Підсумки засідання НКРЗІ від 19 березня 2019 року

10 суб’єктів господарювання включено до Реєстру операторів та провайдерів

До Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій на підставі заяв суб’єктів господарювання включено:

 • сім операторів: для надання послуг доступу до Інтернету, технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж: підприємець Скачек В.С. у м. Дніпро; ТОВ «Сітілінк Глухів» у м. Глухів Сумської області; підприємці Шалаєва В.О. та Гадаєв А.Г. на території Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей; для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету, надання в користування каналів електрозв’язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації: ТОВ «ФАСТЛАН ТЕХНОЛОДЖІ» у м. Київ та Київській області; ПП «ГРОЗА НЕТВОРКС» у Львівській області та ТОВ «ВІЛАР СИСТЕМ» у Сумській області;
 • три провайдери: для надання послуг доступу до Інтернету: ТОВ «ЛАН-НЕТ КАЛУШ» у м. Калуш Івано-Франківської області, підприємці Кириллов А.О. на території м. Старобільськ та Старобільського району Луганської області та Колесников К.С. на території України.

Крім того, 23 суб’єкта господарювання повідомили Комісію про зміну контактних даних, виду діяльності чи території здійснення діяльності для внесення відповідної інформації до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій, а саме: підприємці: Коваленко Р.О., Полонський В.Л., Макієнко Т.М., Бойко О.М., Демченко А.А., Двухбабний К.Ю., Бойко І.С., Білопол Р.Л., Адамчук В.М., Пашинська Т.Г., Марченко А.О., Денисенко А.С., Лохвицький В.А., Ларюк Н.П., Лазоренко І.А., Лаврушко С.І., Лаврушко О.В., Іовіна А.В., Денисенко І.І., Макаренко О.Г., Паламарчук Д.О.; ТОВ «ЯРКОМ» та ТОВ «УЛАН ПЛЮС».

За заявою суб’єкта господарювання, у зв’язку з припиненням діяльності у сфері телекомунікацій, Комісія виключила з Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій підприємця Дударєва Д.С.

Комісія прийняла рішення щодо ведення єдиного державного реєстру операторів поштового зв’язку

Відповідно до частини шостої статті 8 Закону України «Про поштовий зв’язок», підпункту 30 пункту 4 Положення про НКРЗІ, затвердженого Указом Президента України від 23.11.2011 № 1067, Порядку ведення єдиного державного реєстру операторів поштового зв’язку, затвердженого рішенням НКРЗІ від 29.11.2016 № 623 і зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 21.12.2016 за № 1679/29809, за заявою суб’єкта господарювання та у зв’язку з припиненням його діяльності Комісія прийняла рішення про виключення інформації з єдиного державного реєстру операторів поштового зв’язку про ТОВ «ЕЙЧ АР ІНТРАСЕРВІС».

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері телекомунікацій

За заявами суб’єктів господарювання НКРЗІ видала дві ліцензії на здійснення виду діяльності у сфері телекомунікацій строком на 5 років:

 • на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж ТОВ «ВЕСТ-ТВ» на території м. Дніпро;
 • ТОВ «О-НЕТ» на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв’язку з ємністю мережі до 1 000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку на території м. Київ.

Цим же рішенням, Комісія за заявами суб’єктів господарювання продовжила строк дії чотирьох ліцензій:

 • Комунальному підприємству редакції Долинського районного радіомовлення – на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації мереж ефірного радіомовлення на території Долинського району Кіровоградської області з 04.09.2019 по 03.09.2024;
 • Львівському міському комунальному підприємству «Львівтеплоенерго» – на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв’язку з ємністю мережі до 1 000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку на території Львівської області з 04.08.2019 по 03.08.2024 з включенням до ліцензії особливих умов щодо здійснення протягом шести місяців модернізації обладнання для подальшого використання міжстанційної сигналізації СКС-7;
 • ТОВ «СЕТІЛАЙТ» – на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв’язку з ємністю мережі до 1 000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку на території Полтавської та Кіровоградської областей з 02.10.2019 по 01.10.2024 з включенням до ліцензії особливих умов щодо здійснення протягом шести місяців модернізації обладнання для подальшого використання міжстанційної сигналізації СКС-7;
 • ТОВ «НОВІ ТЕЛЕМЕРЕЖІ» – на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж на території смт Новопсков Луганської області з 07.07.2019 по 06.07.2024.

