Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації

офіційний веб-портал


Підсумки засідання НКРЗІ від 02 квітня 2019 року

Дев’ять суб’єктів господарювання включено до Реєстру операторів та провайдерів

До Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій на підставі заяв суб’єктів господарювання включено:

 • три оператора: для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету підприємця Бондаренка О.С. у м. Київ; Київській області; для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету, надання в користування каналів електрозв'язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації підприємців: Канцедала П.В. та Войцеховську Л.Е. у Харківській області;
 • шість провайдерів для надання послуг доступу до Інтернету: підприємців: Артеменка О.І. у м. Одеса; Рябчинську Н.С. у м. Київ, Київській, Вінницькій, Чернігівській, Житомирській, Кіровоградській, Дніпропетровській, Волинській, Закарпатській, Полтавській областях; Шурову І.В. у Старокостянтинівському районі Хмельницької області; Величка В.Ю. у м. Рівне; Рівненській області; Подорожняка Р.В. у Дніпропетровській області; Тойба І.М. у м. Ковель, м. Рожище, м. Володимир-Волинський, смт Люблинець, м. Любомль, Любомльському районі, Ковельському районі Волинської області; у Волинській області.

Крім того, п’ять суб’єктів господарювання повідомили Комісію про зміну контактних даних, виду діяльності чи території здійснення діяльності для внесення відповідної інформації до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій, а саме: ТОВ «П-ФАЙФ»; ТОВ «Інтернаціональні телекомунікації»; ТОВ «НАУКОВО-ТЕХНІЧНА ФІРМА «КОДУССОФТ»; підприємці Габідуллін В.Ф та Шеремет В.О.

За заявою суб’єкта господарювання у зв’язку з припиненням діяльності у сфері телекомунікацій Комісія виключила з Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій підприємця Власенка А.В.

Щодо ведення єдиного державного реєстру операторів поштового зв’язку

Відповідно до частини шостої статті 8 Закону України «Про поштовий зв’язок», підпункту 30 пункту 4 Положення про НКРЗІ, затвердженого Указом Президента України від 23.11.2011 № 1067, Порядку ведення єдиного державного реєстру операторів поштового зв’язку, затвердженого рішенням НКРЗІ від 29.11.2016 № 623 і зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 21.12.2016 за № 1679/29809, на підставі повідомлень НКРЗІ внесла до єдиного державного реєстру операторів поштового зв’язку інформацію про оператора ТОВ «НОРДШИП - Україна» для приймання поштових відправлень; обробки поштових відправлень, перевезення поштових відправлень, доставки (вручення) поштових відправлень, виконання доручень користувачів щодо поштових переказів, виконання доручень користувачів щодо банківських операцій на території України, крім території, визнаної тимчасово окупованою відповідно до законодавства та території, на якій тимчасово не здійснюють свої повноваження органи державної влади України.

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

Комісія видала, за заявами ліцензіатів, дві ліцензії на додаткову смугу радіочастот строком на 5 років:

 • ТОВ «ТЕРА - КОМ» - на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у Волинській області;
 • ПрАТ «Київстар» - на користування радіочастотним ресурсом для радіорелейного зв’язку (радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби) у семи областях України.

Комісія продовжила за заявами суб’єктів господарювання термін дії двох ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України:

 • ТОВ «Телерадіокомпанія «ГЛУХІВ - 500» - для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Сумській області з 11.11.2019 по 10.11.2024;
 • ТОВ «СЕС СІРІУС УКРАЇНА» - для cупутникового радіозв’язку (радіозв’язку супутникової рухомої та фіксованої радіослужб) у м. Київ з 10.08.2019 по 09.08.2024.

Відповідно до частини третьої статті 33 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», у зв’язку з ненаданням документів, що підтверджують внесення плати за продовження терміну дії ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України Комісія скасувала: пункт 2.4 рішення НКРЗІ від 29.01.2019 № 38 щодо продовження терміну дії ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України підприємцю Кривенку С.А.; пункти 3.1 та 3.2 рішення НКРЗІ від 05.02.2019 № 49 щодо продовження терміну дії ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України ТОВ «АРІЄС».

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 38 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» Комісія анулювала за заявою Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення ліцензію на користування радіочастотним ресурсом України для радіорелейного зв’язку (радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби) на території Івано-Франківської області.

Про Реєстр РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування

Відповідно до пунктів 10 - 12 Технічного регламенту радіообладнання, Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування (далі – Реєстр РЕЗ та ВП), Комісія внесла до розділу І Реєстру РЕЗ та ВП інформацію про носивну (портативну) радіостанцію торговельного найменування XТ225 виробництва «Моторола Солюшинс Джермені ГмбХ», Німеччина.

Відповідно до статті 26 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», Положення про порядок і форму ведення Реєстру РЕЗ та ВП та за результатами технічної експертизи з питань забезпечення електромагнітної сумісності заявленого типу РЕЗ, розглянувши заяви ТОВ «ДКЛ», Комісія визначила можливим застосування трьох заявлених типів РЕЗ на території України: портативних зчитувачів моделей DLR-BT001-EU та DLR-PR001-EU (з можливістю комплектації антенами торгівельної марки DATALOGIC), та зчитувача DATALOGIC виробництва компанії Datalogic S.r.l, Італія.

