Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації

офіційний веб-портал


Підсумки засідання НКРЗІ від 08 січня 2019 року

12 суб’єктів господарювання включені до Реєстру операторів та провайдерів

До Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій на підставі заяв суб’єктів господарювання включено:

  • сім операторів: для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету підприємця Дубей М.І. у Косівському районі Івано-Франківської області; ТОВ «Рівернет» у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Донецькій, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Луганській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернівецькій та Чернігівській областях; ТОВ «ДОН-СПЕЦБУД» у Олександрівському, Бахмутському, Великоновосілківському, Волноваському, Добропільському, Костянтинівському, Мангушському, Мар`їнському, Нікольському, Покровському, Слов`янському та Ясинуватському районах Донецької області, м.м. Авдіївка, Бахмут, Добропілля, Дружківка, Костянтинівка, Краматорськ, Лиман, Маріуполь, Мирноград, Новогродівка, Покровськ, Селидове, Слов`янськ, Торецьк, Вугледар та на території Лиманської міської об’єднаної територіальної громади Донецької області; для технічного обслуговування та експлуатації власних мереж ефірного радіомовлення ТОВ Телерадіокомпанія «Пріоритет» у м. Кременчук та Кременчуцькому районі Полтавської області; для надання послуг доступу до Інтернету ТОВ «Люкс Лайт Плюс» у м. Вишневе, смт Чабани, с. с. Софіївська Борщагівка,  Петропавлівська Борщагівка, Крюківщина, Гатне, Білогородка, Новосілки, Святопетрівське Києво-Святошинського району Київської області; для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету, надання в користування каналів електрозв’язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації підприємця Боримського А.В. у Вінницькій та Житомирській областях; ТОВ «РОСТКОМ» у Херсонській області;
  • п’ять провайдерів для надання послуг доступу до Інтернету: підприємців: Бєльченко Н.В. у м. м. Київ, Харків, Рівне, Одеса, Запоріжжя, Дніпро, Полтава, Суми, Чугуїв та смт Пісочин Харківської області, м. Українка та м. Бровари Київської області, м. Дергачі, с. Гракове, с. Циркуни, смт Малинівка, смт Слобожанське Харківської області; Плотніцького О.О., Гриценко К.Г., Тарасову А.В., Бубріньова В.О. у м. м. Київ, Харків, Рівне, Одеса, Запоріжжя, Дніпро, Полтава, Суми, Чугуїв та смт Пісочин Харківської області, м. Українка та м. Бровари Київської області, м. Дергачі, с. Гракове, с. Циркуни, смт Малинівка, смт Слобожанське та с. Докучаєвське Харківської області.

Крім того, п’ять суб’єктів господарювання повідомили Комісію про зміну контактних даних, виду діяльності чи території здійснення діяльності для внесення відповідної інформації до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій, а саме: ТОВ «ЛОГРОС ІСП»; ТОВ «Палві Телеком»; ТОВ «РЕГІОН НЕТ»; ТОВ «ХАЙ-КОМ»; ТОВ «Модус - Глобал».

У зв’язку з припиненням діяльності у сфері телекомунікацій Комісія за заявами виключила з Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій дев’ять суб’єктів господарювання: підприємців: Задираку С.М.; Кириченка Д.В.; Калиняка А.Р.; Лозинського А.В.; Вільховченка Є. В.; Рудника А.В.; Орябінського М.О.; Шуляковського В.Д.; Рогозяна В.П.

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері телекомунікацій

Комісія видала за заявою ТОВ «БУДИНКОВА РОЗПОДІЛЬЧА МЕРЕЖА» ліцензію на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж на території м. Київ строком на 5 років.

Комісія продовжила за заявою ПрАТ «АКЦІОНЕРНА КОМПАНІЯ «САТЕР» строк дії ліцензії на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж на території м. Київ з 24.06.2019 по 23.06.2024.

Комісія анулювала за заявою ТОВ «ЕС ЛТД» ліцензію на надання послуг з технічного обслуговування і експлуатації мереж ефірного телемовлення на території м. Житомир та Житомирської області.

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

Комісія видала за заявою КП «СЛАВУТИЧ-ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ» Славутицької міської ради ліцензію на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Київській області строком на 5 років.

Комісія видала ліцензію ПрАТ «ДАТАГРУП» на додаткову смугу радіочастот для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Чернігівській та Луганській областях строком на 5 років.

Комісія продовжила за заявами ліцензіатів термін дії двох ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України:

  • ТОВ «Інтелектуальні комунікації» - для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у 26 регіонах України з 23.04.2019 по 22.04.2024;
  • Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення - для радіорелейного зв’язку (радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби) у Запорізькій області з 25.05.2019 по 24.05.2024.

НКРЗІ прийняла рішення щодо регулювання номерного ресурсу

За заявами суб’єктів господарювання Комісія переоформила шість дозволів на використання номерного ресурсу:

  • у зв’язку з продовженням терміну задіяння номерного ресурсу: ТОВ «КОМПАТЕЛ ЮКРЕЙН» дозволи на використання номерного ресурсу ємністю 1000 номерів та коду кінцевого пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Київ;
  • у зв’язку з отриманням нової ліцензії: Споживчому товариству «Міські інформаційні системи» дозволи на використання номерного ресурсу загальною ємністю 2 000 номерів у м. Львів;
  • у зв’язку із виникненням в оператора потреб у зміні призначення номерного ресурсу: АТ «Українська залізниця» - дозвіл на використання номерного ресурсу ємністю 400 номерів у м. Прилуки Чернігівської області;
  • у зв’язку з отриманням нової ліцензії: ТОВ «АСТАРТА-ЗВ’ЯЗОК» - дозвіл на використання номерного ресурсу ємністю 200 номерів у м. Миколаїв.

Рішення НКРЗІ стосовно розгляду проектів законів України та інших нормативно-правових актів

Відповідно до пункту 7 частини першої статті 18 Закону України «Про телекомунікації» Комісія прийняла за основу проект рішення НКРЗІ «Про внесення змін до Порядку взаєморозрахунків між операторами телекомунікацій» та установила строк, що з дня оприлюднення до 08 лютого 2019 року від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань прийматимуться зауваження та пропозиції до проекту акта та аналізу регуляторного впливу.

Розглянувши проект Закону України «Про перелік об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації», надісланий листом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Комісія вирішила погодити даний проект із пропозицією до нього.

Враховуючи зміни в структурі НКРЗІ, а також постанову Кабінету Міністрів України від 28.11.2018 № 997 «Питання проведення гендерно-правової експертизи», Комісія внесла зміни до Регламенту Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, затвердженого рішенням НКРЗІ від 21.10.2014 № 720 (зі змінами).