Підсумки засідання НКРЗІ від 16 квітня 2019 року

Чотири суб’єкта господарювання включено до Реєстру операторів та провайдерів

До Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій на підставі заяв суб’єктів господарювання включено:

  • три оператора: для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету, надання в користування каналів електрозв’язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації підприємця Костіка А.І. у Миколаївській області; для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету підприємця Зубенка О.В. у Харківській області; для надання послуг доступу до Інтернету, надання в користування каналів електрозв’язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації ТОВ «АЙТЕКС-Україна» у м. Київ, Київській, Дніпропетровській, Запорізькій, Харківській, Черкаській, Житомирській, Полтавській, Вінницькій, Львівській областях;
  • одного провайдера для надання послуг доступу до Інтернету: ТОВ «СХІД НЕТ» у Запорізькій області.

Крім того, 10 суб’єктів господарювання повідомили Комісію про зміну контактних даних, виду діяльності чи території здійснення діяльності для внесення відповідної інформації до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій, а саме: підприємці Шадура С.В., Кирпенко О.М., Паутов Ю.В., Снарова С.В., Герасимець А.А., Боцвін Д.В., Бакаєв Д.В., Снаров М.В., Манзюк Д.Д. та ТОВ «АЙПОРТ».

У зв’язку із припиненням діяльності у сфері телекомунікацій за заявами суб’єктів господарювання Комісія виключила з Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій підприємців Зеленькова В.В. та Скибу Р.І.

Щодо ведення єдиного державного реєстру операторів поштового зв’язку

Відповідно до частини шостої статті 8 Закону України «Про поштовий зв’язок», підпункту 30 пункту 4 Положення про НКРЗІ, затвердженого Указом Президента України від 23.11.2011 № 1067, Порядку ведення єдиного державного реєстру операторів поштового зв’язку, затвердженого рішенням НКРЗІ від 29.11.2016 № 623 і зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 21.12.2016 за № 1679/29809, на підставі повідомлення оператора Комісія оновила у єдиному державному реєстрі операторів поштового зв’язку інформацію про ТОВ «НОВА ПОШТА».

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері телекомунікацій

Комісія видала за заявою Приватній телерадіокомпанії «ВІЗИТ» ліцензію на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж на території с. Миколаївка, с. Дмитрівка, с. Слов’янка, с. Просяна, смт Межова Дніпропетровської області строком на 5 років.

Комісія продовжила за заявами ліцензіатів строк дії шести ліцензій:

  • на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж: ТОВ «КЕТНЕТ ТЕЛЕКОМ» на території с. Мирне, с. Широка Балка, смт Хлібодарське Біляївського району Одеської області з 07.10.2019 по 06.10.2024; ТОВ «СІТІТЕЛЕКОМ» на території м. Світловодськ Кіровоградської області з 07.10.2019 по 06.10.2024; підприємцю Лукяненку О.І. на території смт Ямпіль Сумської області з 29.10.2019 по 28.10.2024;
  • ПрАТ «ВФ Україна»: на надання послуг фіксованого телефонного зв’язку з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів міжміського електрозв’язку та на надання послуг фіксованого телефонного зв’язку з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів міжнародного електрозв’язку на території України з 19.08.2019 по 18.08.2024;
  • ПрАТ «ДАТАГРУП»: на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв’язку з ємністю мережі до 1 000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку на території Одеської, Львівської, Донецької та Полтавської областей з 10.08.2019 по 09.08.2024.

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

Комісія видала за заявою ПрАТ «ДАТАГРУП» ліцензію на додаткову смугу радіочастот для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) на території Закарпатської та Харківської областей строком на 5 років.

Комісія продовжила підприємцю Румянцеву О.В. термін дії ліцензії на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Полтавській області з 11.09.2019 по 10.09.2024.

Відповідно до пункту 3 частини п’ятої статті 33 та частини четвертої статті 39 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», у зв’язку з недостовірністю даних у документах, поданих заявником для отримання ліцензії, та за результатами висновку УДЦР щодо можливості видачі ліцензії на користування РЧР України, Комісія відмовила ТОВ «Телерадіокомпанія «ГЛУХІВ – 500» у видачі ліцензії на додаткову смугу радіочастот для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) на території Сумської області.

