Підсумки засідання НКРЗІ від 13 листопада 2018 року

16 суб’єктів господарювання включено до Реєстру операторів та провайдерів

До Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій на підставі заяв суб’єктів господарювання включено:

- дев’ять операторів: для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету, надання в користування каналів електрозв'язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації: ТОВ «ЛОГРОС ІСП» у Черкаській області; підприємців: Коновала А.П. у м. Київ; Київській, Сумській, Чернігівській областях; Ремньова О.А. у Київській, Полтавській, Сумській, Чернігівській областях; ТОВ «ФАЛЬКОР-ІНВЕСТ» у м. Запоріжжя та Запорізькій області; для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету, надання в користування каналів електрозв'язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації ТОВ «РЕКПЛЕЙС» у м. Київ; для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету у Запорізькій, Херсонській областях: підприємців Аксьонова Р.І. у Запорізькій, Херсонській областях; Осипенка О.В. у Полтавській області, Сокура Д.П. у м. Київ, Київській області; для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету ТОВ «ІКСКЛАУД» у с. Крюківщина Києво-Святошинського району Київської області;

- cім провайдерів:
для надання послуг доступу до Інтернету: підприємця Тіхонова А.М. у м. Дніпро; ТОВ «ХАЙЛОАД СІСТЕМС» у м. Дніпро, Дніпропетровській області; підприємців: Гойденка Я.О. у м. Запоріжжя, Запорізькій області; Бородавка В.В. у м. Київ; Хруслова О.М. у м. м. Київ, Харків, Рівне, Одеса, Запоріжжя, Дніпро, Полтава, Суми, Чугуїв та смт Пісочин Харківської області, м. Українка та м. Бровари Київської області, м. Дергачі, с. Гракове, с. Циркуни, смт Малинівка, смт Слобожанське, с. Докучаєвське Харківської області; ТОВ «ГЕНІЧЕСЬК МЕГАНЕТ» у смт Новоолексіївка Генічеського району Херсонської області, с. Щорсівка, смт Партизани, с.с. Фрунзе, Стокопані, Придорожнє, Генічеська Гірка, Щасливцеве, Стрілкове, Семихатка, Червонопрапорне, Миколаївка, Чонгар, Новодмитрівка, м. Генічеськ Генічеського району Херсонської області, с.с. Новомихайлівка, Сивашівка, Олександрівка, смт Сиваське, смт Новотроїцьке Новотроїцького району Херсонської області;
- для надання послуг рухомого (мобільного) телефонного зв'язку без права на технічне обслуговування та експлуатацію телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку: ТОВ «МЕРЕЖА ЛАНЕТ» на території України.

Крім того, три суб’єкта господарювання повідомили Комісію про зміну контактних даних, виду діяльності чи території здійснення діяльності для внесення відповідної інформації до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій, а саме: ПП «ТЕХНОЛОГІЇ ОНЛАЙН»; ТОВ «ТЕНОР»; підприємець Філатов Т.В.

У зв’язку з припиненням діяльності у сфері телекомунікацій, відповідно до пункту 4.1 Порядку ведення реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій, Комісія виключила із Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій чотири суб’єкта господарювання: комунальне підприємство «Міський інформаційно-аналітичний центр»; ТОВ «АГРО-ФОНД»; підприємців Шмакова Д.Ф. та Данильченка О.С.

За заявою у зв’язку з припиненням діяльності у сфері телекомунікацій Комісія виключила з Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій чотирьох підприємців: Айдіна М.А.; Дудука І.Д.; Андрієнка А.О.; Болдирєва О.С.

НКРЗІ прийняла рішення щодо ліцензування у сфері телекомунікацій

За заявою ТОВ «Науково-виробниче об'єднання «Інформаційні технології» Комісія видала ліцензію на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж на території м. Київ строком на 5 років.

Крім того, Комісія продовжила ТОВ «ПАВУТИНА.НЕТ» строк дії ліцензії на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж на території м. Київ з 11.04.2019 до 10.04.2024.

За заявою ТОВ «лайфселл» Комісія видала копію ліцензії на надання послуг рухомого (мобільного) телефонного зв’язку з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку на всій території України для провайдера телекомунікацій ТОВ «МЕРЕЖА ЛАНЕТ» без права на технічне обслуговування та експлуатацію телекомунікаційних мереж, надання в користування каналів електрозв’язку і присвоєння телефонних номерів споживачам у межах виділеного ТОВ «лайфселл» номерного ресурсу.

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

За заявою Комісія видала підприємцю Деркачу Р.А ліцензію на додаткову смугу радіочастот для широкосмугового радіодоступу (радіозв'язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у Полтавській області строком на 5 років.

У зв’язку зі зменшенням кількості регіонів Комісія переоформила ТОВ «лайфселл» три ліцензії: для радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби терміном дії до 02.03.2019 та дві ліцензії - для радіорелейного зв’язку терміном дії до 10.03.2019 і терміном дії до 13.05.2019 у м. Київ та 24 регіонах України.

За заявами ліцензіатів Комісія продовжила термін дії чотирьох ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України (РЧР):

- підприємцю Малій Ю.В. – на користування РЧР для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) і ліцензію на користування РЧР для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у Кіровоградській області з 30.03.2019 до 29.03.2024;
- ПрАТ «Київстар» - на користування РЧР для широкосмугового радіодоступу (радіозв'язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у м. Київ та 24 регіонах України з 17.03.2019 до 16.03.2024;
- Малому приватному підприємству «Циклон» - на користування РЧР для аналогового транкінгового радіозв’язку (транкінгового радіозв’язку) у Одеській області з 10.03.2019 до 09.03.2024.

Відповідно до частини третьої статті 33 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» (у зв’язку із ненаданням документів, що підтверджують внесення плати за видачу ліцензії на додаткову смугу радіочастот) Комісія скасувала пункт 2.1 рішення НКРЗІ від 25.09.2018 № 497 щодо видачі підприємцю Орлову В.Б. ліцензії на додаткову смугу радіочастот.

Відповідно до пункту 5 частини п’ятої статті 33, частини четвертої статті 39 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» у зв’язку з раніше прийнятим рішенням щодо видачі ліцензії на смугу радіочастот, що заявляється, Комісія відмовила ПП «Цифрові комунікації» у видачі ліцензії на додаткову смугу радіочастот для широкосмугового радіодоступу (радіозв'язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) на території Кіровоградської, Херсонської та Миколаївської областей.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 38 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» Комісія анулювала ТОВ «Інтелектуальні Комунікації» ліцензію на користування радіочастотним ресурсом України для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) на території Харківської області.

Про Реєстр РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватись на території України в смугах частот загального користування

Відповідно до пунктів 10-12 Технічного регламенту радіообладнання, Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв (далі - Реєстр РЕЗ та ВП), що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування, НКРЗІ надала виробнику «ЕйчПі Інк»,  США,  код реєстраційного номера виробника та внесла цю інформацію до розділу ІI Реєстру РЕЗ та ВП. Цим же рішенням Комісія внесла зміни до позицій 3 та 16 розділу І Реєстру.

Рішення НКРЗІ стосовно розгляду проектів нормативно-правових актів

Відповідно до статті 18 Закону України «Про телекомунікації» Комісія прийняла за основу проект рішення НКРЗІ «Про внесення змін до Положення про якість телекомунікаційних послуг» і встановила, що зауваження та пропозиції від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань до проекту акта та проекту аналізу регуляторного впливу прийматимуться з дня його оприлюднення до 17 грудня 2018 року.