Підсумки засідання НКРЗІ від 29 січня 2019 року

15 суб’єктів господарювання включені до Реєстру операторів та провайдерів

До Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій на підставі заяв суб’єктів господарювання включено:

 • чотири оператора: для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету, надання в користування каналів електрозв’язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації ТОВ «Інфохолдінг» у м. Синельникове Дніпропетровської області; для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету: підприємців Найдовського Є.В. у м. Харків; Гуляєва С.В. у Вовчанському районі Харківської області; для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету з використанням РЧР та без використання РЧР ТОВ «СТАР «ЛІНК» у Дніпропетровській області;
 • 11 провайдерів для надання послуг доступу до Інтернету: підприємців: Суберляк Ю.А. у Хмельницькій області; Конотопець Т.М. у м. Київ; Ваків Н.В. у Івано-Франківській області; Гуртовенко І.В. у м. Маріуполь Донецької області; Мартиненко Л.М. у м. Київ; Київській області; Василюка І.В., Уляньчука В.В. у Львівській та Рівненській області; Замостяна Ю.В. у м. м. Київ, Харків, Рівне, Одеса, Запоріжжя, Дніпро, Полтава, Суми, Чугуїв та смт Пісочин Харківської області, м. Українка та м. Бровари Київської області, м. Дергачі, с. Гракове, с. Циркуни, смт Малинівка, смт Слобожанське та с. Докучаєвське Харківської області; Пузіка О.І. у м. м. Київ, Харків, Рівне, Одеса, Запоріжжя, Дніпро, Полтава, Суми, Чугуїв та смт Пісочин Харківської області, м. Українка та м. Бровари Київської області, м. Дергачі, с. Гракове, с. Циркуни, смт Малинівка, смт Слобожанське Харківської області; ТОВ «ДЕ НОВО» у м. Київ; для надання послуг доступу до Інтернету, надання послуг з передавання даних ТОВ «Дабл-Ю Нет Телеком ЮА» на території України.

Крім того, шість суб’єктів господарювання повідомили Комісію про зміну контактних даних, виду діяльності чи території здійснення діяльності для внесення відповідної інформації до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій, а саме: підприємці Завгородній В.В.; Харченко С.М.; Заяць М.Я.; ТОВ «АЙТІМОЛЛЗ»; ПрАТ «Київстар»; ТОВ «Фірма «Мега Стайл-Сервіс».

У зв’язку з припиненням діяльності у сфері телекомунікацій Комісія виключила з Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій за заявами трьох підприємців: Пашинську О.В.; Загладу Ю.С.; Очеретяного Ю.М.

Щодо ведення єдиного державного реєстру операторів поштового звязку

Відповідно до частини шостої статті 8 Закону України «Про поштовий зв'язок», підпункту 30 пункту 4 Положення про НКРЗІ, затвердженого Указом Президента України від 23.11.2011 № 1067, Порядку ведення єдиного державного реєстру операторів поштового зв’язку, затвердженого рішенням НКРЗІ від 29.11.2016 № 623 і зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 21.12.2016 за № 1679/29809, на підставі повідомлень Комісія внесла до єдиного державного реєстру операторів поштового зв’язку три суб’єкта господарювання:

 • для приймання поштових відправлень; обробки поштових відправлень; перевезення поштових відправлень; доставки (вручення) поштових відправлень; виконання доручень користувачів щодо поштових переказів; виконання доручень користувачів щодо банківських операцій підприємців: Чумаченка С.О. у м. Київ, Одеській та Київській областях; Давидовича Т.Р. на території України та за її межами;
 • для приймання поштових відправлень; обробки поштових відправлень; перевезення поштових відправлень; доставки (вручення) поштових відправлень підприємця Іваненка Д.М. на території України.

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері телекомунікацій

Комісія видала за заявами суб’єктів господарювання сім ліцензій на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж строком на 5 років:

 • ТОВ «ДТЕК СЕРВІС» - ліцензію на території м. Запоріжжя, м. Дніпро, м. Зеленодільськ Дніпропетровської області, м. Львів, смт. Добротвір Львівської області, м. Бурштин Івано-Франківської області, м. Ладижин Вінницької області;
 • підприємцю Харченку С.М. - шість ліцензій на території: с. Полтавка, с. Новозлатопіль, с. Любимівка, с. Успенівка Гуляйпільського району Запорізької області; с. Шевченко, с. Зелене Поле Великоновосілківського району Донецької області.

