Підсумки засідання НКРЗІ від 26 лютого 2019 року

12 суб’єктів господарювання включено до Реєстру операторів та провайдерів

До Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій на підставі заяв суб’єктів господарювання включено:

  • дев’ять операторів: для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж підприємця Чаповського І.О. у м. Одеса; для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету: підприємців: Корпан О.Б. у Львівській області; Стадник Л.В. у м. Кривий Ріг Дніпропетровської області; ТОВ «АВАТОР НЕТ ІСП», ТОВ «АВАТОР КОМ», ТОВ «АВАТОР КОМ ІСП» на території України; для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету, надання в користування каналів електрозв’язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації: ТОВ «МАЯК-САТ» у Житомирській області; ТОВ «ДАРЄМ-ГРУП» у Полтавській, Сумській та Черкаській областях; підприємця Єфімова Д.О. у Донецькій та Дніпропетровській областях;
  • три провайдера: для надання послуг доступу до Інтернету підприємців: Сайкову І.С. у м. Маріуполь Донецької області; Гока С.О. у м.м. Київ, Харків, Рівне, Одеса, Запоріжжя, Дніпро, Полтава, Суми, Чугуїв та смт Пісочин Харківської області, м. Українка та м. Бровари Київської області, м. Дергачі, с. Гракове, с. Циркуни, смт Малинівка, смт Слобожанське Харківської області; ТОВ «ФРІНЕТ» для надання послуг рухомого (мобільного) телефонного зв’язку без права на технічне обслуговування та експлуатацію телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку на території України.

Крім того, три суб’єкта господарювання повідомили Комісію про зміну контактних даних, виду діяльності чи території здійснення діяльності для внесення відповідної інформації до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій, а саме: ТОВ «ТК «ЛІНК»; ТОВ «Телекомунікаційна компанія «ЛІНК»; ТОВ «ТЕЛЕМІСТ 2012».

У зв’язку з припиненням діяльності у сфері телекомунікацій Комісія виключила з Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій чотирьох підприємців:

  • відповідно до пункту 4.1 Порядку ведення реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій: підприємця Кульського Л.О.;
  • за заявами: підприємців Фомкіна В.Ю.; Шевчука Ф.С.; Тридуба В.І.

Щодо ведення єдиного державного реєстру операторів поштового зв’язку

Відповідно до частини шостої статті 8 Закону України «Про поштовий зв’язок», підпункту 30 пункту 4 Положення про НКРЗІ, затвердженого Указом Президента України від 23.11.2011 № 1067, Порядку ведення єдиного державного реєстру операторів поштового зв’язку, затвердженого рішенням НКРЗІ від 29.11.2016 № 623 і зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 21.12.2016 за № 1679/29809, Комісія внесла на підставі повідомлення до єдиного державного реєстру операторів поштового зв’язку інформацію про ТОВ «ДЖАСТ ІН», яке здійснює приймання поштових відправлень; обробку поштових відправлень; перевезення поштових відправлень; доставку (вручення) поштових відправлень; виконання доручень користувачів щодо поштових переказів; виконання доручень користувачів щодо банківських операцій на території України та за її межами.

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері телекомунікацій

Комісія видала за заявами суб’єктів господарювання дві ліцензії на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж строком на 5 років: ТОВ «БІЛІНТЕХ Україна» на території м. Київ; ТОВ «ХАТАНЕТ» на території м. Переяслав-Хмельницький Київської області.

Комісія продовжила за заявою ПП «ЄЛС ТЕЛЕКОМ» строк дії ліцензії на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв'язку з ємністю мережі до 10 000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку на території м. Одеса, Одеської області з 16.07.2019 по 15.07.2024.

Окрім того, Комісія видала ТОВ «лайфселл» копію ліцензії на надання послуг рухомого (мобільного) телефонного зв’язку з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку на всій території України для провайдера телекомунікацій ТОВ «ФРІНЕТ» без права на технічне обслуговування та експлуатацію телекомунікаційних мереж, надання в користування каналів електрозв’язку.

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

Комісія видала за заявою підприємцю Гончару М.І. ліцензію на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у Кіровоградській області строком на 5 років.

Комісія видала за заявою ТОВ «СІ ДІ ЕМ ЕЙ ЦЕНТР» ліцензію на додаткову смугу радіочастот для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Полтавській області строком на 5 років.

У зв’язку зі зменшенням кількості регіонів Комісія переоформила за заявою Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення ліцензію для радіорелейного зв’язку (радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби) у Полтавській та Сумській областях терміном дії до 01.01.2020. 

Тим же рішенням, Комісія продовжила за заявою ПрАТ «Київстар» термін дії ліцензії на користування радіочастотним ресурсом для радіорелейного зв’язку (радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби) в Івано-Франківській області з 14.06.2019 по 13.06.2034.

