Підсумки засідання НКРЗІ від 23 квітня 2019 року

14 суб’єктів господарювання включено до Реєстру операторів та провайдерів

До Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій на підставі заяв суб’єктів господарювання включено:

  • два оператора: для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету, надання в користування каналів електрозв’язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації: ТОВ «СТРОЙ-СЕРВИС» у Миколаївській області; ТОВ «І.НЕТ» у Чернівецькій області;
  • 12 провайдерів для надання послуг доступу до Інтернету: підприємців: Чужу Ю.В.; Кириченко О.М.; Яценко О.В. у м. Київ, Київській, Вінницькій, Чернігівській, Черкаській, Житомирській, Кіровоградській, Дніпропетровській, Волинській, Закарпатській, Полтавській, Рівненській, Миколаївській, Херсонській, Хмельницькій областях; Блищика Р.С. у м. м. Київ, Харків, Рівне, Одеса, Запоріжжя, Дніпропетровськ, Полтава, Суми, Чугуїв та  смт Пісочин Харківської області, м. Українка та м. Бровари Київської області, м. Дергачі, с. Гракове, с. Циркуни, смт Малинівка, смт Комсомольське Харківської області; Бойківа В.М. у Одеській області; ТОВ «БЕЗПЕКА ТА МЕРЕЖІ» у Івано-Франківській області; підприємців: Попова С.Ю. у Луганській та Харківській областях; Овсієнка В.С., Слабченка А.В., Мотилінського О.О. у м. м. Київ, Харків, Рівне, Одеса, Запоріжжя, Дніпро, Полтава, Суми, Чугуїв та смт Пісочин Харківської області, м. Українка та м. Бровари Київської області, м. Дергачі, с. Гракове, с. Циркуни, смт Малинівка, смт Слобожанське та с. Докучаєвське Харківської області; Зайкун Г.В. у м. Таврійськ та м. Каховка Херсонської області; Єрмакова С.М. у Донецькій області.

Крім того, сім суб’єктів господарювання повідомили Комісію про зміну контактних даних, виду діяльності чи території здійснення діяльності для внесення відповідної інформації до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій, а саме: підприємці: Попічко В.М.; Осаула М.Д.; Хрульов С.С; ПП «РИЧ»; ТОВ «ГРАНД»; ТОВ «Київнет»; ТОВ «Телерадіокомпанія «Зеніт».

Щодо ведення єдиного державного реєстру операторів поштового зв’язку

Відповідно до частини шостої статті 8 Закону України «Про поштовий зв’язок», підпункту 30 пункту 4 Положення про НКРЗІ, затвердженого Указом Президента України від 23.11.2011 № 1067, Порядку ведення єдиного державного реєстру операторів поштового зв’язку, затвердженого рішенням НКРЗІ від 29.11.2016 № 623 і зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 21.12.2016 за № 1679/29809, на підставі повідомлення оператора Комісія внесла до єдиного державного реєстру операторів поштового зв’язку інформацію про ТОВ «РОСАН-ГЛОБАЛ» для приймання поштових відправлень; обробки поштових відправлень; перевезення поштових відправлень; доставки (вручення) поштових відправлень; виконання доручень користувачів щодо поштових переказів на території України, крім території, визнаної тимчасово окупованою відповідно до законодавства та території, на якій тимчасово не здійснюють свої повноваження органи державної влади України.

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері телекомунікацій

Комісія видала за заявами суб’єктів господарювання три ліцензії на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж строком на 5 років: ТОВ «АС6723» на території м. Київ, с. Гатне, с. Софіївська Борщагівка; ТОВ «СОЮЗ ТЕЛЕКОМ» на території м. Дніпро; ТОВ «Закарпаття онлайн» на території м. Мукачево Закарпатської області.

У зв’язку зі зміною місцезнаходження юридичної особи Комісія переоформила ТОВ «Телерадіокомпанія «ЗЕНІТ» ліцензію на надання послуг з технічного обслуговування і експлуатації телемереж (телекомунікаційних мереж) на території м. Курахове Донецької області.

Комісія продовжила за заявами ліцензіатів строк дії трьох ліцензій:

  • на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж: підприємцю Живодьору М.С. на території м. Дніпро з 03.11.2019 по 02.11.2024; ТОВ «ГРАНД ТЕЛЕКОМ» на території м. Київ з 20.08.2019 по 19.08.2024;
  • на надання послуг з технічного обслуговування і експлуатації телемереж (телекомунікаційних мереж): ТОВ «САНТОША» на території м. Подільськ Одеської області з 25.11.2019 по 24.11.2024.

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

У зв’язку зі зменшенням кількості регіонів Комісія переоформила ТОВ «лайфселл» ліцензію для радіорелейного зв’язку у м. Київ та 24 регіонах України терміном дії до 30.09.2019.

Комісія продовжила за заявами ліцензіатів термін дії трьох ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України для радіорелейного зв’язку (радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби): Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення у Миколаївській області з 01.01.2020 по 31.12.2024; ПрАТ «ВФ УКРАЇНА» у Луганській, Хмельницькій, Чернівецькій та Львівській областях з 12.08.2019 по 11.08.2034; ПрАТ «Київстар» на території восьми регіонів України з 16.08.2019 по 15.08.2034.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 38 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» НКРЗІ анулювала за відповідними заявами:

  • підприємцю Свідзінському Ю.Л. - ліцензію на користування радіочастотним ресурсом України для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) на території Житомирської області;
  • ТОВ «ІНТЕРКОМ-К» - ліцензію на користування радіочастотним ресурсом України для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) на території Дніпропетровської області.

