Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації

офіційний веб-портал


Підсумки засідання НКРЗІ від 26 грудня 2018 року

15 суб'єктів господарювання включені до Реєстру операторів та провайдерів

До Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій на підставі заяв суб’єктів господарювання включено:

  • п’ять операторів: для надання послуг доступу до Інтернету Фещука Р.О. у м. Житомир; Магара М.Ю. в Одеській області, м. Одеса; для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету, надання в користування каналів електрозв’язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації ТОВ «ІНТЕРЛАН» у м. Київ; Київській області; для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету Лук’янову А.М. у Запорізькій та Херсонській областях; ПП «СЛАВТЕЛЕКОМ» у м. Слов’янськ Донецької області;
  • 10 провайдерів для надання послуг доступу до Інтернету: підприємців Любиму Л.М. у м. Дніпро та Дніпропетровській області; Пшиченка О.Ю. у смт Новодонецьке Донецької області; Тростяка А.В. у м. Білицьке Донецької області; Грицуна В.Г. у м. Київ; Плахотнікову К.В., Жернову Ю.Д., Саєнко А.Н. у м. м. Київ, Харків, Рівне, Одеса, Запоріжжя, Дніпро, Полтава, Суми, Чугуїв та смт Пісочин Харківської області, м. Українка та м. Бровари Київської області, м. Дергачі, с. Гракове, с. Циркуни, смт Малинівка, смт Слобожанське та с. Докучаєвське Харківської області; ТОВ «МІСТО ТВ СЕРВІС» у м. Київ; Корнієнка Є.В. у Луганській та Харківській областях; ТОВ «СЕТЕКОМ» у м. Одеса.

Крім того, дев’ять суб’єктів господарювання повідомили Комісію про зміну контактних даних, виду діяльності чи території здійснення діяльності для внесення відповідної інформації до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій, а саме: підприємці: Барська Л.М.; Загородник І.З.; Рижій А.М.; Фем’як Р.М.; Пелешок Р.І.; Олійник М.М.; ПрАТ «Фарлеп-Інвест»; АТ «Укртранснафта»; ТОВ «БІТТЕРНЕТ».

У зв’язку з припиненням діяльності у сфері телекомунікацій Комісія за заявами виключила з Реєстру операторів, провайдерів п’ять суб’єктів господарювання: підприємців: Тихонюка С.Л.; Огородніка С. М.; Артющенка О.С.; Волкова О.О.; Півня М.М.

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері телекомунікацій

Комісія видала за заявами ПП «Радіопередавальний центр «Телерадіокомпанія «Ефір» ліцензію на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації мереж ефірного телемовлення та ліцензію на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації мереж ефірного радіомовлення на території Житомирської області строком на 5 років.

Комісія за заявами суб’єктів господарювання продовжила строк дії чотирьох ліцензій:

  • на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж: ПП «Раледа» на території м. Дніпро з 08.04.2019 по 07.04.2024; ТОВ «Центр Впровадження Інформаційних Технологій «ФОБОС» на території м. Полтава, смт Решетилівка Полтавської області з 13.06.2019 по 12.06.2024;
  • на надання послуг з технічного обслуговування і експлуатації телемереж (телекомунікаційних мереж): ПП «ТІКЕР» на території м. Дніпро з 27.07.2019 по 26.07.2024; ПрАТ «Корпорація «Аверс» на території м. Луцьк.

Цим же рішенням Комісія видала за заявою АТ «Українська залізниця» копію ліцензії на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв’язку з ємністю мережі до 10 000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку на території м. Київ, Київської, Вінницької, Житомирської, Хмельницької, Чернігівської областей для РЕГІОНАЛЬНОЇ ФІЛІЇ «ПІВДЕННА ЗАЛІЗНИЦЯ» АТ «УКРАЇНСЬКА ЗАЛІЗНИЦЯ» на території Чернігівської області.

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

Відповідно до пункту 3 частини п’ятої статті 33 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» у зв’язку з недостовірністю даних у документах, поданих заявником для отримання ліцензії, та висновків ДП «УДЦР» щодо можливості видачі ліцензії, Комісія відмовила підприємцю Шеремету В.О. у видачі ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) на території Кіровоградської області.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 38 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» за заявою ліцензіата Комісія анулювала підприємцю Міщенку П.О. ліцензію на користування радіочастотним ресурсом України для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) на території Дніпропетровської області.