Відповідно до пункту 2 частини другої, частин четвертої та дев’ятої статті 45 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», розглянувши лист Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення щодо анулювання ліцензії на мовлення ТОВ Телерадіокомпанії «ЗОЛОТІ ВОРОТА» (на підставі рішення Окружного адміністративного суду м.Києва та постанови Шостого апеляційного адміністративного суду) та лист ДП «Український державний центр радіочастот» стосовно анулювання дозволу на експлуатацію, Комісія анулювала ТОВ Телерадіокомпанії «ЗОЛОТІ ВОРОТА» дозвіл на експлуатацію РЕЗ аналогового звукового мовлення, виданий на підставі ліцензії на мовлення у зв’язку з її анулюванням.

Про Реєстр РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування

Відповідно до пунктів 10 - 12 Технічного регламенту радіообладнання, Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування (далі – Реєстр РЕЗ та ВП), Комісія внесла до розділу І Реєстру РЕЗ та ВП інформацію про два типи радіообладнання: обладнання радіодистанційного керування РАПИРА 868 торговельної марки РАПИРА виробництва ТОВ «ІМК», Україна; бездротові телефони стандарту DECT т.м. ALCATEL виробництва «Атлінкс Азія Лтд.», Китай.

Відповідно до статті 26 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування (далі Реєстр РЕЗ та ВП), розглянувши заяви ТОВ «Хуавей Україна», Комісія визначила можливим застосування 10 типів заявлених РЕЗ на території України: радіорелейної цифрової станції т.м. Huawei типу OptiX RTN 310 діапазону 7 ГГц; двох радіочастотних віддалених блоків (повторювачів) у складі базових станцій систем стільникового зв’язку GSM900/1800; шести базових станцій системи стільникового зв’язку GSM1800, IMT-2000 (UMTS) та міжнародного рухомого (мобільного) зв’язку IMT (LTE) т.м. Huawei; базової станції системи стільникового зв’язку IMT-2000 (UMTS) та міжнародного рухомого (мобільного) зв’язку IMT (LTE) т.м. Huawei виробництва «Huawei Technologies Co.,Ltd.», Китай.

НКРЗІ прийняла рішення щодо регулювання номерного ресурсу

Комісія виділила за заявами ПАТ «Укртелеком» три коди кінцевих пунктів сигналізації мережі СКС-7 у м. Вовчанськ Харківської області, м. Старобільськ та смт Білокуракине Луганської області та видала відповідні дозволи на їх використання.

Згідно з підпунктом 10.1.4 Положення про державне регулювання номерного ресурсу телекомунікаційної мережі загального користування України (далі – Положення) Комісія вилучила за відповідними заявами:

  • у ТОВ «лайфселл»: скорочений номер 1695 для організації замовної послуги служби соціального спрямування «Збір благодійних коштів для підтримки правопорядку на території Запорізької області» для використання у мережі рухомого (мобільного) зв’язку з ідентифікаційними кодами 63, 73, 93 на території міст, селищ міського типу, сільських районів всіх областей України;
  • у ТОВ «ЛІНКОМ-3000»: національний ідентифікаційний код 895 мережі призначення на території м. Київ та м. Севастополь.

Згідно з підпунктом 3.4.6 Положення,  у зв’язку з відсутністю вільного номерного ресурсу на заявленій території, Комісія відмовила ТОВ «ЕМ АЙ АЙ ТІ» у виділені номерного ресурсу ємністю 100 номерів у м. Київ, оскільки такий номерний ресурс виділено Комісією оператору телекомунікацій ТОВ «Телесистеми України» (згідно з дозволом НР009249 від 08.09.2017).

Рішення НКРЗІ стосовно розгляду проектів нормативно-правових актів

Відповідно до частини другої статті 14, частини першої статті 42 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», з урахуванням Плану використання радіочастотного ресурсу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09 червня 2006 року № 815, Комісія затвердила Зміни до Переліку радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, на експлуатацію яких потрібен дозвіл на експлуатацію радіоелектронного засобу або випромінювального пристрою, затвердженого рішенням НКРЗІ від 23 грудня 2014 року № 844, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19 лютого 2015 року за № 201/26646. Це рішення буде подано на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України та набере чинності через 90 днів з дня його офіційного опублікування.

Відповідно до пункту 10-1 статті 18 Закону України «Про телекомунікації» Комісія прийняла за основу проект рішення НКРЗІ «Про внесення зміни до пункту 10 додатку до Порядку проведення аналізу ринків певних телекомунікаційних послуг та визначення операторів, провайдерів телекомунікацій з істотною ринковою перевагою на ринках таких послуг». Строк, протягом якого від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань приймаються зауваження та пропозиції до проекту акта та аналізу регуляторного впливу, встановлено з дня їх оприлюднення до 29 березня 2019 року. Із проектом акта та аналізом регуляторного впливу до нього можна ознайомитись на офіційному сайті НКРЗІ у розділі «Регуляторні акти».