Міністри з питань цифрової економіки країн Східного партнерства схвалили дорожню карту з питань роумінгу

Міністри з питань цифрової економіки країн Східного партнерства досягли суттєвого прогресу у створенні спільного простору міжнародного роумінгу.

У ході третьої Міністерської зустрічі з питань цифрової економіки ініціативи ЄС “Східне партнерство”, що відбулася 28 лютого 2019 року у м. Бухарест (Румунія), міністри країн Східного партнерства та країн-членів ЄС обговорили питання створення спільного простору міжнародного роумінгу і відповідне зниження тарифів на послуги роумінгу серед країн Східного партнерства та в подальшому з ЄС.

З цією метою, міністри країн Східного партнерства підтвердили готовність підписати регіональну угоду про зменшення тарифів на послуги міжнародного роумінгу серед країн Східного партнерства до кінця 2020 року та схвалили спільну дорожню карту з питань роумінгу, імплементація якої і має привести до укладання вказаної регіональної угоди.

Важливим також є те, що міністри країн Східного партнерства та країн-членів ЄС домовилися вивчити можливість створення спільного простору міжнародного роумінгу, включаючи економічно стійке зниження тарифів на послуги роумінгу між країнами Східного партнерства та ЄС. З цією метою сторони узгодили розпочати обговорення та провести відповідне дослідження, яке розпочнеться у 2019 році та має завершитися до кінця 2020 року.

Усі вказані вище зобов’язання та домовленості закріплені у Декларації, що була схвалена міністрами. Схвалення Декларації є важливим сигналом для подальшої спільної роботи країн Східного партнерства та країн-членів ЄС щодо створення спільного простору міжнародного роумінгу для обох регіонів.

Спільна дорожня карта

Спільна дорожня карта щодо зниження тарифів на послуги роумінгу, реалізація якої має привести до укладання регіональної угоди з питань роумінгу між країнами Східного партнерства до кінця 2020 року (далі – дорожня карта) була розроблена Експертною робочою групою з питань роумнігу (REWG), яка очолюється представником НКРЗІ. Група була також відповідальною за узгодження тексту документа серед країн Східного партнерства на міністерському рівні, за результатами якого проект дорожньої карти був представлений головою REWG на 4-му засіданні Панелі з гармонізації цифрових ринків ініціативи ЄС "Східне партнерство” та одноголосно підтриманий учасниками засідання і представниками відповідних міністерств країн Східного парнерства.

Спільна дорожня карта передбачає ряд конкретних заходів, реаліація яких запланована на 2019-2020 роки, а відповідальними за їх виконання визначено REWG, членами якої є регуляторні органи країн Східного партнерства, спільно із експертами проекту EU4Digital.

З метою належного рівня виконання завдань, передбачених дорожньою картою, НКРЗІ розраховує на підтримку, відкритість і плідну співпрацю з боку операторів мобільного зв’язку та причетних державних органів.


Інтерв’ю начальника Відділу з міжнародних питань та європейської інтеграції НКРЗІ Лілії Мальон на тему: «Участь України в Ініціативі ЄС «Східне партнерство» у програмі «Цифрова Україна» на телеканалі «Рада»

У рамках діяльності REWG експерти країн Східного партнерства працюють на проектом дорожньої карти

Представлено Звіт за результатами проведення Дослідження щодо гармонізації встановлення цін на міжнародний роумінг та зниження тарифів на роумінг серед країн Східного партнерства

Досягнуто прогресу щодо зниження тарифів на послуги міжнародного роумінгу для громадян України

НКРЗІ продовжує активно працювати над зниженням тарифів на послуги міжнародного роумінгу для громадян України

НКРЗІ працює над зниженням тарифів на послуги міжнародного роумінгу для громадян України