Підсумки засідання НКРЗІ від 05 лютого 2019 року

10 суб’єктів господарювання включено до Реєстру операторів та провайдерів

До Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій на підставі заяв суб’єктів господарювання включено:

 • шість операторів: для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету ТОВ «УКРТЕХНОІННОВЕЙШН» м. Київ; для надання послуг доступу до Інтернету підприємця Голуба О.В. в м. Київ та Київській області; для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету підприємця Страхова М.М. у Харківській області; для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету, надання в користування каналів електрозв'язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації ТОВ «ТЕЛЕГРУП-УА» у м. Київ та Київській області; підприємця Іфтімічука І.В. в м. Чернівці; ТОВ «ЕКО-МІЛК» в Запорізькій області;
 • чотири провайдера: для надання послуг доступу до Інтернету: підприємців Молоканова Д.Ю. в м. Умань; Уманському районі, м. Христинівка, Христинівському районі Черкаської області; Куркіна В.О. у м. Українка Київської області, м.м. Харків, Київ, Полтава, Рівне, Дніпропетровськ, Запоріжжя, Одеса; підприємця Болотова В.Ю. у м. Київ; для надання послуг рухомого (мобільного) телефонного зв'язку без права на технічне обслуговування та експлуатацію телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв'язку ТОВ «КОМЕРЦІЙНА ЛОГІСТИКА» на території України.

Крім того, дев’ять суб’єктів господарювання повідомили Комісію про зміну контактних даних, виду діяльності чи території здійснення діяльності для внесення відповідної інформації до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій, а саме: підприємці: Корзюк Р.О.; Кузнецов І.В.; Ладович І.В.; Яременко Ю.В; АТ «Дніпровський машинобудівний завод»; ТОВ «АНЛІМІТЕД ТЕЛЕКОМ»; ТОВ «АДАМАНТ-КОМУНІКАЦІЇ»; ТОВ «АДАМАНТ СЕРВІС»; ТОВ «АДАМАНТ-ТЕЛЕКОМ».

У зв’язку з припиненням діяльності у сфері телекомунікацій Комісія виключила з Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій за відповідними заявами двох підприємців: Хильчука О.М. та Гарника Р.П.

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері телекомунікацій

Комісія видала за заявою ПП «Телерадіокомпанія «РАІ» ліцензію на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації мереж ефірного радіомовлення на території Івано-Франківської області строком на 5 років.

Комісія продовжила відповідно до  заяв суб’єктів господарювання строк дії чотирьох ліцензій:

 • на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв’язку з ємністю мережі до 10 000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку: АТ «МОТОР СІЧ» на території Запорізької області з 23.06.2019 по 22.06.2024 та ПрАТ «ДАТАГРУП» з ємністю мережі понад 10 000 номерів на території Дніпропетровської області з 29.05.2019 по 28.05.2024;
 • на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж ТОВ «ЛІНЕТ» на території м. Запоріжжя з 07.07.2019 по 06.07.2024;
 • на надання послуг з технічного обслуговування і експлуатації телемереж (телекомунікаційних мереж) підприємцю Королю Р.В. на території м. Кривий Ріг Дніпропетровської області з 16.10.2019 по 15.10.2024.

Комісія видала за заявою ТОВ «лайфселл» копію ліцензії на надання послуг рухомого (мобільного) телефонного зв’язку з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку на всій території України для провайдера телекомунікацій ТОВ «КОМЕРЦІЙНА ЛОГІСТИКА» без права на технічне обслуговування та експлуатацію телекомунікаційних мереж, надання в користування каналів електрозв’язку» на всій території України.

Комісія анулювала дві ліцензії на надання послуг у сфері телекомунікацій:

 • ТОВ «ММДС-Чернівці» - на надання послуг з технічного обслуговування і експлуатації мереж ефірного телемовлення на території Чернівецької області, за заявою ПрАТ «ФАРЛЕП-ІНВЕСТ», яке, згідно із статутом, є правонаступником ТОВ «ММДС-Чернівці»;
 • ТОВ «ГЕДЕОН-ЮГ» - на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж на території м. Одеса за заявою ліцензіата.

