Підсумки засідання НКРЗІ від 04 грудня 2018 року

13 суб’єктів господарювання включено до Реєстру операторів та провайдерів

До Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій на підставі заяв суб’єктів господарювання включено:

- пять операторів для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету: ТОВ «СІНТЕГРА ТЕЛЕКОМ» у м. Київ, Київській, Житомирській та Дніпропетровській областях; підприємців: Снарова М.В. у Київській області; с.с. Сеньківка, Дударків, Мартусівка, Ревне, Рогозів, Мирне, Петрівське, Глибоке, Головурів, Вороньків, Старе, Любарці, Кучаків, Лебедин Бориспільського району Київської області, с.с. Гоголів, Плоске, Світильня Броварського району Київської області; смт Баришівка, с. Селичівка, с. Волошинівка Баришівського району Київської області; с. Дівички, с. Єрківці, с. Ковалин, с. Мазінки Переяслав-Хмельницького району; с. Власівка Баришевського району; с. Сошників Бориспільського району Київської області; Вихневича Ю.І. у м. Соснівка Сокальского району Львівської області; м. Жовква Жовківського району Львівської області; м. Радехів Радехівського району Львівської області; Чернявську Л.В. у м. Новоселиця, с. Маршинці, с. Строїнці, с. Зелений Гай, с. Котелеве, с. Малинівка, с. Бояни, с. Форосна, с. Черленівка, с. Довжок, с. Драниця, Костичани, с. Мамалига, с. Рокитне, с. Рингач, с. Щербинці, с. Жилівка, с. Слобода Новоселицького району Чернівецької області, Коротенка А.О. на території Макаровського, Києво-Святошинського та Бородянського районів Київської області;
- вісім провайдерів для надання послуг доступу до Інтернету: ТОВ «СМАРТТЕЛЕКОМСТРОЙ» у м. Херсон; підприємців: Єфімовського Є.Б. в Миколаївській області; Давиденко А. І. у м. Коростень, м. Овруч, м. Малін Житомирської області; Грибачова В.А. у м. Київ; Петренка О.В. у Київській, Житомирській, Рівненській, Хмельницькій областях; Баліцького А.З. у Тернопільській області, м. Тернопіль; Попович І.І. у м. м. Київ, Харків, Рівне, Одеса, Запоріжжя, Дніпро, Полтава, Суми, Чугуїв та смт Пісочин Харківської області, м. Українка та м. Бровари Київської області, м. Дергачі, с. Гракове, с. Циркуни, смт Малинівка, смт Слобожанське та с. Докучаєвське Харківської області; Солов'я О.О. у м.м. Київ, Харків, Рівне, Одеса, Запоріжжя, Дніпро, Полтава, Суми, Чугуїв та смт Пісочин Харківської області, м. Українка та м. Бровари Київської області, м. Дергачі, с. Гракове, с. Циркуни, смт Малинівка, смт Слобожанське Харківської області.

Крім того, ТОВ «АНЛІМІТЕД ТЕЛЕКОМ» повідомило Комісію про зміну прізвища керівника для внесення відповідної інформації до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій.

У зв’язку з припиненням діяльності у сфері телекомунікацій Комісія виключила з Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій за заявами підприємців Нонка І.В. та Бовара Б.Д.

НКРЗІ прийняла рішення щодо ліцензування у сфері телекомунікацій

Комісія видала за заявою ТОВ «ФАУСТ ІСП» ліцензію на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж на території м. Київ строком на 5 років.

У зв’язку зі зміною місцезнаходження юридичної особи Комісія переоформила чотири ліцензії:

- ТОВ Науково-виробничо-будівельна фірма «ЗВ’ЯЗОКБУД – ІНВЕСТ» - на надання послуг з технічного обслуговування і експлуатації телемереж (телекомунікаційних мереж) на території м. Харків, м. Суми, м. Полтава;
- ТОВ «МАКСИМУМ-НЕТ» - на надання послуг з технічного обслуговування і експлуатації телемереж (телекомунікаційних мереж) на території м. Боярка, м. Вишневе Київської області; на надання послуг з технічного обслуговування і експлуатації телемереж - дві ліцензії: на території с. Крюківщина, с. Тарасівка Києво-Святошинського району Київської області та на території с. Петровське, с. Софіївська Борщагівка Києво-Святошинського району Київської області.

За заявою ТОВ «ФАУСТ ІСП» Комісія продовжила строк дії ліцензії на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв’язку з ємністю мережі до 1000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку на території м. Київ, Київської області з 01.04.2019 по 31.03.2024.

У зв’язку з порушенням вимог частини першої статті 49 Закону «Про телекомунікації» та пункту 1.22 (порушення терміну подачі заяви) Ліцензійних умов здійснення діяльності у сфері телекомунікацій з надання послуг з технічного обслуговування і експлуатації телекомунікаційних мереж, мереж ефірного теле- та радіомовлення, проводового радіомовлення та телемереж, Комісія відмовила ТОВ «ДТЕК СЕРВІС» у продовженні строку дії ліцензії на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж на території м. Ровеньки, м. Свердловськ, м. Антрацит, м. Червоний партизан, смт Фащівка Луганської області; м. Запоріжжя, м. Дніпропетровськ, м. Зеленодільськ Дніпропетровської області; м. Львів, смт Добротвір Львівської області; м. Бурштин Івано-Франківської області; м. Ладижин Вінницької області.

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

Комісія видала за заявами ТОВ «СИН КОМ НЕТ» дві ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Дніпропетровській області строком на 5 років.