Комісія продовжила за заявою ТОВ «ІНФОСЕНД» строк дії ліцензії на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж на території м. Маріуполь Донецької області з 03.06.2019 по 02.06.2024.

Відповідно до частини другої статті 49, частини восьмої статті 50 Закону України «Про телекомунікації» у зв’язку з порушенням вимог пункту 1.20 Ліцензійних умов здійснення діяльності у сфері телекомунікацій з надання послуг з технічного обслуговування і експлуатації телекомунікаційних мереж, мереж ефірного теле- та радіомовлення, проводового радіомовлення та телемереж (протягом 30 робочих днів ліцензіатом не подано заяву про переоформлення ліцензії), Комісія відмовила ТОВ «Науково-виробничому підприємству «Трайфл» у продовженні строку дії ліцензії на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж на території м. Дніпро.

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

Комісія видала за заявою ТОВ виробничо - комерційній фірмі «ГЮСС» ліцензію на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Запорізькій області строком на 5 років.

Комісія продовжила термін дії восьми ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України:

 • для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів): підприємцям: Карпенко Г.М. у Сумській області з 23.06.2019 по 22.06.2024; Подхалюзіну В.Є. у Донецькій області з 21.07.2019 по 20.07.2024; Павлище Н.І. у Запорізькій області з 02.07.2019 по 01.07.2024; Кривенку С.А. у Черкаській області з 25.06.2019 по 24.06.2024;
 • для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) підприємцю Костіку Ю.І. у Миколаївській області з 02.07.2019 по 01.07.2024; ТОВ «АЛЬЯНСНЕТ» у Харківській області з 12.05.2019 по 11.05.2024; ТОВ «КОМЕРЦІЙНА ЛОГІСТИКА» у м. Київ та Київській області з 14.05.2019 по 13.05.2024;
 • для аналогового ультракороткохвильового радіотелефонного зв’язку (радіозв’язку фіксованої, рухомої сухопутної та морської радіослужб) ТОВ «ДОЛЯ І КО. ЛТД» у м. Київ з 07.07.2019 по 06.07.2024.

Тим же рішенням відповідно до частини третьої статті 33 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» Комісія скасувала:

 • пункт 2 рішення НКРЗІ від 11.12.2018 № 635 щодо видачі ліцензії на додаткову смугу радіочастот ТОВ «МЕГАПРОСТІР» у зв’язку з ненаданням документів, що підтверджують внесення плати за видачу ліцензії на додаткову смугу радіочастот;
 • пункт 3.1 рішення НКРЗІ від 11.12.2018 № 635 щодо продовження терміну дії ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України ТОВ «НВО СУЗІР’Я» у зв’язку з ненаданням документів, що підтверджують внесення плати за продовження терміну дії ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України.

Відповідно до пункту 3 частини п’ятої статті 33 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», у зв’язку з недостовірністю даних у документах, поданих заявником для отримання ліцензії, Комісія відмовила ТОВ «Спайдер Веб» у видачі ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) на території Житомирської області.

Про Реєстр РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування

Відповідно до пунктів 10 - 12 Технічного регламенту радіообладнання, Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування (далі – Реєстр РЕЗ та ВП), Комісія внесла до розділу І Реєстру РЕЗ та ВП інформацію про один тип радіообладнання: радіокерований квадрокоптер Phantom 4 RTK (WM334R) з GPS приймачем та пультом дистанційного керування виробництва SZ DJI Technology CO., LTD, Китай.

Рішення НКРЗІ стосовно розгляду проектів законів України та інших нормативно-правових актів

Розглянувши проект наказу Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України «Про затвердження Вимог щодо рівня якості послуг із передачі даних і доступу до Інтернету», Комісія погодила його із зауваженнями та пропозиціями.

Розглянувши лист Комітету Верховної Ради України з питань інформатизації та зв’язку, Комісія висловилася за доцільність прийняття проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо виконання рішення Конституційного Суду України № 12-р/2018 від 18 грудня 2018 року стосовно соціального захисту ветеранів війни та осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, а також членів їхніх сімей».

Розглянувши проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо відкритих даних», надісланий Державним агентством з питань електронного урядування України, Комісія погодила його із зауваженнями.

З метою виконання Плану заходів з виконання Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.10.2017 № 1106, в межах компетенції, Комісія схвалила пропозиції щодо внесення змін до даного Плану заходів з виконання Угоди. Відповідні пропозиції будуть направлені до Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату Кабінету Міністрів України та Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України.