Підсумки засідання НКРЗІ від 12 березня 2019 року

19 суб’єктів господарювання включено до Реєстру операторів та провайдерів

До Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій на підставі заяв суб’єктів господарювання включено:

  • 11 операторів: для надання послуг доступу до Інтернету: підприємці Черненко М.П., Єфремов Ю.А., Никифоров А.Є. у м. Запоріжжя та Запорізькій області, підприємець Бєдний Є.В. у м. Київ і Київській області та Коломацька О.В. у Львівській області; для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету, надання в користування каналів електрозв’язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації: підприємець Зумер В.Й. у Івано-Франківській та Чернівецькій області; ТОВ «ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙНА КОМПАНІЯ «ВІТЕР» у м. Дніпро та Дніпропетровській області та ТОВ «ГОЛДЕН ЛАЙНС» у м. Запоріжжя та Запорізькій області; для надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації мереж ефірного телемовлення та мереж ефірного радіомовлення Приватне підприємство «РАДІОПЕРЕДАВАЛЬНИЙ ЦЕНТР «ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ «ЕФІР» у Житомирській області; для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету: підприємці Малий А.В. у м. Київ та Київській області, Бутенко Д.В. у м. Костянтинівка Донецької області;
  • вісім провайдерів для надання послуг доступу до Інтернету: ТОВ «НЕТМІКС» у Миколаївській області; підприємці Петренко В.М. у м. Київ та смт Коцюбинське Київської області; Попеляєв С.А., Коваль І.І., Король Ю.В., Макаренко С.О. у м. Рівне та Рівненській області; Мартиненко В.М. у м. Київ та Київській області; Капля Р.М. у м. Білозерське Донецької області.

Крім того, чотири суб’єкти господарювання повідомили Комісію про зміну контактних даних, виду діяльності чи території здійснення діяльності для внесення відповідної інформації до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій, а саме: ТОВ «ВЕЛТОН.ТЕЛЕКОМ»,  ТОВ «НАЦІОНАЛЬНІ КОНФІДЕНЦІЙНІ МЕРЕЖІ», підприємець Грошева Є. А. та ТОВ «ВЕСТ-ТВ».

У зв’язку з припиненням діяльності у сфері телекомунікацій Комісія виключила з Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій за заявами ТОВ «Туполєва ІСП» та підприємця Власенка М.С.

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

Комісія видала дві ліцензії на додаткову смугу радіочастот для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів): підприємцю Літвін Н.С. у Вінницькій області  та підприємцю Турбаєвському О.М. у Дніпропетровській області строком на 5 років.

У зв’язку зі зменшенням смуги радіочастот Комісія переоформила дві ліцензії:

  • ТОВ «Інтелектуальні Комунікації» - для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Дніпропетровській, Донецькій, Житомирській, Миколаївській, Полтавській, Сумській областях та м. Київ терміном дії по 14.11.2025;
  • ТОВ «ВІВАНЕТ.КОМ» - для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у Тернопільській області терміном дії по 19.05.2025.

Комісія продовжила термін дії трьох ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України:

  • підприємцю Головчуку М.Л. - на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) з 04.08.2019 по 03.08.2024 у Хмельницькій області;
  • ТОВ «ІМК» - на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) з 20.08.2019 по 19.08.2024 у Київській області; та термін дії з 15.07.2019 по 14.07.2024 у м. Київ та Київській області.

У зв’язку з недостовірністю даних у документах, поданих заявником для отримання ліцензії, Комісія відмовила ТОВ «Телерадіокомпанія «ГЛУХІВ – 500» у видачі ліцензії на додаткову смугу радіочастот для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) на території Сумської області.

Про Реєстр РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування

Відповідно до пунктів 10 - 12 Технічного регламенту радіообладнання, Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування (далі – Реєстр РЕЗ та ВП), Комісія внесла до розділу І Реєстру РЕЗ та ВП інформацію про високошвидкісний безпроводовий маршрутизатор сімейства InfiLINK 2×2 XG виробництва «Інфінет Мальта Лтд.», Мальта.

Крім того, Комісія надала виробнику «Бейджін Сінвей Телеком Технолоджи, інк», Китай, код реєстраційного номера виробника, включивши таку інформацію до розділу ІІ Реєстру.

