Підсумки засідання НКРЗІ від 26 березня 2019 року

28 суб’єктів господарювання включено до Реєстру операторів та провайдерів

До Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій на підставі заяв суб’єктів господарювання включено:

  • 13 операторів: для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету підприємців Чумаченка Д.С. у Закарпатській області; Пилипонька Б.Д. у с. Братишів Тлумацького району Івано-Франківської області; для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету, надання в користування каналів електрозв’язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації ПП «ФОРСАЖ НЕТВОРК»; ПП «ФОРСАЖ КЛАУД»; ПП «ФОРСАЖ ІОТ»; ПП «ФОРСАЖ ДРОН»; ПП «ФОРСАЖ ГРУП»; ПП «ФОРСАЖ СЕКЮРИТІ»; ПП «ФОРСАЖ ПРАЙД»; ПП «ФОРСАЖ ЕНЕРДЖІ»; підприємців: Лопатіна А.Б. на території України; Чучвагу М.А. у Луганській області; для надання послуг доступу до Інтернету ТОВ «ЗКАП НЕТВОРКС» у Рівненській, Тернопільській та Хмельницькій областях;
  • 15 провайдерів для надання послуг доступу до Інтернету підприємців: Тептюк К.В., Буряк С.В., Куценка В.М., Помозанову А.А., Титаренко С.О. у Київській та Черкаській областях; Сірка В.В., Мєшкова О.І., Поліщук С.С. у м.м. Київ, Харків, Рівне, Одеса, Запоріжжя, Дніпро, Полтава, Суми, Чугуїв та смт Пісочин Харківської області, м. Українка та м. Бровари Київської області, м. Дергачі, с. Гракове, с. Циркуни, смт Малинівка, смт Слобожанське та с. Докучаєвське Харківської області; Ярового В.І. у м. Вінниця, м. Хмельницький; Гойденка Р.Я. у м. Запоріжжя; Запорізькій області; Котлана В.Д. у Закарпатській області;  ТОВ «ВІНЕР ТЕЛЕКОМ ІСП» у м. Херсон; м. Олешки, с. Зимівник, с. Комишани, с. Приозерне, смт Лазурне, с. Киселівка, с. Музиківка, с. Чорнобаївка, с. Степанівка, с. Посад-Покровське, с. Миролюбівка, с. Східне Херсонської області; с. Мирне Вітовський район Миколаївської області; підприємців: Сабіна С.Д., Федорченка П.О. у Полтавській області; Паскар Т.В. у Тернопільській області.

Крім того, чотири суб’єкта господарювання повідомили Комісію про зміну контактних даних, виду діяльності чи території здійснення діяльності для внесення відповідної інформації до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій, а саме: підприємці Гречуха С.Є. та Хозінський В.А.; ПП «БЕРИСЛАВСЬКЕ КАБЕЛЬНЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ»; ТОВ «ВЕБКОНЕКТ».

За заявою суб’єкта господарювання, у зв’язку з припиненням діяльності у сфері телекомунікацій Комісія виключила з Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій підприємця Поздеєва Є.О.

Щодо ведення єдиного державного реєстру операторів поштового зв’язку

Відповідно до частини шостої статті 8 Закону України «Про поштовий зв'язок», підпункту 30 пункту 4 Положення про НКРЗІ, затвердженого Указом Президента України від 23.11.2011 № 1067, Порядку ведення єдиного державного реєстру операторів поштового зв’язку, затвердженого рішенням НКРЗІ від 29.11.2016 № 623 і зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 21.12.2016 за № 1679/29809 на підставі повідомлень, НКРЗІ внесла до єдиного державного реєстру операторів поштового зв'язку інформацію про двох операторів: ТОВ «ІНТЕРПОСТ» - для приймання поштових відправлень, обробки поштових відправлень, перевезення поштових відправлень, доставки (вручення) поштових відправлень; виконання доручень користувачів щодо поштових переказів, виконання доручень користувачів щодо банківських операцій на території України та за її межами; Дочірнє підприємство «ДАЙМЕКС-ЛЬВІВ» - для приймання поштових відправлень, обробки поштових відправлень; перевезення поштових відправлень, доставки (вручення) поштових відправлень на території України, крім території, визнаної тимчасово окупованою відповідно до законодавства та території, на якій тимчасово не здійснюють свої повноваження органи державної влади України.