У зв’язку зі зменшенням кількості регіонів за заявою ТОВ «Інтелектуальні Комунікації» Комісія переоформила ліцензію на користування радіочастотним ресурсом для радіорелейного зв’язку (радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби) у м. Київ та 11 регіонах України терміном дії по 22.08.2021.

За заявами ліцензіатів Комісія продовжила термін дії двох ліцензій на користування радіочастотним ресурсом:

- ТОВ «АМБРЕЛЛА С» - для радіорелейного зв’язку (радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби) у Полтавській області з 25.05.2019 по 24.05.2024;
- Малому приватному підприємству «Циклон» - для аналогового транкінгового радіозв’язку (транкінгового радіозв’язку) в Одеській області з 20.04.2019 по 19.04.2024.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 38 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» Комісія анулювала за заявою ТОВ «РЕГІОН +» ліцензію на користування радіочастотним ресурсом України для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) на території Харківської області.

Про ведення Реєстрів РЕЗ та ВП

 За результатами розгляду звернень Європейської Бізнес Асоціації Комісія додатково визначила 27 видів продукції побутового призначення, до складу якої входять радіоелектронні засоби, та які не потребуватимуть  реєстрації в НКРЗІ відповідно до пунктів 10-12 Технічного регламенту радіообладнання. Відповідно до розділу IV Порядку ввезення з-за кордону та реалізації в Україні радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, інформацію про цю продукцію внесено до переліку продукції, що потребує спеціального порядку оформлення, Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, заборонених до застосування та ввезення на територію України.

Відповідно до статті 26 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», Положення про порядок і форму ведення Реєстру РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування, розглянувши заяву Дочірнього підприємства з 100% іноземними інвестиціями «Ерікссон» щодо визначення можливості застосування конкретного типу РЕЗ на території України, Комісія визначила можливим застосування одного заявленого типу РЕЗ на території України: базової станції типу Radio Dot System системи міжнародного рухомого (мобільного) зв’язку IMT та стільникового зв’язку UMTS виробництва Швеція.

НКРЗІ прийняла рішення щодо регулювання номерного ресурсу

За заявами суб’єктів господарювання Комісія видала три дозволи на використання номерного ресурсу:

- ПАТ «Українська залізниця» - коду кінцевого пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Маріуполь Донецької області строком на 3 роки та коду кінцевого пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Черкаси строком на 1 рік;
- ПАТ «Укртелеком» - міжнародного коду ідентифікації мережі рухомого (мобільного) зв’язку MNC 08 на території України строком на 2 роки.

Цим же рішенням за заявами суб’єктів господарювання Комісія переоформила 18 дозволів:

- у зв’язку з отриманням нової ліцензії ТОВ «ЄВРОТРАНСТЕЛЕКОМ» -дозвіл на використання номерного ресурсу ємністю 1000 номерів у м. Київ;
- у зв’язку з продовженням строку дії ліцензії ПАТ «Українська залізниця» - дозволи на використання номерного ресурсу у Полтавській області ємністю: 300 номерів у м. Лубни; 2000 номерів у м. Гребінка; 2000 номерів у м. Кременчук; 3000 номерів у м. Полтава; ємністю 2000 номерів у м. Суми; ємністю 1000 номерів у м. Тростянець Сумської області; 2500 номерів у м. Конотоп Сумської області; ємністю 14000 номерів у м. Харків; ємністю 3500 номерів у м. Куп’янськ Харківської області; ємністю 1500 номерів у м. Лозова Харківської області; кодів кінцевих пунктів сигналізації мережі СКС-7: у м. Полтава, м. Кременчук, м. Лубни, м. Гребінка Полтавської області, у м. Суми, м. Тростянець, м. Конотоп Сумської області, у м. Харків, м. Куп’янськ, м. Лозова Харківської області.

За заявою оператора Комісія вилучила у ТОВ «Євроінформ» код оператора 26 глобальної телекомунікаційної послуги 900 на території м. Київ, Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Київської, Луганської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Сумської, Харківської, Херсонської областей та Автономної Республіки Крим.

Рішення НКРЗІ стосовно розгляду проектів нормативно-правових актів

Розглянувши лист Комітету Верховної Ради України з питань інформатизації та зв’язку, Комісія висловилася за доцільність прийняття проекту Закону України «Про внесення змін до Митного кодексу України у зв’язку з прийняттям Закону України «Про стандартизацію».

Відповідно до статті 11-1 Закону України «Про управління об’єктами державної власності», Комісія схвалила проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до пункту 1 Порядку відрахування до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями» та вирішила підготувати документи для подання в установленому порядку на розгляд Кабінету Міністрів України.

Відповідно до пункту 22 статті 18 Закону України «Про телекомунікації», Закону України «Про міжнародні договори України», підпункту 45 пункту 4 Положення про НКРЗІ, затвердженого Указом Президента України від 23.11.2011 № 1067, Указу Президента України від 08.05.2012 № 306 «Питання здійснення зовнішніх зносин національними комісіями, що здійснюють державне регулювання природних монополій, у сфері зв’язку та інформатизації, ринків цінних паперів і фінансових послуг», НКРЗІ схвалила проект Меморандуму про співробітництво та обмін інформацією у сфері регулювання електронних комунікацій між Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, (НКРЗІ) та Офісом телекомунікацій Чеської Республіки (CTU)  та уповноважила члена НКРЗІ Олександра Склярова підписати його.