Про ведення Реєстру РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування

Відповідно до пунктів 10 - 12 Технічного регламенту радіообладнання, Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування (далі – Реєстр РЕЗ та ВП), Комісія внесла до розділу І Реєстру РЕЗ та ВП інформацію про п’ять типів радіообладнання: базову станцію міжнародного рухомого (мобільного) зв’язку IMT (LTE) та радіорелейні цифрові станції торговельної марки Huawei серії OptiX RTN 900 діапазонів 7 ГГц та 8 ГГц виробництва «Хуавей Технолоджіз Ко., Лтд.», Китай; базові станції системи стільникового зв’язку GSM-900 та UMTS виробництва «ЗТЄ Корпорейшн», Китай.

НКРЗІ прийняла рішення щодо регулювання номерного ресурсу

Комісія видала за заявами суб’єктів господарювання два дозволи на використання кодів кінцевих пунктів сигналізації мережі СКС-7: ПрАТ «БЕЛКОМ» у м. Біла Церква Київської області; ДП «Науково-виробничий комплекс газотурбобудування «Зоря» – «Машпроект» у м. Миколаїв.

Комісія переоформила за заявами суб’єктів господарювання три дозволи:

  • ТОВ «Інтернаціональні телекомунікації» - у зв’язку із продовженням строку дії ліцензії - на використання коду оператора 90 для надання послуг персональних номерів 700 на території Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Чернівецької, Чернігівської, Черкаської областей, м. Київ та м. Севастополь;
  • ДП «Науково-виробничий комплекс газотурбобудування «Зоря»«Машпроект» - у зв’язку із переоформленням дозволу на вилучений за рішенням НКРЗІ номерний ресурс, що використовується споживачами - на використання номерного ресурсу ємністю 5500 номерів у м. Миколаїв;
  • ПАТ «Укртелеком» - у зв’язку із виникненням в оператора потреб у зміні призначення номерного ресурсу - на використання міжнародного коду ідентифікації мережі рухомого (мобільного) зв’язку MNC 08 на території України.

Відповідно до пункту 5 статті 18 Закону України «Про телекомунікації» та згідно з підпунктом 10.1.3 Положення про державне регулювання номерного ресурсу телекомунікаційної мережі загального користування України, затвердженого рішенням Національної комісії з питань регулювання зв’язку України від 01.06.2007 № 769 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.06.2007 за № 679/13946, Комісія вилучила у ТОВ «Телесистеми України» номерний ресурс ємністю 30000 номерів, два коди кінцевих пунктів сигналізації мережі СКС-7 та код транзитний пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Київ. Рішення підлягає виконанню одночасно із виконанням рішення НКРЗІ від 22.01.2019 № 33 «Про анулювання ліцензії від 05.07.2017 № 000805, виданої ТОВ «Телесистеми України».

Рішення НКРЗІ стосовно розгляду проектів нормативно-правових актів та інших документів

Розглянувши надісланий листом проект наказу Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України та Міністерства енергетики та вугільної промисловості України «Про визнання таким, що втратив чинність, наказу Міністерства зв’язку України від 7 березня 1997 року № 28, Міністерства енергетики та електрифікації України від 20 березня 1997 року № 27», Комісія погодила його без зауважень.

Відповідно до пункту 10-1 статті 18 Закону України «Про телекомунікації», підпункту 18 пункту 4 Положення про НКРЗІ, затвердженого Указом Президента України від 23 листопада 2011 року № 1067, Комісія схвалила проект рішення НКРЗІ «Про внесення зміни до пункту 10 додатку до Порядку проведення аналізу ринків певних телекомунікаційних послуг та визначення операторів, провайдерів телекомунікацій з істотною ринковою перевагою на ринках таких послуг». Даний проект буде подано на погодження до заінтересованих державних органів.

Відповідно до пункту 18 Технічного регламенту радіообладнання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.05.2017 № 355, за результатом розгляду звернення ТОВ «Нокіа Солюшнз енд  Нетворкс Україна» від 16.04.2019 № 733/19 щодо демонстрації радіообладнання у період з  25.04.2019 до 25.06.2019, з метою виконання пункту 31 завдань Концепції розвитку цифрової економіки та суспільства України на 2018 - 2020 роки, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів від 17.01.2018 № 67, та в межах реалізації пілотного проекту для Міністерства інфраструктури України «Інтернет речей на дорогах на базі технології зв’язку IoT LTE B3 на мережі оператора зв’язку ПрАТ «ВФ Україна», Комісія запропонувала Заходи для уникнення шкідливих завад, електромагнітних завад, ризику для здоров’я та безпеки людей, домашніх тварин та майна, за умови яких можлива демонстрація радіообладнання ТОВ «Нокіа Солюшнз енд  Нетворкс Україна». Також НКРЗІ рекомендує ТОВ «Нокіа Солюшнз енд  Нетворкс Україна» за результатами демонстрації радіообладнання направити до НКРЗІ письмовий звіт.