За заявою ліцензіата НКРЗІ анулювала ТОВ «СІТ НЕТ» ліцензію на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж на території м. Харків.

У зв’язку з ненаданням заявником документів, що підтверджують внесення плати за видачу ліцензії (відповідно до частини третьої статті 48 Закону України «Про телекомунікації»), Комісія скасувала пункт 1.1 рішення НКРЗІ від 18.12.2018 № 649 щодо видачі ТОВ «ЛІНКОМ-3000» ліцензії на надання послуг фіксованого міжміського телефонного зв’язку з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку на території м. Київ та Одеської області.

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

За заявами суб’єктів господарювання Комісія переоформила три ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України:

 • у зв’язку зі зменшенням кількості регіонів: ТОВ «лайфселл» – для радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби терміном дії до 26.07.2019 на території 24 областей та м. Київ; ТОВ «Інтелектуальні Комунікації» – для радіорелейного зв’язку (радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби) терміном дії по 22.08.2021 на території 10 областей та м. Київ;
 • у зв’язку зі зменшенням смуги радіочастот: ПрАТ «ВФ УКРАЇНА» –для радіорелейного зв’язку терміном дії до 12.08.2019 на території Луганської, Хмельницької, Чернівецької та Львівської областей.

За заявами суб’єктів господарювання НКРЗІ продовжила термін дії дев’яти ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України:

 • для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів): підприємцю Турбаєвському О.М. – з 06.08.2019 по 05.08.2024 на території Херсонської області; підприємцю Коновалову Б.І. – з 29.09.2019 по 28.09.2024 на території Волинської області; підприємцю Загребнюк Н.А. – з 30.10.2019 по 29.10.2024 на території Херсонської області; ТОВ «ДІВІКОМ ПЛЮС» – з 27.07.2019 по 26.07.2024 на території Чернігівської області; ТОВ «Комп’ютерні мережі» – з 29.07.2019 по 28.07.2024 на території Херсонської області; ТОВ «ФАЙВ ГРУП» – з 07.08.2019 по 06.08.2024 на території Полтавської області; ПП «Евронет» – з 07.08.2019 по 06.08.2024 на території Полтавської області;
 • дві ліцензії для радіорелейного зв’язку (радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби) Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення: з 04.08.2019 по 03.08.2024 на території Одеської області та з 30.09.2019 по 29.09.2024 на території м. Київ та Київської області.

За заявою ліцензіата ПП «Технічна компанія «Мега» (відповідно до пункту 1 частини першої статті 38 Закону України «Про радіочастотний ресурс України»), Комісія анулювала ліцензію на користування радіочастотним ресурсом України для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) на території Харківської області.

У зв’язку з анулюванням ліцензії ТОВ «Інтелектуальні Комунікації» на користування радіочастотним ресурсом України НКРЗІ прийняла рішення анулювати 43 дозволи на експлуатацію РЕЗ.

Про ведення Реєстрів РЕЗ та ВП

Відповідно до пунктів 10-12 Технічного регламенту радіообладнання, Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв (далі – Реєстр РЕЗ та ВП), що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування, НКРЗІ внесла до розділу І Реєстру РЕЗ та ВП інформацію про три типи радіообладнання – радіостанції носивні (портативні) торговельного найменування Т80, Т80 Extreme та Т81 (виробництва «Моторола Солюшинс Джермені ГмбХ», Німеччина).

Цим же рішенням Комісія внесла зміни до позиції 3 розділу І Реєстру РЕЗ та ВП.