Про ведення Реєстру РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування

Відповідно до пунктів 10 - 12 Технічного регламенту радіообладнання, Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування (далі – Реєстр РЕЗ та ВП), Комісія внесла до розділу І Реєстру РЕЗ та ВП інформацію про 13 типів радіообладнання: базову станцію систем стільникового зв’язку GSM-900/1800, ІМТ-2000 (UMTS) та міжнародного рухомого (мобільного) зв’язку IMT (LTE) торгової марки  Huawei виробництва «Хуавей Технолоджіз Ко., Лтд.», Китай; радіорелейну цифрову станцію HUAWEI серії OptiX RTN 320 виробництва «Хуавей Технолоджіз Ко., Лтд.», Китай; станцію системи широкосмугового радіодоступу торгової марки  Xinwei виробництва «Бейджін Сінвей Телеком Технолоджи, інк.», Китай; двох базових станцій систем стільникового зв’язку GSM-1800 та міжнародного рухомого (мобільного) зв’язку IMT (LTE) і базову станцію системи стільникового зв’язку UMTS у складі з блоком живлення виробництва «ЗТЄ Корпорейшн», Китай; радіолокаційну станцію (радіовизначення) торгової марки GEM Elettronica виробництва «ГЕМ Елеттроніка СРЛ», Італія; радіостанції носивні (портативні) торгового наймнування Т50, Т60, Т61 виробництва «Моторола Солюшинс Джермені ГмбХ», Німеччина; передавачі радіомовні виробництва ЮАБ «Вігінтос Електроніка», Литовська Республіка; обладнання радіодоступу (IEEЕ 802.11) точки доступу Mimosa серії C5 виробництва «Мімоза Нетворкс, Інк.», США, пристрій автомобільний радіолокаційний торгової марки «Aptiv» виробництва «Аптів Сервісес Дойчленд ГмбХ», Німеччина.  

Крім того, НКРЗІ надала виробнику «Мімоза Нетворкс, Інк.», США, один код реєстраційного номера виробника, включивши таку інформацію до розділу ІІ Реєстру РЕЗ та ВП.

Відповідно до статті 26 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», Положення про порядок і форму ведення Реєстру РЕЗ та ВП, розглянувши заяви ТОВ «ТРИНІС» щодо визначення можливості застосування конкретного типу РЕЗ або ВП на території України та за результатами технічної експертизи з питань забезпечення електромагнітної сумісності заявленого типу РЕЗ, Комісія визначила можливим застосування на території України 14 заявлених типів обладнання радіодоступу (безпроводових маршрутизаторів та точок доступу) виробництва компанії SIA «MikrotIkls», Латвія.

Окрім того, через неможливість забезпечення відповідності характеристик випромінювання передавачів РЕЗ зазначених типів і моделей національним регуляторним умовам використання РЧР, Комісія визначила не можливим застосування на території України у смузі радіочастот 5150-5250 МГц, в рамках заявленої радіотехнології, безпроводових маршрутизаторів торгової марки MikroTik моделей LHG 5, LHG HP 5 та LHG XL HP5.

Рішення НКРЗІ стосовно розгляду проектів законів України та інших нормативно-правових актів

Відповідно до статей 19 та 19-1 Закону України «Про телекомунікації», Комісія схвалила доопрацьований проект рішення НКРЗІ «Про внесення змін до Порядку здійснення державного нагляду за ринком телекомунікацій». Документ буде подано на погодження до Державної регуляторної служби України.

Розглянувши лист Комітету Верховної Ради України з питань інформатизації та зв’язку, Комісія висловилась за доцільність прийняття проекту Закону України «Про державне регулювання у сфері супутникової навігації», реєстраційний номер 10198 від 29.03.2019.

Розглянувши листи Комітету Верховної Ради України з питань інформатизації та зв’язку та Секретаріату Кабінету Міністрів України, Комісія висловилась за доцільність прийняття проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації актів законодавства Європейського Союзу у сфері технічного регулювання», реєстраційний номер 10183 від 25.03.2019, із пропозицією.