Відповідно до пункту 1 частини другої та частини четвертої статті 45 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», у зв’язку з анулюванням ліцензії на користування радіочастотним ресурсом Комісія анулювала ТОВ «РЕГІОН +» чотири дозволи на експлуатацію РЕЗ.

Про ведення Реєстрів РЕЗ та ВП

Відповідно до Закону України «Про радіочастотний ресурс України», розділу IV Порядку ввезення з-за кордону та реалізації в Україні радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, та враховуючи лист державного підприємства «Український державний центр радіочастот», Комісія внесла інформацію щодо двох типів РЕЗ до Переліку типів (видів) РЕЗ (ВП), заборонених до застосування та ввезення на територію України, Реєстру РЕЗ та ВП, заборонених до застосування та ввезення на територію України (зведеного), а саме: системи виявлення та блокування безпілотних літальних апаратів (БПЛА), включаючи так звані дрони (drones) та інші аналогічні системи; глушники (станції завад) сигналів GPS, у тому числі для встановлення в автомобілі, інші аналогічні системи.

Відповідно до статті 26 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», Положення про порядок і форму ведення Реєстру РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування, розглянувши заяви ТОВ «АТОМЕНЕРГОПРОЕКТ», ФОП Руденка А.В. щодо визначення можливості застосування конкретних типів РЕЗ на території України, та за результатами технічної експертизи з питань забезпечення електромагнітної сумісності заявленого типу РЕЗ, Комісія визначила можливим застосування восьми заявлених типів РЕЗ на території України: цифрового мікрохвильового двопозиційного датчика т.м. CIAS моделі Ermo 482x та цифрового мікрохвильового однопозиційного датчика т.м. CIAS моделі MURENA PLUS виробництва Італії; шести автомобільних радіолокаційних пристроїв т.м. «Hella» моделей: SWA 1.7; LCDAS 1.5; LCA 2.0 A; BSD 3.0; LCA 3.5 – GM; LCA 3.5 – M виробництва Німеччини.

Рішення НКРЗІ стосовно розгляду проектів законів України, нормативно-правових актів та інших документів

Відповідно до Закону України «Про радіочастотний ресурс України» Комісія затвердила Зміни до Ліцензійних умов користування радіочастотним ресурсом України, затверджених рішенням Національної комісії з питань регулювання зв’язку України від 19 серпня 2005 року № 53, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 20 жовтня 2005 року за № 1237/11517. Дане рішення буде подано на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України та набере чинності з дня його офіційного опублікування.

Відповідно до частини другої статті 14, частини першої статті 42 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», з урахуванням Плану використання радіочастотного ресурсу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09 червня 2006 року № 815, Комісія схвалила проект рішення НКРЗІ «Про внесення змін до Переліку радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, на експлуатацію яких потрібен дозвіл на експлуатацію радіоелектронного засобу або випромінювального пристрою». Даний проект акта буде направлено на погодження до заінтересованих державних органів.

Розглянувши лист ДП «Український державний центр радіочастот» та відповідно до пункту 3 примітки Тарифів на роботи (послуги) державного підприємства «Український державний центр радіочастот», пов’язаних з користуванням радіочастотним ресурсом України та вимірюванням параметрів телекомунікаційних мереж, Комісія вирішила погодити на 2019 рік зниження рівня даних Тарифів.

Розглянувши листи Комітету Верховної Ради України з питань інформатизації та зв’язку Комісія висловилась за недоцільність прийняття проектів законів України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення гарантій захисту державою права власності», реєстраційний номер 9311 від 21.11.2018, «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення гарантій захисту державою права власності», реєстраційний номер 9311-2 від 07.12.2018, «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення гарантій захисту державою права власності та щодо посилення протидії рейдерству», реєстраційний номер 9311-4 від 07.12.2018, «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення гарантій захисту державою права власності», реєстраційний номер 9311-5 від 10.12.2018, у зв’язку із зауваженнями до них.

Цим же рішенням Комісія висловилась за доцільність прийняття проектів законів України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення гарантій захисту державою права власності», реєстраційний номер 9311-1 від 05.12.2018, та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення гарантій захисту державою права власності», реєстраційний номер 9311-3 від 07.12.2018.

Розглянувши проект наказу Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України «Про затвердження Вимог щодо рівня якості послуг рухомого (мобільного) зв’язку», надісланий на повторне погодження, Комісія вирішила погодити проект наказу із пропозиціями.