Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації

офіційний веб-портал


Підсумки засідання НКРЗІ від 05 березня 2019 року

10 суб’єктів господарювання включено до Реєстру операторів та провайдерів

До Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій на підставі заяв суб’єктів господарювання включено:

  • п’ять операторів: для надання послуг доступу до Інтернету, надання в користування каналів електрозв’язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації ТОВ «ІНТЕРНЕТ РЕЧЕЙ УКРАЇНА» у м. Київ, Київській області; м. Львів, м. Кропивницький, м. Харків, м. Одеса, м. Дніпро; для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету ТОВ «ЛІНКНЕТ-ВІННИЦЯ» у м. Вінниця, Вінницькому районі та Вінницькій області; підприємця Бабушанова А.А. в Путивльському районі Сумської області; для надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж, технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету, надання в користування каналів електрозв’язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації ТОВ «ФАСТКОМ-ІНВЕСТ» у м. Кривий Ріг Дніпропетровської області; для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету, надання в користування каналів електрозв’язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації ТОВ «МІЖНАРОДНІ ХАРКІВ БАХМАЛ ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЇ» у м. Краматорськ Донецької області;
  • п’ять провайдерів: для надання послуг доступу до Інтернету підприємців: Яблонського О.Є. та Куцирка І.І. у м. Луцьк; Мкртичева Р.О. та Постольну О.Д. у м. м. Київ, Харків, Рівне, Одеса, Запоріжжя, Дніпро, Полтава, Суми, Чугуїв та смт Пісочин Харківської області, м. Українка та м. Бровари Київської області, м. Дергачі, с. Гракове, с. Циркуни, смт Малинівка, смт Слобожанське та с. Докучаєвське Харківської області; Ковальчук Г.Ф. у Дніпропетровській області.

Крім того, 11 суб’єктів господарювання повідомили Комісію про зміну контактних даних, виду діяльності чи території здійснення діяльності для внесення відповідної інформації до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій, а саме: підприємець Кондратюк О.В.; Прокопенко С.О.; Яременко Ю.В.; Снетков О.А.; Осіпчук О.В.; Кузнецова Н.Л.; ПП «МЕРЕЖА»; ТОВ «АЙПІ ТЕЛЕКОМ»; ТОВ «ЛЮКС.НЕТ»; ТОВ «УПРАВЛЯЮЧА КОМПАНІЯ «ДОБРОБУТ-ПОЛТАВА»; ТОВ «Телебачення «КАПРІ».

У зв’язку з припиненням діяльності у сфері телекомунікацій Комісія за заявами виключила з Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій три суб’єкта господарювання: ТОВ «ММДС - Україна»; ТОВ «ММДС - Чернівці»; ДП «Морський торговельний порт «Южний».

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері телекомунікацій

Комісія видала за заявами суб’єктів господарювання три ліцензії на здійснення виду діяльності у сфері телекомунікацій строком на 5 років:

  • ТОВ «РІЗБУКНЕТ» - на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж на території м. Київ;
  • ТОВ «ТЕЛЕМІСТ 2012» - на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв’язку із загальною ємністю мережі до 10 000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку на території м. Дніпро та ліцензію на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв'язку з ємністю мережі до 1 000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку на території м. Київ.

 У зв’язку зі зміною місцезнаходження юридичної особи Комісія переоформила ТОВ «ТЕЛЕБАЧЕННЯ «КАПРІ» ліцензію на надання послуг з технічного обслуговування і експлуатації мереж ефірного телемовлення на території м. Покровськ Донецької області.

Комісія за заявами продовжила строк дії двох ліцензій:

  • на надання послуг з технічного обслуговування і експлуатації телемереж (телекомунікаційних мереж) ТОВ «Центр Впровадження Інформаційних Технологій «ФОБОС» на території м. Світловодськ Кіровоградської області з 05.08.2019 по 04.08.2024;
  • на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв'язку з ємністю мережі до 10 000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв'язку ТОВ «лайфселл» на території Запорізької області з 24.06.2019 по 23.06.2024.

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

Комісія видала за заявою ТОВ «ВЕП - КОМПАНІ» ліцензію на додаткову смугу радіочастот для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Дніпропетровській області строком на 5 років.

Комісія продовжила за заявою ПП «АКБ - МАЙСТЕР» термін дії ліцензії на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Черкаській області з 07.08.2019 по 06.08.2024.

Відповідно до пункту 3 частини п’ятої статті 33 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», у зв’язку з недостовірністю даних у документах, поданих заявником для отримання ліцензії, та на основі висновку ДП «Український державний центр радіочастот» щодо можливості видачі ліцензії на користування РЧР України, Комісія відмовила ТОВ «НЕТАП» у видачі ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) на території Сумської області.

У зв’язку з порушенням заявником вимог частини першої статті 37 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» та пункту 3.9 Ліцензійних умов користування радіочастотним ресурсом України, Комісія відмовила ТОВ «ТЕРА-КОМ» у продовженні терміну дії ліцензії на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) на території Волинської області.

Відповідно до статті 37 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» у зв’язку з невиконанням ліцензіатом з власної вини умов, зазначених у ліцензії (порушенням вимоги підпункту 4.1.8 пункту 4.1 Ліцензійних умов користування радіочастотним ресурсом України), Комісія відмовила ТОВ телекомунікаційній компанії «Вінтелепорт» у продовженні терміну дії ліцензії на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) на території Вінницької області.

Відповідно до пункту 1 частини другої та частини четвертої статті 45 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», у зв’язку з анулюванням ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України Комісія анулювала ТОВ «Кристал Телеком» дозволи на експлуатацію двох РЕЗ.

Про Реєстр РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування

Відповідно до пунктів 10 - 12 Технічного регламенту радіообладнання, Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування (далі – Реєстр РЕЗ та ВП), Комісія внесла до розділу І Реєстру РЕЗ та ВП інформацію про сім типів РЕЗ: шість автомобільних радіолокаційних пристроїв для контролю дистанції (Millimeter Wave Radar Sensor) т.м. DENSO, моделі DNMWR, виробництва «ДЕНСО КОРПОРЕЙШН», Японія; носивну (портативну) радіостанцію т.н. CLK446 виробництва «Моторола Солюшинс Джермені ГмбХ», Німеччина.

Відповідно до статті 26 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», Положення про порядок і форму ведення Реєстру РЕЗ та ВП та за результатами технічної експертизи з питань забезпечення електромагнітної сумісності заявленого типу РЕЗ, розглянувши заяви ТОВ «Хуавей Україна», Комісія визначила можливим застосування п’яти типів заявлених РЕЗ на території України: базових станцій системи стільникового зв’язку GSM900/1800, IMT-2000 (UMTS) та міжнародного рухомого (мобільного) зв’язку IMT (LTE) т.м. Huawei, виробництва Китаю.

Рішення НКРЗІ стосовно розгляду проекту нормативно-правового акту

Розглянувши проект наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України «Про затвердження типових форм документів у сфері державного ринкового нагляду і державного контролю продукції», Комісія погодила його без зауважень.