Підсумки засідання НКРЗІ від 19 лютого 2019 року

Вісім суб’єктів господарювання включено до Реєстру операторів та провайдерів

До Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій на підставі заяв суб’єктів господарювання включено:

  • чотири оператора: для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж підприємця Шаталова В.Л. у м. Київ та Київській області; для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету підприємців: Нирка А.М. у м. Харків; Клименка Д.В. у Дніпропетровській області; ТОВ «ПРАЙМ ЛАЙН» у м. Київ, Київській, Херсонській, Черкаській, Сумській, Чернігівській областях;
  • чотири провайдера для надання послуг доступу до Інтернету: підприємців Антикова В.В. у м. Рівне, Рівненській області; Кушніренка К.С. у м.м. Київ, Харків, Рівне, Одеса, Запоріжжя, Дніпро, Полтава, Суми, Чугуїв та смт Пісочин Харківської області, м. Українка та м. Бровари Київської області, м. Дергачі, с. Гракове, с. Циркуни, смт Малинівка, смт Слобожанське та с. Докучаєвське Харківської області; Малинко С.М. у м. Торецьк та смт Новгородське Донецької області; Чепенка Р.В. у м. Харків, Харківській області.

Крім того, 12 суб’єктів господарювання повідомили Комісію про зміну контактних даних, виду діяльності чи території здійснення діяльності для внесення відповідної інформації до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій, а саме: ТОВ «СТАРЛАЙТ МЕДІА»; ПП «СВІТ-ІНФОРМ»; ПАТ «Подільська телефонна компанія «МІТЕЛ»; ТОВ «ДАТА-АЙІКС ЮЕЙ»; ТОВ «ЮА.НЕТ»; ТОВ «УКРАЇНСЬКІ ОПТИЧНІ СИСТЕМИ»; ТОВ «ЕЗЕРЛІНК»; підприємці: Гриниха М.Ю.; Гриниха К.Я.; Гриниха Ю.Й.; Кашиця В.М.; Гладій В.В.

У зв’язку з припиненням діяльності у сфері телекомунікацій Комісія виключила з Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій за відповідними заявами трьох підприємців: Середу М.М.; Лисюка С.М.; Кравчука Л.М.

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері телекомунікацій

Комісія продовжила за заявами ліцензіатів строк дії двох ліцензій на здійснення виду діяльності у сфері телекомунікацій:

  • ТОВ телерадіокомпанія «Телемир» - на надання послуг з технічного обслуговування і експлуатації телемереж (телекомунікаційних мереж) на території м. Волноваха Донецької області з 15.06.2019 по 14.06.2024;
  • ТОВ «Інтернаціональні телекомунікації» - на надання послуг фіксованого міжміського телефонного зв’язку з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку на території Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Луганської, Львівської, Харківської областей з 09.07.2019 по 08.07.2024.

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

Комісія видала за заявою підприємцю Шеремету В.О. ліцензію на користування радіочастотним ресурсом України для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Кіровоградській області строком на 5 років.

Комісія видала за заявами суб’єктів господарювання п’ять ліцензій на додаткову смугу радіочастот строком на 5 років:

  • підприємцю Павлюку О.О. - дві ліцензії для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Житомирській області;
  • ТОВ «СІ ДІ ЕМ ЕЙ ЦЕНТР» - для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Полтавській області;
  • ТОВ «ФАЙВ ГРУП» - дві ліцензії для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Харківській та Полтавській областях.

За заявою ліцензіата ТОВ «Інтелектуальні Комунікації» Комісія анулювала ліцензію на користування радіочастотним ресурсом України для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) на території Житомирської, Миколаївської, Одеської та Полтавської областей.

Про Реєстр РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування

Відповідно до статті 26 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування, розглянувши заяви ТОВ «ІН-Прем» та дочірнього підприємства з 100% іноземними інвестиціями «Ерікссон» щодо визначення можливості застосування конкретного типу РЕЗ або ВП на території України та за результатами технічної експертизи з питань забезпечення електромагнітної сумісності, Комісія визначила можливим застосування п’яти заявлених типів РЕЗ на території України: двох базових станцій систем міжнародного рухомого (мобільного) зв’язку IMT типу Ericsson Radio System та Radio Dot System виробництва Швеції; базової станції системи передачі та збору даних з лічильників енергоресурсів FlexNet моделі M400E, ретранслятора лічильників системи електронного збору даних з лічильників енергоресурсів FlexNet моделі SmartPoint 550M та радіоінтерфейса датчиків системи електронного збору даних з лічильників енергоресурсів FlexNet виробництва «Sensus USA Inc.», США.

Рішення НКРЗІ стосовно розгляду проектів законів України та нормативно-правових актів

Розглянувши проект наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України «Про затвердження уніфікованої форми акта, складеного за результатами проведення планової (позапланової) перевірки за дотриманням суб’єктом господарювання вимог законодавства у сфері формування, встановлення та застосування державних регульованих цін», Комісія не погодила проект наказу у зв’язку із зауваженнями та пропозиціями до нього.

Розглянувши надісланий листом Комітету Верховної Ради України з питань інформатизації та зв’язку проект Закону України «Про режим спільного транзиту», Комісія висловилась за доцільність його прийняття.

З метою забезпечення сталості функціонування телекомунікаційних мереж загального користування НКРЗІ прийнято за основу проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Правил надання та отримання телекомунікаційних послуг», який передбачає надання операторам, провайдерам телекомунікацій права надавати телекомунікаційні послуги фіксованого зв’язку із застосуванням технології безпроводового доступу та/або конвергенції мереж, що має створити сприятливі умови для реалізації споживачами своїх прав на отримання телекомунікаційних послуг фіксованого телефонного зв’язку, відновлення зв’язку. Проект акта також спрямовано на заощадження часу та витрат суб’єктів господарювання, що пов’язані з відновленням телекомунікаційних мереж, які виникають унаслідок викрадення чи пошкодження таких мереж. Із проектом акта та аналізом регуляторного впливу до нього можна ознайомитись  на офіційній сторінці НКРЗІ в мережі Інтернет у розділі «Регуляторні акти». Строк, протягом якого від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань приймаються зауваження та пропозиції до проекту акта та аналізу регуляторного впливу, встановлено з дня їх оприлюднення та закінчується 22 березня 2019 року.

Розглянувши проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2003 р. № 621» (щодо приведення порядку розроблення проектів прогнозних і програмних документів економічного і соціального розвитку та державного бюджету у відповідність до положень Закону України від 06.12.2018 № 2646-VIII «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо запровадження середньострокового бюджетного планування» та Закону України від 17.05.2012 № 4731-VI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України»), надісланий листом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Комісія вирішила погодити цей документ із зауваженням.