Окрім того, відповідно до частини третьої статті 48 Закону України «Про телекомунікації», у зв’язку з ненаданням заявником документів, що підтверджують внесення плати за продовження строку дії ліцензії, Комісія скасувала пункт 2.1 рішення НКРЗІ від 26.12.2018 № 661 щодо продовження строку дії ліцензії ПП «Раледа» на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж на території м. Дніпро.

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

Комісія видала за заявою ТОВ «НАУКОВО-ТЕХНІЧНА ФІРМА «КОДУССОФТ» ліцензію на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Харківській області строком на 5 років.

Комісія видала за заявами ліцензіатів три ліцензії на додаткову смугу радіочастот строком на 5 років:

 • на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) ТОВ «САТОК - БЦ» у Київській області;
 • на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації): ТОВ «МАГНУС ЛІМІТЕД» у Київській області; ТОВ «Дісітел» у Запорізькій області.

Комісія за заявами суб’єктів господарювання продовжила термін дії чотирьох ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України:

 • ТОВ «АРІЄС» - на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) та на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) в Одеській області з 25.05.2019 по 24.05.2024;
 • підприємцю Дзівичкевичу В.М. - на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у Волинській області з 21.07.2019 по 20.07.2024;
 • підприємцю Білоусу О.І. - на користування радіочастотним ресурсом для радіорелейного зв’язку (радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби) у Львівській області з 02.06.2019 по 01.06.2024.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 38 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» Комісія анулювала ТОВ «ММДС-Україна» ліцензію на користування радіочастотним ресурсом України для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) на території Івано-Франківської області за заявою ПрАТ «Фарлеп-Інвест», яке є правонаступником ТОВ «ММДС-Україна».

Відповідно до пункту 1 частини другої та частини четвертої статті 45 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», у зв’язку з анулюванням ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України, Комісія анулювала підприємцю Мурад Л.В. 10 дозволів на експлуатацію РЕЗ.

Про Реєстр РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування

Відповідно до пунктів 10 - 12 Технічного регламенту радіообладнання, Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування (далі – Реєстр РЕЗ та ВП), Комісія внесла до розділу І Реєстру РЕЗ та ВП інформацію про два автомобільні радіолокаційні пристрої для контролю дистанції (Blind Spot Monitor Sensor) моделей DNSRR003 та DNSRR004 виробництва «ДЕНСО КОРПОРЕЙШН», Японія.

НКРЗІ прийняла рішення щодо регулювання номерного ресурсу

Комісія відмовила  ТОВ «ЛЄКОЛ» у переоформленні п’яти дозволів на використання номерного ресурсу:

 • у зв’язку із бездіяльністю оператора щодо вирішення питань з будівництва власної мережі та її підключення до ТМЗК) та згідно з підпунктом 8.3.6 Положення про державне регулювання номерного ресурсу телекомунікаційної мережі загального користування України (далі – Положення), затвердженого рішенням НКРЗ від 01.06.2007 № 769 та зареєстрованого Міністерством юстиції України 20.06.2007 за № 679/13946 (порушення строку задіяння номерного ресурсу, визначеного в дозволі) – на використання номерного ресурсу ємністю 1000 номерів у селах Лиманського району та коду кінцевого пункту сигналізації мережі СКС-7 у смт Доброслав Одеської області;
 • у зв’язку із поданням заяви на переоформлення номерного ресурсу з порушенням строків, зазначених у пункті 7.4 Положення - на використання номерного ресурсу загальною ємністю 4000 номерів та коду кінцевого пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Одеса.

Відповідні дозволи скасовано та номерний ресурс вилучено.

Крім того, Комісія вилучила у ПрАТ «ВФ УКРАЇНА» за заявою оператора код кінцевого пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Одеса.

Рішення НКРЗІ стосовно розгляду проекта закону України

Розглянувши лист Комітету Верховної Ради України з питань інформатизації та зв’язку, Комісія висловилась за доцільність прийняття проекту Закону України «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України та Кримінального кодексу України (щодо вдосконалення порядку застосування окремих заходів забезпечення кримінального провадження)».