Відповідно до Закону України «Про радіочастотний ресурс України», розділу IV Порядку ввезення з-за кордону та реалізації в Україні радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, затвердженого рішенням НКРЗІ від 13.02.2018 № 78, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12.03.2018 за № 282/31734, та враховуючи лист Державної фіскальної служби України, НКРЗІ прийняла рішення внести інформацію до переліку типів (видів) РЕЗ (ВП), заборонених до застосування та ввезення на територію України, Реєстру РЕЗ та ВП, заборонених до застосування та ввезення на територію України, виклавши позиції 1, 4, 5 у новій редакції.

НКРЗІ прийняла рішення щодо регулювання номерного ресурсу

За заявами суб’єктів господарювання Комісія переоформила чотири дозволи на використання номерного ресурсу:

 • ПАТ «Укртелеком»: у зв’язку із виникненням в оператора потреб у зміні призначення номерного ресурсу - дозвіл на використання скороченого номера 1562 для організації «інформаційно-довідкової служби» у м. Чугуїв Харківської області (замовник послуги комунальне житлове ремонтно-експлуатаційне підприємство м. Чугуєва); у зв’язку із виникненням в оператора потреб у зміні обсягу номерного ресурсу - дозвіл на використання скорочених номерів на території м. Харків та Харківської області;
 • ТОВ «МАКСНЕТ»: у зв’язку із продовженням строку дії ліцензії - дозвіл на використання номерного ресурсу ємністю 2 000 номерів та дозвіл на використання коду кінцевого пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Харків.

Цим же рішенням, НКРЗІ вилучила у ПрАТ «КИЇВСТАР» за відповідними заявами 5 кодів транзитних пунктів сигналізації мережі СКС-7 у м. Харків, м. Запоріжжя, м. Івано-Франківськ, м. Одеса та м. Львів та скорочений номер 1588 для аварійної служби електричних мереж для використання у мережі рухомого (мобільного) зв’язку з ідентифікаційними кодами мережі рухомого (мобільного) зв’язку 67, 68, 96, 97, 98 у м. Київ.

Рішення НКРЗІ стосовно розгляду проектів нормативно-правових актів та інших документів

Відповідно до статті 93 Регламенту Верховної Ради України та листа Комітету Верховної Ради України з питань інформатизації та зв’язку, НКРЗІ висловилася за доцільність прийняття проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення переліку видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню» (р.н. 10135 від 07.03.2019) із зауваженнями.

Відповідно до пункту 11 частини другої статті 14 та статті 26 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», пункту 2.6 Положення про порядок і форму ведення Реєстру РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування, та враховуючи рекомендацію тимчасової експертної групи для надання консультацій щодо питань здійснення координації робіт з підтвердження відповідності радіоелектронних засобів, випромінювальних пристроїв, що виробляються в Україні та ввозяться з-за кордону, утвореної рішенням НКРЗІ від 16.08.2016 № 423, Комісія прийняла рішення про внесення змін до рішення НКРЗІ від 12.01.2012 № 18 «Про схвалення узагальнених умов застосування радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв».

Відповідно до Положення про НКРЗІ та пункту 15 Технічного регламенту радіообладнання, враховуючи рекомендацію тимчасової експертної групи для надання консультацій щодо питань здійснення координації робіт з підтвердження відповідності радіоелектронних засобів, випромінювальних пристроїв, що виробляються в Україні та ввозяться з-за кордону, утвореної рішенням НКРЗІ від 16.08.2016 № 423, Комісія прийняла рішення про направлення до Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України подання для оприлюднення радіоінтерфейсів.

Відповідно до законів України «Про адміністративні послуги», «Про телекомунікації», Положення про НКРЗІ, враховуючи рішення НКРЗІ від 22.01.2019 № 31 «Про внесення змін до Положення про державне регулювання номерного ресурсу телекомунікаційної мережі загального користування України, які спрямовані на спрощення умов розподілу та використання номерного ресурсу», зареєстроване в Міністерстві юстиції України 15.02.2019 за № 166/33137, НКРЗІ прийняла рішення внести зміни у додатки до рішення НКРЗІ від 07.03.2017 № 120 «Про затвердження інформаційних та технологічних карток адміністративних послуг, що надаються НКРЗІ».