Рішення НКРЗІ щодо регулювання номерного ресурсу

Комісія прийняла рішення надати за заявою ТОВ «МІКРОКОМ» код оператора 90 глобальної телекомунікаційної послуги 900 на території України та видала відповідний дозвіл на строк 10 років (з 16.06.2019 по 15.06.2029).

Комісія вилучила  за заявою ТОВ «БЕСТНЕТ» номерний ресурс ємністю 500 номерів та код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Харків.

Виділено за відповідними заявами наступний номерний ресурс:

  • ТОВ «АНЛІМІТЕД ТЕЛЕКОМ» - код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Харків;
  • Комунальній установі «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Житомирської обласної ради - код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Житомир;
  • ТОВ «ЛЄКОЛ» - код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Одеса.

У зв’язку із переоформленням дозволу на вилучений за рішенням НКРЗІ номерний ресурс, що використовується споживачами, Комісія переоформила ТОВ «ЛЄКОЛ» дозвіл на використання номерного ресурсу ємністю 4000 номерів у м. Одеса; ТОВ «АНЛІМІТЕД ТЕЛЕКОМ» - дозвіл на використання номерного ресурсу ємністю 500 номерів у м. Харків.

Рішення НКРЗІ стосовно розгляду нормативно-правових актів та інших документів

Відповідно до пункту 7, 16 частини першої статті 18 Закону України «Про телекомунікації», підпунктів 7, 26 пункту 4 Положення про НКРЗІ, Комісія схвалила проект рішення НКРЗІ «Про внесення змін до деяких рішень Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації». Документ буде подано на погодження до заінтересованих державних органів.

Відповідно до пункту 3 частини другої статті 14, частин п’ятої та десятої статті 21 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», Комісія вирішила подати до Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України пропозиції щодо внесення змін до Плану використання радіочастотного ресурсу України (зокрема, у позиції 22.1 «Міжнародний рухомий (мобільний) зв’язок IMT» розділу 1 «Діючі радіотехнології» додатково виділити смуги радіочастот 2300-2345 МГц).

Розглянувши проект наказу Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України «Про затвердження  Вимог щодо рівня якості послуг рухомого (мобільного) зв’язку», Комісія погодила його  із пропозицією.

Розглянувши лист Комітету Верховної Ради України з питань інформатизації та зв’язку, Комісія  висловилася  про доцільність прийняття проекту Закону України «Про внесення змін до статті 4 Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» щодо забезпечення доступності необхідними публічними послугами».

Керуючись основними засадами та принципами користування радіочастотним ресурсом України, визначеними статтями 13 та 30 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», відповідно до Положення про НКРЗІ та враховуючи листи Міністерства юстиції України,  Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України,  Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Міністерства фінансів України, Комісія схвалила проект Закону України «Про внесення змін до пункту 254.4 статті 254 Податкового кодексу України» (щодо ефективного використання радіочастотного ресурсу України). Законопроект буде подано на розгляд Кабінету Міністрів України.

Відповідно до Закону України «Про радіочастотний ресурс України», враховуючи пункт 9.7 розділу ІІ Плану використання радіочастотного ресурсу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09.06.2006 № 815, План заходів щодо впровадження системи рухомого (мобільного) зв’язку четвертого покоління, затверджений розпорядженням Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 1232-р, рішення НКРЗІ від 04.12.2018 № 631 «Про анулювання ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України № 8829, виданої ТОВ «ЕС-ЛАЙН», Комісія вирішила ліцензію на користування радіочастотним ресурсом у м. Києві, Дніпропетровській, Донецькій, Харківській, Одеській, Запорізькій області (смуги радіочастот 2300,0...2305,0; 2320,0...2345,0 МГц) та Київській, Луганській, Львівській, Полтавській, Вінницькій, Житомирській, Сумській, Херсонській, Хмельницькій, Івано-Франківській, Волинській, Закарпатській, Кіровоградській, Рівненській, Тернопільській, Черкаській, Чернігівській, Чернівецькій області, АР Крим, м. Севастополі видати на конкурсних або тендерних засадах. Комісія визнала таким, що втратило чинність, рішення НКРЗІ від 05.04.2016 № 182. Це рішення набирає чинності з 15 березня 2019 року.

Крім того, Комісія затвердила План перевірок користувачів радіочастотного ресурсу України у смугах радіочастот загального користування на другий квартал 2019 року.