НКРЗІ прийняла рішення щодо регулювання номерного ресурсу

Комісія виділила за заявою ДП «АДМІНІСТРАЦІЯ МОРСЬКИХ ПОРТІВ УКРАЇНИ» код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Бердянськ Запорізької області зі строком задіяння 2 роки.

У зв’язку із закінченням терміну дії ліцензій Комісія вилучила 22 дозволи на використання номерного ресурсу:

 • у ТОВ «МОБІКОМ» - ємністю 100 номерів та коду кінцевого пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Дніпро;
 • у ДП «Науково-виробничий комплекс газотурбобудування «Зоря» – «Машпроект» - загальною ємністю 5 500 номерів та коду кінцевого пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Миколаїв;
 • у ДП «АДМІНІСТРАЦІЯ МОРСЬКИХ ПОРТІВ УКРАЇНИ» - ємністю 3600 номерів та коду кінцевого пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Чорноморськ Одеської області;
 • у ТОВ «Фортіус Телеком» - ємністю 2000 номерів та коду кінцевого пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Київ;
 • у АТ «Українська залізниця» - ємністю 700 номерів та коду кінцевого пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Судак Автономної Республіки Крим;
 • у ПАТ «УКРТРАНСГАЗ» - ємністю 100 номерів у м. Красилів Хмельницької області;
 • у ДП «Виробничо-сервісний центр у Львівській області» - ємністю 1000 номерів у м. Львів;
 • у ТОВ «НІКО ТЕЛ ЗВ’ЯЗОК» - ємністю 1000 номерів у м. Нікополь Дніпропетровської області;
 • у ТОВ малого підприємства «ЕМКОД» - коду кінцевого пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Київ;
 • у ДП «ГЕРКОН-ІНФО» - коду кінцевого пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Київ;
 • у ЗАТ «Белком» - коду кінцевого пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Біла Церква Київської області;
 • у підприємця Грабара А.О. - ємністю 1000 номерів у м. Чугуїв Харківської області;
 • у підприємця Зінченко Н.О. - загальною ємністю 1500 номерів та коду кінцевого пункту сигналізації мережі СКС-7 у Сакському районі Автономної Республіки Крим;
 • у Експлуатаційно-технічного вузла зв’язку - ємністю 500 номерів у м. Сімферополь.

Цим же рішенням, у зв’язку з продовженням строку дії ліцензії Комісія переоформила за заявами суб’єктів господарювання шість дозволів:

 • ПАТ «МОТОР СІЧ»: дозволи на використання номерного ресурсу ємністю 2000 номерів та коду кінцевого пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Запоріжжя;
 • ПрАТ «ДАТАГРУП»: дозволи на використання номерного ресурсу ємністю 11000 номерів у м. Кривий Ріг Дніпропетровської області, кодів кінцевих пунктів сигналізації мережі СКС-7 у м. Дніпро та м. Кривий Ріг Дніпропетровської області; національного ідентифікаційного коду 891 мережі призначення на території Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Херсонської, Харківської, Хмельницької, Чернівецької, Чернігівської, Черкаської областей, м. Київ, м. Севастополь та Автономної Республіки Крим.

Рішення НКРЗІ стосовно розгляду проектів законів України та інших нормативно-правових актів

Розглянувши листи Комітету Верховної Ради України з питань інформатизації та зв’язку, Комісія висловилася за недоцільність прийняття проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання розповсюдженню недостовірних відомостей у засобах масової інформації» у зв’язку із зауваженнями та за доцільність прийняття проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України з питань використання радіоелектронних засобів в умовах дії правових режимів воєнного та надзвичайного станів».

Відповідно до пунктів 7, 16 частини першої статті 18 Закону України «Про телекомунікації», Комісія затвердила Зміни до Порядку взаєморозрахунків між операторами телекомунікацій, затвердженого рішенням Національної комісії з питань регулювання зв’язку України від 09 липня 2009 року № 1586, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21 вересня 2009 року за № 880/16896 (зі змінами) та внесла зміну до пункту 4.1 розділу IV Правил взаємоз’єднання телекомунікаційних мереж загального користування, затверджених рішенням Національної комісії з питань регулювання зв’язку України від 08 грудня 2005 року № 155, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 27 січня 2006 року за № 71/11945 (зі змінами). Це рішення НКРЗІ буде подано на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України та набере чинності з дня його офіційного опублікування.

Відповідно до статті 59 Закону України «Про телекомунікації» та Правил взаємоз’єднання телекомунікаційних мереж загального користування, а також із метою регулювання взаємодії операторів при взаємоз’єднанні телекомунікаційних мереж, Комісія затвердила пропозиції, надані ПАТ «Укртелеком», ПрАТ «Київстар», ТОВ «лайфселл», та внесла їх до каталогу пропозицій щодо взаємоз’єднання телекомунікаційних мереж на 2019 рік.