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері телекомунікацій

За заявами суб’єктів господарювання НКРЗІ продовжила строк дії двох ліцензій на здійснення виду діяльності у сфері телекомунікацій:

  • на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж підприємцю Румянцеву О.В. на території м. Пирятин Полтавської області з 21.08.2019 по 20.08.2024;
  • на надання послуг з технічного обслуговування і експлуатації телемереж (телекомунікаційних мереж) ТОВ «ДКМ» на території м. Кривий Ріг Дніпропетровської області з 18.09.2019 по 17.09.2024.

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

Комісія видала за заявами суб’єктів господарювання три ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України строком на 5 років:

  • підприємцю Осіпчуку О.В. - дві ліцензії на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Вінницькій області;
  • підприємцю Кондратюку О.В. - ліцензію на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Дніпропетровській області.

За заявами ліцензіатів Комісія видала дві ліцензії на додаткову смугу радіочастот строком на 5 років:

  • ТОВ «СТАР «ЛІНК» - на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Дніпропетровській області;
  • ТОВ «КОМЕРЦІЙНА ЛОГІСТИКА» - на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у м. Київ.

У зв’язку зі зменшенням смуги радіочастот НКРЗІ переоформила за заявою ТОВ «ЮТІМ» ліцензію на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Івано-Франківській області терміном дії до 06.08.2019.

Комісія продовжила за заявами суб’єктів господарювання термін дії двох ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України:

  • ТОВ «БЕРШНЕТ» - для радіорелейного зв’язку (радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби) у Вінницькій області з 13.08.2019 по 12.08.2024.
  • ПрАТ «ДАТАГРУП» - для цифрової безпроводової телефонії (радіозв’язку у системі з фіксованим абонентським радіодоступом стандарту DECT) у семи областях України з 16.07.2019 по 15.07.2024.

Відповідно до пункту 2 частини другої, частин четвертої та дев’ятої статті 45 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», розглянувши лист Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення щодо анулювання ліцензії на мовлення «Мистецько-інформаційному «РТВ - Центр «Вежа» у формі ТОВ та лист ДП «УДЦР» стосовно анулювання дозволу на експлуатацію, Комісія анулювала «Мистецько-інформаційному «РТВ - Центр «Вежа» у формі ТОВ дозвіл на експлуатацію РЕЗ аналогового телевізійного мовлення у зв’язку з анулюванням зазначеної ліцензії на мовлення.

Про визначення можливості застосування РЕЗ на території України

Відповідно до статті 26 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв (далі – РЕЗ та ВП), що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування, розглянувши заяви ТОВ «Юнідата» щодо визначення можливості застосування конкретного типу РЕЗ або ВП на території України та за результатами технічної експертизи з питань забезпечення електромагнітної сумісності заявленого типу РЕЗ, Комісія визначила можливим застосування шести заявлених типів РЕЗ на території України: трьох точок доступу та трьох абонентських станцій радіодоступу типу PTP 550 Connectorized, типу PTP 550 Integrated та типу ePMP 5 GHz Force 300-25 виробництва компанії «Cambium Networks, Ltd» (Велика Британія).

Рішення НКРЗІ стосовно розгляду проектів законів України та інших нормативно-правових актів

Відповідно до частини другої статті 14, статей 41, 42 та 44 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», з урахуванням Плану використання радіочастотного ресурсу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09 червня 2006 року № 815, НКРЗІ схвалила проект рішення НКРЗІ «Про внесення змін до Порядку надання висновків щодо електромагнітної сумісності та дозволів на експлуатацію радіоелектронних засобів і випромінювальних пристроїв». Проект акту буде направлено на погодження до Державної регуляторної служби України, Антимонопольного комітету України, Державного агентства з питань електронного урядування України та Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України.

Розглянувши проект наказу Міністерства інфраструктури України «Про внесення змін у додатки 2 та 3 до Порядку використання відбитка про оплату письмової кореспонденції», Комісія погодила його без зауважень.

Відповідно до статті 18, частини другої статті 32 Закону України «Про телекомунікації» Комісія прийняла за основу проект рішення НКРЗІ «Про внесення змін до Порядку реєстрації абонентів, які отримують телекомунікаційні послуги без укладення договору в письмовій формі» та установила, що зауваження та пропозиції від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань до проекту акта та аналізу регуляторного впливу прийматимуться із дня їх оприлюднення до 03 травня 2019 року.

Розглянувши надісланий листом Комітету Верховної Ради України з питань інформатизації та зв’язку проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо оподаткування постачання послуг міжнародного електрозв’язку та міжнародного роумінгу, які надають оператори телекомунікацій України на користь іноземних операторів телекомунікацій)», реєстраційний номер 10093 від 26.02.2019, НКРЗІ висловилася за доцільність його прийняття.