Підсумки засідання НКРЗІ від 09 квітня 2019 року

Шість суб’єктів господарювання включено до Реєстру операторів та провайдерів

До Реєсту операторів, провайдерів телекомунікацій на підставі заяв суб’єктів господарювання включено:

  • три оператора: для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету підприємців: Мальченка В.І. у м. Херсон та Бєлякову Н.П. у м. Бровари, Броварському та Бориспільському районах Київської області; Козелецькому районі Чернігівської області; для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету, надання в користування каналів електрозв'язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації ТОВ «СОЮЗ ТЕЛЕКОМ» у м. Дніпро; Дніпропетровській області;
  • три провайдера: для надання послуг доступу до Інтернету підприємців: Овчаренка М.О. у м. Хорол, м. Горішні Плавні, м. Полтава, смт Решетилівка Полтавської області; м. Світловодськ Кіровоградської області; Полтавській області; Онуфріївському районі Кіровоградської області; Кременчуцькому районі Полтавської області; Кучерука В.В. у м. Краматорськ Донецької області, Донецькій області; для надання послуг доступу до Інтернету, надання послуг з передавання даних ТОВ «КОМПАНІЯ ІННОВАЦІЙНИХ РІШЕНЬ» на території України.

Крім того, п’ять суб’єктів господарювання повідомили Комісію про зміну контактних даних, виду діяльності чи території здійснення діяльності для внесення відповідної інформації до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій, а саме: ТОВ «ІРПІНСЬКІ ЛОКАЛЬНІ МЕРЕЖІ»; ТОВ «О-НЕТ»; Львівське міське комунальне підприємство «Львівтеплоенерго»; підприємці: Церулик Т.Б та  Церулик М.Б.

Цим же рішенням, з метою виправлення технічної помилки в пункті 2 рішення НКРЗІ від 02.04.2019 № 161, Комісія вирішила замінити цифри «251» цифрами «521».

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері телекомунікацій

НКРЗІ видала за заявою ТОВ «НАУКОВО-ВИРОБНИЧЕ ПІДПРИЄМСТВО «ТРАЙФЛ» ліцензію на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж на території м. Дніпро строком на 5 років.

Комісія продовжила за заявами ліцензіатів строк дії трьох ліцензій на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж:

  • на території м. Київ: ТОВ «ПЕРВИННА МЕРЕЖА» з 31.07.2019 по 30.07.2024 та ТОВ «БІГНЕТ» з 06.08.2019 по 05.08.2024;
  • ТОВ «КОМПАНІЯ ХАТАНЕТ» на території смт Кельменці, м. Хотин, м. Сокиряни та м. Новоселиця Чернівецької області з 16.09.2019 по 15.09.2024.

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом

Комісія продовжила за заявами ліцензіатів термін дії двох ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України:

  • ТОВ «ІНФОНЕТ ТЕЛЕКОМ» - для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у Хмельницькій області з 28.09.2019 по 27.09.2024;
  • ТОВ «лайфселл» - для радіорелейного зв’язку (радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби) у м. Київ та 24 областях України з 26.07.2019 по 25.07.2024.

Цим же рішенням, з метою виправлення технічної помилки в пункті 1.2 рішення НКРЗІ «Про ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України» від 19.03.2019 № 126, Комісія замінила у четвертому рядку таблиці цифри «19576,0» на цифри «19576,5».

Відповідно до пункту 3 частини п’ятої статті 33 та частини четвертої статті 39 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» у зв’язку з недостовірністю даних у документах, поданих заявником для отримання ліцензії, НКРЗІ відмовила ТОВ «ЛАГІДКОМ» у видачі ліцензії на додаткову смугу радіочастот для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) на території Хмельницької області.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 38 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», Комісія за заявами ліцензіатів анулювала дві ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України для широкосмугового радіодоступу (радіозв'язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації): ПП «ФАЙВСТАРС» на території Запорізької області та ТОВ «ВЕСТ НЕТВОРК» на території Житомирської області.

Відповідно до пункту 1 частини другої та частини четвертої статті 45 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» у зв’язку з анулюванням ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України та, враховуючи лист ДП «Український державний центр радіочастот» стосовно анулювання дозволу на експлуатацію, НКРЗІ анулювала виданий ПП «Технічна компанія «Мега» дозвіл на експлуатацію РЕЗ.

