Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації

офіційний веб-портал


Набрали чинності зміни до Положення про державне регулювання номерного ресурсу, які спрямовані на вдосконалення умов розподілу, використання та обліку номерного ресурсу

В черговому бюлетені «Офіційний вісник України» від 7 березня 2019 року № 019 опубліковано рішення НКРЗІ від 22.01.2019 № 31 «Про внесення змін до Положення про державне регулювання номерного ресурсу телекомунікаційних мереж загального користування України, які спрямовані на спрощення умов розподілу та використання номерного ресурсу», зареєстроване в Міністерстві юстиції України 15.02.2019 за № 166/33137.

Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації скасовано обов’язкове щорічне подання операторами телекомунікацій звітів про використання номерного ресурсу. 

Також, створено умови для отримання операторами фіксованого зв’язку кодів мереж рухомого зв’язку (Mobile Network Code, MNC) для підключення стаціонарних телефонних апаратів з радіомодулем до мереж рухомого (мобільного) зв’язку з метою покращення надання загальнодоступних послуг голосової телефонії в сільській та гірській місцевостях.

Спрощено умови виділення кодів мереж призначення (Destination Network Code, DN code), кодів пунктів сигналізації мережі СКС-7, чотиризначних та п’ятизначних скорочених номерів, які починаються на «1».

Встановлена можливість використання на території України кодів мереж, виділення яких здійснюється безпосередньо Директором бюро стандартизації Міжнародного союзу електрозв’язку (глобальні міжнародні телекомунікаційні компанії мають можливість отримувати негеографічні коди DN та MNC для надання послуг без прив’язки до території певних країн).

Зміни передбачають вдосконалення обліку номерного ресурсу ТМЗК України та порядок періодичного інформування Міжнародного союзу електрозв’язку і суб’єктів ринку телекомунікацій з питань виділеного номерного ресурсу.

Крім того, скасована вимога щодо оформлення дозволів на використання номерного ресурсу на бланках із елементами захисту.

Зміни спрямовані на спрощення умов здійснення діяльності операторами телекомунікацій під час впровадження конвергентних рішень на мережах фіксованого зв’язку, а також надання послуг міжмашинної взаємодії (machine-to-machine, M2M) та Інтернету речей (Internet of Things, IoT).