Про Реєстр РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування

Відповідно до пунктів 10 - 12 Технічного регламенту радіообладнання, Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування (далі – Реєстр РЕЗ та ВП), Комісія внесла до розділу І Реєстру РЕЗ та ВП інформацію про шість типів радіообладнання: базові станції: системи стільникового зв'язку UMTS, міжнародного рухомого (мобільного) зв'язку IMT (LTE), систем стільникового зв'язку GSM-1800 та міжнародного рухомого (мобільного) зв'язку IMT (LTE) (виробництва «ЗТЄ Корпорейшн», Китай); базову станцію систем стільникового зв'язку GSM-1800, ІМТ-2000 (UMTS) та міжнародного рухомого (мобільного) зв'язку IMT (LTE) (виробництва «Хуавей Технолоджіз Ко., Лтд.», Китай); станцію радіорелейну цифрову (виробництва «Хуавей Технолоджіз Ко., Лтд.», Китай); повторювач (ретранслятор) абонентський систем цифрового стільникового радіозв'язку IMT-2000 (UMTS) та міжнародного рухомого мобільного зв’язку IMT (виробництва «Некстівіті Інк.», США).

Крім того, НКРЗІ надала виробнику ЮАБ «Вігінтос Електроніка» (Вільнюс, Литовська Республіка) один код реєстраційного номера виробника, включивши таку інформацію до розділу ІІ Реєстру РЕЗ та ВП.

Відповідно до статті 26 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», Положення про порядок і форму ведення Реєстру РЕЗ та ВП, розглянувши заяви ПрАТ «Фарлеп - Інвест», ТОВ «АЛКОМА», ТОВ «СІКАМ УКРАЇНА» та ТОВ «Хуавей Україна» щодо визначення можливості застосування конкретного типу РЕЗ або ВП на території України та за результатами технічної експертизи з питань забезпечення електромагнітної сумісності заявленого типу РЕЗ, Комісія визначила можливим застосування трьох заявлених типів на території України: прийомо - передавача абонентського моделі TRX-220 (виробництва «Transystem. Inc», Тайвань); станції радіорелейної цифрової т.м. RACOM моделі RAy2-11 (виробництва «RACOM s.r.o.», Чеська Республіка); пристрою для безпечної передачі даних по радіоканалу моделей MGS-10 та MDS-10 (виробництва ТОВ «Сікам Україна», Україна).

Цим же рішенням, Комісія вирішила позицію 5 додатку до рішення НКРЗІ від 05.03.2019 № 106 «Про визначення можливості застосування радіоелектронних засобів на території України» викласти у новій редакції.

Рішення НКРЗІ щодо регулювання номерного ресурсу

Комісія виділила за заявою ПрАТ «ФАРЛЕП-ІНВЕСТ» міжнародний код ідентифікації мережі рухомого (мобільного) зв’язку MNC 09 на території України зі строком задіяння 2 роки.

У зв’язку із продовженням строку дії ліцензій, Комісія за заявами підприємця Череди Г.В. переоформила дев’ять дозволів на використання номерного ресурсу: ємністю 1000 номерів у с. Гатне, с. Віта Поштова Київської області; ємністю 20000 номерів у м. Суми; ємністю 1000 номерів у м. Тростянець та Тростянецькому районі Сумської області; ємністю 14900 номерів у м. Київ; ємністю 3300 номерів у м. Суми; ємністю 1000 номерів у м. Охтирка Сумської області; коду кінцевого пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Київ; коду кінцевого пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Тростянець Сумської області; коду кінцевого пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Охтирка Сумської області; коду транзитного пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Суми.

Цим же рішенням Комісія вилучила за заявами ПрАТ «КИЇВСТАР» наступний номерний ресурс:

  • скорочений номер 1685 для організації замовної послуги служби соціального спрямування «Збір пожертвувань для забезпечення діяльності полку особливого призначення «Азов» для використання у мережі рухомого (мобільного) зв’язку з ідентифікаційними кодами мережі рухомого (мобільного) зв’язку 67, 68, 96, 97, 98 на території міст, селищ міського типу, сільських районів всіх областей України;
  • скорочений номер 1695 для організації замовної послуги служби соціального спрямування «Збір благодійних коштів для підтримки правопорядку на території Запорізької області» для використання у мережі рухомого (мобільного) зв’язку з ідентифікаційними кодами мережі рухомого (мобільного) зв’язку 67, 68, 96, 97, 98 на території міст, селищ міського типу, сільських районів всіх областей України.

Рішення НКРЗІ стосовно розгляду проекту закону України

Розглянувши надісланий листом Комітету Верховної Ради України з питань інформатизації та зв’язку проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення роботи центрів надання адміністративних послуг та пришвидшення розвитку системи електронних послуг», реєстраційний номер 10163 від 19.03.2019, НКРЗІ висловилась за доцільність його прийняття.